Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dá se žít celoročně v karavanu v ČR?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dá se žít celoročně v karavanu v ČR?

Poslední aktualizace před 5 let
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 13 let
Tady v Kanadě se houfně prodávají mobilheimy např. za 90 000 cad o dvou ložničkách a kuchyň s obývákem dohromady. Cena je to jen za ten dům (novější spravenej mobilheim). Jediné plus je, že bydlíš sám v domě se svou rodinou a nemusíš sdílet např. panelák. Velké mínus je, že mobilheimy stojí na cizím pozemku a každý domeček musí platit nájemné např. 600 cad měsíčně + energie. Takže když si to spočítám, vyjde to stejně jako pronájem bytu a ještě se o ten dům musím starat. A nemohu pochopit, když si tady např. koupím byt, tak musím sdružení Strata platit poplatky např. 200 cad měsíčně, že se starají o trávu okolo domu a mám k tomu k dispozici nějaké centrum (např. saunu, bazen, fitnes apod.). Strata, nájemníci se domluví že budou opravovat střechu, tudíž musím platit také i když jsem bez peněz. Připadá mi to jako družstvo na české poměry, přitom ten byt je ale můj. V mnoha případech STRATA přikáže či dovolí mít jen třeba jednoho malého psa a že se byt nesmí pronajímat. Nějak to selským rozumem nemohu pochopit. Ale prej je to dobrý, Kanadani si tak kontrolují svoje a mají klid v domě. Každá země má něco. :q
vitamvasovivitamvasoviNováček
Přidáno před 13 let
Ahoj,jsme v karavanu 7 měsíců v roce.V létě paráda,ale nevím,nevím v zimě.Chce to nějaké zázemí,voda,WC,praní,to by se ještě dalo vyřešit,ale sušení,to není moc dobré.Koukám na to jako ženská,ale v říjnu jsem ráda,že zatahujeme,mám toho plný kecky a to jezdíme 30 roků.Představa krásná,ale realita je někde jinde,bohužel.Je tu velká zima a určitě to karavaňáci potvrdí.:g,:_
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

cerchenka napsal:
Tady v Kanadě se houfně prodávají mobilheimy např. za 90 000 cad o dvou ložničkách a kuchyň s obývákem dohromady. Cena je to jen za ten dům (novější spravenej mobilheim). Jediné plus je, že bydlíš sám v domě se svou rodinou a nemusíš sdílet např. panelák. Velké mínus je, že mobilheimy stojí na cizím pozemku a každý domeček musí platit nájemné např. 600 cad měsíčně + energie. Takže když si to spočítám, vyjde to stejně jako pronájem bytu a ještě se o ten dům musím starat. A nemohu pochopit, když si tady např. koupím byt, tak musím sdružení Strata platit poplatky např. 200 cad měsíčně, že se starají o trávu okolo domu a mám k tomu k dispozici nějaké centrum (např. saunu, bazen, fitnes apod.). Strata, nájemníci se domluví že budou opravovat střechu, tudíž musím platit také i když jsem bez peněz. Připadá mi to jako družstvo na české poměry, přitom ten byt je ale můj. V mnoha případech STRATA přikáže či dovolí mít jen třeba jednoho malého psa a že se byt nesmí pronajímat. Nějak to selským rozumem nemohu pochopit. Ale prej je to dobrý, Kanadani si tak kontrolují svoje a mají klid v domě. Každá země má něco. :q


jetý mobile home koupíš i za 10.000,-U$....v soukromém a slušném "trailer parku" na Floridě jen přes silnici od pláže jsem platil do 400U$ includes utilities ..., jenže za 3 stovky je k mání i jednobedrum 200m od pláže, takže....
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 12 let
AHojky, tak jsem opět natrvalo v ČEsku. Celoroční bydlení v karavanu mě přešlo, to raději maringotku která se dá vytopit. Mobilheimy, které jsou zatepleny na zimu jsou drahé a tam mi vadí ten vestavěný nábytek. Přesedlala jsem na alternativní bydlení a sním o slaměnohliněné dřevostavbě! :-) Jak se máte v tomto roce lidi? Zdravím od Domažlic
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Co takhle správce skanzenu? Bydlení jak chceš i s pecí :^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
simchasimchaČlen
Přidáno před 12 let
Mě to přijde, takové od zdi ke zdi. V dnešní době, kdy je tolik solidních a ekologických materiálů stavět poměrně draze ze slámy, kravského hnoje a bláta, je takový trochu úlet. Mimo jiných problémů je v těch domech zvláštní pach, díky použitým materiálům se tomu ani nejde divit. Pokud se ale potřebuje člověk odlišit, tak je to správná cesta.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Propagátorem tohoto stylu je herec Čtvrtníček. I když bydlení vypadá zvenku nevábně a asociálně, uvnitř se dá vykouzlit plnohodnotná domácnost.
Měl jsem možnost jednu "jurtu: vidět zblízka a přesto, že jsem příznivce tradiční výstavby, bydlení se mi líbilo. Rozhodně o 100 procent lepší než "usa" paskvil mobilheim.
Něco málo zde:

