Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Povinné ručení: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Povinné ručení

Poslední aktualizace před 6 let
WildoviWildoviČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Cattani napsal:

Jo je to tak, člověk to někdy nechápe. Ale k té Kooperativě - řekli mi že živel v p.r. mají, ale pouze na auta, né na karavan.:x


I mě to tak zde bylo podáno, živel pouze na osobní automobily, nikoli na karavan !!!!!.
Byla by zajímavá situace, pokud by nedej bože na karavan cestou spadla větev. Pokud by škodu určovali jako v případě škody způsobené např. při couvání s karavanem a tudíž vzniklé provozem vozidla z povinnného ručení právě tažného vozidla, museli by zákonitě spadlou větev řešit zrovna tak. Kdysi mi bylo na pojišťovně řečeno, že samotný karavan nemůže v provozu způsobit dopravní nehodu a proto by byla případná škoda hrazena z tzv. povinného ručení tažného vozidla. Je to tedy stejný případ, jedu s karavanem, spadne větev a proto by měla být škoda uhrazena i při případném poškození přívěsu, neboť on sám nejel ale tvořil soupravu. A těď babo raď. :v
S
stunikČlen
Přidáno před 12 let
Mám slíbené povinné ručení na obytku Peugeota J5, 2.5 diesel za 1850Kč/rok, tuším u Allianz. Můj pojišťovák je prostě kouzelník. :D
R
RemzinČlen
Přidáno před 12 let
Jelikož mám aut povícero tak jsem také řešil nějakou šikovnou pojišťovnu a jediná Slavia umožňuje použít získaný bonus na všechny pojištěná auta. Což při mém aktuálním stavu 7 aut včetně obytky je celkem značná částka. Jen namátkou Citroen Berlingo 1,4 + okno u ČPP 3878,- a teď u Slavie necelé 2500,- za přibližně stejného plnění. A je to sice nefér, ale jestli pojišťovna při pojistné události plní hned a bez problémů mě moc nezajímá. Já jsem zákonnou povinnost dodržel za co nejmenší peníz a samozřejmě se doma oba snažíme jezdit maximálně bez problémů. Protože havarijní pojištění nemám a ostatní náklady by šly k mé tíži. Zkusil jsem zde již zmiňované e-pojišťění a můžu jen doporučit.
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Wildovi napsal:
Pokud by škodu určovali jako v případě škody způsobené např. při couvání s karavanem a tudíž vzniklé provozem vozidla z povinnného ručení právě tažného vozidla, museli by zákonitě spadlou větev řešit zrovna tak. Kdysi mi bylo na pojišťovně řečeno, že samotný karavan nemůže v provozu způsobit dopravní nehodu a proto by byla případná škoda hrazena z tzv. povinného ručení tažného vozidla.


pozor ale jiná je situace, pokud karavan otáčíš ručně a poškodíš někomu auto.
Potom o tažném vozidle nemůže být řeč.
Známý něco podobného řešil s nákladním vlekem kdy poškodil jiné auto a verdikt je takový, pokud přívěs tlačíš ručně a neodhadneš to nebo to neubrzdíš, jde to z POV přívěsu.
Jasný že se budou cukat, ale je to legální, s tímto tažné auto nemá nic společného.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Já si zjišťoval ceny povinného ručení po internetu a narazil na kalkulačku u Directu, moc se mi nechtělo tam zadávat telefonní číslo, ale přeci jsem to zkusil. Vypočítalo mi to na nějakých 3200,- Ducato 2.5TD. Ještě ten den mi volali že mi dají cenu 2200,- a slíbili okamžité zaplacení škody na mém autě z vlastních peněz a pak teprve že to vymáhají na tom co škodu způsobil. Navíc si za 200,- můžu připlatit nadstandartní asistenční službu v zahraničí. Ještě jsem chtěl pojistit čelní sklo ale jelikož spadám do kategorie 30 000,- platil bych i se sklem něco přes 5000,- a to už se mi moc nechce. Ještě jsem smlouvu neuzavřel ale asi do toho půjdu. Stejně všechny pojišťovny slíbí všechno a když dojde na placení tak se kroutí jak žížaly.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let
Ahoj,

cena je určitě dúležitá ale člověk by měl také koukat, jak která pojišťovna má PLNĚNÍ.
K čemu mi je levné povinné ručení, když na zaplacení budu čekat dlouhou dobu.
Myslím tím, třeba příklad. Stane se dopravní nehoda, řidiči se nedohodnou kdo způsobil škodu a už je problém.

Jinak k pojištění se dá říct asi to, z mé zkušenosti když jsem šel pojistit Dachnu 1.6, 7 míst.
Chtěl jsem buď Kooperativu nebo Českou pojišťovnu, protože mají nejlepší plnění.

Ctěl jsem jak povinné ručení, tak havarijku + čelní sklo.

Na pobočkách mi byla řečena cena okolo 12.000,- kč. Když jsem si tu samou službu objednal přes Kooperativu ( ale po internetu ), cena byla 7.500,- kč a to je to prý stejná pojišťovna, hanba, měli by se stydět.
Bylo mi zděleno, že prý na pobočce mají jiné programy než po internetu.

Když jsem řekl, že mi Česká pojišťovna nabídla cenu okolo 6.000,- ( což nebyla pravda, pouze jsem blafoval ), tak mi byla nabídnuta konečná cena a to 6.380,- kč.

Takže za 6.380,- kč/rok mám komplet pojistku na vše + čelní sklo a spoluúčast 5%.Což si myslím že je dobrá cena.

Když by ste chtěli jenom povinné ručení, tak to budete mít ještě levnější.

JSOU TŘI FÁZE :

1. POBOČKA - zbytečně drahá
2. INTERNET U STEJNÉ POJIŠŤOVNY - o dost levnější
3. INTERNET U NĚJAKÉHO SROVNÁVAČE, ty mají ještě lepší programy a hlavně ceny, ale umí pouze povinné ručení ( havarijko neumý, zatím ).

To jsou mé zkušenosti s pojistkou na auto. :D !y :D

traktorista2
R
RemzinČlen
Přidáno před 12 let
Chlapi nechci bejt rejpal, ale povinné ručení nehradí škodu na mém autě, ale na autě toho do koho já nabourám. Proto jsem psal že moc neřeším jak bude pojišťovna rychle plnit. Škody na mém autě se platí z havarijní pojistky nebo z vlastní kapsy. Proto je to povinné aby hradilo škody poškozeným ne viníkům. Hezký večer.
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

remzin napsal:

Chlapi nechci bejt rejpal, ale povinné ručení nehradí škodu na mém autě, ale na autě toho do koho já nabourám. Proto jsem psal že moc neřeším jak bude pojišťovna rychle plnit. Škody na mém autě se platí z havarijní pojistky nebo z vlastní kapsy. Proto je to povinné aby hradilo škody poškozeným ne viníkům. Hezký večer.


Nejsi rejpal,

chtěl jsem jen podotknout ( kdyby chtěl někdo i havarijko ), aby nezapoměl koukat i na plnění.

:_
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

remekson napsal:

Já si zjišťoval ceny povinného ručení po internetu a narazil na kalkulačku u Directu, moc se mi nechtělo tam zadávat telefonní číslo, ale přeci jsem to zkusil. Vypočítalo mi to na nějakých 3200,- Ducato 2.5TD. Ještě ten den mi volali že mi dají cenu 2200,- a slíbili okamžité zaplacení škody na mém autě z vlastních peněz a pak teprve že to vymáhají na tom co škodu způsobil. Navíc si za 200,- můžu připlatit nadstandartní asistenční službu v zahraničí. Ještě jsem chtěl pojistit čelní sklo ale jelikož spadám do kategorie 30 000,- platil bych i se sklem něco přes 5000,- a to už se mi moc nechce. Ještě jsem smlouvu neuzavřel ale asi do toho půjdu. Stejně všechny pojišťovny slíbí všechno a když dojde na placení tak se kroutí jak žížaly.


Za rok mně cenu dorovnali do koop + něco navýšily. Já bych už do poj. bez pobočky nešel.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
Byl jsem u generali, před pár roky jsem přešel k directu. vzhledem k tomu, že mám smlouvu na flotilu ( 3 a více), podmínky mám velmi dobré.
Fakt je ten, že nenápadně zvyšují a zvyšují. Stačí ale pohrozit odchodem a podmínky zůstanou stejné, ne-li lepší.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let
Ahoj,

do Directu bych asi nešel, jsou to pěkný zloději. Vedle soused si nechal udělat povinné ručení od Directu za velmi dobrou cenu a rok na to se divil, že mu ( bez upozornění ) poslali fakturu na úplně jinou částku, která byla odost vyšší než ta stávající.
Když to chtěl vypovědět, tak mu bylo řečeno že to bylo uzavřeno pouze na 1 rok a jestli chce smlouvu zrušit, tak musí stejně zaplatit, protože mu ještě bude běžet výpovědní lhůta.

Nabízeli mu, že mu dají tu starou cenu ale kdo by po této zkušenosti chtěl nadále s nimi spolupracovat.

PS : Bohužel, tak to prostě někdy chodí. Je to jen na nás, co si dáme líbit. Když by to takhle vypověděl každý, tak by takovéto pojišťovny, prostě vymřeli.


traktorista2
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

traktorista2 napsal:

Ahoj,

do Directu bych asi nešel, jsou to pěkný zloději. Vedle soused si nechal udělat povinné ručení od Directu za velmi dobrou cenu a rok na to se divil, že mu ( bez upozornění ) poslali fakturu na úplně jinou částku, která byla odost vyšší než ta stávající.
Když to chtěl vypovědět, tak mu bylo řečeno že to bylo uzavřeno pouze na 1 rok a jestli chce smlouvu zrušit, tak musí stejně zaplatit, protože mu ještě bude běžet výpovědní lhůta.

Nabízeli mu, že mu dají tu starou cenu ale kdo by po této zkušenosti chtěl nadále s nimi spolupracovat.

PS : Bohužel, tak to prostě někdy chodí. Je to jen na nás, co si dáme líbit. Když by to takhle vypověděl každý, tak by takovéto pojišťovny, prostě vymřeli.


traktorista2


Když se ti cena nelíbí prodej své auto třeba tchýni. Kupní smlouvu zašleš do directu, ode dne kupní smlouvy ti přestává platit pojistka a vrátí ti peníze. Samozřejmě než si ho tchyně přepíše na sebe se ukáže, že auto JE VADNÉ a PORUCHOVÉ. Tchyně využije paragrafů občanského zákoníku a auto ti vrátí v reklamaci. No a co uděláš ty? Přihlásíš si ho třeba k české, nebo kopu.

V directu jsou pružní (ale nesmíš být blbý), generali je kompromis mezi cenou a kvalitou, hasičská má super ceny pro dobrovolné hasiče. Do boje vyrazilo i Tesco se zprostředkováváním. Prostě je to obchod ve kterém platí - líná huba, holé neštěstí !!!
S
spuctumČlen
Přidáno před 12 let
Já mám povinné ručení na svého bydlíka za 1780,-Kč na rok . Mercedes 2.4 D a byl jsem hodně rád že to je tak málo .
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
A u jaké pojišťovny?
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let
To je veterán? Nebo ti přiznali na čestné prohlášení maximální bonus a k tomu máš flotilu. To je fakt neskutečná cena - taky bych jí bral !
S
spuctumČlen
Přidáno před 12 let
No bonus za nebourání mi nějaký přiznali 32 měsíců, flotilu nemám mam jen bydlíka a motorku.. Jinak je to ČSOB , a říkali mi že to berou podle kilowat , tak asi proto tak málo . Můj bydlík má totiž jen 48KW .
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

traktorista2 napsal:

Ahoj,

do Directu bych asi nešel, jsou to pěkný zloději. Vedle soused si nechal udělat povinné ručení od Directu za velmi dobrou cenu a rok na to se divil, že mu ( bez upozornění ) poslali fakturu na úplně jinou částku, která byla odost vyšší než ta stávající.
Když to chtěl vypovědět, tak mu bylo řečeno že to bylo uzavřeno pouze na 1 rok a jestli chce smlouvu zrušit, tak musí stejně zaplatit, protože mu ještě bude běžet výpovědní lhůta.

Nabízeli mu, že mu dají tu starou cenu ale kdo by po této zkušenosti chtěl nadále s nimi spolupracovat.

PS : Bohužel, tak to prostě někdy chodí. Je to jen na nás, co si dáme líbit. Když by to takhle vypověděl každý, tak by takovéto pojišťovny, prostě vymřeli.


traktorista2


Když se ti cena nelíbí prodej své auto třeba tchýni. Kupní smlouvu zašleš do directu, ode dne kupní smlouvy ti přestává platit pojistka a vrátí ti peníze. Samozřejmě než si ho tchyně přepíše na sebe se ukáže, že auto JE VADNÉ a PORUCHOVÉ. Tchyně využije paragrafů občanského zákoníku a auto ti vrátí v reklamaci. No a co uděláš ty? Přihlásíš si ho třeba k české, nebo kopu.

V directu jsou pružní (ale nesmíš být blbý), generali je kompromis mezi cenou a kvalitou, hasičská má super ceny pro dobrovolné hasiče. Do boje vyrazilo i Tesco se zprostředkováváním. Prostě je to obchod ve kterém platí - líná huba, holé neštěstí !!!



???,

tvůj příspěvek jsem nějak nepochopil, hlava mi to nebere :|

Nemyslím si že toto je obchod, spíš je to zlodějna. Takto se přeci slušný obchodník nechová.

Jsem asi ze staré školy.


traktorista2
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

traktorista2 napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

traktorista2 napsal:

Ahoj,

do Directu bych asi nešel, jsou to pěkný zloději. Vedle soused si nechal udělat povinné ručení od Directu za velmi dobrou cenu a rok na to se divil, že mu ( bez upozornění ) poslali fakturu na úplně jinou částku, která byla odost vyšší než ta stávající.
Když to chtěl vypovědět, tak mu bylo řečeno že to bylo uzavřeno pouze na 1 rok a jestli chce smlouvu zrušit, tak musí stejně zaplatit, protože mu ještě bude běžet výpovědní lhůta.

Nabízeli mu, že mu dají tu starou cenu ale kdo by po této zkušenosti chtěl nadále s nimi spolupracovat.

PS : Bohužel, tak to prostě někdy chodí. Je to jen na nás, co si dáme líbit. Když by to takhle vypověděl každý, tak by takovéto pojišťovny, prostě vymřeli.


traktorista2


Když se ti cena nelíbí prodej své auto třeba tchýni. Kupní smlouvu zašleš do directu, ode dne kupní smlouvy ti přestává platit pojistka a vrátí ti peníze. Samozřejmě než si ho tchyně přepíše na sebe se ukáže, že auto JE VADNÉ a PORUCHOVÉ. Tchyně využije paragrafů občanského zákoníku a auto ti vrátí v reklamaci. No a co uděláš ty? Přihlásíš si ho třeba k české, nebo kopu.

V directu jsou pružní (ale nesmíš být blbý), generali je kompromis mezi cenou a kvalitou, hasičská má super ceny pro dobrovolné hasiče. Do boje vyrazilo i Tesco se zprostředkováváním. Prostě je to obchod ve kterém platí - líná huba, holé neštěstí !!!



