Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Reflexní pásky - ano či ne?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Reflexní pásky - ano či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
základní otázka zněla, zda polepit auto reflexními pásky. Myslím, že příspěvky dali jednoznačné ANO. Samozřejmostí je dodržení předpisů. Kam se ta debata dostala, je až úsměvná. V žádném ze svých příspěvků jsem neschvaloval žádná reflexní sluníčka apod. Nejsem ani výrobcem, ani distributorem, ale jsem přesvědčen, že velmi brzo budou více osvětlena i osobní auta.
K těm brzdovým přídavným světlům jen dodám, že i v době předrevoluční byli šikovní lidé. Ne všichni používali nějaká mlhová světla, ale buďto přivezli z venku vkusná neoslňující přídavná světla, nebo si je vyrobili.
Nevím, jestli tyto informace budou stačit všem negativistům.
Jirka


Jak píšeš polepit ano, ALE pokud chceš tedy dodržet předpisy tak nesmíš mít obytku kategorie M1 :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
RobertRobertČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Jak píšeš polepit ano, ALE pokud chceš tedy dodržet předpisy tak nesmíš mít obytku kategorie M1 :_

užší než 2.1m.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Robert napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Jak píšeš polepit ano, ALE pokud chceš tedy dodržet předpisy tak nesmíš mít obytku kategorie M1 :_

užší než 2.1m.


Bohužel nemáš pravdu auto M1 zakázano !!!
pro jistotu si několikrát za sebou si přečti tuto citaci z předpisu:

plné obrysové značení na vozidlech, přesahujících šířku 2100 mm a částečné obrysové
značení na vozidlech,přesahujících délku 6000 mm vč. oje přívěsů a kabin tahačů
v následujících kategoriích:

N2 S maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
N3 S vyjímkou podvozků s kabinou, neúplných vozidel a tahačů návěsů
O3 Přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5t do 10t
O4 Přípojná vozidla s celkovou hmotností nad 10t
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let
Zdeňku skláním se před tvou trpělivostí. Jsem zvědav kdo další to ještě nedokáže přečít.:D
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let
trochu oživim toto tema a rovnou se zeptam, dnes mi dorazily pasky na přivěs ale mistr šikmé oko mi poslal misto oranžové takovou tu reflexni zlutozelenou, vadí to na boky nebo nevadí? diky
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Dneska se na STK vše fotí. Nebudete obecně s těma polepama mít problém ??
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:

Dneska se na STK vše fotí. Nebudete obecně s těma polepama mít problém ??

dle EHK ne pokud mas O2 coz jsou asi vsichni . http://www.trans-...20znac.pdf
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 7 let
karavan je O2, měl jsem na zadku dole nad nárazníkem jeden vodorovný asi půl metru dlouhý pruh a na stranách zadní stěny dva asi 30 cm dlouhé pruhy červené reflexní pásky. Minulý týden jsem je na STK musel sundat.
Jana a Petr V Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
dablikhasicdablikhasicČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Jana a Petr V napsal:

karavan je O2, měl jsem na zadku dole nad nárazníkem jeden vodorovný asi půl metru dlouhý pruh a na stranách zadní stěny dva asi 30 cm dlouhé pruhy červené reflexní pásky. Minulý týden jsem je na STK musel sundat.

ono je to bohuzel jako u kazde cinnosti zalezi na koho narazis, kamarad byl na STK s lesnim specialem a bal se ze ho vyhodi kvuli ochranny masce a technik byl normalni a rekl ze je to drzak na svetla a ten je povolen... takze opravdu zalezi na koho narazis,
a dle ty EU smernice by dokonce pokud je to vic jak 2,1m siroky nebo 6m dlouhy by tam ty reflexi byt meli
tomasjavorskytomasjavorskyČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, rád bych také přispěl svojí trochou do mlýna.
Je to svým způsobem paradox - na jednu stranu je pro nás reflexní značení povinné (šířka auta přes 2.1m), na druhou stranu je zakázané (kategorie auta M1).
Řekl bych, že větší pravděpodobnost problémů na STK nebo u PČR je, když bude auto polepené. Stejně tak naopak - nikomu nebude vadit, když obytňák žádné reflexní pruhy mít nebude. Pokud se nepletu, ani nová auta z fabriky na sobě reflexní pruhy nemají.
Přijde mi sice přitažené za vlasy, že někdo skáče do příkopu protože dojel auto s bílým pruhem.‎ :D ; souhlasím ale, že když už lepit, tak aspoň aby to odpovídalo zákonům a barvy byly tak, jak je obvyklé. Tedy bílá vpředu, žlutá na boku a červená vzadu. Chápu, že bílý pás se k bílému autu hodí nejlíp, ale bílé odrazky nebo reflexní pásy na zadku jsou už vážně mimo mísu. To si rovnou můžu v zadních světlech vyměnit odrazky a žárovky za bílé a do předních parkovaček dát červené... Povoláním jsem řidič kamionu a jinou barvu než červenou nebo oranžovou (vzadu) a bílou nebo oranžovou (boky) jsem ještě neviděl.
Osobně jsem si na každý bok nalepil dvě malé oranžové odrazky a možná dám kus bílého pásu na zrcátka nebo na horní rohy alkovny, aby byly vidět obrysy auta při míjení v noci na okresce. Jinak radši nechci nikoho provokovat. Myslím totiž, že je větší šance, že mě budou prudit policajti s polepeným autem, než že mi někdo odře nepolepené. :) ‎
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,041,683 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19102 sekund | Průměrně za: 0.19102 (0) sekund | Dotazy: 93 | Použitá paměť: 1.95MB/4MB