Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Elektrocentrála "no nekupte to..": TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Elektrocentrála "no nekupte to.."

Poslední aktualizace před 11 let
BobikBobikČlen
Přidáno před 17 let
Panove mate všichni pravdu nekdo si pořidi to nej a nekdo jako ja holt to na co ma hlavně že my ta moje za 2800 uděla ;q:_ to elektro ktere potrebuju vloni na silvika zasobovala 3 posadky tyden elektrikou stalo nas tam minimalně 30 karavanu a nikomu nevadila a votom to je Panové doprejme si každý to na co mame zdraví Bobík
R
Rudolf a IvetaNováček
Přidáno před 17 let
Dobrý večer tuto centrálu budeme mít o vánocích rok a zatím;p;p;p nás nenechala ve štychu akorát název je jiný Asist jsme s ni spokojeni přeji hezký večer:_:_:_
L
leosmikesNováček
Přidáno před 11 let
Zdravím,

pokud jde o centrálu tak bych doporučil iG2000. Je tichá,lehká,dobře se přenaší a hlavně co ocenuji tak přímo v balení mají kabely na dobijení baterie za což jsem byl ted v létě velmi rád :D Já kupoval třeba tu http://www.strojn...zastrckou/ řesvědčilo mě,že se vůbec netajili tím,že je to čína. Dobré jednání,měl jsme i slevu a za 12 500 je to super hračka. Honda je sice fajn,ale 28 000 nemám na výhoz a macru,lídlu apod. moc nevěřím.
J
Jarda36Člen
Přidáno před 11 let
Budu řešit až v zimě - uvidím zda ji budu vůbec potřebovat.
Lákala by mě spíš centrála na LPG jelikož mám tankovací láhve na plyn a nezapáchal by mi benzín v garáži.
Máte ji někdo?
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

leosmikes napsal:

Zdravím,

pokud jde o centrálu tak bych doporučil iG2000. Je tichá,lehká,dobře se přenaší a hlavně co ocenuji tak přímo v balení mají kabely na dobijení baterie za což jsem byl ted v létě velmi rád :D Já kupoval třeba tu http://www.strojn...zastrckou/ řesvědčilo mě,že se vůbec netajili tím,že je to čína. Dobré jednání,měl jsme i slevu a za 12 500 je to super hračka. Honda je sice fajn,ale 28 000 nemám na výhoz a macru,lídlu apod. moc nevěřím.


Mám presne tú istú - tichá tak normálne,váha 26 kg s náplňami,funguje spľahlivo už 4 roky a to nás zachránila aj pri výpadku el. prúdu na týžden . Celý domec bežel na ŇU ,akorát sa nesmela zapnúť varná konvica a pračka inak ťahala všetko v pohode...... no to nie.....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
L
leosmikesNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

Jarda36 napsal:

Budu řešit až v zimě - uvidím zda ji budu vůbec potřebovat.
Lákala by mě spíš centrála na LPG jelikož mám tankovací láhve na plyn a nezapáchal by mi benzín v garáži.
Máte ji někdo?


Zdravím,

no taky jsem nad tím zvažoval,ale pořizovací cena je hodně vysoká. Já používám k té IG2000 i kvalitní kanistr od hondy a o zápachu s benzínu nemůže být řeč. Teda pokud nedoplnuješ palivo po opici a máš klepavku :D
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 11 let
Zdravím.
Neví tady náhodou někdo za jak dlouho nabiji baterku 125A centrálou KIPOR IG770 tj. 0,7kW?
Předpokládám normálně přes elektroblok.
Díky

Corálek
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Coralek napsal:

Zdravím.
Neví tady náhodou někdo za jak dlouho nabiji baterku 125A centrálou KIPOR IG770 tj. 0,7kW?
Předpokládám normálně přes elektroblok.
Díky

Corálek

Za stejně dlouhou dobu, za jakou ji nabiješ při připojení do sitě. Nabíjecí doba závisí pouze na maximálním nabíjecím proudu energobloku, samozřejmě za předpokladu, že výkon centrály je vyšší než příkon energobloku. Zjednodušeně, 20A energoblok odebírá z centrály cca 12V x 20A =240VA. Takže 700W centrála má dostatečnou rezervu.
Znovu zjednodušeně, nabíjecí doba bude v tomto případě 125/20 = 6,25 hodiny. V reálu cca 8 hodin.
VasuVasuČlen
Přidáno před 11 let
Energobloků je spoustu druhů, ale předpokládejme, že máš energoblok 15 A a baterka je úplně vybitá.
Takže do plného nabití baterky 125 Ah, by musela centrála švrlat 15 hodin. Čas by jsi snížil asi na polovinu, kdyby jsi použil booster 30 A. Cena boosteru cca 10 000 Kč
To bych raději dal na střechu tři amorfní fotovoltaické panely a mám přes den bez slunce nabito, bez hrčení centrály.
Byl jsem teď na akci, kde se amorfní panely 40Wp prodávaly za 800 Kč
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vasu napsal:

Energobloků je spoustu druhů, ale předpokládejme, že máš energoblok 15 A a baterka je úplně vybitá.
Takže do plného nabití baterky 125 Ah, by musela centrála švrlat 15 hodin. Čas by jsi snížil asi na polovinu, kdyby jsi použil booster 30 A. Cena boosteru cca 10 000 Kč
To bych raději dal na střechu tři amorfní fotovoltaické panely a mám přes den bez slunce nabito, bez hrčení centrály.
Byl jsem teď na akci, kde se amorfní panely 40Wp prodávaly za 800 Kč



Ahoj Vasu, četl jsem vlákno o boosteru a psal jsi tam, že bys změřil, kolik A dává tvůj altík do vybitého akumulátoru. Máš ty údaje?

http://www.carava...ost_135056
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let
Jen poznámka.
Booster je zařízení sloužící k nabíjení baterie za jízdy. T.j. z 12V DC. Dotaz byl na nabíjení centrálou, tedy ze zdroje 230V AC. Urychlit nabíjení by šlo instalací doplňkové nabíječky nebo výměnou energobloku za typ s vyším nabíjecím proudem, například 40A.
A ještě douška:
V praxi asi bude někdo těžko nabíjet zcela prázdnou baterku na plnou kapacitu. Předpokládám, že dotaz byl položen v souvislosti se zimním karavaningem. V tom případě jsou soláry (téměř) k ničemu. Obvyklá praxe je zapnout centralu po návratu z lyžovačky a nechat ji bublat do doby, než se jde spát ( s ohledem na okolí). V tomto režimu se baterie nejen dobíjí ale centrála vykrývá rovněž aktuální spotřebu energie. Alternativním řešením jsou pouze palivové články (např. EFOY).
A nakonec vlastní zkušenost - vozím 3 roky Hondu 10 a ještě jsem ji nepoužil. V autě večer příliš nepobýváme, raději jdeme do hospody, televizi, sat ani jiné spotřebiče nepoužíváme. Takto s bateriemi (2x90Ah) v pohodě tři - čtyři dny vydržíme, pak hledáme zásuvku. Jinak řečeno kemp, ve kterém lze provést i servis, usušit věci a dát si pořádnou sprchu nebo se, v případě prodlouženého víkendu, rovnou vracíme domů. Určitě nebude tento způsob vyhovovat každému ale zatím jsem s náklady na večeře v restauraci a poplatky za Stellplatzy nebo kempy v obrovském plusu v porovnání s cenou palivového článku a dokonce i slušné centrály.
Upravil Rudy dne 08.10.2013 12:57, před 11 let
VasuVasuČlen
Přidáno před 11 let
Měření dopadlo takhle :
Vybitou nádstavbovou trakční kyselinovou baterku 100 Ah po vybití na 10,5 V
1. měření - baterka napojena na energoblok Calira EVS 30/18 DS , po nastartování protékal asi 10 minut maximální proud 18 A a ten pomalu klesal do hodiny až na hodnotu 11A, tento proud vydržel trvale 5 hodin. Tolik hodin jsem totiž jel autem do termálu. Pak jsem baterku dobil ze sítě, po zapnutí pokračovalo nabíjení proudem 10 A, po dalších 5 hodinách proud klesl na 2,2 A jako udržovací. Takže 1 hodinu od 18 do 11A , 5 hodin 11A
a 5 hodin 10A

2. měření vybitá nádstavbová baterka na 10,5V jsem nechal osudu solárnímu panelu. Začátek nabíjení proud 8 A 8 hodin ráno jasno sluníčko. Panel monokrystal 140 Wp V 16 hod klesl proud na 7 A Druhý den pokračování ještě 7 hodin. Nabito za 17 hodin do plného napětí a udržovacího proudu 0,5 A

3. měření, vybil jsem startovací baterku 100Ah na hodnotu 10,5V. Při startování jsem si pomohl externí baterkou a měřil jsem nabíjející proud přímo z alternátoru do baterky a jel jsem na Slovensko.
Začátek 72A a pomalu to klesalo, po 18 minutách se to ustálilo na 35 A a pomalu to po půl hodině kleslo na 24 A, kde to vydrželo asi hodinu. Další dvě hodiny proud držel na hodnotě 18A Pak jsem dojel na místo a měření ukončil.
Takže se domnívám, že bych motorovou baterku nabíjel do plného napětí 5 hodin.
Měření jsem prováděl grafickým mA přes převodník se zápisem na papírový pásek.

Takže plně vybitou baterku přes energoblok dokážu nabít za 11 hodin. Za 17 hodin fotovoltaickým panelem, když svítí sluníčko. Motorovou baterku přímo z alternátoru, dokážu nabít za 5 hodin.
K
kutil1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vasu napsal:

Měření dopadlo takhle :
Vybitou ..........

Měření jsem prováděl grafickým mA přes převodník se zápisem na papírový pásek.

Takže plně vybitou baterku přes energoblok dokážu nabít za 11 hodin. Za 17 hodin fotovoltaickým panelem, když svítí sluníčko. Motorovou baterku přímo z alternátoru, dokážu nabít za 5 hodin.


Super odpověď, takové jsem rozuměl. Můžeš napsat, jaký má rozsah ten mA? Ty převodníky - odpory? Pokud ano, jaké parametry. Jde mi o to, jestli jsem schopen naměřit proud z altíku, když mám měřák myslím do 10 A. Pak mám jeden avomet, kde nefunguje měření stejnosměrného, ale funguje měření střídavého a tam myslím jsou konektory na 10x, 100x atd. Z altíku tedy měříš jako střídavý proud? Nebo to měříš za regulátorem?
VasuVasuČlen
Přidáno před 11 let
Kutile, to máš smůlu ! Jsem revizní technik a provádím speciální měření. Ty přístroje, co jsem napsal stojí okolo
50 000 Kč, klešťový ampérmetr AC/DC s výstupem na počítač a do převodníku, převodník AC/ DC proudu 1:10 1:100 1:1000, grafický zapisovačv1mA, 10mA, 100mA, 0,1V, 1V, 10V na 10 dnů.
Mám všechny přístroje kalibrované a vím, co měřím !
Pro tvoji informaci stačí, když si koupíš ten nejlevnější AC/DC klešťový ampérmetr do 400A a budeš měřit.
Cena asi tak 1 500 Kč
S bočníkem by to také šlo, ale to by musel být aspoň 100A/ 1mA/10mA a podobně. A také s nějakým slušnějším multimetrem. Zapisování jde lehce v notebooku, takové programy jsou.
Prakticky si myslím, že ti bude stačit měřit tím klešťákem a až začne téci jen udržovací proud, tak se podíváš na stopky.
Pak je ještě jedno pravidlo : Když nic nevíš, tak nemáš z ničeho strach !
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 11 let
Děkuji všem.
Solár mám na střeše, ale ne za každých povětrnostních podmínek funguje.
Centrálu bych chtěl použít jako nouzovku.

Corálek
R
RudyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Vasu napsal:
.....
Pak je ještě jedno pravidlo : Když nic nevíš, tak nemáš z ničeho strach !

Vytesat do kamene, zarámovat a viditelně zde vyvěsit. :^
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,281,105 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27567 sekund | Průměrně za: 0.27567 (0) sekund | Dotazy: 126 | Použitá paměť: 2.19MB/4MB