???,

tvůj příspěvek jsem nějak nepochopil, hlava mi to nebere :|

Nemyslím si že toto je obchod, spíš je to zlodějna. Takto se přeci slušný obchodník nechová.

Jsem asi ze staré školy.


traktorista2


Ale ne obchodník !!! Ten bude spíš naštvaný, že si mu zdrhnul. Ty se tak musíš chovat, pokud chceš přejít od pojišťovny k pojišťovně. V opačném případě tě nebudou chtít pustit, budou ti vyhrožovat výpovědní lhůtou a podobně. Dotazy spíš směřuj do SZ, rád ti odpovím.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

traktorista2 napsal:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

traktorista2 napsal:

Ahoj,

do Directu bych asi nešel, jsou to pěkný zloději. Vedle soused si nechal udělat povinné ručení od Directu za velmi dobrou cenu a rok na to se divil, že mu ( bez upozornění ) poslali fakturu na úplně jinou částku, která byla odost vyšší než ta stávající.
Když to chtěl vypovědět, tak mu bylo řečeno že to bylo uzavřeno pouze na 1 rok a jestli chce smlouvu zrušit, tak musí stejně zaplatit, protože mu ještě bude běžet výpovědní lhůta.

Nabízeli mu, že mu dají tu starou cenu ale kdo by po této zkušenosti chtěl nadále s nimi spolupracovat.

PS : Bohužel, tak to prostě někdy chodí. Je to jen na nás, co si dáme líbit. Když by to takhle vypověděl každý, tak by takovéto pojišťovny, prostě vymřeli.


traktorista2


Když se ti cena nelíbí prodej své auto třeba tchýni. Kupní smlouvu zašleš do directu, ode dne kupní smlouvy ti přestává platit pojistka a vrátí ti peníze. Samozřejmě než si ho tchyně přepíše na sebe se ukáže, že auto JE VADNÉ a PORUCHOVÉ. Tchyně využije paragrafů občanského zákoníku a auto ti vrátí v reklamaci. No a co uděláš ty? Přihlásíš si ho třeba k české, nebo kopu.

V directu jsou pružní (ale nesmíš být blbý), generali je kompromis mezi cenou a kvalitou, hasičská má super ceny pro dobrovolné hasiče. Do boje vyrazilo i Tesco se zprostředkováváním. Prostě je to obchod ve kterém platí - líná huba, holé neštěstí !!!



???,

tvůj příspěvek jsem nějak nepochopil, hlava mi to nebere :|

Nemyslím si že toto je obchod, spíš je to zlodějna. Takto se přeci slušný obchodník nechová.

Jsem asi ze staré školy.


traktorista2


Ale ne obchodník !!! Ten bude spíš naštvaný, že si mu zdrhnul. Ty se tak musíš chovat, pokud chceš přejít od pojišťovny k pojišťovně. V opačném případě tě nebudou chtít pustit, budou ti vyhrožovat výpovědní lhůtou a podobně. Dotazy spíš směřuj do SZ, rád ti odpovím.


Promiň, ale to nebylo o mě,

psal jsem jenom o sousedově zkušenosti s Directem aby si ostatní karavanisté dali pozor na neférové jednání některých pojišťoven.

Toť vše, nic jiného v tom nehledej.

Jinak děkuji za rady, i když převádět auto třeba na tchýni, mi příde za prvé zdlouhavé a neplní to ten efekt.
Neni nad to, ukázat neférové pojišťovně, že s ní nesouhlasíš a smlouvu normálně vypovědět.

traktorista2
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Taraktoristo,traktoristo,
nic se převádět nemusí, s tou tchýní si napíšeš jenom kup. smlouvu aby pojišťovna mohla smlouvu ukončit hned bez výpov.lhůty. Tu potom jak píše camperboy zase zrušíš.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,848,244 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.39311 sekund | Průměrně za: 0.39311 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.43MB/4MB