Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Květen 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Nejnovější galerie

TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 17

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 11,342
· Nejnovější člen: Johanna

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

fun
21.05.2018 09:45
V OASE bylo s vámi moc fajn. Díky. Ok

DavidJanaNikiVendy
20.05.2018 21:14
Velké díky za zorganizování vyjezdu do Oasy v Praze moc se to povedlo a počasí také vyšlo na jedničku bylo to super

Miroslav6
25.04.2018 16:37
Děkuji všem kamarádům a známým, za přání a za to, že si na ty moje dvě pětky vzpoměli.

Michal Levice
16.04.2018 06:51
Miro ďakujeme za super víkend v Dvur Kralove bolo super a konečne mam nálepku

Doktorovi
10.04.2018 08:27
Díky za zorganizování výjezdu do Safari kempu v ZOO. Smile Moc se nám tam líbilo sun

www.karavanypro.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Dotazy
 Vytisknout diskuzi
Koupě staršího karavanu
Ještě mrkni sem: http://www.topkar...zeraty.php
Taky osvědčený prodejce
mavam
Zdeněk 64 Alena 56, vnuk Péťa 14 občas i Matěj 9

http://traperi.sweb.cz/ Upravit
Posledný rok a ten další je najdrahšie obdobie. Aj staršie veci sa predávajú drahšie. Koľko krát u nás sú lacnejšie ako na západe. Skús pohľadať najprv doma.

Upravit
Zdravím, jak děti rostou začínám uvažovat o výměně karavanu. Máme 3 děti 3, 8 a 10let. Dosavadní Knaus Sudwind klasického uspořádání již přestává stačit. Líbí se mi karavany s palandou, přední pevnou postelí napříč a sezením uprostřed "v kuchyni". Prosím o radu. Vejde se v této variantě 5 lidí ke stolečku? Součastně jezdíme windsurfing tzn. karavan se zahrádkou, ale těch je dost málo nejčastěji vidím hobby-ky. Jaké má kdo zkušenosti se zahrádkou na karavanu a jejím používáním? Díky Jarda
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 2.0 81kW 4motion - Knaus Sudwind

Upravit
Taky po něčem takovém předběžně pokukuju (zatím nemáme nic). Měl jsem 2x půjčený Burstner 480TK a ten stůl je tak akorát pro 4 a pátý možná do čela z uličky, ale i ta je docela úzká a celkově tam není moc prostoru na vyhýbání, ale jinak pro nás ideální uspořádání.
Hledám něco kolem 495-500 délky s palandami a není jich tolik a ceny jsou vyšší.

Upravit
Ja mam bednu aktuálně 523cm a 662cm celkem a nebal bych se i trochu většího o cca 50cm takže na toho bustnera jsem koukal na 490fliper nebo Knaus Sport QDK 500, ale žádnej z nich jsem neviděl ze zahrádkou na střeše. Viděl jsem i nějakej co měl toto uspořádání a sedělo se do U, ale ty už zase jsou široký 250cm, což nechci(aktuálně mám 218cm a jsem ochoten jit na max 230) abych v kombinaci s moverem dokázal projet bránou a cestou 240cm. Nejde mi o žádný velký komfort na to sezení(dávám přednost komfortu na spaní), ale pokud jedeme tak téměř vždy je nějaká část cesty nadivoko a roztahovat venkovní sezení někdy ani nejde. Neměřil jsi u toho bustnera 480 šíři toho stolu/lavic? Třeba u hobbika jsem na takove uspořadani nenarazil. Některé karavany mají i palandy pro 3, ale to mi připadá jako moc nízké na spaní - děti porostou.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 2.0 81kW 4motion - Knaus Sudwind

Upravit
neměřil, u tý 480ky která je asi nejkratší s tímhle uspořádáním je to dost natěsno, i když s 2mi malými dětmi jsme se vešli.
Přikládám pro ilustraci fotku z té 480ky (jiné, ale úplně stejné)
Jinak jak jsi psal Burstner, Knaus a ještě jsem viděl Dethleffs, ale ten má myslím jen franc.postel, nebo jsem jinou neviděl.
S tou střechou vůbec netuším, jsem v tomhle úplněj začátečník.
Jinak tady http://www.znacar... by měl mít aktuálně 480ku i 495TK na prodej, tak bych si to možná dojel omrknout.
DavidF přiloženo následujícíobrázky:
01_41.jpg 02_37.jpg

Upravil/a DavidF dne 10.08.2017 10:01

Upravit
DavidF napsal:

Taky po něčem takovém předběžně pokukuju (zatím nemáme nic). Měl jsem 2x půjčený Burstner 480TK a ten stůl je tak akorát pro 4 a pátý možná do čela z uličky, ale i ta je docela úzká a celkově tam není moc prostoru na vyhýbání, ale jinak pro nás ideální uspořádání.
Hledám něco kolem 495-500 délky s palandami a není jich tolik a ceny jsou vyšší.

Mám Burstner Ventana 495 TK, spaní pro 5, sezení pro 6 :-). Celkově mi příjde jako dost prostorný( na úkor úložného prostoru,ale to nevadí, máme velké auto :-D )

Upravit
Také jsem na ně koukal ale ta 495 má francouzkou postel podél, která je mi obecně nesympatická. Měřím skoro 190cm tak preferuji delší postel a na šířku mi to připadá optimálnější a dispozice je tím zásadně ovlivněná.

Ta Ventana 495 TK je jak řešená pro 6 lidí na sezení? A opravdu si tam sednou nebo je to jen papírově? Popř. kdybys měl nějakou ilustartivní fotku na webu se mi nedaří nic relevantního najít. Děkuji.

Upravit
Ještě bych měl dotaz ke koupi karavanu kolem 300tis. Poradíte jakou značku vybírat? požadavek je aby měl palandy.
díky L

Upravit
Ladesek: pri kúpe jazdenky ani zďaleka nezáleží tak na značke výrobcu, ako na stave a zachovalosti. Takže ťažko je to poradiť.

Upravit
Zdravím Vás tu všechny. Přečetl jsme skoro všech 14 stran a tudíž naco koukat při výběru už tuším. Auto máme na tahání karavanu silné dost (Espace Grand IV 127kw 2.0Dci) B+E mám taky a první zkušenost se zapůjčeným karavanem také a proto jsme rozhodnuti zakoupit karavan....

Máme tři děti a nejvíce se nám líbí varianta kde je ložnice s dvouma postelema vzadu a vepředu velká postel nebo sezeni do U. vic například tento :

https://auto.bazo...anovka.php

Ted se nekteří asi pousmějí... rozpočet bych chtěl udržet do 70tis + případné opravy do 80tis

Vůbec ale nevím jestli ty karavany v rozmezí 60-80tis mají smysl, řekněme že nejsme zas nějak nároční a nějaká sprcha nebo záchod nás úplně neohromují a jsme schopní si kde co opravit, ale zas nechci karavan rekonstruovat Smile

Chteli bychom odjet na měsíc možná i déle.

Diky za jakýsi střízlivý pohled na věc Tomáš

Upravit
Koupil jsem rok 88 za 67tis.Kč, mám ho 2 roky a zatím mě to jenom ujišťuje, že jsem koupil dobře. Takže určitě není utopie koupit s rozpočtem 70tis.Kč karavan, se kterým budete spokojeni.
Vyladil jsem si pár drobností, koupil autorádio a autobaterii, nainstaloval solar, koupil nový gumy a furt jsem dohromady do 80tis.Kč.

Je potřeba tomu dát nějaký čas. V téhle cenové relaci jsme při hledání objeli 5 karavanů a stavy se dost lišily. Hodně štěstí :-)
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 Ok

Upravit
Diky moc za názor, já jen jestli to právě není utopie a mít v karavanu 200tis jako šlo by to ale na jednu stranu mi to přijde zbytečný a to ty peníze co ušetřím raději procestuji Smile

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.39 sekund
166,817,394 návštěv