Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Povinné ručení: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Povinné ručení

Poslední aktualizace před 6 let
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 12 let
Dneska už ale pojišťovny (některé)si to prověřují.A pokud auto nepřevedeš a zůstane napsáno na původního majitele,tak smlouvu nezruší.Záleží na pojišťovně.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
to není pravda, majitel vozidla je ten kdo má kupní smlouvu, není rozhodující kdo je zapsán v TP.
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 12 let
Jardo,vím to z vlastní zkušenosti.Znám i několik lidí,kterým to pojišťobna nezkousla.pro udržení klienta dělají vše.Většinou to dělá Česká pojišťovna.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
Také je možnost uložit doklady do depositu a to musí pojištovna smlouvu ukončit . Pošleš ji mkopii TP a hotovo. Další den si uděláš pojištění nové a doklady si pak z depositu vyzvedneš. Nám také tvrdili, že pojištění nelze zrušit:@ -pouze k výročí smlouvy. A smlouvu si také navýšili jak chtěli oni. Tak se musí improvizovat a udělat to jinak . Ale tímto přístupem a takto nastavenými podmínkami si klienty rozhodně neudrží :x Všechny pojištovny se tak naštěstí nechovají.:_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

to není pravda, majitel vozidla je ten kdo má kupní smlouvu, není rozhodující kdo je zapsán v TP.


Přesně tak jak píše Jarda. Obchod je dle občanského zákoníku uzavřen podpisem kupní smlouvy. Nikoli přepisem!!! Pojišťovny někdy vyhrožují, že si budou hlídat přepsání, ale není to pravda a právní analytici pojišťoven to vědí. Proto se do pojišťoven zasílá KUPNÍ SMLOUVA a ne kopie TP s odhlášením na jinou osobu.

Ano, depozit je také řešení, ale: jedna fronta na odevzdání, zaplatit kolek, druhá fronta na vyzvednutí. To néééé. Kupní smlouva a následná písemná reklamace, opět v souladu s občanským zákoníkem, je jednodušší a právně to je čisté jak lilium!
Upravil camperboy dne 29.12.2011 12:21, před 12 let
R
RemzinČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

jarda77 napsal:

to není pravda, majitel vozidla je ten kdo má kupní smlouvu, není rozhodující kdo je zapsán v TP.


Přesně tak jak píše Jarda. Obchod je dle občanského zákoníku uzavřen podpisem kupní smlouvy. Nikoli přepisem!!! Pojišťovny někdy vyhrožují, že si budou hlídat přepsání, ale není to pravda a právní analytici pojišťoven to vědí. Proto se do pojišťoven zasílá KUPNÍ SMLOUVA a ne kopie TP s odhlášením na jinou osobu.

Ano, depozit je také řešení, ale: jedna fronta na odevzdání, zaplatit kolek, druhá fronta na vyzvednutí. To néééé. Kupní smlouva a následná písemná reklamace, opět v souladu s občanským zákoníkem, je jednodušší a právně to je čisté jak lilium!







Přesně jak píšete, stačí kupní smlouva a nebyl problém se vypovězením smluv ( ČPP , Č.Poj a Generali ) a poté storno a uzavření jinde a za lepší koruny. A hlavně nikdo nemůže říct ani popel prostě se objevila skrytá vada a kupující odstoupil od smlouvy to se prostě stává a co mi kdo může? Jinak za naši obytku platím 1780,- kč s motorem 2,5 TD a to nemám maximální bonus 140 měsíců, ale jen 120 což je o necelých 10% vyšší cena.
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 12 let
Mám na to stejný názor.
Ale bohužel se stává,že pojišťovna v centrálním registru prověří,že auto je registrováno stále na původního majitele.Poté zasílají dopis s tím,že původní smlouva stále běží.
Při odhlašování pojistky u nás na tuto zkutečnost jsou povini upozornit.
Jediný možný způsob je nyní dát značky na den do depozitu.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

remzin napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

jarda77 napsal:

to není pravda, majitel vozidla je ten kdo má kupní smlouvu, není rozhodující kdo je zapsán v TP.


Přesně tak jak píše Jarda. Obchod je dle občanského zákoníku uzavřen podpisem kupní smlouvy. Nikoli přepisem!!! Pojišťovny někdy vyhrožují, že si budou hlídat přepsání, ale není to pravda a právní analytici pojišťoven to vědí. Proto se do pojišťoven zasílá KUPNÍ SMLOUVA a ne kopie TP s odhlášením na jinou osobu.

Ano, depozit je také řešení, ale: jedna fronta na odevzdání, zaplatit kolek, druhá fronta na vyzvednutí. To néééé. Kupní smlouva a následná písemná reklamace, opět v souladu s občanským zákoníkem, je jednodušší a právně to je čisté jak lilium!