http://www.eko-du...citit-vitr
http://www.eko-du...y-ze-slamy
wenkawenkaČlen
Přidáno před 12 let
Spíše Jaroslav Dušek
sus
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

wenka napsal:

Spíše Jaroslav Dušek

:^ jo máš pravdu, já si ty dva pletu - myslím, že dokonce , že o tom jeho příbytku byl nějaký dokument.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Já osobně bych šel do jurty. Myslím že je to zatím nejdokonalejší mobilní obydlí, tady alespoň na ten způsob stěhování 2x-4x do roka. Používají se po staletí v nezměněné podobě. Jurty o průměru 8 metrů už mají celkem slušnou plochu na žití. Pokud máš řidičák na náklaďák tak nebudeš mít problém se stěhováním.
Slaměné domky jsou super, ale poměrně dlouho se staví, hodí se na to mít dostatek pomocníků, je třeba se v tom trochu vyznat a nedají se přestěhovat.
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 12 let
Koukněte se třeba na tohle:
http://www.svepom...taveni.cz/
http://www.gavlov...z/dum.html
http://jakubwihan...razec.html

Hele žít ve slamáku je krásná alternativa, hliněné omítky jsou z hlíny pro Simcha, jsou to prakticky dřevostavby se zateplením slámy a krásně to voní. V ČR se tohle stavění teprve rozjíždí na rozdíl od USA, kde tyto domy stojí staletí, často se to rovná nízkoenergetickým stavbám. Nikoho nepřemlouvám, jsem ráda že se tady rozjela tato diskuze. :)
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Jo slamáky jsou úžasné. Taky jsem zvažoval že do toho půjdu, ale teď mě chytil Eartship co staví Mike Reynolds. Líbí se mi že tyhle domy nepotřebují vytápění a i jinak jsou soběstačné. Doufám že mi to jednou vyjde. Teď jen sehnat hezký pozemek.
romoromoČlen
Přidáno před 12 let
len aby sa vám do tých slamákov nepustili myši a potkani :_
Karavan Sprite Super 490CF + Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8
Black PantherBlack PantherČlen
Přidáno před 12 let
Já si myslím, že se dá celoročne žít v karavanu i když jsem to neskoušel. Spíš vnímám karavan jako obytný vůz ve kterém se dájí brazdit vychytané kempy po celé evropě !u

[url]<a href="http://www.kempy-chaty.cz/kempy">www.kempy-chaty.cz</a>[url]


Mnoho z nich najdete tady..!e
2
21MatrixNováček
Přidáno před 7 let
Také by mě zajímalo celoroční bydlení v karavanu celoročně na vlastním pozemku kde je el. Voda plyn. popr. napojeni na odpad.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

21Matrix napsal:

Také by mě zajímalo celoroční bydlení v karavanu celoročně na vlastním pozemku kde je el. Voda plyn. popr. napojeni na odpad.


V tom případě nevidím žádný problém.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Gumidek2002Gumidek2002Člen
Přidáno před 7 let
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

21Matrix napsal:

Také by mě zajímalo celoroční bydlení v karavanu celoročně na vlastním pozemku kde je el. Voda plyn. popr. napojeni na odpad.



V případě karavanu je to jen na tobě jak si to ošéfuješ s vodou a odpadem, případně s deštěm, sněhem a větrem. Jak si vyřešíš topení, plyn atd. Já takhle nějakou dobu bydlel. Pak jsem to vyřešil mobilheimem a tam pak záleží na lidech kolem, kde ho máš a na stavebním ouřadovi. Ten mobilheim jsem ale totálně předělal pro naše klimatické podmínky, protože ty keci že si koupíš levně dovezenej a zateplenej a jen bydlíš je lež. Jinak mnohonásobně komfortnější než karavan. Nyní už po několika letech na jeho místě stojí domek a karavan mám za odměnu na cestování a přesouvání se.

Jurty znám i osobně a fajn bydlení, ale opět můžeš narazit na naši stavební legislativu. Slaměné domy a jiné alternativní bydlení se u nás v ČR docela rozmáhá. Pogoougli si jméno Petr Skořepa a jeho eko vesnice například v Malých Karpatech. Doporučuji si u něj odžít nějakej turnus.

Bydlím na Šumavě a mám kolem sebe opravdu spoustu lidí (alternativců) co uteklo od modernizace a lidí za svobodou a i když to uznávám, vidím i obrácenou stranu mince, ale to by bylo na román.

Jednoznačná odpověď a návod neexistuje. Můžeme se jen bavit o svém úhlu pohledu a pak si jít každý svou cestou. Na tohle téma jsem reagoval pouze proto, že jsem si pár let takhle odbydlel a nemám tedy jen teoretickej pohled .... :)


PS: pro 21Matrix ---- odkud si? Koukám že si se přihlásil nově. Jméno s číslem, nové přihlášení ....... abych věděl. Kytary a jiné jsme zde již probrali :)
Yetti
M
Mira44Nováček
Přidáno před 6 let
Čtvrtým rokem bydlím v mobilheimu.Koupil jsem použitej a a kompletně jsem ho předělal.Připojil na elektriku,vodu ze studny,wc do jímky,zbytek do trativodu.Topení tepelným čerpadlem vzduch vzduch.Velikost 12x4m.A postavená veranda zhruba stejně velká.Celý mobiheim jsem zateplil 10 polystyrenem a natáhnul do lepidla.Kompletní měsíční provoz vyjde na 1600 kč za elektřinu.Jelikož ho mám na vlastním pozemku.Bohužel stavební úřad se k tomu staví tak,že jelikož je to větší než 25m2 a plní funkci stavby,tak se jedná o stavbu a je na ní potřeba stavební povolení.A jelikož parcela je v oblasti,kde je územní plán na výstavbu rodinných domů,tak tady nic,kromě rodinných domů stát nemůže.Kvůli tomu mobilheim prodávám.Kupec se již našel.A hodlám koupit karavan,který dám na místo mobilheimu.Připojím na rlektriku,vodu,odpad.Postavím přístřešek do 25m2 na ohlášku.Pod něj zacouvu s karavanem a obložím ho polystyrenem.Jelikož karavan má o třetinu menší vnitřní prostor,než mobilheim a na elektriku mám tarif 20 hodin zlevněných,tak na vytopení v zimě by měl stačit přímotop.Ráno odcházím do práce na šestou a domů se většinou vracím kolem sedmé večer.Nevařím,večeře si dávám studený,bydlím sám.Chodím spát brzo.Vlastně mi stačí pouze ložnice.Myslíte,že se za těchto podmínek dá bydlet?
P
PpČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Mira44 napsal:

Čtvrtým rokem bydlím v mobilheimu.Koupil jsem použitej a a kompletně jsem ho předělal.Připojil na elektriku,vodu ze studny,wc do jímky,zbytek do trativodu.Topení tepelným čerpadlem vzduch vzduch.Velikost 12x4m.A postavená veranda zhruba stejně velká.Celý mobiheim jsem zateplil 10 polystyrenem a natáhnul do lepidla.Kompletní měsíční provoz vyjde na 1600 kč za elektřinu.Jelikož ho mám na vlastním pozemku.Bohužel stavební úřad se k tomu staví tak,že jelikož je to větší než 25m2 a plní funkci stavby,tak se jedná o stavbu a je na ní potřeba stavební povolení.A jelikož parcela je v oblasti,kde je územní plán na výstavbu rodinných domů,tak tady nic,kromě rodinných domů stát nemůže.Kvůli tomu mobilheim prodávám.Kupec se již našel.A hodlám koupit karavan,který dám na místo mobilheimu.Připojím na rlektriku,vodu,odpad.Postavím přístřešek do 25m2 na ohlášku.Pod něj zacouvu s karavanem a obložím ho polystyrenem.Jelikož karavan má o třetinu menší vnitřní prostor,než mobilheim a na elektriku mám tarif 20 hodin zlevněných,tak na vytopení v zimě by měl stačit přímotop.Ráno odcházím do práce na šestou a domů se většinou vracím kolem sedmé večer.Nevařím,večeře si dávám studený,bydlím sám.Chodím spát brzo.Vlastně mi stačí pouze ložnice.Myslíte,že se za těchto podmínek dá bydlet?


Proč by ne, ten karavan bude sice menší, ale vem si, že pokud jsi sám a nemáš větší nároky na prostor tak se dá v pohodě a plnohodně žít v 20m2 velké garsonce tak proč ne v karavanu když ho zateplíš a připojíš na sítě :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,935,193 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27222 sekund | Průměrně za: 0.27222 (0) sekund | Dotazy: 148 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB