Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Parkování obytných aut v Praze: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Parkování obytných aut v Praze

Poslední aktualizace před 6 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

reygnum napsal:

Parkovanie obytnych aut v Prahe je zakazane...Moze mi ale niekto napisat, co sa povazuje za obytne auto?Existuje nejaky typ obytneho auta, na ktory tento zakaz neplati?Mam na mysli pick-up, ktory ma na korbe pripevnenu obytnu nadstavbu, alebo dodavku ktora nema v technickom preukaze napisane obytne auto.Povazuju sa taketo auto za obytne?Davaju takymto autam policajti pokuty?Ma niekto osobnu skusenost?Som tu novy, takze ospravedlnte moju neznalost...


Urcite nebudu jedinej v Praze kdo ma obytnacek a parkuje si s nim pred domem protoze nevlastnim zahradu ani garaz. Rekl bych ze zrovna tenhle zakaz spis bude fungovat jen a jen na prime udani od nejakyho neprejiciho hajzla.... Uz jsem resil s policistama my pocmarany auto o pulnoci od sprejera a na primej dotaz jestli muzu dostat pokutu ze je to obytnak mi rekli ze je to nezajima pokud to nekdo primo neuda, pak to musej resit, a nebo pokud si s tim na noc nepojedu zaparkovat na Vaclavak :-) Takze asi tak.

Co se tyce tveho dotazu, asi by policii zajimalo kdyby v aute nekdo na uzemi Prahy nocoval a jiny ho naprasil. Pak by ti mohli zatukat na dvere, ty bys jim ukazal malej technicak, oni by si precetli M1 obytne a bylo by co resit. Pokud by auto bylo N1 a uvnitr vybavene, kdyby hooooooodne chteli asi by te mohli hnat na STK kde by ti znehodnotili znamky pro "zasahy do karoserie" a pod... ale to uz by asi musel byt hodne velky extrem - treba neochota komunikovat, byt sprosty nebo podobne...
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
R
reygnumNováček
Přidáno před 8 let
A ako je to s pick-upom s obytnou nadstavbou?Povazuje sa to auto za obytne, alebo sa obytna nadstavba povazuje za naklad?V mojich otazkach mi teraz nejde iba o Prahu, ale celkovo o Europu ako to tam funguje.Nechcel som otvarat dalsiu diskusiu, tak som to dal sem.Obytne auto este nemam a svojimi otazkami chcem zistit, co by bolo pre mna najlepsie...
Upravil reygnum dne 04.04.2016 21:36, před 8 let
ujezdaciujezdaciČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, bydlím v Praze, takže vím, že je zde zakázané ledacos. Realita je většinou odlišná. Policie (městská i státní) řeší jen to, co bije do očí. A taky situace, na kterých se dá jednoduše vidělat. To je rychlost a blbé parkování.
Auto mě stojí na ulici před barákem a nikdo nic neřeší (kromě závistivých sousedů). Čas od času používám obytku na ježdění do hospody do centra. Je to příjemné a praktické. Několkrát jsem spal na Letné nebo v Podolí a nikomu to nevadilo. Je fakt, že mám vestavbu, která není nápadná.
Aleš
Aleš+Olga
S
sergejbubkoNováček
Přidáno před 8 let
Tak jsem si splnil sen a půjčili jsme si obytňák u nás na Moravě a vyrazili jsme po půldenním pakování pro naše další dva členy celkem 4-členné skupiny žijící v Praze. Bohužel den nešel podle plánu. Auto nemělo kompletní povinnou výbavu, chybělo jedno křeslo ze sady zahradního nábytku a nesvítilo pravé brzdové světlo. Než jsem všechny tyto počáteční problémy vyřešil, bylo již kolem 5. hodiny odpoledne. Nakonec jsme do Prahy vyrazili až o půl sedmé a tedy z našeho plánovaného nabrání bratrance s přítelkyní a pokračování do kempu někde na jihu Čech, asi u Lipna, sešlo a pomalu jsme se smířili s tím, že v Praze přespíme u nich a vyjedeme až druhý den ráno.
To, jak se později ukázalo, nebyl dobrý nápad. V Praze, v místní části Písnice byla před pár lety vybudována u Kunratické spojky oblast s bytovou zástavbou. Nevede k nim ani pořádná cesta, spíše je to tankodrom. Dorazili jsme k nim v 11 v noci plní nadšení, že jsem poprvé ujel s pro mě tak velkým autem (Laika) přes 300 km bez nehody :) a hned jsme jim popisovali zážitky z cesty a ukazovali, co všechno auto má a umí, protože stejně jako my i oni v obytňáku nikdy nebyli. Z auta byli nadšení a bratranec konstatoval, že to v něm vypadá nad jeho očekávání. Auto jsme opustili asi o tři čtvrtě na 12 v noci a šli k nim na byt. Já jsem si ovšem chtěl už užít první noc v autě, a tak jsem se asi kolem druhé hodiny ranní vrátil. Za stěračem visel lísteček s pozdravy od MP, že nás podezírají ze spáchání přestupku. To mi tedy pěkně hnulo žlučí a tu noc jsem toho moc nenaspal, přestože jsem toho měl za den dost. Auto stálo na "parkovišti" před bytovkou, kde jsou jednotlivá místa vyhrazena pro rezidenty, přestože to není nijak ošetřno značkami, pouze takovými těmi sklápěcími závorami na jednotlivých místech. To jsme ovšem věděli, tak jsme nechtěli nikoho nas.at a postavili jsme auto mimo vyhrazené parkovací místo u budovy, která je vchodem do podzemní garáže. Všechna auta mohla bez větších problému vjet i vyjet. Přesto se to někomu nelíbilo a nejspíš nás napráskal. Na oznámení bylo uvedeno datum ještě minulého dne a půlnoční hodina. Jako by ti MP čekali za rohem až odejdeme...
Bohužel jsme museli ráno vyjet a přestupek tedy řešit až po návratu z dovolené za 10 dní. Prakticky jsme pořád nechápali, za co jsme to vlastně vyfasovali. Nejprve jsme zjistili, že ono parkoviště je vlastně obytná zóna, a stání mimo vyznačená místa není povoleno. Nicméně po návratu z dovolené a návštěvy příslušného úřadu jsme se dozvěděli o zákazu stání na celém území Prahy v již zmíněné době. Samozřejmě úřady nemeškají, jakmile jde o peníze pro ně, a už předali výzvu do datové schránky majiteli auta. Teď nezbývá, než čekat, kolik to bude. Auto navíc půjčuje zprostředkovatel a ne přímo majitel, takže to máme ještě zajímavější. Prostě den blbec a Praha mě nepřestává zklamávat.

Aspoň, že zbytek dovolené v Rakousku a Itálii proběhl naprosto bez problémů s tamními orgány.
JardaklidekJardaklidekČlen
Přidáno před 8 let
[quote]sergejbubko napsal:


Bohužel jsme museli ráno vyjet a přestupek tedy řešit až po návratu z dovolené za 10 dní. Prakticky jsme pořád nechápali, za co jsme to vlastně vyfasovali. Nejprve jsme zjistili, že ono parkoviště je vlastně obytná zóna, a stání mimo vyznačená místa není povoleno. Nicméně po návratu z dovolené a návštěvy příslušného úřadu jsme se dozvěděli o zákazu stání na celém území Prahy v již zmíněné době. Samozřejmě úřady nemeškají, jakmile jde o peníze pro ně, a už předali výzvu do datové schránky majiteli auta. Teď nezbývá, než čekat, kolik to bude. Auto navíc půjčuje zprostředkovatel a ne přímo majitel, takže to máme ještě zajímavější. Prostě den blbec a Praha mě nepřestává zklamávat.

Parkování v Praze je vůbec jedna velká buzerace a pakárna, ale to je jiná kapitola. Vás prostě napráskal soused, co se bál, že auto je vaše a kvůli závisti nemohl usnout. Na mě již podobní práskači zavolali policii dvakrát. Nicméně neplatil jsem ani jednou, jen řekli, že přijet museli, na udání. Stačilo jen zaparkovat před domem na dobu než jsme po výjezdu, nebo před výjezdem všechno nanosili. Jen se udávejme, ať se plní kasa pokutami, žalobníkům to pomáhá od přehršle žluče, vyvolané závistí.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
listecek za steracem nic neznamena.... "odfoukl ho vitr, oprsel..." takovych listecku jsem za dobu 15 let bydleni v praze nasbiral snad 100... Teda za osobaka u zlute cary, jinde se stat nedalo u me pred barakem v Dejvicich tenkrat... ani jednou jsem nikam nesel a nevolal, jen jsem listky kupil v prihradce..... je to 15 let a porad me z kuze nesedreli.... takze na listek za steracem zasadne neodpovidat a je klid.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
R
RadovanČlen
Přidáno před 8 let
Hele to je fakt dobrý... Už jsem to tu kdysi psal,taky jsem čekal,až napíšou upomínku,pak že teda nebude zbytí...
Takže bacha - nová taktika - upomínkou už čas neztrácejí,rovnou přijde dopis z magistrátu,že dle oznámení od policie / městské,či opravdové/ jsem se z vozidlem dopustil přestupku /parkování,rychlost apod./ a rovnou ,že to mám za 600,-.
Vůbec nic je nezajímá,nestojí "o podání vysvětlení".prostě jen napíšou,že máš zaplatit. Takže bych to s tou odvahou nepřeháněl,já si nabil hubu tuším už 3x,i když před tím jsem býval taky "pašák.....
Radovan,Zuzana,Peugeot Partner,Coachman Pastiche
JabberwockyJabberwockyČlen
Přidáno před 8 let
Lidé, čtěte:
http://road-fens.cz/
https://www.30kmh...

Napsat, že „máš zaplatit“, můžou, je to výzva k úhradě určené částky, což ale ještě neznamená, že to člověk musí udělat. Ještě zbývá správní řízení. V daném případě vidím teoreticky možnost obrany v tom „ono parkoviště je vlastně obytná zóna“. Pokud by se ve správním podařilo prokázat, že plocha už nepodléhá zákonu o provozu na pozemních komunikacích, tak buď a) nic jim do toho není; nebo za b) něco jim do toho možná je, ale nelze uplatnit správní delikt provozovatele vozidla, a tudíž pokud nebude majitel auta vypovídat, nemají komu dát pokutu. Ale znamená to jezdit ke správnímu do Prahy, ztrácet čas atd. atd. To už si musí každý rozmyslet sám, co se mu vyplatí.
VIRIBVS VNITIS
M
mariaČlen
Přidáno před 8 let
já jsem to měl trošku jinak. Přišlo mi v krátkém období několik pokut po sobě do datových schránek. Jednu jsem přeskočil a omylem nezaplatil. Po nějaké době přišla " výzva k podání vysvětlení". Jelikož to byl přestupek z Prahy, zavolal jsem jim, že z Brna do Prahy kvůli výzvě nepojedu, že jsem to nezaplatil omylem. Řekli mi ať tedy nejezdím a zaplatím. A byl klid. Takže bránit se asi dá. Za těch 600 to ale nemá smysl. Podstata je vybrat prachy.
S
SharikČlen
Přidáno před 8 let
já nevím jak ostatní,ale já mám v techničáku m1 osobní a o tom,že by se jednalo o polointegrovaný obytnák není jak ve velkym ani malím ani zmínka takže mi není jasné jak to mp určuje.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

floridan79 napsal:

listecek za steracem nic neznamena....


Čau, tyhle rady mají v současné době moc velká ramena..... dnes si radši budeš přát aby ho vítr neodnesl a pokutu zaplatil s patřičnou pohádkou v levnějším blokovém řízení (vyřešit se dá třeba i pouhou domluvou) u policie než posléze příkazem ve správním řízení magistrátu. Proti příkazu lze samozřejmě podat odpor, příkaz se tímto ruší a zahajuje se klasické správní řízení. Při jednoznačně zdokumentovaném přestupku to ale nemá smysl, k vyšší pokutě v příkazním řízení pak zaplatíš ještě náklady správního řízení a pokud je ve věci vyžádán znalecký posudek, může být (a bývá) tato částka citelně zvýšena. Takže já bych naopak radil lísteček pečlivě uchovat před větrem a opršením a mastit s ním s patřičně citovou historkou za tím, kdo mi ho tam dal.
-----------
Ještě bych dodal, že příkaz může být vydán až za spoustu měsíců (jen policie to má měsíc kdy čeká na vyřízení blokovou cestou), takže je velká šance že člověk nasbírá spoustu přestupků v domění, že se nic neděje.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 13.09.2016 14:04, před 8 let
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let
Prosím poraďte, kde se dá co nejlevněji přespat v Praze třeba na parkovišti, nepotřebuji žádný servis, bylo by dobré v blízkosti metra. Obytka 7,2m x 3m.
LAIKA X710R
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, skus toto:
http://www.parkov...
Bol som parkrat. Kedysi to bolo tusim 50 CZK/24 hod a na metro 500m pesi. Teraz podla cennika cena 100CZK/24. Nie je to ziaden luxus ale P+R
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Slawczo napsal:

Ahoj, skus toto:
http://www.parkov...
Bol som parkrat. Kedysi to bolo tusim 50 CZK/24 hod a na metro 500m pesi. Teraz podla cennika cena 100CZK/24. Nie je to ziaden luxus ale P+R


Jojo to parkoviště v odkazu používám běžně.
Akorát pozor, není to parkoviště P+R, ale P+M.
P+R je kus dál ( a po Praze je jich více, jsou to záchytná parkoviště pro Metro) , ale tam mají obytky zákaz. ( aspoň to tak bývalo)
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, často stává obytňák Kubíkova, někdy i více dnů, nikdo si ho nevšímá - je tam velké parkoviště u domova důchodců, ale je malinko šikmo kopce. Modřínová, Březová a Javorová jsou úplně rovné, občas ho vidím stávat v jedné z nich, bývá tam často a v pohodě.

Jinak kdyby jsi ho chtěl mít pod dozorem, tak kousek od Javorové u nás v ulici, stačí napsat kdy, podržím místo, ale není to úplná rovina. Ale je to na víkend taky v poho, měšťák k nám nikdy nezavítal, navíc z půlky v soukromém vjezdu, pod lampou, na světle.
Upravil dukecz dne 06.11.2016 21:22, před 7 let
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Slawczo napsal:

Ahoj, skus toto:
http://www.parkov...
Bol som parkrat. Kedysi to bolo tusim 50 CZK/24 hod a na metro 500m pesi. Teraz podla cennika cena 100CZK/24. Nie je to ziaden luxus ale P+R



Díky za tip, parkování za 100 na 24h. V noci klid. Kousek od metra.
LAIKA X710R
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

TomTP napsal:


Ještě bych dodal, že příkaz může být vydán až za spoustu měsíců (jen policie to má měsíc kdy čeká na vyřízení blokovou cestou), takže je velká šance že člověk nasbírá spoustu přestupků v domění, že se nic neděje.


Rok od udajneho spachani prestupku je promlceci lhuta. Kdyz te kontaktuji do roka, omluv se z jednani kvuli nemoci, oni te predvolat museji na jindy, dalsi jednani bude pravdepodobne za dalsich par mesicu a hopla rok je fuc a prestupek promlcen ;-) Samozrejme zakladem na nejakej dopis ze musis zaplatit je vcasne podani odporu!!!. Pak uz je to jen hra s casem :-)
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:

Citovat

TomTP napsal:


Ještě bych dodal, že příkaz může být vydán až za spoustu měsíců (jen policie to má měsíc kdy čeká na vyřízení blokovou cestou), takže je velká šance že člověk nasbírá spoustu přestupků v domění, že se nic neděje.


Rok od udajneho spachani prestupku je promlceci lhuta. Kdyz te kontaktuji do roka, omluv se z jednani kvuli nemoci, oni te predvolat museji na jindy, dalsi jednani bude pravdepodobne za dalsich par mesicu a hopla rok je fuc a prestupek promlcen ;-) Samozrejme zakladem na nejakej dopis ze musis zaplatit je vcasne podani odporu!!!. Pak uz je to jen hra s casem :-)


Nechci ti brát iluze, ale situace se trochu změnila a musíš vydržet o dost déle, viz níže:

z.č. 200/1990 Sb. o přestupcích
§ 20
Zánik odpovědnosti za přestupek
(1) Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok; nelze jej též projednat, popřípadě uloženou sankci nebo její zbytek vykonat, vztahuje-li se na přestupek amnestie.
(2) Běh lhůty pro projednání přestupku podle odstavce 1 se přerušuje zahájením řízení o přestupku, jakož i vydáním rozhodnutí o přestupku, jímž je obviněný z přestupku uznán vinným; je-li prvním úkonem v řízení vydání příkazu o uložení pokuty, přerušuje se běh lhůty jeho doručením.
(3) Přerušením běhu lhůty pro projednání přestupku podle odstavce 1 začíná běh nové lhůty pro projednání přestupku; přestupek však nelze projednat, uplynuly-li od jeho spáchání dva roky.
(4) Do běhu lhůty podle odstavců 1 až 3 se nezapočítává doba, po kterou se pro tentýž skutek vedlo trestní řízení podle zvláštního právního předpisu.3c)
Zdraví
Luboš a Dáša
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let
clovek se porad uci, dik za vysvetleni.... me ten 1 rok vysvetlil pravnik, asi jen zjednodusene.
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

Slawczo napsal:

Ahoj, skus toto:
http://www.parkov...
Bol som parkrat. Kedysi to bolo tusim 50 CZK/24 hod a na metro 500m pesi. Teraz podla cennika cena 100CZK/24. Nie je to ziaden luxus ale P+R



Díky za tip, parkování za 100 na 24h. V noci klid. Kousek od metra.


Ahoj všem.
Mám dotaz ohledně parkoviště v Ládví. Jednou jsem využil a pro naše potřeby ideální. Nevíte, jestli se možnot parkování a přespání v obytce do 3,5 t nějak nezměnila?
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,662,387 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26096 sekund | Průměrně za: 0.26096 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB