!Prázdninová soutěž skončila!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nejnovější galerie

TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
hvcaravans.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 26

· Členové on-line: 2
martindo, Rudy

· Registrovaní členové: 12,049
· Nejnovější člen: adoid

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Terenak
10.12.2018 22:54
Dobrý den, neporadil by někdo s opravou na F.Ducato 2,5Td nemaže motor olej nahoru na vačku. Kde hledat příčinu a nebo co vyměnit. Díky

Schneegast
06.12.2018 22:19
Dobrý den, máme caravan hobby 560 deluxe 2000 a chtěla bych poprosit o radu jak složit stolek a narovnat matrace na ležení. Děkuji moc. lucie.snezna@sezna
m.cz

TrikeHonza
01.12.2018 10:44
Poděkování panu T.Kahounovi Tom-Car servis. Vyřízení veškerých formalit k přepsání celkové váhy obytného auta z 3850kg na 3500kg. Vřele doporučuji, příjemné jednání. Trike Honza Letohrad.

David250
28.11.2018 22:57
mate nekdo tip a zkusenost na parkovani pres noc, pobliz centra Prahy v dobe vanocnich trhu

lsalus
18.11.2018 20:03
Dobrý den , nemáte tucha kde se dá sehnat (blatník - lem ) na ABBEY VOGUE GTS 416..Děkuji lukas.salus@seznam
.cz

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

 Vytisknout diskuzi
N126... polský fenomén
noufejt napsal:

Zdravím všechny Smile
Uvažuju o koupi Poláčka. Mám vyhlídnutého jednoho z roku 1990. Prodejce píše N126N. Chtěl bych upravit vnitřek a dát si tam koupelničku (minimálně kazetove chemické WC)
Má cenu se do toho pouštět? Vejdu se do povolené hmotnosti? (provozní váha 620 Kg,celková váha 720 Kg).
Plus stopro tam chci topení - je bezpečné kupovat bazarové? Uvažuju o trumatic E2400 (kvůli úspoře místa a že by bylo pod postelemi, se kterými se hýbat nebude při případné budoucí "rekonstrukci"Wink
Díky


Myslím že vejdeš, existuje i originální verze která to tak má, ale nevím jak jsou na tom s hmotností proti tebou vyhlídnutému.
http://www.karava...ub=pudorys
Já dělal před lety přestavbu N126e sice bez koupelny, ale záchod jsem chtěl a mám schovaný v lavici u dveří, na místě původní kuch. linky.
 
Upravit
Dne 23.7.2018 vyrážíme směr Albánie, Řecko do BG. Je to taková menší generálka pro příští rok, kdy chceme poznávat Francii, Španělsko a Portugalsko a potřebujeme pořádně otestovat auto a karavan.
Jeli jsme přes Halámky do Rakous, dále na Vídeň, kde nás přivítala dešťová přeháňka, která trvala až do Budapešti. Nájezd na obchvat a po doslova prázdné dálnici M6 směr Moháč, dále na Osijek a po chorvatské dálnici na prázdném parkovišti usínáme v pohodlí bydlíku. Další den pokračujeme na Sarajevo (po dobrém obědě v motorestu), kde nás chytá další déšť, který trvá až do ČH. Úzké silnice vinoucí se podél řeky a přehrady Piva prověřily naše nervy při míjení protijedoucích vozidel. Na hranicích žádné čekačky zatím nebyly, vše proběhlo plynule.
Nemůžeme najít příhodné místo na spaní, proto to natáhneme už za tmy do kempu Lake Shkodra v Albánii u Skaderského jezera. Byli jsme zde před 3 roky, kdy jsme podnikli výlet do Tethi. Letos kemp nadupaný, samí našinci, Poláci, Slovinci, ostatní jsou v menšině a to bude platit pro celou Albánii. Zlaté časy v roce 2013, kdy jsme potkali v celé Albánii několik turistů a z toho jediného Čecha. Je to nejluxusnější kemp po celé trase do BG. Dáváme 10 z 10 bodů (sociálky, ochotný personál, prostředí, výborná levná kuchyně). Další den podnikáme výlet do Vermoshe podél hranic s ČH. Vystoupáme na vrchol a v úžasu se pouštíme serpentinami dolů do hlubokého údolí uchváceni okolní přírodou, kterou umocňuje skleněná vyhlídka nad propastí. Obdivujeme lidi, co zde žijí - v zimě to musí být náročné. Filmujeme co to dá - všude kolem nás přírodní panenská nádhera. Připadáme si opuštěně jen do chvíle, co nás předjeli čeští motorkáři, společné troubení musí být slyšet snad i v sousední ČH. Po celodenním výletě se rachtáme ve Skadarském jezeře, je to teplé jako ch....y. Po dobré a levné baště spíme vedrem tak napůl a druhý den se přemisťujeme podél pobřeží do kempu Moscato u Himare.
Všude po cestě turisti, turisti a zase turisti. Před příjezdem do kempu nás vítá policista - Ahój. Majitel kempu mluví obstojně česky - kemp plný Čechů, Polákú a Slovinců (opět). Takže 5 dní potápění, slunění, výlety, koupání apod. a poté hurá do Xsamilu, kde je několik ostrovů vhodných k potápění. Ubytování v kempu hned na kraji městečka a výlet do národního parku Butrint, kde jsme navštívili staré historické sídliště - všude plno Čechů. Druhý den nastalo zděšení, protože Xsamil je přecpaný turisty a nedá se vůbec přes lehátka dostat k vodě. Ostrovy rovněž obsazené a o potápění nemůže být ani řeč. Ve vodě je víc lidí jak rejnoků. :-$
Druhý den balíme a hurá do Řecka. Na hranicích pasovák prohlíží zadumaně naše pasy podezřele dlouho, neustále pokyvuje hlavou a mne si vousy, pak nám je podá aniž by se na nás vůbec podíval. Jedeme horami podél hranic s Albánií, pak se napojujeme na dálnici a kolem Soluně na Chalkidiki vjíždíme na Sithonii na proslulou Orange plage u Sarti. Nemile jsme překvapeni cenou benzínu (50 Kč/l). Orange a Portoriko plage nás zase nezklamaly a po několika dnech ubytování na divoko v krásném borovém háji (potápění a koupání v křišťálově čistém moři) pokračujeme dále do Bulharska. Čechů je zde o poznání méně, převažují okolní státy. Jedeme podél pobřeží a hranice překračujeme v horách kousek za Komotoni - čekačka asi 1 hod.
Po příjezdu k celnici nás ihned Bulhaři odstavují na stranu a provádějí zevrubnou prohlídku karavanu, chtějí vidět nejen koupelnu, ale nahlíží i pod postele. Nabízím, že jim otevřu i rakev na střeše auta, ale zkušeným okem celník pochopí, že se tam žádný migrant nevejde, tak nás mávnutím ruky propouští dále. Nájezd na dálnici, kde spíme u motorestu cca 130 km od Burgasu.
Jelikož stále jezdíme na jich pod Sozopol, letos míříme někam pod Varnu. Na Google mapě jsme si našli přírodní kemp u resortu Škorpilovci. Na snímcích vypadal pěkně a měl velké ohodnocení. U resortu nám všichni ochotně ukazovali cestu dále rovně podél pobřeží. Na této úzké cestě parkovala vozidla v zákazu stání a nedělala si starosti, jak to ostatní projedou, na druhé straně vysoký obrubník chodníku - prostě ideální cesta pro karavan. Po chvíli se proti nám vyřítí několik vozidel a nastává asi 20 min. chaos při couvání a štosování vozidel. My jsme naprosto klidní, protože každý chápe, že s karavanem nemáme moc možností. Nezbývalo než se protlačit, když tu náhle skončila asfaltka a dále pokračovala do lesa polní cesta s hlubokými výmoly. Tam bylo vidět nějaké stany . Začal z nás stékat pot, i když klima běžela naplno. Loučil jsem se jak s karavanem, tak i s autem, protože situace se zdála bezvýchodná. Tato cesta necesta vedla do kopce do lesa, kde byly rozsety stany bez aut. Seběhlo se plno čumilů a dumali co dál. Otočit karavan nešlo (cesta úzká a uprostřed 1m díra). Manželce jsem podal kameru a toč, celá zkoprnělá poslechla a máme úžasné záběry. Zařadil jsem jedničku, dal plný cérez a mezi výmoly jsem se řítil do kopce směr les (praskaly nějaké větve) a obloukem dolů zpět na cestu a hurá pryč. Zpáteční cesta stejná, protijedoucí auta opět couvala, najeli jsem půlkou na chodník a po nějaké době dojeli do resortu a hnali se pryč. Jediný komu to bylo jedno byl náš kníráček, kterému se to v pohupujícím chlazeném autě dobře spalo. V karavanu několik věcí popadáno a urvané dvě plastové podložky.
Další na řadě byl kemp Čajka u Obzoru - plno, nikoho nebereme. ani v Irakli nás nevzali. Nevzdáváme to a zkoušíme Zlatou Rybku u Sozopolu, dále Smokii - vše přeplněné domácími turisty. Nakonec zakotvujeme na pusté pláži Djuni za Sozopolem, kde parkuje pár obytňáků a je nám dobře - málo lidí a hodně místa kolem. Strávíme zde dva dny a poté nuceně jedeme domů (synovy se podebrala noha a celá natekla).
Po dálnici směr Sofia, jídlo v MC Donaldu (nic moc), odbočka na Vidin. Spaní u polovyschlého Dunaje poblíž Železných vrat. V noci nás vzbudila policie a po zjištění, že jsme turisti nám popřáli dobrou noc. V Rumunsku je veliký provoz, samí TIR.
Blížíme se k maďarským hranicím za Aradem do Schengenu a zřejmě nás čeká nejtvrdší prohlídka. Sličná Maďarka nám pokynula rukou a řekla jen ahoj a můžeme dál, k radosti 10 černoušků, které převážíme v karavanu, aspoň pomůžeme navýšit počet obyvatel Německa. Kroutíme nevěřícně hlavou, tady ba se nám měli podívat snad i do chladiče. :-\
No nic jedeme přes Maďarsko i Rakousko celkem rychle, místy mi tacho ukazuje i 120 km/h a večer spíme opět u naše oblíbené pískovny u Suchdola.
Shrnutí - v červenci a srpnu jezdí čím dál tím více turistů, kempy a pláže většinou až na vyjímky přeplněné. Albánie v ubytování i v jiných službách mohutně předehnala BG (silnice v BG v strašném stavu - vyjímku tvoří hlavní tahy). V Řecku strašně drahé pohonné hmoty.
Průměrná spotřeba 9 l a najeto 5600 km. Auto i karavan (opatřen stabilizátorem) ve výborné kondici. Zkrátka generálka se vydařila a můžeme na příští rok připravovat dovču do Portugalska. :-)

Fotoalbum z dovčy:


https://444888.ra...arska_2018
 
Upravit 3
Zdravím.
Přispěju do fóra svým "nosičem na kola". Zatím je to jen betaverze, ale nosič sedí jak má, jen u jednoho z kol bude asi pro přepravu natočit řídítka. Ale hlavní dotaz směřuje na kastlík, který jsem samozřejmě sundal. Na internetu jsem našel výmysl, že ho někdo přesunul na záď. Ale , jak ho tam spolehlivě uchytit. Nějaký nápad, nebo zavrhnout?
PS: Jedná se o nosič na tažný
Nadvora přiloženo následujícíobrázky:
3_304.jpg 2_386.jpg 1_485.jpg
 
Upravit
Ahoj všichni. Nabízím k prodeji kompletní předstan pro N126n a jeho příbuzné modely. Je vyroben jako kopie původního předstanu s karavanem dodávaným. Je pěkný, zachovalý, skoro nepoužitý, má jen jednu "vadu" ... předchozí majitel ho spatně zabalil a pod střechou zevnitř je trochu oplesnivělý ... ale je to jen flek a materiál to přežil. Loni v létě jsem to čistil, ale úplně se to nepovedlo. Nabízím někomu kdo má možnost si nechat předstan vyčistit. Je k němu kompletní tyčkovina. Cena 3900,-

Fotky zde, pokud se podaří nahrát: https://www.dropb...6y8Va?dl=0
 
Upravit
Ahoj mám pár dotazů:
1) brzděný r.v.1984 řešil jste někdo nápravu?, dá se někde sehnat nová, kde, prosím pouze přesné tipy, psal jsem na AL-Ko moc mi pani nepomohla, proto zkouším zde, jestli už někdo neměnil díky
2) jak nelépe odstranit špínu z karavanu (stál x let venku u stromu, zelený jak brčál...) na netu jsou různé přípravky, ale lepší kdo má zkušenosti s tím a tím díky
3) jak jsou hliníkové lišty z venku, tak na půlce karavanu mi chybí taková bílá guma, která chrání nejen ty šroubky, kde ji sehnat, dá se něčím nahradit?
4) střešní poklop-chtěl bych nové těsnění, koukal jsem, že tam jsou dvě jedno na poklopu jedno na boudě, dá se něčím nahradit nebo se musí koupit originál
5) poziční světla ve předu ty bílé, jednu krytku mám rozbitou, čím ji nahradit
díky moc

p.s. kdy a kde bude sraz? :-)
 
Upravit
pepan78 napsal:

Odpovím v textu:


Ahoj mám pár dotazů:
1) brzděný r.v.1984 řešil jste někdo nápravu?, dá se někde sehnat nová, kde, prosím pouze přesné tipy, psal jsem na AL-Ko moc mi pani nepomohla, proto zkouším zde, jestli už někdo neměnil díky
>> nechal jsem předělat celou nápravu u pana Zacha v Neratovicích: http://www.zach.v....cz/cz.htm ... je to pán, který dělal celý život ve firmě SportJacht která podvozky dodávala a má i původní dtroje :-)

2) jak nelépe odstranit špínu z karavanu (stál x let venku u stromu, zelený jak brčál...) na netu jsou různé přípravky, ale lepší kdo má zkušenosti s tím a tím díky
>> jediná rozumná možnost je přebrousit/přeleštit Tempo Pastou na auta ... laminát je pak i navoskovaný a nedrží se na něm špína

3) jak jsou hliníkové lišty z venku, tak na půlce karavanu mi chybí taková bílá guma, která chrání nejen ty šroubky, kde ji sehnat, dá se něčím nahradit?

4) střešní poklop-chtěl bych nové těsnění, koukal jsem, že tam jsou dvě jedno na poklopu jedno na boudě, dá se něčím nahradit nebo se musí koupit originál

5) poziční světla ve předu ty bílé, jednu krytku mám rozbitou, čím ji nahradit

díky moc

p.s. kdy a kde bude sraz? :-)
 
Upravit
Telefony p. Zacha již nejsou v provozu, předpokládám že to již nedělá? nebo máš na jiná funčkní čísla, díky

Automatické sloučení 12.09.2018 15:13:
Koukám, ¨že i ceník má z roku 2001........ :-(
Upravil/a pepan78 dne 12.09.2018 15:13
 
Upravit
pepan78 napsal:

Telefony p. Zacha již nejsou v provozu, předpokládám že to již nedělá? nebo máš na jiná funčkní čísla, díky

Automatické sloučení 12.09.2018 15:13:
Koukám, ¨že i ceník má z roku 2001........ :-(


Bohužel, tak to nevím, ale je to starý pán, je možné že to zabalil. Nicméně, byla to větší dílna a nebyl tam sám. Divil bych se že to nebudou dělat ti ostatní.
 
Upravit
Zdar a sílu "polákům". Včera jsme si i my dovezli poláčka N126D. Začínám rekonstrukci. Ne,že by byl v dezolátním stavu,ale interiér už není co býval. A zvenku taky nic moc. Fotky dodám. Držte palce,ať příští rok vyrazíme!!!Dobře ty
 
Upravit 1
Ahoj,
No tak ať se daří. Je to radost. Když budeš potřebovat myslím, že každý zde rád poradí.
 
Upravit
Hojte všeci,tak mám první dotaz: máte nějakou vychytávku jak demontovat hliníkové lišty z venku na budce? Chystám pod lak, tak je chci sundat. Ale šroubky se ani nehnou. Odvrtat? Odbrousit??
 
Upravit
Zdar, koupil jsem poláka z r 1982 a má trochu ohnutý náboj kola, dá se narovnat nebo někde koupit nový? Děkuji za radu.
 
Upravit
nápravy jsou tam problematické taky jsem to různě řešil nakonec jsem dal novou od alka kde mi ji vyrobili a přívěs za mnou jen pluje.
šroubky na lištách to je problém , zareznou a nejdou povolit a navíc tam přes ně teče voda a ta způsobí, že shniou i dřevěné lišty , Chce to odvrtat vytáhnout všechny šroubky a vyčistit odmastit zalepit nejlíp epoxidem a pak když budeš dávat lišty zpět tak nerezové šroubky. Valda
Upravil/a bad dne 20.11.2018 12:47
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
 
http://www.autokrakovka.webhelp.cz Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.56 sekund
180,543,424 návštěv