Přesně jak píšete, stačí kupní smlouva a nebyl problém se vypovězením smluv ( ČPP , Č.Poj a Generali ) a poté storno a uzavření jinde a za lepší koruny. A hlavně nikdo nemůže říct ani popel prostě se objevila skrytá vada a kupující odstoupil od smlouvy to se prostě stává a co mi kdo může? Jinak za naši obytku platím 1780,- kč s motorem 2,5 TD a to nemám maximální bonus 140 měsíců, ale jen 120 což je o necelých 10% vyšší cena.



Tak pánové,

já Vám mockrát děkuji za rady, zas je člověk o něco chytřejší. Některé ty pojišťovny, jsou pěkné kurvy a proč to dělat slušnou formou, že ? Když oni se tak také nechovají.

Super, až někdy budu potřebovat změnit pojišťovnu, tak to udělám jak píšete.

To neni vůbec blbej nápad :g :g :g

traktorista2
S
stunikČlen
Přidáno před 12 let
Včera mi známej pojistil obytné auto Peugeot J5 2.5 diesel, 54kw, r.v.1994 u Axy za 1820Kč/rok. Super! :g
najknajkČlen
Přidáno před 11 let
Dobrý večer, dnes mi přišlo vyúčtování a složenka na zaplacení povinného ručení na karavan - ABB přívěs. Jen mně tak napadlo počítá se bonus i u karavanů, nebo jenom u motorových vozidel. Hledal jsem něco na webu , ale neúspěšně. (jinak platím 480,- u Generali)
Duster 1,6 84 kW, 4x4 + KNAUS Azur 4117

Honza, Marta 61+61
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj. Jestliže je na jméno automobil a majitel požívá bonus za bezeškodní průběh, tak pokud má na sebe (=na totéž jméno) i karavan, tak má stejnou výši bomusu na auto i na karavan. Alespoň já tak to mám u ČP. Za Weltbummlera TEC 850/1200 kg platím 375 Kč s bonusem 55%. Čáo, Pepa, r. a v.
H
HunyadyČlen
Přidáno před 11 let
Bonus se počítá i u karavanů. Ale samostatně. Takže můžeš mít bonus 50% na auto, ale na karavan třeba jen 10%.
Bonus jde převádět jen mezi stejnou skupinou vozidel- když budeš mít Trabanta, můžeš bonus z něj převzít na Jeep 5,7 l HEMI, z vozíku jej převedeš na karavan, z babetty na velkou motorku, ale nejde jej převzít z motorky na auto, z vozíku na auto, za auta na vozík.....
Tak je to obecně, samozřejmě některé pojišťovny umí i kouzlit.
Já mám na bydlík plný bonus a platím cca 160 Kč ročně.
L
LubosČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj všichni, chci se jen zeptat. Bonus z osobního vozu se tedy nepřevádí na obytné auto ? Minulý rok mě bonus pojišťovací agent započítal, pak mě ale přišel doplatek z pojišťovny, který byl o 100% vyšší. Před, i několik let po r. 1989 jsem byl majitel Avie 15 a 30. Je tu nějaký pojišťovací agent ?

Děkuji Luboš
HollandHollandČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Mikey napsal:

Hasičská by měla vycházet velmi levně. Té bych se ale asi vyhnul, slyšel jsem totiž, že v případě pojistné události dost nerada vyplácí.

A která pojišťovna vyplácí ráda? Že bych změnil ústav:D
Regina+Tomáš+kocourek Luky+Knaus Südwind 500TUF+Hyundai Tucson
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
to Luboš

Nevím u jaké jsi pojišťovny, ale bonus se normálně převádí. Nicméně pokud pojišťovna poslala
nějaké navýšení, musela dopisem toto navýšení nějak zdůvodnit. Jak?
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Hunyady napsal:

Bonus se počítá i u karavanů. Ale samostatně. Takže můžeš mít bonus 50% na auto, ale na karavan třeba jen 10%.
Bonus jde převádět jen mezi stejnou skupinou vozidel- když budeš mít Trabanta, můžeš bonus z něj převzít na Jeep 5,7 l HEMI, z vozíku jej převedeš na karavan, z babetty na velkou motorku, ale nejde jej převzít z motorky na auto, z vozíku na auto, za auta na vozík.....
Tak je to obecně, samozřejmě některé pojišťovny umí i kouzlit.
Já mám na bydlík plný bonus a platím cca 160 Kč ročně.


Ahoj, já mám bonus 55% jak na auto, tak na karavan, a paní referentka v pojišťovně, která mne má na starosti, tak mi říkala, že pokud bych si koupil další jakákoliv vozidla, tady i přípojná (akademická úvaha, jako důchodce s příjmem jen starobní a vdovecký důchod si to neumím představit), tak dostanu požívaný bonus i na tato vozidla. Když jsem ještě pracoval (do konce r. 2008 živnost), tak jsem měl stejný bonus i na "služební" auto - montážní vůz. Ostatně nynější Mondeo bylo taky "služební ředitelské", tedy firemní, však jsem jej z většiny ojížděl jen pro svoji firmu, nebyl skoro ani čas na soukromé jízdy.
Čáo, Pepa, r. a v.
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 10 let
Tak jsem to hodil do stroje a z 700,-- budu platit 315,-- a to se vyplatí za vlek.

Jinak se dá RZ do depozita, paní u přepážky na kafe udělá kopii TP v depozitu a zase rovnou vyzvedneš z depozita.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Spajky007 napsal:

Tak jsem to hodil do stroje a z 700,-- budu platit 315,-- a to se vyplatí za vlek.

Jinak se dá RZ do depozita, paní u přepážky na kafe udělá kopii TP v depozitu a zase rovnou vyzvedneš z depozita.


Ahoj, já do depozita RZ dávat nemohu, i když přes zimu nejezdím, ale nikdy nevím, kdy budu muset se vším odjet před povodní. Tak, jak se kecalo po r. 1997, jaká nesmírně účinná opatření se udělají, aby příště ke škodám nedošlo, tak se neudělalo zhola nic a v r. 2010 jsme měli v baráku vodu znovu. Ale auta a karavan byl už pryč na bezpečném místě. Čáo, Pepa, r. a v.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Doskocil napsal:

Citovat

Spajky007 napsal:

Tak jsem to hodil do stroje a z 700,-- budu platit 315,-- a to se vyplatí za vlek.

Jinak se dá RZ do depozita, paní u přepážky na kafe udělá kopii TP v depozitu a zase rovnou vyzvedneš z depozita.


Ahoj, já do depozita RZ dávat nemohu, i když přes zimu nejezdím, ale nikdy nevím, kdy budu muset se vším odjet před povodní. Tak, jak se kecalo po r. 1997, jaká nesmírně účinná opatření se udělají, aby příště ke škodám nedošlo, tak se neudělalo zhola nic a v r. 2010 jsme měli v baráku vodu znovu. Ale auta a karavan byl už pryč na bezpečném místě. Čáo, Pepa, r. a v.


U Alianz jde pojistit bydlik jen na urcite mesice (ja mam jen cerven az zari), ale zelenou kartu mas na celej rok a nikde tam doba pojisteni neni uvedena, takze na vlastni nebezpeci se da jezdit celej rok a cajti prd zjisti, beztak chtej zelenou kartu jen videt jestli ji dotycnej vubec ma.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lubos napsal:

Ahoj všichni, chci se jen zeptat. Bonus z osobního vozu se tedy nepřevádí na obytné auto ? Minulý rok mě bonus pojišťovací agent započítal, pak mě ale přišel doplatek z pojišťovny, který byl o 100% vyšší. Před, i několik let po r. 1989 jsem byl majitel Avie 15 a 30. Je tu nějaký pojišťovací agent ?

Děkuji Luboš

--------------------------------
Pokud máš obytko v kategorii do 3500kg, tak se bonus z osobáku samozřejmě převádí. Protože je ve stejné kategorii.:^

Automatické sloučení 21.02.2014 19:04:

Citovat

Hunyady napsal:

Bonus se počítá i u karavanů. Ale samostatně. Takže můžeš mít bonus 50% na auto, ale na karavan třeba jen 10%.
Bonus jde převádět jen mezi stejnou skupinou vozidel- když budeš mít Trabanta, můžeš bonus z něj převzít na Jeep 5,7 l HEMI, z vozíku jej převedeš na karavan, z babetty na velkou motorku, ale nejde jej převzít z motorky na auto, z vozíku na auto, za auta na vozík.....
Tak je to obecně, samozřejmě některé pojišťovny umí i kouzlit.
Já mám na bydlík plný bonus a platím cca 160 Kč ročně.

---------------------------------------------------------------------------------
Já to u Babety udělal stejně, bonus 50% jsem převedl na motorku o obsahu 1800cm3.
Ale měli problém s prokázáním s odhlášením na nového majitele, protože moped nemá SPZ,TP a OTP. Také není nikde na úřadě evidován.

S tou cenou zákonného pojištění, právě u obytného auta, já jdu opačným směrem. Tedy Pojistka u Allianz, sice nejdražší. Uplatním bonus 50%, ale mám asistenční služby bez omezení km. A to je podle mně hodně důležité. Nemusí vždy jít jen o technickou závadu, ale i o nahodilou událost, kterou nemohu ovlivnit.
A pokud jsem tisíce km od domova, tak to je hodně důležité zajištění, na případný odvoz nepojízdného vozidla. Stejně na zimu dávám obytko na depozit, tím je to levnější o cca. dalších 50% :_

Automatické sloučení 21.02.2014 19:42:

Citovat

Spajky007 napsal:

Tak jsem to hodil do stroje a z 700,-- budu platit 315,-- a to se vyplatí za vlek.

Jinak se dá RZ do depozita, paní u přepážky na kafe udělá kopii TP v depozitu a zase rovnou vyzvedneš z depozita.

----------------------------------------
Já platím u ČSOB za vlek do 750 kg, pouze 113Kč s bonusem 50%
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Upravil Kapitank1400 dne 21.02.2014 20:42, před 10 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,267,286 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.08451 sekund | Průměrně za: 1.08451 (0) sekund | Dotazy: 157 | Použitá paměť: 2.46MB/2MB