Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 S gumákem na Polských vodách: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

S gumákem na Polských vodách

Poslední aktualizace před 8 let
tronictronicČlen
Přidáno před 13 let
Bardzo fajne miejsce Marina EVELYN. Bobaczewo k.Giżycka.Tam jest to czego szukacie.
Tadeusz

Pěkné místo je tady Marina EVELYN. Bobaczewo k.Giżycka.
www.evelyn.com.pl...
Je tam vše co hledáte.
Tadeusz
Upravil tronic dne 07.02.2011 21:45, před 13 let
tronic Připojili následující obrazek:
port_1.jpg Obrázek nebyl nalezen
S
SeamanČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mr_antik napsal:

Citovat

Seaman napsal:
Ahoj, já Ti asi moc nepomohu, když jezdím s člunem / já mám trošičku dospělejší 490cm/70Hp, samozřejmě na vleku/, tak převážně k moři,čili Itálie-Elba, Chorvatsko a Řecko. Sladký vody jen v Česku Orlík a Slapy. Zajímaly by mě ale ty Mazurský jezera v kombinaci obytňáku a člunu, jak je to tam s jejich provozem / povolení, poplatky, kotvení / a jestli sis nevšiml případných pohodových sjezdů do vody či jeřábů. Myslím si, že to přijde vhod více lidičkám, díky.


Docela by mě zajímalo, co takhle vede lidi k tomu, aby otravovali ostatní turisty třeba na Orlíku a Slpaech hlukem a smradem. Moře chápu, tam se to v tom možství ztratí.
Dokonce slyšel, že to někdo nazývá sportem :-)

-------------------------------------------------------------------------------------
Celkem mě Tvoje reakce pobavila, tak taky něco písnu.
Jsem si 100% jistý, že určitá část Tebou zmiňovaných turistů, udělá během jejich pobytu na zmíněných lokalitách dááááleko větší bordel a uškodí přírodě mnohem víc, než můj / naše / motory. Není turista jako turista. Sport to je velice pěkný / každý vyznává samozřejmě něco jiného /, je to podobný jako třeba na motorce nebo čtyřkolce. Zkus si takový člun nafouknout, dostat ho do vody a pak zase zpátky, to se jeden pořádně zapotí! A vodní lyže jsou taky super sport, ale pramicí je holt nerozběhneš. Líbí se mi od TRONICA to o té svobodě - a vo tom to je!i.
tronictronicČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj Seamane jedeš s námi na Mazury a k Baltu?
Koukni na www.caravan24.cz/...
W
wluczykijeNováček
Přidáno před 13 let
Water Camper Team wita czeskich wodniaków.
Jeziora Mazurskie mają wiele miejsc, gdzie można stanąć kamperem i popływać pontonem. Takie miejsca mozna znaleźć nad jeziorem BEŁDAN w miejscowości Piaski, gdzie jest slip i kamping. Trzymam tam swój jacht i chętnie podam bliższe szczegóły.
Niedaleko jest większa miejscowość Ruciane-Nida, gdzie również jest kamping nad jeziorem NIDZKIM, ale po tym jeziorze można pływać z silnikami spalinowymi tylko na niewielkim akwenie. Natomiast istnieje połączenie Jeziora Nidzkiego i Jeziora Bełdan przez urokliwe jeziorka i kanał oraz śluzę GUZIANKA.
Z jeziora Bełdan jest połączenie z całym ciągiem Wielkich Jezior Mazurskich aż do Jeziora MAMRY i miejscowości Węgorzewo (około 100 kilometrów przez wiele kanałów i jezior) oraz do największego jeziora ŚNIARDWY, z którego jest połączenie do jeziora ROŚ z którego można popłynąć rzekami PISĄ i NARWIĄ do WISŁY.

Poza Mazurami jest inny ciekawy szlak wodny który zaczyna się w miejscowości IŁAWA (jest tam duży kamping), a kończy w Gdańsku. Na szlaku tym są unikalne pochylnie, którymi statki i łodzie są transportowane z jednego jeziora na inne (służą do tego wózki na kołach i specjalne napędy wodne) oraz sieć kanałów, łączących jeziora i rzeki.

Jeśli będziecie zainteresowani dalszymi informacjami spróbuję podać Wam namiary stron internetowych. Nasi koledzy, którzy mieszkają w tych rejonach też napewno Wam pomogą i udzielą informacji.

Pozdrawiam i do spotkania w Polsce lub na szlaku
Witold Cherubin
tel. +48 662 126 202
e-mail: witold.cherubin@op.pl

Water Camper Team zdraví české vodáky.
Mazurské jezera mají mnoho míst kde je možno stát s karavanem a plout člunem.
Jedno z takových míst lze najít u jezera BEŁDAN v místě Piaski,kde je kemp a v něm sjezd pro čluny.Mám tam kotviště své jachty a rád podám bližší informace.
Nedaleko od tud je další kemp u jezera NIDZKIEHO v místě zvaném Ruciane-Nida.Po tomto jezeře je ale možno plout jen na vyznačených trasách.
Existuje ale spojení jezer Nidzkiego a Bełdan přes menší jezírka,kanál a šlajsnu GUZIANKA.
Z jezera Bełdan vede cesta přes všechny velké Mazurské jezera až do jezera MAMRY a městečka Węgorzewo (cca 100 kilometrů přes hodně kan álů a jezer) až do největšího jezera ŚNIARDWY, ze kterého je spojení do jezera ROŚ z něhož se dá plout po řekách PISĄ a NARWIĄ až do WISŁY.
Kromě cesty Mazurskými jezery je ještě jná zajímavá vodní cesta,která začíná v městečku IŁAWA ( je tam velký kemp ) a končí v Gdańsku. Na této vodní cestě jsou unikátní plavební komory kterými jsou lodě transportoány z jednoho jezera do druhého (k tomuto účelu slouží vozíky na kolech a speciální vodní náhony) a také síť kanálů, spojujících jezera a řeky.
Máte-li zájem o další informace posílám vám mojí mailovou adresu.
Naši kolegové bydlící v těchto lokalitách,Vám také určitě velmi rádi pomohou a poskytnou informace.
Nashledanou v Polsku nebo na cestě.
Witold Cherubin
tel. +48 662 126 202
e-mail: witold.cherubin@op.pl
Upravil tronic dne 07.02.2011 23:01, před 13 let
K
kikisak36Člen
Přidáno před 13 let
Bardzo dzienkujemy za oferte Tadek, jest bardzo ciekawa. Kilku kolegow tu z tego fora (i ja takze, choc statku nie mam) pragnie po informacji gdzie lezy oto miejsce o ktorym pisales. Czy mozes prosze udac wspolrzendne GPS?

Děkujeme moc za nabídku Tadku, moc zajímavé. Někteří kolegové z fóra by rádi věděli (já také, i když loď nevlastním) kde leží ono místo o kterém jsi psal. Můžeš prosím uvést GPS souřadnice?
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Seaman napsal:

Citovat

mr_antik napsal:

Citovat

Seaman napsal:
Ahoj, já Ti asi moc nepomohu, když jezdím s člunem / já mám trošičku dospělejší 490cm/70Hp, samozřejmě na vleku/, tak převážně k moři,čili Itálie-Elba, Chorvatsko a Řecko. Sladký vody jen v Česku Orlík a Slapy. Zajímaly by mě ale ty Mazurský jezera v kombinaci obytňáku a člunu, jak je to tam s jejich provozem / povolení, poplatky, kotvení / a jestli sis nevšiml případných pohodových sjezdů do vody či jeřábů. Myslím si, že to přijde vhod více lidičkám, díky.


Docela by mě zajímalo, co takhle vede lidi k tomu, aby otravovali ostatní turisty třeba na Orlíku a Slpaech hlukem a smradem. Moře chápu, tam se to v tom možství ztratí.
Dokonce slyšel, že to někdo nazývá sportem :-)

-------------------------------------------------------------------------------------
Celkem mě Tvoje reakce pobavila, tak taky něco písnu.
Jsem si 100% jistý, že určitá část Tebou zmiňovaných turistů, udělá během jejich pobytu na zmíněných lokalitách dááááleko větší bordel a uškodí přírodě mnohem víc, než můj / naše / motory. Není turista jako turista. Sport to je velice pěkný / každý vyznává samozřejmě něco jiného /, je to podobný jako třeba na motorce nebo čtyřkolce. Zkus si takový člun nafouknout, dostat ho do vody a pak zase zpátky, to se jeden pořádně zapotí! A vodní lyže jsou taky super sport, ale pramicí je holt nerozběhneš. Líbí se mi od TRONICA to o té svobodě - a vo tom to je!i.


Uživejte si svobody, já na tyhle pražácký lokality už stejně nikdy v sezóně nepláchnu. Máš pravdu, že větší turistickej humáč jsem ještě nikde neviděl, motoráři jsou jen jedna promile. Mě to až tak nepálí, ale být majitelem jachty, rozhodně bych investoval do zbrojního pasu, i když doby, kdy byl na vodě klid, už se nikdy nevrátí.
Jen si přeju, že ty pupkáči (sportovci:-) , co tam vozí svoje vnoučky, je v tomohle stylu nebudou vychovávat.
Upravil mr_antik dne 07.02.2011 22:36, před 13 let
TadeuszCTplTadeuszCTplČlen
Přidáno před 13 let
Mój Kolega Wluczykije podał w ogólnym zarysie różne możliwości spędzania czasu nad wodą. Takich możliwości jest w Polsce setki, bo mamy ogromną ilośc jezior i szlaków wodnych.
Ja zapraszam Was nad jezioro Niegocin koło Giżycka, na camping "Szekla" we wsi Strzelce. Na hasło "CamperTeam" macie tam zniżkę i bardzo tani pobyt. Camping jest nad samą wodą. Połączenie jeziora Niegocin z innymi jeziorami poprzez kanały, a także bliskość jednego z najpiękniejszych jezior, z wieloma wyspami, Kisajna, będącego częścią wielkiego zlewiska Mamry, czyni to miejsce bardzo atrakcyjnym.
Często robimy tam spotkania karawaningowo-żeglarskie.
Obejrzyjcie sobie to miejsce na Google Earth. Oto koordynaty GPS:

N 53° 59' 12,09" E 21° 45' 42,19"

Wymieniana wczesniej marina EVELYN leży niedaleko od tego miejsca i jej namiary GPS:

N 53° 57' 46,29" E 21° 44' 39,10"

Pozdrawiam. :_


Kolega Wluczykije Vám ve svém příspěvku nastínil mnohačetné možnosti,které Mazurské jezera nabízí. Takových možností jsou v Plosku stovky,proto že máme velké množství jezer a vodních cest.
Já Vás zvu k jezeru Niegocin poblíž Giżycka,do kempu "Szekla" ve vsi Strzelce. Na heslo "CamperTeam" tady máte slevu a velmi levný pobyt.Kemp je přímo u vody. Spojení jezera Niegocin s jinýmy jezery je realizováno kanály, a také je v blízkosti jedno z nejhezčích jezer, s mnoha ostrůvky, Kisajna,které je částí velkého zlewiska Mamry. Toto místo je velice a krásné a zajímavé.
Často tady děláme karavanisticko jachetní srazy.
Prohlídněte si toto místo na Google Earth.
N 53° 59' 12,09" E 21° 45' 42,19"
Dříve jmenovaná marína EVELYN se nachází nedaleko od tud a její
GPS:N 53° 57' 46,29" E 21° 44' 39,10"

Zdravím
Upravil tronic dne 08.02.2011 09:48, před 13 let
TadeuszCTpl Připojili následující obrazek:
niegocin.jpg
tronictronicČlen
Přidáno před 13 let
Tadeusz děkujeme za další super krásné místečko.
Na Vaše pozvání jsme začali plánovat výjezd na první společný česko-polský výjezd.
www.caravan24.cz/...
Bude to velmi zajímavý výjezd a už se moc těšíme.
:^
R
roko73Člen
Přidáno před 13 let
Ahoj mám dotaz , máme motor 35 koniku a člun cca 5m je možno i sním se brázdit Mazurská jezera a pokud ano tak se rádi přidáme . Člu máme vedenej na potápěče HZS Chemička Litvínov . Děkuji za info Roko s bábovkama .
Ps. Všechny doklady máme v pořádku !i
Upravil roko73 dne 09.02.2011 19:02, před 13 let
tronictronicČlen
Přidáno před 13 let
Roko na tvou otázku jednoznačné ano - i s 35ti koňákem a 5ti metrovým člunem je možno na Mazurách jezdit.
Napíši tě tedy mezi účastníky Gumsrazu ok?A ještě dotaz pojedeš i Balt?
Upravil tronic dne 09.02.2011 21:40, před 13 let
S
SAVONDNováček
Přidáno před 8 let
Zdravim vsechny, asi je to tady mrtve vlakno, ale nenasel jsem nikde jine a chtel bych se ujistit jak to je na Mazurech a celkove v Polsku s pouzitim gumaku s malym zavesnym spalovacim motorem. U nas v CR je mozne do 10kW na nekterych mistech ale jak to je v Polsku teda a hlavne na tech Mazurech a okolnich lokalitach nyni v 2016 nebo 2017. Je to stale mozne?
Omlouvam se pokud je muj dotaz obtezujici, ale dekuji za kazdou jakoukoliv odpoved.

Jelikoz mame projete cele severni pobrezi od konce Helu az po Nemecko tak bych rad jeste mrnul na Mazury kde jsme nebyli a jelikoz mame gumaka neco pres 3,6m a motorek tak proto me tohle zajima.
Kazdopadne za pripadnou odpoved dekuji moc.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Co chceš vědět? Mazury naprosto v pohodě. Do 20 PS bez papírů půjčují tam lodě. Jízda bez omezení výkonu. Poldové mě jen pokárali že nemám na palubě vesty. Bez pokuty. Byl jsem v Bogaczevu. Ceny i lidi super. Sjezdy do vody má každý kemp. Sjezd se řekne slíp.
S
SAVONDNováček
Přidáno před 8 let
JJ diky, to mi snad staci jako odpoved (opravdu jsem necekal tak rychlou reakci, diky!) ohledne plavby na mazurech. Pokud muze byt spalovaci tak je to OK. Zatim je plan na jezero Śniardwy a od tamtud jezdit jinam.. Mozna jen bych si upresnil ze se nesmi se spalovacim motorem na nektery chraneny jezera, nebo v narodnim parku. Je to tak? Śniardwy snad nespada do zakazu. Pokud si na miste zakoupim nejakou podrobnou mapu tak snad tam bude neco i znaceny..

Jeste si pozjistuju kde a jak sehnat rybarsky listek, at muzeme s mladym taky zkusit i chytat, jestli tam neco je.
V Polsku je celkove vsechno svobodnejsi a to se me na nich libi, navic tam nemaji s nicim problem.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Na Sniardvy si dej bacha na mělčiny (klacky jen tak zapíchaný do dna nebo černožlutý tyče). V Mikolajkách koupíš mapu. Kup tu zalaminovanou, krám se jmenuje Žeglarstwo (žeglar= jachtař). Jak s rybím lístkem nevím, já to řeším "smažalna ryb" Prostě já toho Zandacze (candát), Wengosze (úhoř) a Okoně (okoun) umím jen dobře sežrat, ale to fakt umím !!!!
Na Sniardvy si dej majzla na předpověď. Jestli máš nějakou křapku tak se nevrátíš včas. Je to dost plocha a když přijdou vlny na malým gumáku budeš mít co dělat.
S
SAVONDNováček
Přidáno před 8 let
Smazalne ryb mame otestovany uz po celym pobrezi a nema taky chybu kdyz si clovek vecer cestou do kempu koupi rybu ktera vysi v udirne primo tam kde se dela, nebo rano cerstvou a usmazi si to treba sam jak chce... proste tech ryb je vsude dost a ceny jsou dobry, "Ryby Wedzone".
Rybi listek asi poresim az na miste, protoze se tam domluvit neni zadnej problem. Ten obchod tam urcite vyhledam a mapu poridim, protoze i tam se urcite pojede nejen jednou stejne jako k mori. Hold jsme nejak tomu polsku prisli na chut :).
Jeste me ale napada snad jako posedni vec, s tema vestama je to tam teda presne jak? Predpokladam pro vsechny na lodi, pes doufam nemusi mit nic :) mame malyho knirace pepr/sul a je zvyknutej jezdit i na kole v kosiku.. uz s nama procestoval i Alpy a byl na kazde dovolene :)
T
TandyČlen
Přidáno před 8 let
V Novém Targu (PL) jsem prohodil pár slov s prodavačem, který chodí chytat na jezera. Podle jeho slov, lístek jde okolo jezera bezproblémově koupit, stačí se jen zeptat. Na moři chytá bez lístku. Nejraději bere candáty. Polský rybářský pozdrav údajně je ,,Zlamaj kyjak,, - zlom udici. Beru ho s rezervou.:x
Tatifer
karelHkarelHČlen
Přidáno před 8 let
Tady je seznam jezer motorum zapovezenych http://mazury.inf...efa-ciszy/
Treba na Dobske jezero je zakaz motoru ale je to dobe znacene.
Mazury jsme projeli od jezera Labap (kde jsem taky chytil motorem o skalu) az po Sniardwy ( tam jsme strcili jen kousek vrtule, protoze bylo hnusne). A bylo to uzasny.
S tim pocasim ma Karel pravdu, pokud se to prizene stoji to za to.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

SAVOND napsal:
Hold jsme nejak tomu polsku prisli na chut :).
Jeste me ale napada snad jako posedni vec, s tema vestama je to tam teda presne jak?


:^ Mazury = vysoce návyková věc.
Kolik lidí v posádce - tolik vest. Neplavci a děti vesty na sobě (patrně myšleno na gumáka).
L
lada12Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Co chceš vědět? Mazury naprosto v pohodě. Do 20 PS bez papírů půjčují tam lodě. Jízda bez omezení výkonu. Poldové mě jen pokárali že nemám na palubě vesty. Bez pokuty. Byl jsem v Bogaczevu. Ceny i lidi super. Sjezdy do vody má každý kemp. Sjezd se řekne slíp.


Karle, znamená to, že v Polsku bez VMP a bez registrace člunu (mám jen 5hp motor) si mohu půjčit silnější motor do 20hp a jezdit? Díky za odpověď.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Samotnej motor ne, jen s lodí, půjčovny tam mají všude.
Všeho: od kajaků, šlapadel přes kajutofky a plachetnice až po skútry.
Ptal jsem se na to i polskejch vodních poldů. Byli celkem v pohodě. Jo, bacha na rychlosti.
V místě kde bylo 9km jsem jel 12 ale nepoznali to (a nebo neměli chuť to řešit,... :))
Člun na německejch papírech jim nevadil, ale že nemáme vesty - to se jim nelíbilo.
Samozřejmě s 5ti koňákem tě nikdo měřit nebude.
Upravil Karel Prokop dne 09.08.2016 12:28, před 8 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,660,677 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21689 sekund | Průměrně za: 0.21689 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB