Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 tachograf ???: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

tachograf ???

Poslední aktualizace před 5 let
MysakMysakČlen
Přidáno před 13 let
...při výběru auta jsem se setkal s tvrzením, že při překročení hmotnosti nad 3500kg (i souprava), by měl být ve voze namontován tachograv... v cizině prý nerozlišují ani auto zapsané na RČ nebo IČ

máte někdo prosím nějaké konkrétní vysvětlení....co se týká jízdy v ČR, Rakousku, Německu a podobně ???

PŘEDEM DĚKUJI :|
Zdraví Myšáci z Liberce :_

Michal !c Kamila & Lucka 16 !z Dan 10 :a
hakishakisČlen
Přidáno před 13 let
Stále platí,že pokud jedeš soukromou jízdu (což je obytkou snad každá),tak tachograf nemusí být.Pokud si budu chtít soukromě (ne za účelem výdělku nebo za úplatu) odvézt třeba novej gauč z obchodu,tak si ho můžu vízt klidně kamionem,kterej má celkovou hmotnost 40tun,zabudovanej tachograf a já můžu jet bez tachografu.Tak to asi na vysvětlenou.
hákis
autoservisautoservisČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Mysak napsal:
...při výběru auta jsem se setkal s tvrzením, že při překročení hmotnosti nad 3500kg (i souprava), by měl být ve voze namontován tachograv... v cizině prý nerozlišují ani auto zapsané na RČ nebo IČ

máte někdo prosím nějaké konkrétní vysvětlení....co se týká jízdy v ČR, Rakousku, Německu a podobně ???

PŘEDEM DĚKUJI :|

Pokud vím, u nás je tachograf povinný nad 7,5tuny do této hmotnosti při soukromé jízdě ne. V Německu a Rakousku pokud vím je povinný vždy nad 3,5 tuny soupravy, vjímka je pouze na obytky. Napiš ale do Adacu Praha, tam budou chytřejší.
H+M caravan
MysakMysakČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

autoservis napsal:

Citovat

Mysak napsal:
...při výběru auta jsem se setkal s tvrzením, že při překročení hmotnosti nad 3500kg (i souprava), by měl být ve voze namontován tachograv... v cizině prý nerozlišují ani auto zapsané na RČ nebo IČ

máte někdo prosím nějaké konkrétní vysvětlení....co se týká jízdy v ČR, Rakousku, Německu a podobně ???

PŘEDEM DĚKUJI :|

Pokud vím, u nás je tachograf povinný nad 7,5tuny do této hmotnosti při soukromé jízdě ne. V Německu a Rakousku pokud vím je povinný vždy nad 3,5 tuny soupravy, vjímka je pouze na obytky. Napiš ale do Adacu Praha, tam budou chytřejší.


děkuji za odpověď :^
napíši do Tebou zmiňovaného Adacu ... výsledek zkusím dát sem - asi se to týká i jiných, kteří to ani netuší :x a klidně spí :l
Zdraví Myšáci z Liberce :_

Michal !c Kamila & Lucka 16 !z Dan 10 :a
autoservisautoservisČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Mysak napsal:

Citovat

autoservis napsal:

Citovat

Mysak napsal:
...při výběru auta jsem se setkal s tvrzením, že při překročení hmotnosti nad 3500kg (i souprava), by měl být ve voze namontován tachograv... v cizině prý nerozlišují ani auto zapsané na RČ nebo IČ

máte někdo prosím nějaké konkrétní vysvětlení....co se týká jízdy v ČR, Rakousku, Německu a podobně ???

PŘEDEM DĚKUJI :|

Pokud vím, u nás je tachograf povinný nad 7,5tuny do této hmotnosti při soukromé jízdě ne. V Německu a Rakousku pokud vím je povinný vždy nad 3,5 tuny soupravy, vjímka je pouze na obytky. Napiš ale do Adacu Praha, tam budou chytřejší.


děkuji za odpověď :^
napíši do Tebou zmiňovaného Adacu ... výsledek zkusím dát sem - asi se to týká i jiných, kteří to ani netuší :x a klidně spí :l

Jo to napiš, mě osobně vybrali v Německu- soukromé MB Vito s prázdnám vlekem 2Tuny, celková předpokládaná hm.4,2tuny. Požadovali tachograf! Ale ukecal jsem je, že mám C+E a nemám 7,5tuny. Nakonec OK, ale jak hovoří jejich vyhláška nevím.
H+M caravan
MysakMysakČlen
Přidáno před 13 let
...dnes jsem obvolal informace na ministerstvu dopravy :t Zelená linka: 800 880 008 a po přepojení na odborníka mi bylo zjednodušeně řečeno, že:

je-li auto nepřesahující 3500kg evidováno na RČ a vytvořením soupravy s vlekem nad 3500kg pro soukromé použití tachograf být nemusí ... !M ... platí i v EU

přikládám ještě ofocené znění vyhlášky kde je rozlišené použití auta evidovaného na IČ/RČ a td. ...

snad to někomu pomůže :)
Zdraví Myšáci z Liberce :_

Michal !c Kamila & Lucka 16 !z Dan 10 :a
Upravil Mysak dne 14.04.2011 21:02, před 13 let
Mysak Připojili následující obrazek:
bb.jpg Obrázek nebyl nalezen
BazoviBazoviČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj,
asi nejdůležitější věta z přílohy je:Tachografem nemusí vybavit své vozidlo podnikatelé,kteří je používají pouze a výhradně k dopravě pro vlastní potřeby.tj.pro zajišťování své vlastní podnikatelské činnosti.!t
................................... ..................................
sním na co přijdu !j:ji
barumacibarumaciČlen
Přidáno před 13 let
Tak to je super věta.Ráno mám jet na nové cejchování tachografu,tak,že cejchovánín nebude,akorát musím místo něj sehnat tachometr,protože bych měl po něm jen díru.
Mockrát děkuji za tuto vyhlášku.barumáci.Tomu říkám za minutu dvanáct.
Upravil barumaci dne 14.04.2011 22:06, před 13 let
MysakMysakČlen
Přidáno před 13 let
...ještě jeden odkaz na téma tachograf .... ale jen pro trpělivé čtenáře.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/L...561:CS:NOT

nejdůležitější je, že ho nemusíme mít
Zdraví Myšáci z Liberce :_

Michal !c Kamila & Lucka 16 !z Dan 10 :a
Upravil Mysak dne 15.04.2011 08:19, před 13 let
barumacibarumaciČlen
Přidáno před 13 let
Tak jsem přijel s STK,ráno jsem vymontoval tachograf,namontoval tachometr,ušetřil jsem 1000,kč za ověření tachografu a na STK se akorát zeptali kde mám tachograf,řekl jsem jen že ho tam nemám a v pohodě.Konec vypisování zkur...... kotoučků.
ještě jednou děkuji za toto pro mě užitečný vlákno.
barumáci
O
Osmnactka18Nováček
Přidáno před 7 let
Zdravím, jak už tu někde zaznělo, v Rakousku je to myslím povinné, ale v rámci ČR, jelikož se jedná o soukromou cestu, digitální tachograf mít nemusíte. My ty tachografy pro naše firemní auta brali odsud: http://www.mechanikadc.cz, tak se tam zkuste informovat, jak to je. Jsou velmi milí a ochotní, mohu se za ně zaručit. :)
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

hakis napsal:

Stále platí,že pokud jedeš soukromou jízdu (což je obytkou snad každá),tak tachograf nemusí být.Pokud si budu chtít soukromě (ne za účelem výdělku nebo za úplatu) odvézt třeba novej gauč z obchodu,tak si ho můžu vízt klidně kamionem,kterej má celkovou hmotnost 40tun,zabudovanej tachograf a já můžu jet bez tachografu.Tak to asi na vysvětlenou.


Kolego, s Kamionem nesmíš bez karty ani popojet na soukromém dvoře,i v servisu musí dát kartu,jinak při kontrole pokuta pro firmu a je jedno jestli jedeš soukromě nebo služebně.Dojdi si na školení řidičů,tam ti to vysvětlí.
radek argosradek argosČlen
Přidáno před 7 let
Kecy k nepodstatné věci. Za prvé jak je psáno, třeba 30 t auto STX na podvozku nákladního ale obytné a taky nemáš tacho i když předek klasický náklaďák. Pokud používáš pro soukromé cesty bez zboží - tudíž neprovozuješ za účelem výdělku tak nemusíš mít tacho. Autobus přestavíš na obytný a tacho taky vyndáš a jezdíš, máš to do 9 osob.
Nové autobusy vozíš stejně po evropě bez toho abych dal kartu do tacho a jedu klidně nonstop.
Nejedná se o vozidlo spadající dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 561/2006 vyhledáš na netu.
Když vezeš nové nákladní auto nebo autobus, vezeš na převozních spz nemáš tacho ocejchované na SPZ ani na firmu a taky jedeš bez. Jeřáby taky nemusí mít tacho a plno dalších výjimek.
Ten kdo má obytku s tacho, nemá to koupené jako nové ale je to většinou přestavba z valníku na obytku.
Normálně se tacho do obytky nedává (stojí to peníze) a nikdo ho tam mít nemusí !!!!!!!!!! Kdo má tacho v obytce, je něco špatně. Ale špatně už od výroby - přestavby.
I s tím kamionem se dá jet bez karty na režim OUT. Jestli že jsi podnikatel co jezdí sám na sebe, jedeš přepravu z bodu A do bodu B, jenže po třeba složení nákladu jedeš domů stejně jako osobákem. Nemusíš už dodržovat 561/2006 vyndáš kartu a jedeš v ten okamžik jako soukromá osoba s osobákem. Nikde není psáno že musím mít i osobák když mám náklaďák a hlavně když na to mám, mohu jezdit i nákladním jako osobním.
Já když si koupím náklaďák a budu sním jezdit jako s osobákem, taky nemusím používat tacho.
Debata o ničem, toto se vztahuje na LKW za účelem přepravy zboží z důvodu výdělku, vše kolem jsou fámy a tím to končí.
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

clintkr napsal:

Citovat

hakis napsal:

Stále platí,že pokud jedeš soukromou jízdu (což je obytkou snad každá),tak tachograf nemusí být.Pokud si budu chtít soukromě (ne za účelem výdělku nebo za úplatu) odvézt třeba novej gauč z obchodu,tak si ho můžu vízt klidně kamionem,kterej má celkovou hmotnost 40tun,zabudovanej tachograf a já můžu jet bez tachografu.Tak to asi na vysvětlenou.


Kolego, s Kamionem nesmíš bez karty ani popojet na soukromém dvoře,i v servisu musí dát kartu,jinak při kontrole pokuta pro firmu a je jedno jestli jedeš soukromě nebo služebně.Dojdi si na školení řidičů,tam ti to vysvětlí.


Kolego,v servisu převáží náklaďáky bez karty a v jiném režimu.Nešiř bludy.Je to blbost.:D
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
hakishakisČlen
Přidáno před 7 let
Pro "CLINTKR". Nejdříve se podívej na den,kdy jsem tu odpověď psal.Bylo to 13.4.2011!
hákis
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

radek argos napsal:

Kecy k nepodstatné věci. Za prvé jak je psáno, třeba 30 t auto STX na podvozku nákladního ale obytné a taky nemáš tacho i když předek klasický náklaďák. Pokud používáš pro soukromé cesty bez zboží - tudíž neprovozuješ za účelem výdělku tak nemusíš mít tacho. Autobus přestavíš na obytný a tacho taky vyndáš a jezdíš, máš to do 9 osob.
Nové autobusy vozíš stejně po evropě bez toho abych dal kartu do tacho a jedu klidně nonstop.
Nejedná se o vozidlo spadající dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 561/2006 vyhledáš na netu.
Když vezeš nové nákladní auto nebo autobus, vezeš na převozních spz nemáš tacho ocejchované na SPZ ani na firmu a taky jedeš bez. Jeřáby taky nemusí mít tacho a plno dalších výjimek.
Ten kdo má obytku s tacho, nemá to koupené jako nové ale je to většinou přestavba z valníku na obytku.
Normálně se tacho do obytky nedává (stojí to peníze) a nikdo ho tam mít nemusí !!!!!!!!!! Kdo má tacho v obytce, je něco špatně. Ale špatně už od výroby - přestavby.
I s tím kamionem se dá jet bez karty na režim OUT. Jestli že jsi podnikatel co jezdí sám na sebe, jedeš přepravu z bodu A do bodu B, jenže po třeba složení nákladu jedeš domů stejně jako osobákem. Nemusíš už dodržovat 561/2006 vyndáš kartu a jedeš v ten okamžik jako soukromá osoba s osobákem. Nikde není psáno že musím mít i osobák když mám náklaďák a hlavně když na to mám, mohu jezdit i nákladním jako osobním.
Já když si koupím náklaďák a budu sním jezdit jako s osobákem, taky nemusím používat tacho.
Debata o ničem, toto se vztahuje na LKW za účelem přepravy zboží z důvodu výdělku, vše kolem jsou fámy a tím to končí.


Hádat se nebudu,ale píšeš super bláboly,v režimu OUT jako LKW nesmíš vůbec na silnici,ale prodlužuješ si jízdu v areálu na nakládce,v servisu musej dát kartu,nebo výjezd s razítkem.A podle tebe ,když dojedeš do Španělska se zbožím,tak zpátky vyrazíš jako soukromá osoba se svým kamiónem domů? Tak to by si se nedoplatil až tě chytnou.Samozřejmě je plno vyjímek ,autobusy,převozy apod.Proč asi se dělaj dodávky do 3,5t bez tachografu? Aby mohli lítat po EU bez zastavení nebo dokud to někde nerozštípou.Tímto končím tuto debatu,spousty věcí taky nevím,ale když je auto tachografem vybaveno tak se musí dodržovat Aetr.U nás ve firmě majitel dostal pokutu,že vyrazil s LKW bez karty.On je přeci majitel ne? čus
ivanoivanoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

clintkr napsal:

Tímto končím tuto debatu,spousty věcí taky nevím,ale když je auto tachografem vybaveno tak se musí dodržovat Aetr.

Nie som expert na tieto predpisy, ale asi to tak nebude. Ja mám auto vybavené tachografom už z výroby, ale samozrejme nemám do toho kartu, pobehal som bez nej celú Európu. Mal som viac kontrol a žiadnu pokutu som nedostal, každý akceptoval, že je to obyťák a hotovo. Nakoniec tachograf by som mohol aj vybrať, aspoň si myslím, len neviem, či by potom nejaká elektronika nepindala.
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ivano napsal:

Citovat

clintkr napsal:

Tímto končím tuto debatu,spousty věcí taky nevím,ale když je auto tachografem vybaveno tak se musí dodržovat Aetr.

Nie som expert na tieto predpisy, ale asi to tak nebude. Ja mám auto vybavené tachografom už z výroby, ale samozrejme nemám do toho kartu, pobehal som bez nej celú Európu. Mal som viac kontrol a žiadnu pokutu som nedostal, každý akceptoval, že je to obyťák a hotovo. Nakoniec tachograf by som mohol aj vybrať, aspoň si myslím, len neviem, či by potom nejaká elektronika nepindala.


Reagoval jsem na LKW ,že při soukromé jízdě nemusíš jet na kartu. U obytného auta je to něco jiného.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 7 let
Nie som expert na tieto predpisy, ale asi to tak nebude. Ja mám auto vybavené tachografom už z výroby, ale samozrejme nemám do toho kartu, pobehal som bez nej celú Európu. Mal som viac kontrol a žiadnu pokutu som nedostal, každý akceptoval, že je to obyťák a hotovo. Nakoniec tachograf by som mohol aj vybrať, aspoň si myslím, len neviem, či by potom nejaká elektronika nepindala.

Mas pravdu, pindala by.

Nemas pravdu, keby si mal auto zaregistrovane ako N, tak by si okrem karty tacho musel mat aj kartu vodica a psychotesty. Aj keby si isiel previezt kybel uhlia krizom cez cestu pre vlastnu potrebu.
Milan!y a ShockIvana
ivanoivanoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mitrak napsal:

Nemas pravdu, keby si mal auto zaregistrovane ako N, tak by si okrem karty tacho musel mat aj kartu vodica a psychotesty. Aj keby si isiel previezt kybel uhlia krizom cez cestu pre vlastnu potrebu.


Kedysi som zachytil debatu na nemeckom fóre, jeden tam na svojom náklaďáku vozil svoje závodné auto na preteky, samozrejme väčšinou cez víkendy. Otázka bola, či má mať aj tacho a kartu a teda aj dodržiavať zákazy jázd cez víkendy atď. V jeho prípade by sa potom na tie preteky ani nedostal. Pokiaľ si dobre pamätám, záver z toho bol, že v tomto prípade tacho a kartu nepotrebuje. Malo by to byť podobne alebo tak isto v celej EU, ak sa nejedná o komerčnú prepravu tacho by byť nemuselo.
Tak neviem, nejaký som z toho zmätený :-)

Automatické sloučení 04.04.2017 15:04:
Trochu som sa pozrel na predpisy a citujem:

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 165/2014 zo 4. februára 2014

Článok 3

Rozsah pôsobnosti

1. Tachografy sa inštalujú a používajú vo vozidlách evidovaných v členskom štáte, ktoré sa používajú na cestnú osobnú alebo nákladnú dopravu a na ktoré sa vzťahuje nariadenie (ES) č. 561/2006.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 561/2006
z 15. marca 2006


Článok 2

1. Toto nariadenie sa vzťahuje na cestnú dopravu:
a)tovaru, kde maximálna prípustná hmotnosť vozidla vrátane každého prívesu alebo návesu je vyššia ako
3,5 tony, alebo
b)osôb vozidlami skonštruovanými alebo trvalo prispôsobenými na prepravu viac ako deviatich osôb
vrátane vodiča, ktoré sú určené na tieto účely.

Ale stále ostáva otázka, čo to je "cestná doprava tovaru". Tovar je niečo, čo je určené na predaj, ale zrejme aj to, čo už je predané. Teda ak veziem na náklaďáku nad 7,5t niečo osobné, tiež je to asi brané ako tovar. A nezáleží, či je to preprava komerčná, alebo nie.
Výnimku majú len nákladné vozidlá do 7,5t určené pre nekomerčnú prepravu a historické autá. Teda ak si veziem napr. to závodné auto na aute nad 7,5t, mal by som mať kartu a tacho, do 7,5t bez.
Ale našťastie sa z toho nič netýka M1.
Upravil ivano dne 04.04.2017 15:04, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Mysak, hakis, autoservis, Bazovi, barumaci, Osmnactka18, clintkr, radek argos, PPPmyto, ivano, mitrak, copy

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,697,505 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23595 sekund | Průměrně za: 0.23595 (0) sekund | Dotazy: 152 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB