Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Reflexní pásky - ano či ne?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Reflexní pásky - ano či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Odkaz na solidní a kompletní manuálek v pdf, týkající se veškerých reflexních ploch na vozidlech:

http://www.trans-...20znac.pdf

Osobně si myslím, že ty BÍLÉ reflexy nalepené vzadu skončí dřív nebo později tím, že to někdo vzadu jedoucí strhne do příkopu v domnění, že se na něho řítí auto v protisměru.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Ano lepit, ale s rozvahou. Bílé dozadu asi opravdu nééé.

Podle camoerboyovo odkazu, nápadné obrysové značení na dodávkách a obytných autech zakázáno není. A co není zakázáno, je POVOLENO. !)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 12 let
Já jsem měl vzadu nalepenou bílou pásku a v rakousku jsem měl problém. Musel jsem to sundat a ještě jsem dostal 35,-E pokutu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

SignBoss napsal:

Ano lepit, ale s rozvahou. Bílé dozadu asi opravdu nééé.

Podle camoerboyovo odkazu, nápadné obrysové značení na dodávkách a obytných autech zakázáno není. A co není zakázáno, je POVOLENO. !)

V tom odkazu je uvedeno výslovně:
zakázané - kategorie M1
my máme v TP bydlíka uvedeno M1 - tak bych to raději ani nezkoušel :) :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, já se domnívám tak jak jsem už psal v příspěvku č.1, že sice asi většina z nás mají v TP M1, ale zárověň většina z nás přesahujeme šířku 2100mm a délku 6000mm, v tím podle uvedených předpisů jsme povinni označit vozidlo "úplným" respektive "částečně" obrysovým znečením. Rozvynula se tu zajímavá diskuze, já jsem moc rád hlavně za konkrétní ukázky řešení. Pokud tu jsou ale prodejci obytných vozidel, rád bych slyšel i jejich názor jako profesionálů, o povinosti či nepovonosti či zákazu značení.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

PetrM napsal:

Ahoj, já se domnívám tak jak jsem už psal v příspěvku č.1, že sice asi většina z nás mají v TP M1, ale zárověň většina z nás přesahujeme šířku 2100mm a délku 6000mm, v tím podle uvedených předpisů jsme povinni označit vozidlo "úplným" respektive "částečně" obrysovým znečením. Rozvynula se tu zajímavá diskuze, já jsem moc rád hlavně za konkrétní ukázky řešení. Pokud tu jsou ale prodejci obytných vozidel, rád bych slyšel i jejich názor jako profesionálů, o povinosti či nepovonosti či zákazu značení.


tam je ale uvedeno:
Úplné obrysové značení na vozidlech, přesahujících šířku 2100 mm a částečné obrysové
značení na vozidlech,přesahujících délku 6000 mm vč. oje přívěsů a kabin tahačů v

následujících kategoriích
N2 S maximální hmotností přesahující 7,5 tuny
N3 S vyjímkou podvozků s kabinou, neúplných vozidel a tahačů návěsů
O3 Přípojná vozidla s celkovou hmotností od 3,5t do 10t
O4 Přípojná vozidla s celkovou hmotností nad 10t
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Máš pravdu, když to tak čtu slovo za slovem, asi opravdu je kategorie M1 zakázaná. Přesto, pokud by se tu našel opravdu odborník na tuto problematiku, bych rád slyšel názor a výklad tohoto předpisu. Snad se někdo najde:|
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Jiri Majki napsal:

Když to pořád budeš řešit tak si je nikdy nenalepiš .


nezlob se na mě, ale určitě nalepím, jen co zima odejde a nalepím je tak, jak to má být. Nemám chuť přispívat policii za to, že jsem nedodržel nějaký předpis. Neznalost neomlouvá. Je mi jasný, že jsi chtěl být vidět, já měl jeden karavan nabouraný zezadu(viz fotogalerie), Možná kdyby tam tenkrát pásky byly, nemusel jsem trávit zimu jeho opravou, ale asi by bylo fakt lepší tu bílou ze zadu sundat a dát červenou.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 12 let
Mno ....
... nevím, co bych dodal ... vše podstatné již bylo řečeno ...

Snad bych jenom zdůraznil jenom to, že "Pouze naprostý idiot si dá na dopravní prostředek dozadu bílé odrazkové pásky!"
To je skoro to samé, jako kdyby si letadla a lodě přehodily barvičky na křídlech, potažmo bortech!
Kdo nechápe, toho lituju a přeju mu, ať se mu nic nestane .... a ten klobouk z hlavy ať si raději sundá! :@

Ono je to něco podobného, jako parkovat auto v protisměru! Dříve se to flastrovalo a dneska už na to poliši kašlou! Najezdil jsem toho v noci víc než dost. A nikomu nepřeju, když musí jet a vidí v noci úplný kulový a zahlídne proti sobě jenom odraz bílých světel! Přímo proti sobě! Slabší povahy to strhnou okamžitě do škarpy, aby se vyhnuly čelnímu střetu. Jezdil jsem léta s MHD a párktáte se to stalo!

A nebo si představte "šprýmaře", který by na patnících přeházel odrazky - do by bylo mrtvejch! Škarpy po směru jízdy by se fest plnily ...

Ale stejně nechápu, proč to vlastně řešíte ... Ano - vidět a být viděn. Za jízdy snad stačí předepsané osvětlení. Ono čeho je moc, toho bývá příliš! Jistě jste zažili v noci před sebou debila, který měl puštěné mlhovky i když mlha nebyla. (Hele - ono se to i rýmuje :) ). Ten se předjíždí velice blbě, bo oslňuje. A při stání? V kempu? Na divoko? Ve druhém případě hrozí vyplašení divé zvěře, potažmo přivolání hajného či jiné osoby ouřední ...

PS: Ano, já mám na "zádi" také bílé odrazky - ale na první pohled je jasné, že se nejedná o "pokus o bezpečnostní značení" ale o recesi, potažmo reklamu a nebo cokoli jiného ... (a navíc - je to víc jak 2 m nad zemí).
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
jojojojoČlen
Přidáno před 12 let
Když to tady čtu, už se hrozím, jaké výtvory nás budou při nočních jízdách bavit nebo stresovat - co že to jen přede mnou (nebo proti) vlastně jede ???

Pro lidovou tvořivost vyhláška nedává prostor !! Dopředu nepatří vůbec žádné reflexní pásky !
Na boky jen bílá nebo žlutá. A dozadu jen červená, o tom nelze diskutovat.
Ani žádné kousíčky pásky sem tam, jen pro estetitaci. Minmální délka nalepeného kusu je 50 cm. Vzdálenosti od okraje auta, nebo od zadního světla jsou také dané.
Bohužel, zde dříve uvedená fota, nejsou bez chyb a nejsou správnou inspirací pro ostatní.

Smyslem opatření je snížit počet havárií nárazem do odstaveného stojícího nákladáku poté, co se mu stáním vybil akumulátor a už nesvítí vůbec.
Není to tedy proto, abychom byli lépe vidět, nebo se více podobali nákladákům z předvánoční reklamy na Coca Colu.

Před lepením je tedy dobré si přečíst odkaz, který tady už jednou byl uveden
http://www.trans-...20znac.pdf

Já nic lepit nemusím, dodávku N1 mám těsně pod šířkový a dékový limit pro povinné nalepení pásek.
Těm co nemají vestavby, a tedy mají širší obytné (často i dlouhé) auto M1 rozhodování nezávidím, nalepit nesmí - mají M1 a zároveň nalepit mohou, ale nemusí, není to zatím povinné.
Rozumný policista sice uzná, že pásky jsou v tomto případě na místě, ale nelze na to spoléhat. Praxe označovat v techničáku velká obytná auta za osobní se zdá poněkud podivná. A kdo chce psa bíti, hůl si najde.
.
Ale hlavně to řešit urgentně nemusíme, protože povinnost se vztahuje jen pro nová auta uvedená do provozu po 30.7.2011.
Bavíme se tedy o dobrovolném značení.
.
.
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
Upravil jojo dne 29.11.2011 17:35, před 12 let
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jojo napsal:

Když to tady čtu, už se hrozím, jaké výtvory nás budou při nočních jízdách bavit nebo stresovat - co že to jen přede mnou (nebo proti) vlastně jede ???
.....
Praxe označovat v techničáku velká obytná auta za osobní se zdá poněkud podivná. A kdo chce psa bíti, hůl si najde.
.


[center]Naprosto a bezvýhradně souhlasím![/center]
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
jojojojoČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jojo napsal:
Ale hlavně to řešit urgentně nemusíme, protože povinnost se vztahuje jen pro nová auta uvedená do provozu po 30.7.2011.
Bavíme se tedy o dobrovolném značení.
.


opravuji: od 30.9.2011.
To, že u nás zatím nebyla povinnost z předpisu EU dotažena do legislativy znamená toto.
V ČR zatím označení mít na starších nákladních autech mít nemusíme, ale v zahraničí, tam kde je to již povinné je, se to bude blbě vysvětlovat.
A dolovat pokutu zpětně, na základě mezinárodního práva, je sice úspěšně možné, ale ve skutečnosti je na dvě věci ......
.
.
.

Automatické sloučení 29.11.2011 19:23:

Citovat

PetrM napsal:

Ahoj, já se domnívám tak jak jsem už psal v příspěvku č.1, že sice asi většina z nás mají v TP M1, ale zárověň většina z nás přesahujeme šířku 2100mm a délku 6000mm, v tím podle uvedených předpisů jsme povinni označit vozidlo "úplným" respektive "částečně" obrysovým znečením.


Petře znovu se podívej pozorně na tabulku v odkazu ! Je správná, ale není moc přehledná, mě to taky mátlo, tak jsem si to raději ověřil.
Přesah šířky 2100mm a délky 6000mm se vztahuje jen pro N2, N2, O3, O4. Pouze pro tyto kategorie je značení povinné a to jen tehdy, pokud přesáhnou stanovenou délku nebo šířku.

Takže to nejdůležitější, co nám tady žádný specilista jako odpověď na původní otázku zatím neřekl je:
Pro N1, je značení nepovinné, ale možné a pro M1 je značení nedovolené protože volitelnost se vztahuje pouze na v tabulce neuvedené kategorie. (možno ověřit v originále níže)



pokud si to chceš ověřit tady je originál: http://solutions....=ImageFile

a googlem strojově přeložený zde: http://solutions....=ImageFile
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
Upravil jojo dne 29.11.2011 20:23, před 12 let
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 12 let
Díky Jojo, že jsi si dal tu práci dohledat originály předpisů. Já jsem založil toto vlákno právě proto, abychom si všichni, koho to to zajímá, ujasnili, jestli "ano či ne". Sešlo se tu docela dost názorů a argumentů a každý si udělá svůj názor. Ale M1 je podle všeho zakázané. Takže já osobně asi nebudu žádného našeho a ani zahraničního policajta dráždit, že jsem to mysle dobře a chtěl jsem být víc za tmy vidět. Konec konců obrysová světla na autě mám. Všem diskutujícím děkuji za vaše názory.
PeropPeropČlen
Přidáno před 12 let
Je ale dost obytných aut též zařazených do N1 i já jsem takové měl. Je to z důvodu ,že je vloženo do podnikání. Takže mohou být dvě stejná obytná auta délky přes 6 m. a šířky přes 2,1 m a každé nůže být jinak označeno. To je zajímavé a kdo to bude řešit. Podívejte se co jezdí tahačů s osvětlením jako vánoční stromeček a nikdo to také neřeší. Myslíte,že to neodporuje předpisům? Je třeba všeho s rozumem a citem. Per. :^
cestovatel ze Šumavy;y
VlciVlciČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Hatiti napsal:

Mno ....
... nevím, co bych dodal ... vše podstatné již bylo řečeno ...

Snad bych jenom zdůraznil jenom to, že "Pouze naprostý idiot si dá na dopravní prostředek dozadu bílé odrazkové pásky!"
To je skoro to samé, jako kdyby si letadla a lodě přehodily barvičky na křídlech, potažmo bortech!
Kdo nechápe, toho lituju a přeju mu, ať se mu nic nestane .... a ten klobouk z hlavy ať si raději sundá! :@

Ono je to něco podobného, jako parkovat auto v protisměru! Dříve se to flastrovalo a dneska už na to poliši kašlou! Najezdil jsem toho v noci víc než dost. A nikomu nepřeju, když musí jet a vidí v noci úplný kulový a zahlídne proti sobě jenom odraz bílých světel! Přímo proti sobě! Slabší povahy to strhnou okamžitě do škarpy, aby se vyhnuly čelnímu střetu. Jezdil jsem léta s MHD a párktáte se to stalo!

A nebo si představte "šprýmaře", který by na patnících přeházel odrazky - do by bylo mrtvejch! Škarpy po směru jízdy by se fest plnily ...

Ale stejně nechápu, proč to vlastně řešíte ... Ano - vidět a být viděn. Za jízdy snad stačí předepsané osvětlení. Ono čeho je moc, toho bývá příliš! Jistě jste zažili v noci před sebou debila, který měl puštěné mlhovky i když mlha nebyla. (Hele - ono se to i rýmuje :) ). Ten se předjíždí velice blbě, bo oslňuje. A při stání? V kempu? Na divoko? Ve druhém případě hrozí vyplašení divé zvěře, potažmo přivolání hajného či jiné osoby ouřední ...

PS: Ano, já mám na "zádi" také bílé odrazky - ale na první pohled je jasné, že se nejedná o "pokus o bezpečnostní značení" ale o recesi, potažmo reklamu a nebo cokoli jiného ... (a navíc - je to víc jak 2 m nad zemí).
Nevím, kde všude jezdíš a co v noci vidíš, ale s těmi idioty s bílou páskou na zadku opatrně. Má to většina nákladních aut a jsou tak vybaveny už z výroby. Bílá je několikanásobně viditelnější než červená a má to jen vyznačit obrysy vozu a né tě upozornit že před tebou něco jede.
Jo a ještě dotaz na ty co byly na výstavě karavanů v Brně nebo v Lipsku. Viděli jste někdo těmito pásky polepené auto nebo karavan?
PaRePePaRePeČlen
Přidáno před 12 let
Mozno som idiot, ale ked som si biele pasky do zadu lepil ja, tak v norme EHK č. 104 sa o cervenej farbe v zadu hovorilo ako o nepovolenej , az v dalsom dodatku zmien č.03 bola cervena v zadu povolena
Pali,Renka,Peťo,Challenger Genesis 43
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

PaRePe napsal:

Mozno som idiot, ale ked som si biele pasky do zadu lepil ja, tak v norme EHK č. 104 sa o cervenej farbe v zadu hovorilo ako o nepovolenej , az v dalsom dodatku zmien č.03 bola cervena v zadu povolena


Ale teď platí toto:
Použití barev:
Předpis č. 48 bod 5.15 Barvy světla …
- na boky bílá nebo žlutá
- na zadní stranu žlutá nebo červená
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Nepřehánějte to s těmi reflexními úpravami zadních částí obytek !) !!!!
camperboy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

SignBoss napsal:

Ano lepit, ale s rozvahou. Bílé dozadu asi opravdu nééé.

Podle camoerboyovo odkazu, nápadné obrysové značení na dodávkách a obytných autech zakázáno není. A co není zakázáno, je POVOLENO. !)

V tom odkazu je uvedeno výslovně:
zakázané - kategorie M1
my máme v TP bydlíka uvedeno M1 - tak bych to raději ani nezkoušel :) :_


Jóó sorry, já sobec myslel jen na moji vestavbu. Kategorii obytného auta jsem ani netušil. :)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
dokážu se povznést nad tím, že nás tady někteří nazývají idioty. Obytku jsem polepil zezadu před dvěma roky, kdy ještě žádná vyhláška nebyla. A to proto, abych byl viděn. Naprosto ale idiotské mi připadá, že někdo jede za mnou, už nejméně kilometr za mnou ví, že jede velké auto a když se pomalu přiblíží a je kousek ode mne, tak se lekne a strhne auto do škarpy a nebo do protisměru. Jestli máme některé takové mezi námi, bůh s námi. I nákladní auta máme polepena. Bohuřel ta první také bílou páskou a až ta nová dle předpisu červeně. Opakuji, aby jsme byli vidět. Pamatu, že za komanče nás poliši naháněli, protože jsme měli přídavná brzdová světla. Dnes je mají všechna nová auta. Je to obdobné. Vždy se najde někdo, kdo nás bude chtět kádrovat. Čest
Jirka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,689,804 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25686 sekund | Průměrně za: 0.25686 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB