Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 N126... polský fenomén: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

N126... polský fenomén

Poslední aktualizace před 2 roky
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
zveřejňuji schéma elektra pro zapojení světel přívěsu, rozvod na 220V, a rozvod na 12V s úvahou na budoucí využití solarního panelu: https://drive.goo...sp=sharing
Venkovní osvětlení jsem zatím vyřešil zásuvkou na 12V. Bude univerzálnější.Světlo může být s delším kabelem a tím lze umístit například do středu předsíňky, přes den může sloužit i na dobití mobilu/tabletu.
Jak máte vyřešeno vy?
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Když jsme u toho doplnění světel o mlhovku, já to mám udělané takto. Jokony z Maro Kralovice.

http://www.maro-k...-zpatecky/
VF Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Když jsme u toho doplnění světel o mlhovku, já to mám udělané takto. Jokony z Maro Kralovice.

http://www.maro-k...-zpatecky/

----
To vypadá také dost pěkně.

Automatické sloučení 28.02.2017 20:17:

Citovat

VF napsal:

Když jsme u toho doplnění světel o mlhovku, já to mám udělané takto. Jokony z Maro Kralovice.

http://www.maro-k...-zpatecky/

----
Vypadá to pěkně

Automatické sloučení 28.02.2017 21:32:

Citovat

xmalda napsal:

zveřejňuji schéma elektra pro zapojení světel přívěsu, rozvod na 220V, a rozvod na 12V s úvahou na budoucí využití solarního panelu: https://drive.goo...sp=sharing
Venkovní osvětlení jsem zatím vyřešil zásuvkou na 12V. Bude univerzálnější.Světlo může být s delším kabelem a tím lze umístit například do středu předsíňky, přes den může sloužit i na dobití mobilu/tabletu.
Jak máte vyřešeno vy?

----
Musím říct, že se dobře pripravuješ
Upravil HonzaO dne 28.02.2017 21:32, před 7 let
M
MarekGSČlen
Přidáno před 7 let
Kdyby měl někdo zájem, tak tu mám pár zbylých samolepek co jsem si dělal duplicitně na svůj bydlík v různých variantách a použil jen některé....není to tisk, ale vyřezané z folie, tak to nevybledne tak hned.
Upravil MarekGS dne 07.03.2017 12:52, před 7 let
MarekGS Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Revitalizace prcka zahájena. Kdo by chtěl shlédnout, zde budu přikládat fotky:
Upravil xmalda dne 17.03.2017 19:24, před 7 let
Také jsem už o kousek pokročil a vyndal poslední co zbylo v karavánku - podlahu. Měl jsem trochu obavy jak půjdou povolit šrouby, ale vše jak včera našroubované. Musím říci, že je korpus a podvozek naprosto v pořádku. Na podvozku nikde rez (byl ošetřený předchozím majitelem) a samotná skořepina karavanu bez praskliny a latě které jsou součásti skořepiny jsou jak nové. je vidět, že karavan opravdu jen stál ve stodole.
Původně jsem chtěl dát novou podlahu, ale není potřeba. Jen ji přebrousím, natřu a polepím silným PVC.
Na stěny jsem koupil světlou koženku s molitanem. Lepidlo ve spreji také dorazilo, tak už čekám jen na teplejší počasí.
Pořídil jsem novou trakční baterii 180 Ah, kompresorovou ledničku, "venkovní stanový sprchový kout" a další drobnosti.
Spíš teď řeším zvedání poklopu na střeše. Mám variantu s postranním zvedáním , kdy je jen jedna strana nahoře a druhá dole a rád bych tam dal dopředu a dozadu nůžkový mechanismus, abych to mohl celé zvednout.
Máte někdo odkaz , kde se to dá objednat ?

Automatické sloučení 18.03.2017 10:35:
.
Upravil MarekGS dne 18.03.2017 10:35, před 7 let
MarekGS Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Tak to jsi na tom lépe než já. Z podlahy použiji jen jeden hranolek :). Jinak OSB a taky dám PVC. Na stěnu jsem se rozhodl pro tapec a asi zajedu pro něj do Bialske, něco takového: http://hurtownietapicerskie.pl/glowna...su21w.html
Můžeš se více rozepsat o elektřině? Třeba do SZ. Pořád zvažuju co a jak. Pantografy už tam má originál. Jen obrousím a natřu. Zkus tady http://www.darius-przyczepy.pl/
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let
Chlapi pěkně postupujete, ale i přesto doporučoval bych, podívejte se také po AL lišty.
Když jsem dělal rekonstrukci já, tak jsem celou skořepinu odstrojil a dle potřeby zalaminoval (překitoval).
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Myslíš pod lišty, nebo je měnit?. Kousek ji mám sundanou, je tam spoj který je přelaminátovaný a neteče tam. Zvažuji jen jak vyměnit rezavé šroubky za nerezové, nebo vrtnout vedle nové. Jinak velké diry laminujem a už mám koupený tmel.
Když jsi lišty sundal celé, vrátil jsi je tam bez problémů zpátky?
M
MarekGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Tak to jsi na tom lépe než já. Z podlahy použiji jen jeden hranolek :). Jinak OSB a taky dám PVC. Na stěnu jsem se rozhodl pro tapec a asi zajedu pro něj do Bialske, něco takového: http://hurtownietapicerskie.pl/glowna...su21w.html
Můžeš se více rozepsat o elektřině? Třeba do SZ. Pořád zvažuju co a jak. Pantografy už tam má originál. Jen obrousím a natřu. Zkus tady http://www.darius-przyczepy.pl/


O elektrice toho není moc co psát, protože jsem udělal jak poradil Karel Prokop. Tím mu děkuji a dlužím mu něco na svlažení krku, protože na mně do telefonu spustil, že mu z toho muselo vyschnout v krku a kdybych si ten hovor nenahrál a znovu asi třikrát nepřehrál, tak vím prd. Takže jsem pořídil kompresorovou ledničku IndelB, trakční 180 Ah baterii a nabíječku Ctek M200. Samozřejmě přívod na 220 V tam bude také, abych mohl případně využít přípojku v kempu. Čeká mě nákup led osvětlení do karavanu a před karavan. Nejlépe s plynulou regulací intenzity osvětlení. Zapomněl jsem ještě na čerpadlo na vodu a sprchu. Dřez i vařič budou původní, protože nerezový plech nenese známky použití nebo stáři. Navíc jsem ho ještě přeleštil a teď už nepotřebuji ani zrcadlo. Sprchu budu řešit letos zatím jen tím "sprchovým stanem" , který bude venku, tedy spíše pod předstanem u karavanu a uvidím co dál. Ještě asi přikoupím měnič z 12V na 220 V a to jen jako nouzovku, když bude potřeba nutně zprovoznit noťas, nebo jinou blbost, když zrovna nebude přípojka 220v.
Bohužel se znám, tak je mi už teď jasné, že tam ještě určitě nějakou kravinku vymyslím.....

Díky za odkaz, kouknu tam. Přeci jen se mi ty pantografy zdají praktičtější než jen ten můj systém.

Automatické sloučení 19.03.2017 14:13:

Citovat

HonzaO napsal:

Chlapi pěkně postupujete, ale i přesto doporučoval bych, podívejte se také po AL lišty.
Když jsem dělal rekonstrukci já, tak jsem celou skořepinu odstrojil a dle potřeby zalaminoval (překitoval).


Lišty jsem kontroloval a šroubky nejsou ani rezatý a z vnitřní strany je všechny pod laminátem a lišty drží jak přibitý....

Ten karavan asi fakt stál celý ty léta dobře uskladněný, jak pravil předchozí majitel.:^
Upravil MarekGS dne 19.03.2017 14:13, před 7 let
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Myslíš pod lišty, nebo je měnit?. Kousek ji mám sundanou, je tam spoj který je přelaminátovaný a neteče tam. Zvažuji jen jak vyměnit rezavé šroubky za nerezové, nebo vrtnout vedle nové. Jinak velké diry laminujem a už mám koupený tmel.
Když jsi lišty sundal celé, vrátil jsi je tam bez problémů zpátky?

-----
Ahoj,
jo myslím pod lištami. Ono to vypadá na pohled OK. Ale šrouby jsou rezavé a přes ně tam pak případně zatéká.
Byla by škoda, když to zrekonstruuješ, aby to za chvíli bylo škaredé a Ty to musel opravovat.

Já jsem celé lišty sundal, poopravil spoje (přelaminoval) a opět Ty samé lišty upevnit, zpět. Dalo se to vše převrtat a osadit novými šrouby. Pod lišty jsem dával také těsnění a přitáhl.

Vše je jako před tím.
Na celém karavan jsem také prováděl i lakování novou barvou.
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

HonzaO napsal:

Citovat

xmalda napsal:

Myslíš pod lišty, nebo je měnit?. Kousek ji mám sundanou, je tam spoj který je přelaminátovaný a neteče tam. Zvažuji jen jak vyměnit rezavé šroubky za nerezové, nebo vrtnout vedle nové. Jinak velké diry laminujem a už mám koupený tmel.
Když jsi lišty sundal celé, vrátil jsi je tam bez problémů zpátky?

-----
Ahoj,
jo myslím pod lištami. Ono to vypadá na pohled OK. Ale šrouby jsou rezavé a přes ně tam pak případně zatéká.
Byla by škoda, když to zrekonstruuješ, aby to za chvíli bylo škaredé a Ty to musel opravovat.

Já jsem celé lišty sundal, poopravil spoje (přelaminoval) a opět Ty samé lišty upevnit, zpět. Dalo se to vše převrtat a osadit novými šrouby. Pod lišty jsem dával také těsnění a přitáhl.

Vše je jako před tím.
Na celém karavan jsem také prováděl i lakování novou barvou.


Šroubky jsou z vnitřní strany zalaminátované, takže tam nikde neteče, i kdyby urezli. Zatím. Abych si ušetřil práci, tak jsem zvažoval jen přidat několik nerezových šroubků navíc, kdyby ostatní urezli. Ale jestli to šlo vpohodě bez poškození lišty sundat, tak to asi sundám. Chystám taky nový nástřik, akorát ho nebudu moct provádět v místě rekonstrukce. což znamená na převoz prcka skompletovat a pak vše oblepit :-(. (Nemá někdo v okolí Frýdku-Místku čistou stodolu ve které bych mohl karavan nastříkat? !v)
K
KoubicNováček
Přidáno před 7 let
Zdravím, je to sice trochu offtopic, ale chci se zeptat jaké pneu na "poláky" dáváte? Mám tu větší verzi a vzhledem k váze 720 kg asi není potřeba speciální caravanové, ale jen kvalitné obyč?
Jinak já vlastním svého poláčka 3 týdny a také komplet rekonstruji, tak až si udělám čas také sem nějaké fotky přihodím. Díky za odpovědi. Ať se dílo daří
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let
[membersonly][/membersonly]

Citovat

xmalda napsal:

Citovat

HonzaO napsal:

Citovat

xmalda napsal:

Myslíš pod lišty, nebo je měnit?. Kousek ji mám sundanou, je tam spoj který je přelaminátovaný a neteče tam. Zvažuji jen jak vyměnit rezavé šroubky za nerezové, nebo vrtnout vedle nové. Jinak velké diry laminujem a už mám koupený tmel.
Když jsi lišty sundal celé, vrátil jsi je tam bez problémů zpátky?

-----
Ahoj,
jo myslím pod lištami. Ono to vypadá na pohled OK. Ale šrouby jsou rezavé a přes ně tam pak případně zatéká.
Byla by škoda, když to zrekonstruuješ, aby to za chvíli bylo škaredé a Ty to musel opravovat.

Já jsem celé lišty sundal, poopravil spoje (přelaminoval) a opět Ty samé lišty upevnit, zpět. Dalo se to vše převrtat a osadit novými šrouby. Pod lišty jsem dával také těsnění a přitáhl.

Vše je jako před tím.
Na celém karavan jsem také prováděl i lakování novou barvou.


Šroubky jsou z vnitřní strany zalaminátované, takže tam nikde neteče, i kdyby urezli. Zatím. Abych si ušetřil práci, tak jsem zvažoval jen přidat několik nerezových šroubků navíc, kdyby ostatní urezli. Ale jestli to šlo vpohodě bez poškození lišty sundat, tak to asi sundám. Chystám taky nový nástřik, akorát ho nebudu moct provádět v místě rekonstrukce. což znamená na převoz prcka skompletovat a pak vše oblepit :-(. (Nemá někdo v okolí Frýdku-Místku čistou stodolu ve které bych mohl karavan nastříkat? !v)

-----
Nanašeni barvy můžeš také provést jinak než nástřikem a vypadá to také pěkně.
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

HonzaO napsal:

[membersonly][/membersonly]

Citovat

xmalda napsal:

Citovat

HonzaO napsal:

Citovat

xmalda napsal:

Myslíš pod lišty, nebo je měnit?. Kousek ji mám sundanou, je tam spoj který je přelaminátovaný a neteče tam. Zvažuji jen jak vyměnit rezavé šroubky za nerezové, nebo vrtnout vedle nové. Jinak velké diry laminujem a už mám koupený tmel.
Když jsi lišty sundal celé, vrátil jsi je tam bez problémů zpátky?

-----
Ahoj,
jo myslím pod lištami. Ono to vypadá na pohled OK. Ale šrouby jsou rezavé a přes ně tam pak případně zatéká.
Byla by škoda, když to zrekonstruuješ, aby to za chvíli bylo škaredé a Ty to musel opravovat.

Já jsem celé lišty sundal, poopravil spoje (přelaminoval) a opět Ty samé lišty upevnit, zpět. Dalo se to vše převrtat a osadit novými šrouby. Pod lišty jsem dával také těsnění a přitáhl.

Vše je jako před tím.
Na celém karavan jsem také prováděl i lakování novou barvou.


Šroubky jsou z vnitřní strany zalaminátované, takže tam nikde neteče, i kdyby urezli. Zatím. Abych si ušetřil práci, tak jsem zvažoval jen přidat několik nerezových šroubků navíc, kdyby ostatní urezli. Ale jestli to šlo vpohodě bez poškození lišty sundat, tak to asi sundám. Chystám taky nový nástřik, akorát ho nebudu moct provádět v místě rekonstrukce. což znamená na převoz prcka skompletovat a pak vše oblepit :-(. (Nemá někdo v okolí Frýdku-Místku čistou stodolu ve které bych mohl karavan nastříkat? !v)

-----
Nanašeni barvy můžeš také provést jinak než nástřikem a vypadá to také pěkně.

Myslíš kvalitní štětec? :-) Je to taky varianta...
badbadČlen
Přidáno před 7 let
za mě bych to přece jen nechal nastříkat, budeš chodit kolem toho každý výjezd a přemýšlet proč. Pak se vidí každá chybka. Aspoň za mě by mě to vadilo jak už se znám. Napadlo mě, že by se ty lišty dali lepit či těsnit Terosonem 2759. to by ch asi udělal. Měl jsem ty šrouby zrezivělé a přes ně mi teklo dovnitř. Zhnily my rámy od oken i podlaha, vše jsem musel dělat nově a lepit na skelet. voda si najde nevyspitatelnou cestu. Lepil jsem to nakonec vulganizační gumou co je na motory o terasonu jsem nevěděl. Tak ať se daří. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bad napsal:

za mě bych to přece jen nechal nastříkat, budeš chodit kolem toho každý výjezd a přemýšlet proč. Pak se vidí každá chybka. Aspoň za mě by mě to vadilo jak už se znám. Napadlo mě, že by se ty lišty dali lepit či těsnit Terosonem 2759. to by ch asi udělal. Měl jsem ty šrouby zrezivělé a přes ně mi teklo dovnitř. Zhnily my rámy od oken i podlaha, vše jsem musel dělat nově a lepit na skelet. voda si najde nevyspitatelnou cestu. Lepil jsem to nakonec vulganizační gumou co je na motory o terasonu jsem nevěděl. Tak ať se daří. Valda

Díky za tip Valdo, využiji jo. Sundám to, zalepim epoxidem, odvrtám nové dírky, pod lištu nějaký ten butylkačuk a nové nerezové šroubky. :^
badbadČlen
Přidáno před 7 let
ahojky bydlím poblíž a když tak se můžeš přijet kouknout jak to mám. když tak napiš sz.
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bad napsal:

ahojky bydlím poblíž a když tak se můžeš přijet kouknout jak to mám. když tak napiš sz.

Moc děkuji za nabídku. Jsem už domluvený tady kousek od Místku a i to mám problém zkloubit :-). Navic jsem teď nemocny. Ale mame kousek od Hatě část rodiny od ženy, tak bych to spojil s nějakou oslavou. Díky.
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Citovat

bad napsal:

ahojky bydlím poblíž a když tak se můžeš přijet ,
jak to mám. když tak napiš sz.

Moc děkuji za nabídku. Jsem už domluvený tady kousek od Místku a i to mám problém zkloubit :-). Navic jsem teď nemocny. Ale mame kousek od Hatě část rodiny od ženy, tak bych to spojil s nějakou oslavou. Díky.

-----
Jj také jsem byl u Valdy,
Než jsme s rekonstrukci začali. Člověk musí brát inspiraci a rady od těch co už si tím prošli.

Automatické sloučení 03.04.2017 07:21:
Kolegové z okolí FM a OV,
pojedu v brzké době opět do POLSKA, do zde již zmiňovaného obchodu, koupit zadní výklopné okno.
Pokud budete chtít se přidat není problém. Mají tam skladem veškerý potřebný sortiment ND na "POLÁČKY".

Když tak napište SZ.

HonzaO
Upravil HonzaO dne 03.04.2017 06:21, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,850 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24049 sekund | Průměrně za: 0.24049 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB