Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dá se žít celoročně v karavanu v ČR?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dá se žít celoročně v karavanu v ČR?

Poslední aktualizace před 5 let
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Já to nemyslel nějak špatně !)

Osobně bych v karavanu žil, ale nedokážu si představit celý život.
Na úklid super, ale každodení používání papundeklových skříněk by za pár let bylo hodně znát i u karavanů Kabe apod.
Podle mě je pro život byt, barák případně chalupa a pro přežívání, cestování a užívaní karavan. Každý by se měl mít kam vracet. !d
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
Dosť ludí býva v garzónke 4x4m, to nie je ovela viac ako je karavan. Skôr si myslím že karavany sa nevyrábajú na celoročné bývanie, výrobcovia pochopitelne uprednostňujú iné parametre, teda to čo ludia požadujú. Skorej ako nejakú super značku by som to videl na individuálnu stavbu. Problém je podla mňa v nedostatočnej izolácii fabricky vyrábaných karavanov, s toho vyplývajú velké náklady na vykurovanie. Ak by sa použilo na podlahu a strop 100 mm polyuretanu a na boky 70 mm, tak by to bolo v pohode. Ako médium jednoznačne naftu, zabudovaná nádrž na 100-200 l a vykurovanie a varenie je bezproblémovo vyriešené, k tomu diesel agregát a je to OK.
Ani s pozemkom by som to nevidel zle. Najjednoduchšie by bolo kúpiť pár árov. Na dedine pri okresnom meste to nebude moc drahé. Kludne sem môžte napísať ceny pozemkov vo vašom okolí, predpokladám že do 200 sa dá.. A keď sa to tam okuká tak predať a kúpiť niekde inde. Tiež sa dá pozemok prenajať od súkromníkov, alebo od urbariátu a oplotiť.
Z vylúpením a ukradnutím to tiež nevidím tak čierne. Môj otec má drevenicu na úplnej samote na Detve a za 30 rokov nás vykradli len raz. Vykrádajú sa večšinou chatárske a záhradkárske osady, aj to zvečša len tie zanedbanejšie kde ludia už moc nechodia.
Samozrejme na bývanie v karavane treba mať ten správny vek.!)
Ja sa touto myšlienkou zaoberám preto, lebo som kúpil pozemok na dedine a uvažujem či má význam stavať tam výkendový dom, či by nebolo lepšie kúpiť /postaviť/radšej karavan. Páči sa mi myšlienka stráviť jar na záhrade medzi kvitnúcimi marhulami, broskyňami, jabloňami, leto niekde pri jazere, jeseň zas na záhrade a zimu niekde na horách. Najlepšie na tom je, že všetko sa to dá realizovať v okruhu asi 20-50 km od môjho pracoviska.
Ešte musím uviesť že som človek bývajúci v paneláku, teda moje myšlienky sú pre domkárov viac menej nepochopitelné.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let
Jistě, jako víkendový příbytek je to pěkné, ale představ si problém s vlhkostí. Ve zděném to
z určité části absorbuje zdivo, pak při změně podmínek zase vydá. Lze větrat-tepelná setrvačnost
ztrátu rychle vyrovná.
V karavanu, který má nenasákavé stěny jde veškerá vlhkost, která vzniká pobytem osob do
textilií. Bude-li venku sychravo, teplota okolo nuly, větráním se prostor doplní o další vodu,
uteče teplý vzduch a za několik dní máš při těchto nepříznivých podmínkách jako v prádelně!
Cerchenko, ta představa-lehat do provlhlé, studeně nevlídné postýlky, všude okolo cítit
zatuchlina a hlavně-nedrží účes. Brrr..:|
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 15 let
Vondráček: :D:g
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
Prestup vodných pár cez konštrukcie je známa vec a známi problém aj pri pevných stavbách. Technicky je to riešitelné. Najjednoduchšie riešenie je odvlhčovač vzduchu, predávajú ho za pár korún skoro v každom elektre.
Samozrejme že netradičné bývanie nie je pre každého. Málokto z nás si dokáže predstaviť že by bol bezdomovec, alebo utečenec. Ale stačí ak vám vyhorí barák a nemáte rodinu kam sa nasťahovať a ani peniaze na prenájom bytu. Miestny úrad vám kúpi stavebnú prenosnú bunku a ste v tom. Poznám pár ludí čo takto bývajú podobným spôsobom úplne dobrovolne , napríklad na hausbóte, ale častejšie na lodi. Všetko závisí od toho, či je človek ochotný tak žiť. Osobne v tom technicky nevidím problém, ale pravdou bude že karavany sa nestavajú za účelom trvalého bývania. Takže by to chcelo špecialne riešenie.

Ešte k tomu tepelnému spádu, akumuláciu tepla nezabezpečuje len murivo, ale aj všetky veci vnútri obydlia. Teda aj tie šaty, skrinky, vnútorné vybavenie. Na chalupe som zateploval jej časť, postavenú s kameňa, znútra polystyrénom hrúbky 80 mm. Na rozdiel od ostatnej časti chalupy je tam v zime vykúrené do pol hodiny a do hodiny sú teplé aj povrchy nábytku, postelí, kresla. Kondenz žiadny, čo sa nedá povedať o murovaných častiach, vnútri úplná pohoda.
K
KloggieNováček
Přidáno před 15 let
Jojoj, být rentiérem tak neváhám. Bohužel musím denně do práce. Přemýšleli jsme nad tím s přítelkyní a došli jsme k závěru že arbait je prostě problém:) Vše ostatní se dá vyřešit.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

walibuk napsal:
Najjednoduchšie riešenie je odvlhčovač vzduchu, predávajú ho za pár korún skoro v každom elektre.

Ešte k tomu tepelnému spádu, akumuláciu tepla nezabezpečuje len murivo, ale aj všetky veci vnútri obydlia. Teda aj tie šaty, skrinky, vnútorné vybavenie. Na chalupe som zateploval jej časť, postavenú s kameňa, znútra polystyrénom hrúbky 80 mm. Na rozdiel od ostatnej časti chalupy je tam v zime vykúrené do pol hodiny a do hodiny sú teplé aj povrchy nábytku, postelí, kresla. Kondenz žiadny, čo sa nedá povedať o murovaných častiach, vnútri úplná pohoda.


Obtížně si umím představit odvlhčovač za pár korun, jak spolehlivě pohlcuje stále poměrně
masivně doplňované vodní páry vznikající přítomností osob v prostoru takřka neprodyšně
uzavřeném, členitém a hlavně plném silně nasákavých věcí /lůžkoviny atd./! Akumulaci tepla
zabezpečuje především zdivo, textilie jsou naopak izolanty bez praktické akumulační schopnosti,skříňky a ostatní zařízení, pokud není kovové akumuluje minimálně.
Pokud zabráníš ohřívání stěn obložením polystyrénem, máš za půl hodiny teplo, přerušíš-li
topení, máš za chvíli teplotu jako před zatopením. V létě musíš jistě hodně větrat, abys
nemusel topit.:he
Upravil vondracek dne 21.10.2009 07:24, před 15 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

vondracek napsal:

Citovat

walibuk napsal:
Najjednoduchšie riešenie je odvlhčovač vzduchu, predávajú ho za pár korún skoro v každom elektre.

Ešte k tomu tepelnému spádu, akumuláciu tepla nezabezpečuje len murivo, ale aj všetky veci vnútri obydlia. Teda aj tie šaty, skrinky, vnútorné vybavenie. Na chalupe som zateploval jej časť, postavenú s kameňa, znútra polystyrénom hrúbky 80 mm. Na rozdiel od ostatnej časti chalupy je tam v zime vykúrené do pol hodiny a do hodiny sú teplé aj povrchy nábytku, postelí, kresla. Kondenz žiadny, čo sa nedá povedať o murovaných častiach, vnútri úplná pohoda.


Obtížně si umím představit odvlhčovač za pár korun, jak spolehlivě pohlcuje stále poměrně
masivně doplňované vodní páry vznikající přítomností osob v prostoru takřka neprodyšně
uzavřeném, členitém a hlavně plném silně nasákavých věcí /lůžkoviny atd./! Akumulaci tepla
zabezpečuje především zdivo, textilie jsou naopak izolanty bez praktické akumulační schopnosti,skříňky a ostatní zařízení, pokud není kovové akumuluje minimálně.
Pokud zabráníš ohřívání stěn obložením polystyrénem, máš za půl hodiny teplo, přerušíš-li
topení, máš za chvíli teplotu jako před zatopením. V létě musíš jistě hodně větrat, abys
nemusel topit.:he


Když už jsme u té vlhkosti, teď na podzim to platí dvojnásob - jak vyřešit to navlhnutí věcí? Nevím jak je to u profi vestaveb ve skříňkách, my máme věci ve skládacích přepravkách (aby se to dobře balilo a přenášelo domů), takže navlhnou. Jsou ty originální karavany nebo vestavby chráněny nějakým těsněním ve skříních? Nebo balíte do igeliťáků? Nebo do uzavíratelných přepravek?
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
Pôvodná otázka znie:" Dá se žít celoročne v karavanu v ČR?". Ja si myslím že áno, akurát to nie je pro větché staříky.!) Nebudem ti vyvracať tvoje presvedčenie ohladom vlhkosti a akumulácie tepla, som profesiou stavebný technik-praktik a niečo málo o tom viem. Tiež ber v úvahu že ak je človek v tom karavane sám, tak to sám moc neprevlhčí. Najviacej vodných pár vyrobíš varením, teda chcelo by to karavan s oddelenou kuchyňou. Ostatne všetky parametre sa dajú spočítať, treba navštíviť stavebného projektanta.
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
Můj osobní názor je:v karavanu se teoreticky celoročně žít možná dá. Má prognóza je však taková:
Prvním velkým problémem je institut trvalého bydliště, který je v ČR značně důležitý. Co bude v občance? Karavan u vzrostlé lípy dvacet kroků od kaštanu v Horní Dolní Lhotě?:) Nebo obecní úřad Horní Dolní Lhota? Tak to mívají bezdomovci.
Následuje další problém. Třeba agregát musí být zastřešen a uzamčen-bude se stavět kůlna,následovat bude zastřešení před vchodem do karavanu a dále bude následovat kontrola stavebního úřadu a tučná pokuta.
A co lidský faktor? NA vesnicích lidé žijí v kolektivu tvořeném desetiletí. Těžko přijímají kohokoli cizího. A už vůbec ne exota v karavanu. Budou následovat vymlácená okna, močůvkou zestříkaný pozemek. Je to tvrdé, ale to je realita.
Místně příslušná policie také bude často pátrat a kontrolovat. Na obydlí by potřebovali soudní povolení k domovní prohlídce. A na karavan? Hahaha - to je přece přípojné vozidlo. A pozemek je veřejně přístupný, takže smůla - budou 2 v noci a naval paní občanku nebo jinak jedeš s náma.
A takových "drobných" otazníků je celá řada.
Myslím, že život v karavanu je myšlenka značně naivní,ba nazvu to přímo. Je to krávovina jako mraky, ČR není Kanada a i kdyby to bylo 1000x technicky možné, prostě v ČR to není zvykem a co není v ČR zvykem, to je skoro zločinem.
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

walibuk napsal:
Pôvodná otázka znie:" Dá se žít celoročne v karavanu v ČR?". Ja si myslím že áno, akurát to nie je pro větché staříky.!) Nebudem ti vyvracať tvoje presvedčenie ohladom vlhkosti a akumulácie tepla, som profesiou stavebný technik-praktik a niečo málo o tom viem. Tiež ber v úvahu že ak je človek v tom karavane sám, tak to sám moc neprevlhčí. Najviacej vodných pár vyrobíš varením, teda chcelo by to karavan s oddelenou kuchyňou. Ostatne všetky parametre sa dajú spočítať, treba navštíviť stavebného projektanta.


Proč si myslíš mladý chlapče, že by to nemohlo být pro vetché staříky?Pokud se z nějakého
důvodu nepomočují, tak výdechem a tělesným odparem produkují stejné množství vlhkosti
jako mladší stavební technik. Vaření bez dokonalého odsávání vůbec nepřichází v úvahu! Hele,
Ty kluku milej stavebnětechnickej, mně to klidně vyvracej, já bych tam dobrovolně trvale nebydlel!
Ale naše milá Cerchenka to zkoumá a chtějí tam být dvě. A teď holky! Pořád něco přepírají,
vlasy si mejou a hlavně obé suší, zase voda....Hlavně to neber osobně, je to legrace!! :he
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 15 let
Vážení kolegové, já bych to tak neřešil. Představme si: je tu zima, uteču před ní - kam ?.. hópnu kamsi do středomoří a tam klíďo v pohodě a karavanu ten 1/2rok přečkám (pokud na to ovšem mám).
Ale chatu nebo byt tam nedotáhnu i když podmínky pro dlouhodobý pobyt jsou evidentně nesrovnatelné...a o tém to přece je ? Osobně by se mi tento způsob prožití zimy velmi, ale velmi zamlouval a každému z klanu karavanistů ze sérdce přál...ať se propadnu do západního německa, jestli nemám pravdu. :)

...a jinak, jakákoliv chejše či natrvalo zapikolovaný bydlík se dá vzhledně zaizolovat i takto / viz obr. Vše je totiž z polystyrenu s trvanlivou pískovcovou imitací !h
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 22.10.2009 07:09, před 15 let
SteMi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
XTRAN, to si ma teda dostal, to je to v Čechách naozaj tak zlé? Napísal si to tak sugestívne, že by som sa tam bál bývať hocikde a nieto ešte v karavane. Tak to potom beriem speť, nielen že sa nedá žiť v Čechách celeročne v karavane, tam sa nedá žiť v karavane vôbec.:|

Ja jako kluk milej, stavebne technickej som bohužial 50 plus, teda presne v tom veku keď je do penze daleko a mládí v pr..li. Tešil som sa na ten vestavbový slet, ale ideme Old Boys na čunder, s batohmi a do stanu !@. Samozrejme že beriem tvoje pindanie v dobrom, okrem iného aj preto že majú hlavu a dokonca aj patu.

Takže aby som upresnil zas to moje pindanie, tak ja hovorím o tom, že to bývanie v karavane je pre toho kto HODNE chce a nie o tom že je to nepohodlné a barák je lepší.
Mnoho ludí, aj Čechov, žije trvalo na lodi. Niektorý majú dokonca ocelovú loď. Nielen že to nedýcha, ale panečku ta vlhkost.!) Ale oni po tom túžia, je to ich sen a sny sa majú plniť. A to je myslím aj krédo 100% ludí čo sú tu registrovaní. Jednoducho treba si robiť radosť. n^
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
Jiná je situace v Praze, jiná třeba na jižní Moravě a jiná třeba ve Slezsku. Každopádně žití v karavanu není v ČR standardní!!!
A to opravdu zavání velkým problémem.
A netvrď mi, že utáboření se dvou žen v karavanu na okraji jakékoli slovenské obce (zvláště v některých regionech) by se nesetkalo s bouřlivou reakcí místních.
Začne to debatou chlapů v hospodě co tam ty baby vlastně dělají, každý si k tomu něco přidá a je z toho fáma jako prase. Počínaje masovou toxikomanií, konče nelegálním ubytováváním běženců z východu.
Od fám už je jenom krůček k oficiálním akcím orgánu k tomuto určeným atd atd atd.
Děkuji pěkně, i kdybych byl karavaningový fanatik, to by mě za to nestálo.
To už radši koupím na SREALITY chatu za 100 tis., která má číslo evidenční. Jak mě to tam přestane bavit prodám jí a za stejné peníze koupím chatku jinde.A potom zase jinde. A je to v klidu.
Narovinu, mě ty příspěvky cerchenky připadají značně nevyspělé, takové názory jsem měl asi tak v prvním ročníku průmyslovky.
Ale možná už jsem tak opotřebovaný systémem, kdoví!)
Vláďa
W
walibukČlen
Přidáno před 15 let
Samozrejme že tvoje pripomienky sú opodstatnené. Ale istotne sa dajú riešiť. Predstav si že sa ti podarí prenajať dlhodobo svoj dom za 25 tis, budeš rentier, niečo máš našporené a môžeš vyraziť na dlhú cestu. Asi vela ludí si to vie predstaviť.
Myslím že ak by niekto chcel žiť dlhodobo, ale nie doživotne v karavane, tak má asi aj určitú predstavu kde by to malo byť. Dá sa predpokladať že niekde ve vsi 50 km na severovýchod od Brna to asi nebude. Skôr to bude v nejakých rekreačných oblastiach krajinársky zaujímavých. A tam človek až tak za exota nebude ani v karavane. A dve ženské spolu? Tak dvaja chlapi by na tom boli asi horšie.
Neviem aký je stavebný zákon v Čechách, ale malé stavby ako je kôlňa, šopka, oplotenie sa robia / u nás/ na ohlášku. Jednoducho to len ohlásiš stavebnému úradu, priložíš nákres a doložíš vlastnícky vzťah. Ani s tou policajnou kontrolou si myslím že to nie je až také zlé, policajt ti nemôže len tak vliezť do auta, alebo obytného prívesu, musí mať na to zákonný dôvod. Vzhladom k tomu že je verejný činitel, tak akékolvek konanie mimo zákona je zneužitie právomoci verejného činitela. A inšpekcia ministerstva vnútra funguje aj v Čechách. Predpokladám.
Ako som spomínal, tak nedávno som kúpil pozemok na dedine 50 km za Bratislavou na maďaroch. Je to uprostred dediny, robím tam teraz plot. Za úplného nezáujmu celého okolia. Myslím že ten nezáujem, netečnost, je typické pre dnešok.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 15 let
...já si myslím, že zatím to tu je více o "KDYBY" ale, že fenomén Caravaning by mohl být chápán především bez furianství, určitý druh FILOSOFIE, jako například harleyáři - hausbotáři - trempové - vodáci atd ? Ale hlavně jako pobyt se souzněním v přírodě - volnosti a svobodě, vše pokud možno s tolerancí, nadhledem a humorem !r
Makarska Rivijera moj drugi dom
Upravil SteMi dne 23.10.2009 05:37, před 15 let
SvanSvanČlen
Přidáno před 15 let
Myslím si, že by se v karavanu nebo obytném autě žít dalo, ale člověk na to musí mít odpovídající povahu.Ne každému by to vyhovovalo a samozřejmě je to spojeno s řadou potíží (ale zase ta radost, když je člověk všechny vyřeší a funguje to :-)
Už 4x jsem každý rok někdy mezi březnem a dubnem pobýval s obytným autem na portugalském pobřeží. Nenašel jsem jiné místo,kde by i v zimě bylo relativně teplo a slunečno (nicméně občas i dost větrno). Pokaždé tam potkávám stovky obytných aut z celé Evropy - většinou Němci,Francouzi,Angličané,Holanďané ale i seveřané. Většina z nich jsou důchodci a tráví tam když ne celou,tak velkou část zimy (na Algarve je i v lednu třeba 17C a 300 slunečných dní v roce). Známý z D mi před týdnem napsal, že opět odjíždějí a budou tam do března 2010-adresa Militarcamping Lagos. Ale...
Pro mne je hrozná představa,být 5 měsíců na jednom místě (sice s výhledem na moře) a na poměrně malém prostoru (byť většího) obytného auta. Nechápu,že to tam dokáží vydržet.Není tam co dělat...
Leda tak civět na televizi a procházet se po pobřeží. Sám toho mám po měsíci dost a vracím se domů,abych mohl něco užitečného dělat. Ale jak říkám-jsou tam spousty obytných aut, přes celou zimu,takže někomu to asi vyhovuje...
C
cerchenkaČlen
Přidáno před 15 let
Zajímavé počteníčko :-). Včera jsem náhodou koukala na Kemp přímo pro karavany. Stálo tam snad všechno tady v Kanadě pojízdný - přes autobusy obytný, velké návěsové karavany, normální dvounápravové karav. i obytné auta, dodávky se zaclonkama. U každého bydlíku sloup s elektrikou a od každého bydlíku také vedla umělá točená trubka do země na vodní odpad. Také tam byla malá budova s wc a asi i sprchou. Celoročně otevřený kemp. průměrný karavan z druhé ruky zde stojí na 50 000 CAD větších rozměrů. Děkuji Vám pánové za příspěvky, přes pár urážek a narážek jsou to vesměs reálné názory. Je potřeba si jen uvědomit, že karavan KABE je celkově zateplený do minus -35 C.Nejlepší se kouknout na jejich web stránky i na výrobní postup KABE. Po tomto shlédnutí bych shrnula, že v takovém karavanu je MOŽNÉ v něm celoročně žít, otázkou je že v ČR ne v kempu (nejsou celoročně otevřeny), ale na soukr. pozemku u přátel, rodiny apod.
www.kabe.se
cerchenka Připojili následující obrazek:
kabe_ostatni_royal_780tdl_king_size_8_m[1].jpg Obrázek nebyl nalezen kabe_ostatni_royal_780tdl_king_size_3_m[1].jpg Obrázek nebyl nalezen
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 15 let
No takže za cenu takovýho karavanu u nás koupíš levný byt nebo třeba pozemek se zahradní chatkou s životností určitě větší než 20 let....
Na cestování můžeš koupit dodávku s vestavbou a pořád to vyjde levnějc
BobikBobikČlen
Přidáno před 15 let
Pratele jde jen o to komu co vyhovuje ja jsem 4 roky spokojen s bydlenim v mem karavanu ale jsem v CR asi jediny chichi :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,933,201 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22238 sekund | Průměrně za: 0.22238 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB