Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mýtné v Norsku: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mýtné v Norsku

Poslední aktualizace před 7 let
M
Milan z PlzneNováček
Přidáno před 13 let
Ahoj všem. Chtěl bych požádat o radu, možná vysvětlení, jak je to s placením mýtného v Norsku. Loni jsem tam byl s obytným autem a párkrát jsem projel portálem s kamerami a nápisem AUTOMATIC TOLL. Na tabuli byla informace, že záležitost s placením je možné vyřešit v tzv. KR SERVICE na benzinové pumpě (tuším STAT OIL, nevím teď jistě). Když jsem tam zastavil a ptal se po způsobu zaplacení, řekli mi, že za pár měsíců mi domů přijde složenka či co a pak zaplatím a že mi najdou podle SPZ. Výslovně jsem se ptal, jestli se nemusím někde s tou svoji SPZ registrovat, ale prý ne. Dodnes mi nic domů nepřišlo a je mi to divný. Možná ty mýtný brány byly vypnutý, možná jsem projížděl v čase, kdy se mýto nevybírá, nevím. Jednou to bylo v horách v pustině, jednou v Trondheimu. Protože tam chci ale jet znovu, chtěl bych v tom mít jasno a vyvarovat se problémů (možná je už mám:-) ). Tak bych chtěl poprosit ty, kteří o tom něco vědí, jestli poradí. Děkuju předem a ahoj. Milan
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, byl jsem tam v loni v létě, určitě jsem taky projel nějakou takovou branou a zatím mi nic nepřišlo.
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Roberte, děkuji za velmi přínosné info.
Tak si tak říkám ,,proč to dělat jednoduše,když to jde složitě. ,,
M
Milan z PlzneNováček
Přidáno před 13 let
Ahoj, chci poděkovat Robertovi za informace. Teď už ten princip chápu, je mi jen divné, že v tom KR SERVICE na benzínové pumpě u Trondhaimu jsem byl a tam si to mýtné zaplatit nenechali a pořád mluvili o tom, že mi domů přijde dopis se složenkou. Ale ono to mýto dělalo asi 5 NOK, třeba se jim to nevyplatí:-) A ten druhý případ byl v horách a minimálně dalších 30 km za mýtnou bránou nebylo nic než lesy a skály. Všechno to bylo v červenci 2010 a zatím nic. Mě to hlavně zajímá proto, že tam letos v létě jedu znovu a nechci se nechat zatknout hned na hranicích:-)) Ale stejně všem za informace děkuju a přeju hodně kilometrů bez problémů. Milan
RohliciRohliciČlen
Přidáno před 13 let
V květnu 2010 zastavovala policie na výjezdu z Trondheimu na parkovišti benzinové pumpy všechna vozidla. Domorodcům kontrolovali placené poplatky a asi daně a alkohol.
Mě nechali jenom dýchat a policista pohovořil o tom kam jedeme a nabyl jsem dojmu, že cizinci to mýto neplatí. Ale věc se vyvíjí a dojmy jsou jen dojmy.
Už jsme byli v Norsku s autem 3 x a platili jsme jenom do národních parků zalepováním peněz do obálek atd. Také při průjezdu Oslem se mimo sezonu neplatilo.
Nevím, zda tyto zkušenosti někomu pomohou, rozhodně by se to mělo dobře prozkoumat, exekuce budou za chvíli řádit i na základěpodání spřátelených finančních úřadů mimo EU.
Mirka a Karel
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Milan z Plzne napsal:
Ahoj všem. Chtěl bych požádat o radu, možná vysvětlení, jak je to s placením mýtného v Norsku. Loni jsem tam byl s obytným autem a párkrát jsem projel portálem s kamerami a nápisem AUTOMATIC TOLL. Na tabuli byla informace, že záležitost s placením je možné vyřešit v tzv. KR SERVICE na benzinové pumpě (tuším STAT OIL, nevím teď jistě). Když jsem tam zastavil a ptal se po způsobu zaplacení, řekli mi, že za pár měsíců mi domů přijde složenka či co a pak zaplatím a že mi najdou podle SPZ. Výslovně jsem se ptal, jestli se nemusím někde s tou svoji SPZ registrovat, ale prý ne. Dodnes mi nic domů nepřišlo a je mi to divný. Možná ty mýtný brány byly vypnutý, možná jsem projížděl v čase, kdy se mýto nevybírá, nevím. Jednou to bylo v horách v pustině, jednou v Trondheimu. Protože tam chci ale jet znovu, chtěl bych v tom mít jasno a vyvarovat se problémů (možná je už mám:-) ). Tak bych chtěl poprosit ty, kteří o tom něco vědí, jestli poradí. Děkuju předem a ahoj. Milan


Dva roky zpět - snažil jsem se míto platit (zalepovací obálky i automatické brány pumpách), ale vím asi o dvou případech se mi to nepovedlo (při motání se Kristiansandem první den) a zatím nic nepřišlo.
Meda BedaMeda BedaČlen
Přidáno před 8 let
Vše je tady:
http://www.epcplc...
M
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let


Je vidět, že už se nevyplatí spoléhat na to, že nezaplacený poplatek kdesi v Evropě už řidiče nedostihne. Ale když už se tento starý link otevřel, tak pro ty, kdo se do Norska chystají prvně a nechtějí mít případné problémy s touto vymahačskou fy a připlácet k mýtnému ještě poplatek za vymáhání, doporučuji zaregistrovat se do norského mýtného systému předem přes internet. Vyhnete se problémům s placením na místě, jako je vyhledávání výběrčího místa. Problém je i to, že v jednotlivých krajích zajišťují výběr mýtného různé společnosti a nelze proto uhradit průjezd placeným úsekem v jednom kraji u výběrčí společnosti v kraji sousedním. V minulosti tady byly vyslovovány pochybnosti o spolehlivosti a důvěryhodnosti při účtování v elektronickém systému, ale moje zkušenost je taková, že vyúčtování vždy sedělo. Naposledy jsem měl jen problém s naší bankou, kdy její systém odmítl komunikovat s platebním systémem Autopassu, tak jsme to museli řešit jinou platební kartou. Na této stránce jsou informace o Norsku a o tom, jak se zaregistrovat:

http://norge.cz/j...o-v-norsku obecné informace

https://turistpor...no/english - tady si v horní části zaregistrujete sebe, vozidlo, dobu pobytu, zadáte svůj e.mail, zvolíte si heslo a zadáte údaje k placení kartou. Po zadání registrace dojde ze strany Autopassu k ověření platebního spojení (automat dá příkaz k zaplacení 1,- NOK) a pokud platba proběhne, potvrdí vám registraci zasláním e.mailu. Další příkaz k platbě je vydán po projetí prvního placeného úseku na částku 100,- NOK. Pokud je vyčerpána, je vydán další příkaz. Kontrolovat účtování projetých placených úseků a čerpání kreditu je možné rovněž na této stránce dole, po zadání mailové adresy a hesla. Jen je potřeba počítat s tím, že jednotlivé úseky a odečtené částky jsou zaznamenávány s až týdenním časovým zpožděním a proto na sebe nemusí chronologicky navazovat. Vždy je tam ale uveden mýtný úsek, datum, čas a výše mýtného poplatku. Konečné vyúčtování systém provede do 3 měsíců od zadaného data konce pobytu, výpis zašle na zadanou mailovou adresu a případný přeplatek vrátí na účet.
Zdraví
Luboš a Dáša
honza 10honza 10Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj , byl jsem v Norsku loni v srpnu . Zaregistroval jsem si platebni kartu . Veškeré platby proběhly bez problému a starostí . Poslední platba proběhla necelé 3měsice po příjezdu. Myslim si ,že některé poplatky nebyly účtovány.
Tolik moje zkušenost . Honza
Honza+Ladena+Kia
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Ještě bych Luboše doplnil, že registrovat se lze i pár dní po projetí mýtné brány. Období, které "nahlásíte", je omezeno. Vloni mi to nešlo na víc, než 58 dní.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

honza 10 napsal:

..... Myslim si ,že některé poplatky nebyly účtovány.
Tolik moje zkušenost . Honza


Možné to je. Jednak tě nemusela načíst kamera při průjezdu mýtnou branou nebo ti načetla chybně RZV. A také mi říkal jeden znalý Norska, že oni s těmi placenými úseky občas hýbou - některý starší zruší (prý když se jim vrátí náklady) a naopak jiný nově postavený zpoplatní.
Zdraví
Luboš a Dáša
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 8 let
Zdravím měl bych jeden dotaz a to máte někdo spočítáno na kolik zaplatím za dálnice a trajekty v Norsku od jihu až na Nordkap ?? Pojedu bydlikem do 3.5t Stačí mi jen orientačně plus mínus 100 norských korun. Děkuji Zdeněk Janáček
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 8 let
Těžká odpověď, záleží kudy pojedeš, variant je hodně. Jen pro představu při poslední cestě v roce 2015 od severu k jihu, částečně na severu po E6 a pak po pobřeží po silnici č.17, mě Autopass strhnul z karty 433,80 NOK. Za trajekty, a bylo jich celkem 12, cca 3200 NOK, ale tady pozor, pokud máš obytné auto delší než 6 m, tak si tuto částku vynásob asi 2,4 krát!! Ještě posílám mail.
alapaalapaČlen
Přidáno před 8 let
Karavan 6,5 m dlžka
váha do 3,5 T.
Poslal som mail.
Pozdravujem alapa
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Já to většinou řeším tak, že jedu rychle nahoru bez mýtného přes Švédsko a pak se pomalu courám Norskem Švédskem dolů. No a vloni v sobotu a neděli byly mýtné brány mimo provoz. I když tuto pravdivou informaci na stránkách Norska nemohu najít. To ti nedokáže nikdo spočíst, prostě musíš počítat s maximální částkou a co ušetříš, je k dobru.
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vasu napsal:

To ti nedokáže nikdo spočíst,

Stalo se mi, že jsem na trajektu platil 450NOKů. Na lodi jsem si vzal brožuru, kde jsou popsány všechny trajekty na silnici č.17 a zjistil, že jsem měl platit 300NOKů, protože měřím pod 10m a počítal mi nad 10m. A to vždy ukazuji výběrčímu nákres soupravy s vyznačenou délkou. Takže doporučuji tu brožůrku a předem si spočítat, za kolik to bude. :)
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
M
Michal85Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

rimidavl napsal:

Těžká odpověď, záleží kudy pojedeš, variant je hodně. Jen pro představu při poslední cestě v roce 2015 od severu k jihu, částečně na severu po E6 a pak po pobřeží po silnici č.17, mě Autopass strhnul z karty 433,80 NOK. Za trajekty, a bylo jich celkem 12, cca 3200 NOK, ale tady pozor, pokud máš obytné auto delší než 6 m, tak si tuto částku vynásob asi 2,4 krát!! Ještě posílám mail.


Ahoj,mam to chapat tak kdyz budu mit registrovanou SPZ na mytne tak se automaticky strhava i za trajekty ? neda se zaplatit obytnak + 3 osoby primo na trajektu?
dik za info MIchal
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Mýtné se po registraci strhává automaticky, trajekty se platí zvlášť !
Jinak často před trajektem jsou na zemi metrové čáry a podle toho výběrčí účtuje délku auta. naše měří 6,18 m a často to tolerují a vejdu se do 6 m. Jinak je dobré mít za sklem předního okna siluetu obytného auta, nebo soupravy s parametry a výběrčímu jen ukážeš na tabulku.
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

bydlikemevropou napsal:

Zdravím měl bych jeden dotaz a to máte někdo spočítáno na kolik zaplatím za dálnice a trajekty v Norsku od jihu až na Nordkap ?? Pojedu bydlikem do 3.5t Stačí mi jen orientačně plus mínus 100 norských korun. Děkuji Zdeněk Janáček


Ahoj, byli jsem tam vloni viz galerie http://www.carava...0&rs=0
Registrováni jsme nebyli a po 3 měsících mi přišla faktura bez nějakých extra poplatků za vymáhání na 674 NOKů což si přepočetli na 2.135,- Kč. Zaplatit převodem na český účet u UniCredit bank. Jinak cena se dá dopředu těžko spočítat protože ne všechny brány fungují 24 hod/den, za Bergen se platí víc atd.... :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,720,519 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22856 sekund | Průměrně za: 0.22856 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB