Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Parkování obytných aut v Praze: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Parkování obytných aut v Praze

Poslední aktualizace před 6 let
mbmbČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, od kamaráda jsem zjistil, že v Praze vyšla vyhláška ( nevím od kdy platí ) o zákazu parkování obytných aut a karavanů v nočních hodinách na území hlavního města Prahy.Byl dokonce předvolán a byla mu i ta vyhláška přečtena...s dodatkem, že to někdo nabonzoval...on sice od zítřka bude parkovat u mně, ale mne by moc zajímalo, zda o té vyhlášce neví někdo něco víc !?!?
Díky !
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Není to nějaká blbost. Když parkuju na sídlištním parkovišti, tak snad nic neporušuji. Za chvíli můžou zakázat parkovat autům s pohonem všech kol.:)
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

SignBoss napsal:
Není to nějaká blbost. Když parkuju na sídlištním parkovišti, tak snad nic neporušuji. Za chvíli můžou zakázat parkovat autům s pohonem všech kol.:)


Bohužel, apríl to není ...Opravdu to platí! a jestli je to dnes v Praze, blbci se chytnou i jinde, takže zítra Ostrava, úterý Brno atd...
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 13 let
Vzhledem k tomu, že v době snižování hluku v Praze umístil magistrát značku na dálnici kolem letiště (dálnice vede přímo u konce runway-je) omezující rychlost na 50km/h s dodatkovou ceduli "Omezení hluku", tak si může každý udělat obrázek....
S vyhláškou si můžou.... na silnicích platí vyšší právní norma. To by mohli také udělat vyhlášku, že v Praze se bude jezdit na červenou a stát na zelenou a mě by to nepřekvapilo.
Co bohužel mohou a také to udělali je, že umístili na vjezdech do Prahy značku "Zóna zákazu stání" s dodatkem 20:00 - 6:00 a symboly pro koho platí. Jedním ze symbolů je i alkovna a karavan.

PS. Tuhle jsem pročítal české dějiny a našel jsem tam takové zajímavé slovo "defenestrace" ....
Upravil Vajglon Hnuson dne 11.04.2011 19:18, před 13 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Defenestrace je krásné slovo. Jen pro ty dnešní bych trošku upravil. Kdysi měli pod okny hnůj. Už tam není. Ale něco by tam být mělo, ať je to podobné. Dal bych vidle. Násadou dolů. Mám dvoje, rád se o ně podělím. Ta sebranka falešná si nic jiného nezaslouží.
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 13 let
Tak panové a dámy jste mi radost neudělali. Konec konců od toho tady nejste :) Jelikož jsem mimopražský, ale do Prahy jezdím za příbuzenctvem, tak jsem myslel že bych nouzově přespal na parkplace a koukám že tak jedine ve stanu :) no co se dá dělat. Odnesu si svoje peníze do jiného, přístupnějšího města a utratim je u fajn lidí co jim stání přes noc nevadí. Příbuzné uvidím jindy :)
PS: škoda vidlí, kdo by je od to toho hnoje čistil
barumacibarumaciČlen
Přidáno před 13 let
To je teda síla a stále se mi tomu nechce snad ani věřit.Je to prostě pakáž,dal bych jim do ruky lopatu až by padali na držku a potom by nevymejšleli takový kraviny.
barumáci
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Hmozda: na parkovišti u tesca bych to neviděl jako problém. Ale je to hnus.
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

barumaci napsal:
To je teda síla a stále se mi tomu nechce snad ani věřit.Je to prostě pakáž,dal bych jim do ruky lopatu až by padali na držku a potom by nevymejšleli takový kraviny.
barumáci


Honzo, neboj, ty máš místo u nás na zahradě...
Ale to parkování je síla...:g
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mb napsal:
Ahoj, od kamaráda jsem zjistil, že v Praze vyšla vyhláška ( nevím od kdy platí ) o zákazu parkování obytných aut a karavanů v nočních hodinách na území hlavního města Prahy.Byl dokonce předvolán a byla mu i ta vyhláška přečtena...s dodatkem, že to někdo nabonzoval...on sice od zítřka bude parkovat u mně, ale mne by moc zajímalo, zda o té vyhlášce neví někdo něco víc !?!?
Díky !
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 13 let
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

smartass1 napsal:
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?



Pražák může, ale za peníze, pouze na placené parkoviště.Ale asi to brzo přijde i k v...p)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mb napsal:

Citovat

smartass1 napsal:
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?



Pražák může, ale za peníze, pouze na placené parkoviště.Ale asi to brzo přijde i k v...p)


Pražák samozřejmě parkovat může, do 20. hodiny zdarma a pak hybaj na placené parkoviště. Je mě jasné, že jim jde o to, aby se v Praze v noci nekempovalo, což i chápu, ale řešit to zákazem stání všeobecně může jen někdo s menší plochou šedé mozkové kůry bez jakékoli invence.

Taky to teď řeším, nevím, když kolem baráku stojí nejmíň 10 dodávek, proč by tam nemohla stát i vestavba, která je nota bene kratší a menší (alkovny jsem musel parkovat na parkovišti, ty se k báráku nevešly). V německém techničáku je jako druh auta M1 - kombilimousine o žádném Wohnmobilu ani zmínka. Druhá možnost je přijet do Prahy po cestě kde ta značka není (stále jich je dost ), obecní vyhláška mě nezajímá, zákon o provozu na pozemních komukacích je pro mě určující - nikdo po mě nemůže chtít, abych dodržoval značky, které jsou na jiné komunikaci. Na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata, jiné řešení nevidím.

PS. Ono těch parkovišt´není tolik a jsou většinou obsazená.
Upravil Vajglon Hnuson dne 15.04.2011 17:21, před 13 let
smartass1smartass1Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mb napsal:

Citovat

smartass1 napsal:
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?



Pražák může, ale za peníze, pouze na placené parkoviště.Ale asi to brzo přijde i k v...p)


Pražák samozřejmě parkovat může, do 20. hodiny zdarma a pak hybaj na placené parkoviště. Je mě jasné, že jim jde o to, aby se v Praze v noci nekempovalo, což i chápu, ale řešit to zákazem stání všeobecně může jen někdo s menší plochou šedé mozkové kůry bez jakékoli invence.

Taky to teď řeším, nevím, když kolem baráku stojí nejmíň 10 dodávek, proč by tam nemohla stát i vestavba, která je nota bene kratší a menší (alkovny jsem musel parkovat na parkovišti, ty se k báráku nevešly). V německém techničáku je jako druh auta M1 - kombilimousine o žádném Wohnmobilu ani zmínka. Druhá možnost je přijet do Prahy po cestě kde ta značka není (stále jich je dost ), obecní vyhláška mě nezajímá, zákon o provozu na pozemních komukacích je pro mě určující - nikdo po mě nemůže chtít, abych dodržoval značky, které jsou na jiné komunikaci. Na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata, jiné řešení nevidím.

PS. Ono těch parkovišt´není tolik a jsou většinou obsazená.


je možně zaslat číslo té vyhlášky? Snažil jsem se dohledat na netu, avšak ... rád bych se chtěl do toho více ponořit.. sám jsem se v Praze narodil a jezdím sem za rodinou..
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mb napsal:

Citovat

smartass1 napsal:
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?



Pražák může, ale za peníze, pouze na placené parkoviště.Ale asi to brzo přijde i k v...p)


Pražák samozřejmě parkovat může, do 20. hodiny zdarma a pak hybaj na placené parkoviště. Je mě jasné, že jim jde o to, aby se v Praze v noci nekempovalo, což i chápu, ale řešit to zákazem stání všeobecně může jen někdo s menší plochou šedé mozkové kůry bez jakékoli invence.

Taky to teď řeším, nevím, když kolem baráku stojí nejmíň 10 dodávek, proč by tam nemohla stát i vestavba, která je nota bene kratší a menší (alkovny jsem musel parkovat na parkovišti, ty se k báráku nevešly). V německém techničáku je jako druh auta M1 - kombilimousine o žádném Wohnmobilu ani zmínka. Druhá možnost je přijet do Prahy po cestě kde ta značka není (stále jich je dost ), obecní vyhláška mě nezajímá, zákon o provozu na pozemních komukacích je pro mě určující - nikdo po mě nemůže chtít, abych dodržoval značky, které jsou na jiné komunikaci. Na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata, jiné řešení nevidím.

PS. Ono těch parkovišt´není tolik a jsou většinou obsazená.



Nevím, jestli by jsi s tím obstál...Vždy bylo : neznalost zákona neomlouvá...( bohužel )
mbmbČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

smartass1 napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mb napsal:

Citovat

smartass1 napsal:
nějak se mi to nezdá.... že by si pražák nemohl zaparkovat svou obytku nebo karavan před barákem?



Pražák může, ale za peníze, pouze na placené parkoviště.Ale asi to brzo přijde i k v...p)


Pražák samozřejmě parkovat může, do 20. hodiny zdarma a pak hybaj na placené parkoviště. Je mě jasné, že jim jde o to, aby se v Praze v noci nekempovalo, což i chápu, ale řešit to zákazem stání všeobecně může jen někdo s menší plochou šedé mozkové kůry bez jakékoli invence.

Taky to teď řeším, nevím, když kolem baráku stojí nejmíň 10 dodávek, proč by tam nemohla stát i vestavba, která je nota bene kratší a menší (alkovny jsem musel parkovat na parkovišti, ty se k báráku nevešly). V německém techničáku je jako druh auta M1 - kombilimousine o žádném Wohnmobilu ani zmínka. Druhá možnost je přijet do Prahy po cestě kde ta značka není (stále jich je dost ), obecní vyhláška mě nezajímá, zákon o provozu na pozemních komukacích je pro mě určující - nikdo po mě nemůže chtít, abych dodržoval značky, které jsou na jiné komunikaci. Na hrubý pytel musí přijít hrubá záplata, jiné řešení nevidím.

PS. Ono těch parkovišt´není tolik a jsou většinou obsazená.


je možně zaslat číslo té vyhlášky? Snažil jsem se dohledat na netu, avšak ... rád bych se chtěl do toho více ponořit.. sám jsem se v Praze narodil a jezdím sem za rodinou..



Vyhlášku zjistím, ale až po velikonocích, to budu mít na to čas.Zajedu na MP Praha 5, jak to vlastně je.Taky mně to zajímá.
Ahoj
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mb napsal:

Nevím, jestli by jsi s tím obstál...Vždy bylo : neznalost zákona neomlouvá...( bohužel )


Přesně tak, chování na komunikacích se řídí zákonem (o provozu na pozemních komunikacích) a jediný kdo jej může měnit je parlament ČR. Vyšší územěsprávní celky (magistrát atd.) provádějí v souladu s tímto zákonem úpravu místních komunikací. To znamená, že komunikaci osadí příslušnými značkami (dle zákona), nikoli místní vyhláškou !.

A je to logické, to by mohl pak každý starosta vydat vyhlášku o zákazu parkování v Horní Dolní a před místní konzum postavit měšťaky no a místní kasa by byla plná. A obráceně, než zaparkuji půjdu si proštudovat úřední vývěsku kde je v Dolní Horní dovoleno parkovat.

Problém je, že je to na jedno použití, jakmile prokážete že tam značka není, tak tam druhý den bude (možná ještě dřív než dojde ke správnímu řízení).

Nicméně pokud by jste s tím chtěli něco dělat, rád se připojím.
Upravil Vajglon Hnuson dne 16.04.2011 12:59, před 13 let
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Pánové, ať pátrám, jak pátrám, nikde jsem se ničeho výše uvedeného nedopátral.

A myslím, že zákaz parkování ObA-karavanu, stanovený obecně závaznou vyhláškou je děsná hovadina.

Jiná situace může být v bydlení (přespávání) v ObA, případně zábor veřejného prostranství. Toto už může OZV upravovat.
kakesacikakesaciČlen
Přidáno před 13 let
Já jelikož bydlím pár set metrů od hranice Prahy, míjím informační ceduli, kde je zákaz parkování přívěsů a obytných automobilů mezi 20.00hod a 6 hod, každý den. Bral jsem to jako samozřejmost, málokdy potkávám po Praze na běžných parkovištích zaparkované obytky. Převážně je vídám na placených hlídaných parkovištích. I já bych to tak řešil, nerad bych měl v autě nezvanou návštěvu.
A pokud přeci jen vidím na ulici zaparkovanou obytku, nikdy jsem se nesetkal ze strany MP ani státní policie s jakoukoliv pokutou, nebo botičkou. A že dle té dopravní značky by na to měli nárok.
A myslím, že silácké řeči o tom, že člověk přijel ze strany, kde značka není by nijak neuspěly. Vždyť to známe - dobrá, tak pane řidiči lékárna, náhradní žárovky, vesta, co to nehomologované denní svícení či folie na oknech p).
chlap a 3 ženský ( 38, 37, 9 a 6 ), bydlík Chausson Alteo 259
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 13 let
Nevím, jestli v Praze nějaká taková vyhláška existuje, ale fakt je, že na obecních pozemcích si může obec stanovovat svá pravidla, pokud nejsou v rozporu s obecnou právní úpravou. Protože většina ulic a prostranství v Praze jsou městská, tedy magistrát si na nich může stanovit pravidla pro parkování (parkovné, omezení, zákaz a pod.), ale i např. uzavření ulic, zjednosměrnění, určení hlavní a vedlejších a pod. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak a odvolávání se na obecnou právní úpravu asi nikomu nepomůže.
Zdraví
Luboš a Dáša
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,048,320 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22283 sekund | Průměrně za: 0.22283 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB