Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vzduchové pérování DOTAZ: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vzduchové pérování DOTAZ

Poslední aktualizace před 6 let
TonikTonikČlen
Přidáno před 6 let
Abych nezakládal nové vlákno, dovolím si zde pokračovat.

U našeho auta také zvažuji vzduch na přední nápravě a to z důvodu, protože jsou pružiny unavené a sedlé (na velkých nerovnostech kolo škrtne o plasty v podběhu).
Řešení: namontovat silnější pružiny, jsem zkusil před cca 4 lety. Chvilku dobrý, ale ani tyto nevydržely trvalé zatížení.
Je zde někdo, kdo si to montoval (nebo profesionálně montuje) a dokázal by zhruba vyčíslit, na co to přijde, abych zvážil, jestli to má do našeho dědečka (Ducato r.v. 2000) smysl?
Nebo mám koupit další pružiny... ???
Y
YenkeeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tonik napsal:

Abych nezakládal nové vlákno, dovolím si zde pokračovat.

U našeho auta také zvažuji vzduch na přední nápravě a to z důvodu, protože jsou pružiny unavené a sedlé (na velkých nerovnostech kolo škrtne o plasty v podběhu).
Řešení: namontovat silnější pružiny, jsem zkusil před cca 4 lety. Chvilku dobrý, ale ani tyto nevydržely trvalé zatížení.
Je zde někdo, kdo si to montoval (nebo profesionálně montuje) a dokázal by zhruba vyčíslit, na co to přijde, abych zvážil, jestli to má do našeho dědečka (Ducato r.v. 2000) smysl?
Nebo mám koupit další pružiny... ???


Cena se pohybuje u zadní nápravy za jednookruhové kolem 15 - 16 tisíc bez DPH
G
gromČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Tonik napsal:

Řešení: namontovat silnější pružiny, jsem zkusil před cca 4 lety. Chvilku dobrý, ale ani tyto nevydržely trvalé zatížení.
Je zde někdo, kdo si to montoval (nebo profesionálně montuje) a dokázal by zhruba vyčíslit, na co to přijde, abych zvážil, jestli to má do našeho dědečka (Ducato r.v. 2000) smysl?
Nebo mám koupit další pružiny... ???


Muzu se zeptat kde se daji zesilene pruziny pro predni napravu koupit ? (ducato 244). Dik
TonikTonikČlen
Přidáno před 6 let
pro Yenkee - díky. Na zadní nápravu je nabídek hodně, ale ta mě tolik netrápí. A ať hledám jak hledám, tak na předek to nikdo nedělá/nenabízí.

pro Grom - koupil jsem je přes jednoho z členů zdejší komunity. https://www.carav...post_41808
jo a koukám, že to není před 4, ale už před 8 lety... :o , tak snad ještě autodily dělá ;)
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Na 4 roky starém Ducatu řeším také problém s odpružením na přední nápravě. Při přejezdu díry ozve se na předním kole tvrdá rána, peklo jsou spoje mostů nebo D1...
Ve Fiatu mě poradili namontovat nové tvrdší pružiny MAD. https://www.tzser...tezove.php
máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Nebo raději volit měchy, které také nabízí?
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Měchy,má MAD asi jen zadek ale ty rány při přejezdech dělá spíš předek(řešil jsem to integrovaného auta) a tam pomůže spíš,dát sadu pružiny+tlumič pro obytné auto od firmy AL-KO ACS ale dokonalost vzduchu tam nikdy nebude ale má to zase své výhody...
viz:
https://www.youtu...SztmvROIlA
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Pepek napsal:

Měchy,má MAD asi jen zadek ale ty rány při přejezdech dělá spíš předek(řešil jsem to integrovaného auta) a tam pomůže spíš,dát sadu pružiny+tlumič pro obytné auto od firmy AL-KO ACS ale dokonalost vzduchu tam nikdy nebude ale má to zase své výhody...
viz:
https://www.youtu...SztmvROIlA


Díky, to AL-KO vypadá dobře, je to zjevně vyzkoušený a cenově je to stejný jako samotný přední pružiny MAD.
Myslím, že je vybráno...

Automatické sloučení 11.09.2018 17:39:
Pardon, tak na Ducato od r.v.2014 je cena 27tis.....
Upravil Tivat dne 11.09.2018 17:39, před 6 let
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Je to ale včetně tlumiče a myslím že funkčnost je lepší,než když se namontuje zesílená pružina MAD nebo Lesjoefors a originál tlumič sevel který stojí za prd...můžu se podívat za kolik bych je sehnal,k tomu ale potřebuji znát přesnou váhu př.nápravy a jestli je to podvozek Heavy nebo Light.(15 kola nebo 16)
Pepek.
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Al-Ko ACS mám namontováno čtvrt roku. Výrazně se zlepšily jízdní vlastnosti, zmizely vibrace, jízda je celkově komfortnější ale rána při přejezdu díry bohužel zůstala. Tady uspěje jen vzduch. Za sebe mohu ACS doporučit. ( integrál, heavy podvozek s 3.0 motorem)
S
sancvČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, v posledních dnech se o to taky zajímám. Zjistil jsem, že na Al-Ko ACS, tedy komplet pružina a tlumič na podvozek 244 rok 02 nedělaj. Je to tak, hledám dobře? Díky
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Je to tak,bohužel je to pouze pro X250 asi je tam větší poptávka....

Automatické sloučení 12.09.2018 14:11:

Citovat

Rudy napsal:

Al-Ko ACS mám namontováno čtvrt roku. Výrazně se zlepšily jízdní vlastnosti, zmizely vibrace, jízda je celkově komfortnější ale rána při přejezdu díry bohužel zůstala. Tady uspěje jen vzduch. Za sebe mohu ACS doporučit. ( integrál, heavy podvozek s 3.0 motorem)


Rudy,chtělo by to vyzkoušet jestli je vzduch lepší,nedivil bych se kdyby to dělalo taky,může to být dáno konstrukcí v zavěšení(geometrii tlumiče)je to jen užitkové auto :)

Automatické sloučení 12.09.2018 14:25:
Na 244,by se to dalo(možná vylepšit)takto:zesílené pružiny Lesjofors(made in sweden) a tlumiče viz odkaz:

V roce 2016,jsem ptal na cenu tlumičů OMA(soustředí se na výrobu tlumičů pro obytky,ruční práce) a na X 250 to bylo krásných,1250eur bez daně a pošty a 545eur za silnější zadní stabilizátor,na normální podvozek(rozuměj ne na al-ko) no,samozřejmě jsem do toho nešel.
Tož,tak :)
Pepek

http://www.ammort...orioma.it/
Upravil Pepek dne 12.09.2018 14:25, před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Hmmm, asi máš s tím vzduchem pravdu. Taky není všemocný.
Pokud by někdo ACS chtěl, kupoval jsem tady https://www.campingwagner.de/search_r...Federbeine .
Bral jsem variantu bez horního uložení které je standardní a dá se koupit v Česku levněji.
TonikTonikČlen
Přidáno před 6 let

Citovat


...chtělo by to vyzkoušet jestli je vzduch lepší...


Já bych to zkusil, ale ať hledám jak hledám, tak dodavatele vzduchu na přední nápravu (Ducata r.v.2000) nemůžu najít. Všude jen na zadek.
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Tak Chlapci,něco jsem vyčmuchal.

Tady tato španělská firma má dobrou myšlenku a dělají to na př.nápravu jak pro X250 tak pro X244,přijde mě to jako nejlepší řešení,když praskne měch mám ještě pružinu a navíc by to nemuselo být ani moc drahý..cenu a možnost dodání jsem tam nenašel,zkusím tam napsat ale asi neodpoví protože nejsem španěl... :)

http://www.amrsus...iones.com/
badbadČlen
Přidáno před 6 let
To je velice zajímavé řešení, máš nějakou informaci. taky bych do toho šel .
Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Zatím nevím,psal jsem tam ale bez odpovědi...
badbadČlen
Přidáno před 6 let
díky za odpověď. Podobně je to řešeno na LR jen bez pružiny ale náklony hlídá elektronika s ventily a zásobníkem stlačeného vzduchu. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
S
sarikČlen
Přidáno před 6 let
koupil jsem obytné auto ford transit rok 1993, má na zadní nápravě vzduchové měchy, a za sedačkou řidiče je ventilek na nafouknutí, když jej nafouknu tak se nafoukne jenom pravý měch. zkoušel jsem to když bylo auto nakloněno na pravou i levou stranu a levý měch se nenafoukl nevite čím to může být? Předpokládám že z nemůže být vadný aby ucházel protože to by asi ušlo z celé sestavy
P
PepekČlen
Přidáno před 6 let
Odpověď na vzduch pérování na přední nápravě od firmy AMR:
neumím španělsky ale pochopil jsem to takto:
1780e za nový tlumič a měch,za 1500e by to bylo bez tlumiče ale vždy je k tomu potřeba zásobník vzduchu,kompresor a elektronické ovládání a to bude asi dost drahé.
Ceny jsou bez dph.(předpokládám že ta cena bude stejná jak pro 244 tak 250)
Zůstávám u pružin...
Kdyby si někdo chtěl počíst španělsky můžu to poslat přes sz.
LANALANAČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

sarik napsal:

koupil jsem obytné auto ford transit rok 1993, má na zadní nápravě vzduchové měchy, a za sedačkou řidiče je ventilek na nafouknutí, když jej nafouknu tak se nafoukne jenom pravý měch. zkoušel jsem to když bylo auto nakloněno na pravou i levou stranu a levý měch se nenafoukl nevite čím to může být? Předpokládám že z nemůže být vadný aby ucházel protože to by asi ušlo z celé sestavy


Podle těchto informací nelze určit o jakou závadu se jedná. Kromě výroby vzduchového pérování provádíme montáže i servis na již namontovaná zařízení na vozidlech.
Pokud budete mít zájem o odstranění závady, tak nás můžete kontaktovat na tel.
608400446 nebo 773616322.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,716,376 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20694 sekund | Průměrně za: 0.20694 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB