Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 OYSTER vs TELECO: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

OYSTER vs TELECO

Poslední aktualizace před 6 let
robertsrobertsNováček
Přidáno před 13 let
Řeším autom. satelit vel. 65, Oyster digital nebo Teleco flatsat? Dočetl jsem se, že Teleco získal v Německu ocenění v roce 2009 za nejlepší satelit a má výšku pouze 17 cm. Taky je testovanej na 160 km/h. Máte někdo vlastní zkušenosti, dejte sem nějakej report díky.
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 13 let
já mám teleco flatsat a jsem maximálně spokojený. kolega má na obytce oystera a když jsme na podzim byli dole na jihu itálie tak já jsem naladil bez problému a on ne. s tou rychlostí nevím,ale s výškou je fakt hodně nízký. mám ho od prodejce z brna a za dobrou cenu 29800,- bez daně.
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
teleco vyhrálo, jelikož cena a právě udaná výška byla jak dělaná na integrální vozy. Caro nabídlo model s výškou 14 cm (aspoň, jestli si to tak pamatuji). Divil bych se, že teleco uspělo a oyster v naladění ne (někdy hraje roli i blbá větev). 65 evropu zvládá bez problémů, další věc je na jakou kartu kdo jede. UPC na některé programy používá slabší vysílač družice. Skylink jeden z důvodů přešel některým programem na Hotbird. To samé UPC během několika let udělalo změny. V Chorvatsku mě na Oystra i přes větve jel na UPC některý program super a u některých to vynechávalo (kamarád co je v UPC technik mě to právě vysvětloval, že ne každej program používá stejně silný signál vyslaný z družice). Oyster je takový mercedes a nedávno jsem slyšel zde od profíka, že KATHREIN je BMW !) a stojí podobně jak to TELECO. Hroch je na to fanjšmekr. Jinak to je jak z auty.... každej rok někdo musí vyhrát cenu a dojít musí na každého. Někdy vyhrají auta i proti rozumu.. Jinak 160 je docela kotel rychlost :D . Lepit i šroubovat :D Na karavan.cz nemá pan Bartůněk u OYSTERU bezdůvodně napsáno extra třída a ten to prodává asi nejdéle u nás. Má tam na sebe telefon tak mu zavolej a je ochotný i poradit.
Upravil CZECHcz dne 01.03.2011 22:40, před 13 let
PecaPecaČlen
Přidáno před 13 let
Z vlastní zkušenosti mohu s jistotou napsat, že Teleco je určitě lepší než Kathrein a to v rychlosti vyhledání družice, technického zpracování ( pevnější ) a větší variabilitě montáže a výškou montáže nad střechou.
Kathrein má menší základovou desku jedná se o plastovou desku kruhového tvaru malého průměru, Teleco má masivní hliníkovou základnu.
Kathrein má možná komfortnější ovládání přes receiver, který je součástí kompletu, ale i tak bych po zkušenostech s Kathrein volil raději Teleco.
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
http://www.teleco...Systems%22
to TELECO by mělo mít stejný pohodlný systém ovládání. Asi záleží na provedení. Ono taky asi záleží jaký. Jak máš PECA to TELECO... má to menu v CZ?Já sem to tam nenašel v popisu. Jinak mě ta základna na Kathrein překvapuje. Hroch ho má za skvělou cenu a docela by byla škoda, že ta základna by byla tak nevhodná. Ale možná to tak je..Já mam Oyster a tam je taky hliníková základna. dost masivní deska. I když dnes jsou plasty natolik dokonalé, že můžou dostačovat ( nehledě váha na karvanu hraje také roli). :x
HrochHrochČlen
Přidáno před 13 let
Myslím si, že jednoznačný výsledek tato diskuze mít nebude. Jestli má systém základovou desku z hliníku nebo z plastu mi může být jako uživateli totálně jedno (vzhledem k tomu, že mám na bydlíku plastovou střechu, tak mi je ten kousek hliníku na ...... :) ). Kathrein vyrábí automatické satelitní systémy již řadu let a já osobně znám pár karavanistů, kteří tyto výrobky mají na střeše bydlíku např. 10 let a stále fungují bez problémů). Nevím jak dlouho vyrábí aut. satelity Teleco a neznám nikoho, kdo by jej třeba 10 let používal, aby mohl předat své zkušenosti. Automatický satelitní systémy si zákazníci kupují proto, aby mohli sledovat TV programy a je jim srdečně jedno, jestli sedí na hliníku nebo na plastu. Hlavně aby fungovaly. U Kathreinu se mi líbí možnost poměrně rychlého sehnání náhradních dílů v případě, že ho majitel poškádlí nízkou větví, nebo zapomene, že s ním je bydlík o pár cm vyšší a zajede do nízké garáže.
Já osobně mám na bydlíku Alden a když pominu debilní ovládání receiveru (již vyřešeno jeho výměnou za jinou značku) a šílený zvuk motoru při natáčení, musím říct, že funguje bez problémů taky. Kdybych vybíral nyní, volím jednoznačně Kathrein. U Kathreinu po kvalitní montáži neslyším, že se parabola točí a má uživatelsky super ovládání, což ocení všichni běžní uživatelé. Kvalitní české menu a český návod (pro prostudování např. zde: http://kathrein.d...363824.pdf ).
Upravil Hroch dne 02.03.2011 08:01, před 13 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 13 let
Nevím jak elektronika, ale dle mých info Teleco a Oyster používají stejný motor a převody v anténě. /Bosch/ Tudíž výdrž by měla být cca stejná.
A hlavně parabolu 85 cm.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Upravil JiPe Highlanders dne 02.03.2011 08:13, před 13 let
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 13 let
Podle mého názoru a i recenzí je dneska velice dobrá anténa tato.
http://www.karava...system-47/

Cena je bohužel trošku vyšší, ale signál mate praktiky všude.
HrochHrochČlen
Přidáno před 13 let
Signál Astry a Hotbirdu bohužel nikoho z českých cestovatelů příliš nezajímá, dej si na stránky pokrytí Astra3A,3B a Thor.
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Hroch napsal:
Signál Astry a Hotbirdu bohužel nikoho z českých cestovatelů příliš nezajímá, dej si na stránky pokrytí Astra3A,3B a Thor.


Koukám, že tu jsi taky nonstop:D

Čekám až mi je dá výrobce a hned je zveřejním, je trošku problém je k tomu dokopat :@
HrochHrochČlen
Přidáno před 13 let
To je přesně to, co mi na některých výrobcích vadí. Rádi by prodávali v ČR, ale český návod, české menu apod. - to je moc práce. Pokud jsme pro ně zajímavý trh, musí vytvořit zákazníkům slušné podmínky. Nevidím důvod, abych louskal německé menu, popř. návod. Pamatuji doby, kdy např. Miele dodávalo taky pračky s německým popisem na čelním panelu, jelikož jsme malý trh. Dneska mají jejich pračky, sušičky atd. na panelech krásnou češtinu.
PecaPecaČlen
Přidáno před 13 let
Tome kolik jsi namontoval Kathreinu? Ja za loňský rok skoro 30! Jeden jsem osobně provozoval na svém autě. Nejde jen o materiál, ale také velikost základny na kterou je satelit přichycen a ta je podle mého skutečně malá, pokud je satelit namontovaný na střeše je podle mého i méně robustní o proti Telecu. Rychlost ladění TELECA o proti KATHREINU je určitě dvojnásobná a cena je srovnatelná rozdíl cca 2.000 Kč.
Poruchovost je poměrně malá reklamace byly jen na dva stelity, ačkoli Telec se prodala polovina reklamace 0. Při nízkých venkovních teplotách Teleco funguje Kathrein se mi nechtěl skoro otočit a odklopit jsem ho musel ručně ( mechanicky ).
Ať si každý koupí co chce ono fungovat bude oboje, ale za stejnou cenu se dá pořídit lepší řešení.
Upravil Peca dne 02.03.2011 14:59, před 13 let
PecaPecaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

karavanyplus napsal:
Podle mého názoru a i recenzí je dneska velice dobrá anténa tato.
http://www.karava...system-47/

Cena je bohužel trošku vyšší, ale signál mate praktiky všude.


Neblázni proč do toho cpát takové peníze, když na TLECO nebo Kathrein naladíš téměř to samé a cena je výrazně a výrazně nižší
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Peca napsal:

Citovat

karavanyplus napsal:
Podle mého názoru a i recenzí je dneska velice dobrá anténa tato.
http://www.karava...system-47/

Cena je bohužel trošku vyšší, ale signál mate praktiky všude.


Neblázni proč do toho cpát takové peníze, když na TLECO nebo Kathrein naladíš téměř to samé a cena je výrazně a výrazně nižší


Zkus Kathrein ve Španělsku tam jsem měl celkem problémy jak s malou tak i velkou parabolou.
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

karavanyplus napsal:

Citovat

Peca napsal:

Citovat

karavanyplus napsal:
Podle mého názoru a i recenzí je dneska velice dobrá anténa tato.
http://www.karava...system-47/

Cena je bohužel trošku vyšší, ale signál mate praktiky všude.


Neblázni proč do toho cpát takové peníze, když na TLECO nebo Kathrein naladíš téměř to samé a cena je výrazně a výrazně nižší


Zkus Kathrein ve Španělsku tam jsem měl celkem problémy jak s malou tak i velkou parabolou.


a jakou jsi lovil družici ??
HrochHrochČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Peca napsal:
Tome kolik jsi namontoval Kathreinu? Ja za loňský rok skoro 30! Jeden jsem osobně provozoval na svém autě. Nejde jen o materiál, ale také velikost základny na kterou je satelit přichycen a ta je podle mého skutečně malá, pokud je satelit namontovaný na střeše je podle mého i méně robustní o proti Telecu. Rychlost ladění TELECA o proti KATHREINU je určitě dvojnásobná a cena je srovnatelná rozdíl cca 2.000 Kč.
Poruchovost je poměrně malá reklamace byly jen na dva stelity, ačkoli Telec se prodala polovina reklamace 0. Při nízkých venkovních teplotách Teleco funguje Kathrein se mi nechtěl skoro otočit a odklopit jsem ho musel ručně ( mechanicky ).
Ať si každý koupí co chce ono fungovat bude oboje, ale za stejnou cenu se dá pořídit lepší řešení.


Peco, já jsem jen prezentoval svůj názor a na něm trvám. Nechápu, proč jsi montoval 30 Kathreinů, když je Teleco lepší ???
Zatím jsem nezažil, že by se někomu v zimě anténa nepostavila, ale stát se asi může všechno. Nevím, jak dlouho vyrábí automaty Teleco, ale když se budeš dívat o dovolené kolem sebe, na většině bydlíků uvidíš automaty antény Kathrein. Pokud by bylo lepší řešení za stejnou cenu, myslím, že by to bylo vidět. Máš už nějakou zkušenost s objednáváním náhradních dílů pro Teleco ??? Hoď sem prosím taky odkaz na český návod a můžeme to porovnat. Pokud jsi rychlost ladění porovnával s CAP 600, věřím, že Teleco bylo rychlejší. CAP 610, popř. CAP 710 je oproti staršímu provedení výrazně rychlejší. Zdůraňuji, že s Telecem jsem se setkal jen jednou a nemělo české menu a uživatelské rozhraní bylo hodně nesympatické. Možná mají už novější firmware a třeba je už opravdu lepší než Kathrein. Zatím opravdu neznám nikoho, kdo by Teleco používal delší dobu, aby se dala porovnat spolehlivost. Třeba se někdo ozve a uvidíme.
Já za sebe říkám, že Alden bych si už nikdy nekoupil a nyní bych volil Kathrein. Pokud by mě netrápila cena, tak Oyster s internetem je mazlík.
PecaPecaČlen
Přidáno před 13 let
Proč jsem montoval 30 Kathreinu? Ze stejného důvodu proč Ty je prodáváš! :D Jsou to nejlevnější automaty na trhu. Teleca nejsem ani schopen v takovém množství sehnat. Cena je sice téměř stejná ( pokud nepočítám že se k němu musí dokoupit receiver ). Prodávalo se to co bylo zrovna skladem. Kathrein je nejlevnější satelit a vůbec bych se do této diskuse nezapojoval kdyby to někdo nazačal porovnávat s BMW on je to podle mého spíše trabant mezi automaty.

Mimochodem spousta lidí s nimi má docela problémy právě z důvodu jejich složitého " prvního nastavení " nebo zablokování klíčkem, kdy se pak v něktěrých případech musí systém oživit přes menu. ( Zrovna včera jsem byl jeden oživit ) takto mě i docela často uživatelé volají mimochodem i lidé z C24 kdy některým prováděl montáž jiný nejmenovaný servis a antena pak nešla zacvaknout.

Mezi časté závady patří zablokování anteny což trochu zručný uživatel odblokuje přes menu, porucha displeje na receivru ( nesvítí ), IR snímač nesnímá, antena zaklopí ale nedovře se a hlásí, že nemůže dojet do parkovací polohy. Pak jsme řešili jednu chuťovku satelit nebyl schopen naladit při běžící klimatizaci ( Kathrein ).

Jinak Kathreiny máme skladem a nyní je nakupujem stejně jako Ty v ČR s návodem v češtině což vůbec nepovažuji za důležité, protože většina lidí stejně návody nečte a po montáži jsou od nás řádně zaškoleni. Já osobně Katherin ani jiný automat bez montáže neprodám a jsem přesvědčen, že hlavně u Kathreinu je důležitá montáž, mám školení na kterým jsem byl v Německu a právě kvůli menší základně se musí dodržet přesný postup při lepení na střechu. Výrobce dokonce udává, že u méně pevných základen ( střech ) se má montáž provádět skrz!!! Pokud je pouze nalepíš na 291 a přišroubuješ samořezkama do GFK, může se Ti stát, že ho ztratíš. Tady je právě podle mého ta hlavní nevýhoda Kathreinu protže spousta střech je dnes z GFK nabo slabého hliníku a pokud to nedáš skrz, může se ti stát, že ho ve vyšších rychlostech ztratíš. Samozřejmě není problém to prošroubovat skrz do šatní skříně a udělat to tak, aby to bylo pěkný, ale ne u každého auta lze dát satelit nad šatní skříň a já osobně bych nechtěl mít šrouby ( ačkoli s krytkama ) někde v kuchyni nad stolem.

Teleco má rozměrnou základovou desku z hliníku velká plocha hliníku se lepí 252 a šroubuje samořezy do střechy deska je plochou cca dvojnásobně větší než u Kathreinu díky tomu má satelit solidnější a stabilnější základnu. Telleco je po zaklopení 15 cm nad střechou. Ovládání přes panel na kterém jen šipkou vybereš, který satelit má být naladěn nic víc, k tomu připojíš jakýkoli receiver. Jinak firma Teleco je na trhu cca 40 let .

Tímto diskusi končím. Přeju všem šťastnou volbu a hlavně ať jim to maká.
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
Kathrein je skutečně na dovolené často vidět..., ale jinak ten IQ statelit je asi hodně našlápnutej.Viděl jsem s tím frantíka v jižní Francii dát přes hromadu větví signál. Ale cena je drastická. Chodit plavat jako skrblík do pokladny tak si ho koupím. Asi mam úchylku na krásné věci a mě se i líbí jeho desing ( ale to je jen okraj). Jestli TELECO a OYSTER používá stejný střeva, tak kde je ten rozdíl v ceně? já se v těch satelitech natrápil. Dříve sem začínal s ručním laděním a dal jsem s ním 3 roky cestování. Jednou jsem to dal za 5 minut a příště nepochopitelně na volném prostranství hodinu. Hurá, že už aspoň ty ceny jsou lepší na koupi automatu. dříve to bylo nedosažitelné pro hromadu lidí. dneska se to aspoň více otevřelo veřejnosti.
jinak k návodu v CZ: jsem za něj vděčný, protože polovinu zapomenu. A argument tak stejně zavoláte..... k hromadě věcí na karavanu a vůbec spojené s autem - to by se schopný prodejce zbláznil, když toho prodá za rok hodně. Já jsem bohužel jazykově špatně vybaven a technické návody, jak odstranit závadu v cizím jazyce mě trápí a volat jako pitomec furt nechci. Potom i že výrobce si dá práci to přeložit pro 10 milionů obyvatel mě oslovuje jeho zájmem o český trh.
Upravil CZECHcz dne 02.03.2011 23:03, před 13 let
PecaPecaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

karavanyplus napsal:

Citovat

Peca napsal:

Citovat

karavanyplus napsal:
Podle mého názoru a i recenzí je dneska velice dobrá anténa tato.
http://www.karava...system-47/

Cena je bohužel trošku vyšší, ale signál mate praktiky všude.


Neblázni proč do toho cpát takové peníze, když na TLECO nebo Kathrein naladíš téměř to samé a cena je výrazně a výrazně nižší


Zkus Kathrein ve Španělsku tam jsem měl celkem problémy jak s malou tak i velkou parabolou.


V tom s Tebou naprosto souhlasím, já jsem měl problémy i v Zatonu v Chorvatsku. Jiank v Maďarsku ve známém kempu Buk, kde u toalet normálně naladím Omnisat twister ( ruční satelit ) jsem se s Kathreinem nechytil ani náhodou je tam hodně stromů, ale růčo se to dá. Oyster naladí také a k mému překvapení hodně rychle. Teleco jsem neměl možnost v tomot místě vyzkoušet, ale Kathrein nenaladí.
HrochHrochČlen
Přidáno před 13 let
Peco, tak se vrátíme do reality. Nevím jak dlouho se zabýváš satelitní technikou (já jen 16 let a proto zdaleka nevím všechno) ale není vhodné srovnávat nesrovnaelné. To jestli ve Španělsku, nebo Chorvatsku chytíš Astru 3A a 3B není rozhodě o tom, jestli máš automat Kathrein, IQ, nebo manuál od Omnimountu (Twister). Je to dáno hlavně velikostí paraboly - většina lidí bohužel u Kathreinu volí 60 cm kosočtverec (předpokládám, že jsi ho měl i ty), kdežto Omnisat twister je 80 cm a IQ buď 70cm nebo 80cm. Další důležitou věcí je citlivost receiveru, kde Kathrein je bez problémů (mimochodem vyrábí profesionální měřící přístroje pro sat. a anténní příjem).
Pokud pro Tebe není český návod důležitý u tak technicky složitého zařízení jako je automatický satelitní komplet, tak věř, že pro zákazníky je. Na družicích se odehrává stále spousta změn a když pominu ty nejzásadnější, kde UPC opustí Astru a jde na Thor a běžný uživatel si automat sám nepřeladí tak jsou naprosto běžné změny transpordérů, kde např. Nova se stěhuje na jinou frekvenci a věř, že i to je pro běžného člověka problém - nejen ji naladit, ale i dostat zpět pod oblíbenou pozici č.3. Proto jsou české návody důležité a pokud mi je výrobce nedá, předpokládám, že dané zařízení není určeno pro český trh. Tvrdit, že při jakékoliv změně budeš všem zákazníkům přelaďovat satelity je odvážné. On na tu změnu zákazník nejspíš přijde až na výjezdu (teď třeba v Itálii na lyžovačce), kde se bude chtít dívat večer na zprávy a ono to nepůjde. Buď vezme návod a pomocí jej a českého menu situaci zvládne a nebo Ti bude muset zavolat, což při ceně roamingu a předpokládané délce hovoru stojí dost peněz a výsledek bude nejistý (nemusíš být u telefonu, můžeš být na dovolené, jednání atd.).
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,580 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26231 sekund | Průměrně za: 0.26231 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB