Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavena sprcha, sprchovy kout: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavena sprcha, sprchovy kout

Poslední aktualizace před 5 let
F
FruFruNováček
Přidáno před 6 let
Taky jsem dlouho přemýšlel jak vyřešit sprchování (prostor x hmotnost x materiály x trvanlivost, …). Nakonec zvítězila idea nekomplikovat prosté věci. Mám sprchu, se sprchovou hadicí vedenou od nádrže pod stropem. Vaničku jsem vyrobil z mirelonu 30mm (měkká, pružná, tepelně izoluje, nic neváží) a ke stropu připnu sprchový závěs do čtvercováho rámu. Celé se to rozloží/složí do minuty. Nezabírá to místo. Hmotnost zanedbatelná. Cena zanedbatelná. Hranaté soudky na teplou a studenou po 50Kč a opět zaizolované mirelonem. Ohřev vody pomocí hadice napojené před kabinové topení a vedené pod autem k zásobníku. Po 20km je 60l horké vody a může se to zastavit. Jako výměník poslouží jakékoliv topení z malého osobního auta z vrakáče do 200Kč. Svůj účel plní už roky a bez údržby:)
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Chcem vás poprosiť o názor, prípadne ako ste to riešili vy. Podlaha v dodávke je šikmá, v sklone, klesanie je od zadu do predu auta , rozdiel oproti horizontálnej rovine je možno aj 15 cm. Idem robiť steny kabínky WC + kúpelne a zastavil som sa na tom či spraviť steny:
a, kolmo k podlahe, teda voči zvislici šikmo,
b, alebo ich spraviť zvislo, /podla olovnice/
c, alebo zaťažiť auto povedzme 500 kg nákladu a steny robiť do zvislice.

Mne sa zdá najlepšie riešenie c, ale kamarát mi hovorí, že keď vyrovnám auto klinmi pod kolesami, aby bola podlaha vodorovná /ako tak/ tak potom budem mať steny šikmo, tým aj dvere do WC, ložka a pod. Ja chcem s autom cestovať a nie táboriť, tak si myslím že asi kliny pod kola nebudú. On tiež cestuje a tvrdí že kliny áno. Tak čo s tým teda. /auto Ducato L2H2/
Ďakujem za názor.
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
mám to na stejným dukatu takto, https://www.carav...um_id=8005
materiál překližka natřená balakrylem

Citovat

W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Vďaka za odpoveď, poznám tvoju stavbu, už som ju pozeral, ale nikde som nevidel ako si teda riešil zvislosť priečok?
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 6 let
Šikmo to máš teraz ked máš prázdne auto . Ked to tam všetko namontuješ budeš v lepšom prípade rovno, v horšom opačne . Ako ja kým som nedal vzduch. Podla mna to musí byt kolmo na podlahu , inak to nevidím. Vznikali by ti uhly na spojoch.
Určite A
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 6 let
To je jasné že vše dělat kolmo k podlaze.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
já jsem teda - když už mám prozradit to tajemství - pokaždý v garáži vyrovnal auto na klínech ( už jsem měl nalepenou vodováhu u tachometru, no a potom jsem stavěl podle vodováhy. Případný odchylky jsou schválně - kamarád říká, že ani rovná ženská není pěkná - a má pravdu. nehledal bych v tom víc problémů než tam je - aneb jaký si to uděláš takový to máš.......
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let
Zajtra tam skúsim dať cca 500 kg nákladu, spravím zvislicu podla olovnice a potom to porovnám s kolmicou k podlahe. Ďakujem každému za názor.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
určite kolmo k podlahe. Inak by museli byť aj dvere do sprchy lichobežníkové.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 5 let
Jsem před dokončením sprchového boxu. JAKÝ TĚSNÍCÍ tmel prosím použít na rohy ?
V minulém autě jsem měl vše zatěsněno Silikonem OXIN. 6 let bez problémů. Ale potřebuji přetáhnout i rohy a spodní část ve sprchové vaničce. A výše zmíněný silikon je po vyzrátí docela dosti lepivý. A ve vaničce se na něm drží binec ( manželka držkuje a tu vyměnit momentálně nemůžu ).
Je na trhu nějaký tmel, trochu pružný, k PVC přilnavý, voduodpudivý a po vytvrzení nelepivý ?
Nebo mám přehnané nároky.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 20.01.2019 23:25, před 5 let
Franta REZAC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Franta REZAC napsal:

Jsem před dokončením sprchového boxu. JAKÝ TĚSNÍCÍ tmel prosím použít na rohy ?
V minulém autě jsem měl vše zatěsněno Silikonem OXIN. 6 let bez problémů. Ale potřebuji přetáhnout i rohy a spodní část ve sprchové vaničce. A výše zmíněný silikon je po vyzrátí docela dosti lepivý. A ve vaničce se na něm drží binec ( manželka držkuje a tu vyměnit momentálně nemůžu ).
Je na trhu nějaký tmel, trochu pružný, k PVC přilnavý, voduodpudivý a po vytvrzení nelepivý ?
Nebo mám přehnané nároky.


Chystám se na koupelnu, nemohl bys prosím trochu rozepsat postup - z čeho, zda vanička seriová nebo ji budeš dělat, jak to spojit - máš box vyndavací nebo napevno desky přišroubované k autu...dík
VW LT 35 maxi
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj Franto,
doma jsem měl vždycky problémy s tím, že silikony po nějaké době začal plesnivět, přestával držet a podobně (a bylo jedno, jestli to byl silikon za stovku nebo za tří). Při předělávání sprcháče jsem před cca 3 rokama teda nakonec použil sikaflex a zatím naprosto bez problémů.
Takže jestli chceš, tak zkus ten a mělo by ti to určitě x let vydržet. Když to vydrží léta venku, tak koupelna je proti tomu sranda. Jenom samozřejmě před použitím pořádně odmastit.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: p0l0us, jojo, Janek, mekie, Danny, Me2d, ogar, caly, FruFru, Gumidek2002, Robert, Franta REZAC, Cibi, walibuk, Joza, pe3ik, copy, PetrDubi

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,051,519 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.58222 sekund | Průměrně za: 0.58222 (0) sekund | Dotazy: 106 | Použitá paměť: 2.04MB/2MB