Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího karavanu

Poslední aktualizace před 4 roky
M
marianhČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

myslím že u tebe vyhraje obyt. auto, ale za mně by to chtělo v rozmezí 400 000-500 000 Kč, hlavně nespěchej a nejdřív půjčovna.

No citanie + pozeranie inzeratov + navsteva predajcu a pozretie si zopar aut a privesov potvrdzuje to co pises.
Trochu skoda mat doma auto co utiahne 3,5t a nevyuzit to ale napriek tomu stale vyhrava auto a nie prives.
A to co by sme si vedeli predstavit zacina niekde okolo 20.000 EUR (ak auto), pociatocny nastrel 10-15.000 bol nerealny.

Ako vzdy pri takychto veciach, cim viac clovek cita tym viac nevie :) Ale nejaka ta predstava sa zacina crtat.
copycopyČlen
Přidáno před 6 let
Občas sa niečo vyskytne. Ale tohto mi búde ľúto, že naň teraz nemám. A je v Nemecku až pri holandských hraniciach, blízko Nijmegenu

Hymer B 544 r. 1995
Ducato 2.5 TDi 115 koní, 189 tkm
Cena 10.800€ VB - dohodou (!) - predáva nejaký dôchodca
Podobné auto sa u dealera bežne ponúka 17-22 tis.
copy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
J
Jirka73Nováček
Přidáno před 6 let
Dobrý den,
prosím o radu zkušené karavanisty, především ty, kteří si svůj domeček na kolečkách pořídili v zahraničí.
Zamýšlím nákup karavanu v Holandsku. Vzhledem k oprávnění sk.B se poohlížím po starším, menším karavanu do 750 kg, za přijatelnou cenu (do 2500€).
Můžete mi, prosím, někdo říci jak je to s dovozem karavanu ze zmiňovaného Holandska? Jak to probíhá, na co si dát pozor, následné přihlášení u nás, atd.
Předem děkuji za každou informaci. Jirka
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 6 let
Vše máš popsáno zde: https://www.strec...zahranici/

Je to hračka...

Jinak B souprava do 3,5 tuny, tedy když máš auto např. Octavia má hmotnost 1750kg, pak se základním řidičákem B můžeš tahat karavan o hmotnosti 1750 kg, protože dohromady to je souprava 3500 kg.

základní rozsah řidičského oprávnění pro skupinu B umožňuje jeho držiteli řídit jízdní soupravy s přípojným vozidlem o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, avšak v takovém případě největší povolená hmotnost jízdní soupravy jako celku nesmí přesáhnout 3 500 kg



Citovat

Jirka73 napsal:

Dobrý den,
prosím o radu zkušené karavanisty, především ty, kteří si svůj domeček na kolečkách pořídili v zahraničí.
Zamýšlím nákup karavanu v Holandsku. Vzhledem k oprávnění sk.B se poohlížím po starším, menším karavanu do 750 kg, za přijatelnou cenu (do 2500€).
Můžete mi, prosím, někdo říci jak je to s dovozem karavanu ze zmiňovaného Holandska? Jak to probíhá, na co si dát pozor, následné přihlášení u nás, atd.
Předem děkuji za každou informaci. Jirka
T
tomas86Člen
Přidáno před 6 let

Citovat

dukecz napsal:

Vše máš popsáno zde: https://www.strec...zahranici/

Je to hračka...

Jinak B souprava do 3,5 tuny, tedy když máš auto např. Octavia má hmotnost 1750kg, pak se základním řidičákem B můžeš tahat karavan o hmotnosti 1750 kg, protože dohromady to je souprava 3500 kg.

základní rozsah řidičského oprávnění pro skupinu B umožňuje jeho držiteli řídit jízdní soupravy s přípojným vozidlem o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, avšak v takovém případě největší povolená hmotnost jízdní soupravy jako celku nesmí přesáhnout 3 500 kg



Co to je octavii, že má 1750? Moje má 2180, tak si to nějak nedokážu představit.
J
Jirka73Nováček
Přidáno před 6 let
Děkuji za odpověď.
Vím, že mohu soupravu do 3500 kg. Lehčí karavan chci proto, abych OA zas tak moc netrápil. :-)
M
marianhČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Ako vzdy pri takychto veciach, cim viac clovek cita tym viac nevie :) Ale nejaka ta predstava sa zacina crtat.

Predstava sa pomaly presuva az k novemu autu - dnes sme boli obzerat Weinsberg CaraCompact PEPPER.
A to som chcel setrit...
L
lordwasillNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, chceme se přidat do rodiny karavanu a pro zacatek jsme si vybrali levnejsi/starsi variantu. Procetl jsem forum jak se dalo a celkem asi tusim na co si dat pozor. Máme ted moznost zakoupit Dethleffs RC4 z roku 1984. Uvnitr vypada celkem dobre ale pocitam s tim, ze bude potreba udelat elektrinu minimalne a trochu upravit postele.

Mate nekdo zkusenost s timto vyrobcem nebo primo modelem? Karavan je Dethleffs Rally Camper 490M. Dají se nekde sehnat nahradni dily jako brzdy, loziska atd?


Moc dekuji!
F
ForwikNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj. Jsme 4 clena rodina a tudiz potrebujeme dost mista. Libi se nam Hobby 580. Ale taky by nam asi stacil Hobby 495. Prosim, o radu....je velky rozdil v jizde mezi temito karavany? Ktery by jste volili v tomto pripade?
DavidFDavidFČlen
Přidáno před 6 let
Já bych pro začátek volil něco mezi 480-540 a zaměřil bych se na vnitřní uspořádání, ta 580 už je docela velká kráva (bez moveru problém, jsou potřeba 4motory), 2nápravy, 2tuny, horší manipulace atd..
Velká 2náprava má myslím jen 2výhody - prostor a stabilita při jízdě
Burstner Premio 495TK DoDo(2016) + Ford Tourneo Custom 2018 L1 96kW
Upravil DavidF dne 30.08.2018 09:38, před 6 let
F
ForwikNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

DavidF napsal:

Já bych pro začátek volil něco mezi 480-540 a zaměřil bych se na vnitřní uspořádání, ta 580 už je docela velká kráva (bez moveru problém, jsou potřeba 4motory), 2nápravy, 2tuny, horší manipulace atd..
Velká 2náprava má myslím jen 2výhody - prostor a stabilita při jízdě


Moc díky za tip.
V
VojtanoNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny zkušené karavanisty.
Našel jsem si na první pohled zajímavý inzerát na náš první karavan.
Po e-mailové komunikaci s majitelem jsem zjistil že je karavan někde v Něměcku.
Majitel navrhuje obchod uzavřít pomocí služby "cargo Express" která funguje tak že příjme karavan, peníze a po doručení karavanu na mou adresu mám dva dny na vyzkoušení karavanu a v případě pochybností mi tato služba peníze vrátí a karavan odveze zpět.
Chci se zeptat zda jste se někdo s podobným způsobem setkali?
Mě osobně to příjde opravdu zvláštní ale rád si počkám na Váš názor.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Již mnohokrát to tady i jinde bylo řešené.Je to intrik jak hrom.
Hasky
V
VojtanoNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

hasky napsal:

Již mnohokrát to tady i jinde bylo řešené.Je to intrik jak hrom.


Díky moc, ono je to Vážně hodně podezřelé ale jak jsem psal, raději jsem se zeptal :)
S
sarikČlen
Přidáno před 5 let
Vojtano utíkej od tohoto rychle pryč s toho je cítit podvod jako svina, takové podobné věci už tady byly a stále se nachází dost lidí co se nechá napálit
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 5 let
Vojtano - ve zkratce: podvod funguje tak, že mají vytvořené (více či méně) funkční stránky falešné přepravní společnosti, takže ti pošlou odkaz/přístup do systému, kde vidíš informace, jak ta společnost karavan přebrala a výzvu k platbě, tak dostaneš z "důvěryhodného" místa. Případně tě ještě můžou lakovat cestou a tahat z tebe další peníze kvůli komplikacím s přepravou a dalšíma službama.

(a o takovou bezva koupi jsme ho připavili)
P
peterpistaNováček
Přidáno před 5 let
dobry den, ahojte.

mam dost velky zaujem o kupu delta euroliner 440 lb, je v holandsku... naaaahodou, nema niekto skusenosti s tymto bazarom, pripadne nechce sa niekomu prejst sa do holandska a naspat? myslim niekomu, kto sa vyzna v karavanoch, ja som zaciatocnik, ale ze uplny... : )

https://www.markt...-4650.html

pripadne, na co si dat pri tomto type karavanu pozor (cena je relativne nizka v porovnani s inymi ponukami podobnych privesov)

ak budu pozitivne referencie, idem pren ale predtym budem mat otazku, ako ho doviezt - prihlasit...
J
JarrdaNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj všichni, tak se již rýsuje konečně koupě auta co utáhne i karavan pro naši rodinku (2+3). Zatím máme pouze OII a ta moc neutáhne. Tudíž bude Citroen Jumpy a tam už jsou 2 tuny. Máme vybráno toto: https://auto.bazo...ARKYZA.php
Prosím o názory a případně pokud by byl někdo s okolí Pardubic ochotný se na to se mnou podívat tak bych byl moc rád- určitě bych nezůstal dlužen.
Předem díky a přeji všem hezké Velikonoce!!!
dynvidynviČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj vsem,
po tydnu stravenem v pujcenem karavanu jsme taky chyceni do pasti karavaningu a uz pomalu koukame po necem vlastnim. Protoze jsem na trhu karavanu uplnym novackem, mel bych par dotazu:

1) Je nabidka ojetych karavanu (privesu) nejak zavisla na rocnim obdobi? Ze treba pres leto nabidek moc neni, nejvic je na podzim po sezone apod. Da se to nejak obecne rict, nebo je nabidka vicemene vyrovnana po cely rok?

2) Existuje nejaka hierarchie vyrobcu jako je to u aut? Prijde mi, ze podobne velke a vybavene karavany od ruznych vyrobcu maji dost ruzne ceny (kdyz porovnam Weinsberg a Hobby napriklad). Je to tim, ze prehlizim nejake rozdily ve vybave, nebo se lisi treba konstrukci plaste? Pripadne hraje roli "premiovost" znacky?
Weinsberg 480 QDK
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Odpověď na obě otázky je ANO
Doporučení: koupil bych v Německu, ale dále a dále od CZ hranic.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,048,973 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.33213 sekund | Průměrně za: 0.33213 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.39MB/2MB