Mediální partner

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2017 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TOPlist

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 7

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 10,747
· Nejnovější člen: Kulda14

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Zdenek a Irena Lbc
10.12.2017 18:28
Zdeňkovi přejeme všecičko nejlepší k dnešním narozeninám! Hlavně zdraví, také štěstí a pohodičku do roků příštích! Narozky stesti sun kiki mavam mavam

Horymir 1234
06.12.2017 00:13
Ahoj,prosim ma nekdo skusenost s vyhrivanim vody pomoci naftoveho vodniho topeni Hlavne me zajima jestli jde nejak regulovat teplotu ohrevu diky☺

petr a jarka
30.11.2017 11:24
Floridan přejeme vše nejlepší k Narozkynarozeninám, zdraví stesti a spokojenost kiki

Jarda a Maru
23.11.2017 16:14
Hansi, přejeme Ti všechno nejlepší a zdravíčko a štěstíčko k dnešním narozeninám Narozky stesti mavam mavam

RudyH
19.11.2017 15:58
Ahoj, vlastní zkušenost s nezpalováním plynu pro lednici jsem poslal na SZ

maxonel
19.11.2017 15:51
Dobrý den,mám dotaz,je možno dát plachtu na karavan tak ,že jí rozbalím na střeše karavanu,unese mě to?

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Karavan » TECHNIKA » Elektro
 Vytisknout diskuzi
Volba elektrocentrály
Hatiti by mohl vyprávět jak jsme na Lipně dobíjeli 3-4 auta najednou jeho Heronem 750W
venku - 21 a všichni byli spokojeni
Zdeněk 63 Alena 54, vnuk Péťa 13 občas i Matěj 8

http://traperi.sweb.cz/ Upravit
Zbývá se jen rozhodnou zda bude stačit IG1000 nebo IG2000. Jsem spíš pro tu menší ale doufejme že to utáhne . To je asi jediná obava Zítra jedu na prodejnu do Prahy tak snad poradí. Díky za reakce.

Upravit
Ahoj.Mám Zippra 1000 a nabití 2 x 110 Ah baterií v úplné pohodě.Je pravda že jsem ji použil snad jen dvakrát,jinak baterie ve spojení ze FP 320 W postačují.Ale jako nouzovku ji občas přibalím.
Hasky

Upravit
Ahoj,taky uvažuji o centrále.Lítám po internetu a hledám.Protože jsem kousek od Německa,napadlo mě podívat se do Německého OBI v Chamu a našel jsem tam tohle:https://www.obi.de/stromerzeuger/zipper-inverter-stromerzeuger-zi-ste1200iv-1-2-kw/p/2270676 za 170 euro.
Tady v OBI nic takového není.Myslím,že je zajímavá váha,výkon-(jestli se tomu dá věřit)-i rozměry.Trochu větší hlučnost(zhruba na úrovni sekačky.Ale-měl jsem půjčenou rámovou centrálu,hlučnost byla zhruba stejná a když byla za autem tak jsem o ní skoro nevěděl.mavam
Dva důchodci-Yvonna a Jiří,dva chlupáči-Bondy a Mara-briard a drsnosrstá jezevčice.
Kam jedeme my,tam i oni

Upravit
Beran napsal:

Ahoj,taky uvažuji o centrále.Lítám po internetu a hledám.Protože jsem kousek od Německa,napadlo mě podívat se do Německého OBI v Chamu a našel jsem tam tohle:https://www.obi.de/stromerzeuger/zipper-inverter-stromerzeuger-zi-ste1200iv-1-2-kw/p/2270676 za 170 euro.
Tady v OBI nic takového není.Myslím,že je zajímavá váha,výkon-(jestli se tomu dá věřit)-i rozměry.Trochu větší hlučnost(zhruba na úrovni sekačky.Ale-měl jsem půjčenou rámovou centrálu,hlučnost byla zhruba stejná a když byla za autem tak jsem o ní skoro nevěděl.mavam
Ahoj ta je dobrá,ale nejlépe na vlastmní zahradu..mavam
http://www.becva.cz/

http://www.becva.cz/ Upravit
Měl jsem Kipora, pro jeho hlučnost jsem ho nikdy nepoužil(neposlouchal jsem rady zkušenějších a.chtel ušetřit). Teď mám Hondu, je daleko méně hlučná, ale že bych o ní nevěděl,to teda určitě ne....každá elektrocentrála je hlučná, ale Honda je bezkonkurenčně nejlepsi

Upravit
https://www.lidl-...p100215397

není tohle smysluplnější?

Upravit
Teda me to neda Smile Mam 2 kW Kipora a nedam na nej dopustit. Ja osobne neslysim rozdil mezi Hondou a Kiporem, obzvlast, kdyz jede na automat a na "zelvu". Mam ho tri roky a pouzivam ho nejvic pracovne. Delame koncerty a stava se, ze jede i 20 hodin nonstop, nez prijedou velky agregaty. Urcite uz nabehal pres 1000 hodin a chyta na cvrnknuti i po zime. Chce to menit olej, jakmile ma peci, tak je podle me vecnej. Proud z invertoru je jako obrazek, honime s nim prakticky jen kompy, strizny, nabijecky kamer a dalsi takovou jemnou elektroniku. I kdyz v lete klidne tahne i klimu v karavanu a Nespresso.
Kamarad, co ma firmu na pujcovani agregatu hlavne pro filmare, poridil v lete 30 kW Kipora na vozejku a jezdi s nim nataceni. Jsou z nej naprosto nadseni, fsichni od nej jsou do nej uplne zamilovani.
Taky jsem toho nazoru, ze se maji nakupovat kvalitni veci. Ale Kipor se urcite kategorii asijskyho smejdu vymyka. Stal 14 tisic a neco a udela pro me presne to same, jako Honda za 39000. Vcetne propojeni dvou agregatu do celkovejch 4 kW. Mmch 17. listopadu na Tuxu to byla urcite jedna z nejtissich central, co tam bezela. Ne li uplne nejtissi.....
Takze asi tak.

Automatické sloučení 10.12.2017 10:38:
Jeste dodatek:
Honda ma podle specifikace vyrobce garantovano 89 decibel, KIPOR 73 dB.
Hezkou nedeli Smile
Martin Kratky
Upravil/a Kratas68 dne 10.12.2017 10:38

Upravit
Nic si z toho nedělej také bys chválil HONDU kdybys za ní dal tolik kč a použil ji jen par hodin za rok . Pořád lepší než EFONY že pánové proletáři ,tedkom se řeší jaké baterie zvolíme -olovo nebo lithium ,já si počkám na jádro.
pes Žijem jen jednou.

Upravit
Dík Martine za sdílené zkušenosti.Už pět let odkládám nákup elektrocentrály pro malé využití.Prozatím se mě jevì autobaterie navìc nabitá z domu cca za 2000kč pro mé využitì(2x ročně a to v zimně)jako nej.......A v březnu kdy je pro mě lyžování nej....... stačí solár postavit proti slunci a je teplo do rána.Jasně že "všechno" je o prachách ale každý "capar "navíc přináší konfort pobytu ale vyžaduje čas na údrźbu,nezapomnět koupi benzín,vyzkoušet před odjezdem atd atd.Nepeču buchty,nekulmuji vlasy,negriluji na eletrice a dobrý spacák to jistì.Vím že vyźaduje hodně odvahy napsat zkušenosti aby to odbornìci nerozcupovali tak proto vyjadřuji podporu.

https://www.facebook.com/petr.zemanek.16100 Upravit
Viděl jsem v diskuzi i značku Heron, tak napíšu reference. Kamarádka provozuje cvičák pro psy a aby mohla cvičit i přes zimu = za tmy, tak koupila centrálu Heron. Má ji cca rok a teď je momentálně potřetí na reklamaci - už 2x byl měněn karburátor. Oficiální servis katastrofa - 2 borci, se kterejma je dost těžká domluva, dohromady mají asi 8 zubů, IQ jenom o něco málo vyšší a permanentně se z něčeho snaží vykroutit.

Za cenu přes 15tis. bych čekal trochu něco jiného, to bych radši šáhnul po centrále z Lidlu, která za méně než třetinovou cenu určitě nebude horší.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 Ok

Upravit
návrh: kdokoli pojede okolo nás s centrálou stavte se a sáhneme si na výstup osciloskopem. udělám z toho pak v akademii člànek a budeme o kousek víc informací vědět. Hondí 1.0i mám a klasickou Hondu 3f/6kW stavební taky.

poprosil bych zejména majitele značek: Kipor, Heron, Zipper, Einhell a všechny další značky. Ať definitivně víme jaký jsou v nich rozdíly.

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit
Skvělý nápad Karle! Ještě by bylo vhodné změřit hlucnost, protože to co je u některých central uvedeno je dosti zavádějící....

Upravit
Ahoj Karle, OK, jak bude cesta na Lipu, zavolam predem a vezmu centralu sebou.
M.

Upravit
aplikace na měření hlučnosti se dá stáhnout do mobilu. jmenuje se to myslím sound-meter je jich tam víc. Píšou, že to docela fachčí.
jak bude chvíle času - pověnuju se tomu a zkusím dát do tabulky výkony ve W, zkreslení při zátěži (co z který centrály leze) a hlučnost. Pak sepíšu a pověsím do akademie.
Třeba to bude někomu k užitku.
All: prosím - pokud má někdo Hondí 2,0i stavte se tady - rád bych porovnal rozdíly mezi 1,0 (vlastním ji) a 2,0i.
totéž se tejče Kiporek, Heronů a dalších derivátů

dankešén !!! Karel

http://www.serviskaravanu.cz/ Upravit

All: prosím - pokud má někdo Hondí 2,0i stavte se tady - rád bych porovnal rozdíly mezi 1,0 (vlastním ji) a 2,0i.
totéž se tejče Kiporek, Heronů a dalších derivátů

dankešén !!! Karel

OK, Hondu 2.0i vezmu, až pojedu.
VW LT 35 maxi

Upravit
Karle, dík, přivezu ti HECHTA 1.0. Toho tady zatím nikdo nezmiňoval.

Upravit
Ano aplikace je sound metr, ale pokud by to mělo mít nějakou vypovídající hodnotu tak by to musel měřit jeden člověk ve stejném prostoru a uspořádání a jedním telefonem/tabletem a ještě v né moc dlouhém časovém rozmezí. Je to apka spíše na orientační nebo poměrové měření. Pro orientaci v problematice +/-3dB je dvou násobný/poloviční akustický výkon. Nelze říci dvounásobná/poloviční hlasitost neboť naše uši to vnímají logaritmicky tzn. orientačně je to o čtvrtinu hlasitější/tiší. Nezanedbatelná je i frekvence zvuku, které také vnímáme každý jinak citlivě.
TZN. do měření touto apkou a srovnávání bych se obecně nepouštěl - chyba měření bude veliká. Hold to není jak s elektrikou a osciloskopem.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 2.0 81kW 4motion - Knaus Sudwind

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.44 sekund
152,219,007 návštěv