Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Motor Fiat Ducato 2.5D vs Ducato 2.5TD: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Motor Fiat Ducato 2.5D vs Ducato 2.5TD

Poslední aktualizace před 5 let
R
RemzinČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Mekki napsal:
Zbláznilo se mi auto!!!:o O víkendu jsem jel od Prahy na Tábor a hrozil jsem se kopce u Votic, kdo to neznáte, tak je to asi 3km dlouhý táhlý stoupák na Českou sibiř, říkal jsem si, veme to trojka nebo budu muset za dvě?? ... Něco osvitilo mojeho dědka a dal to za 4 a úplně v klidu, čuměl jsem jako blázen, a to nefoukal vítr do zad..... Zřejmě nebudu měnit 2,5D za TD.


to Mekki , tak koukám že asi zas takovej rozdíl to nebude jestli D nebo TD . Mi jsme jeli to semé místo loni z putovní dovolené a měl jsem podobné obavy jako ty a nakonec taky za 4 a nahoře 5 . Já bych to asi neměnil v kopcích to bude trochu línější tahoun , ale přece obytka se skoro 3,5 t není závoďák a zase když jezdíš rozumně a moc ho nehoníš dá se jezdit pod 10 l na 100 osobní zkušenost a to jezdím mezi 80-90 a včas řadit jak padnou otáčky tak je ti turbo stejně k prdu než se to sebere tak řadíš . Jarda
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let
ono to neni jen o D nebo TD. TD motory maji prevodovky vyhnané do rychla, jako přiklad uvedu 5ty stupen-2.5d ma poměr 1,300 a 2,5Td ma 1,480 do rychla. k tomu 16tky kola místo 14tek...rozdil na obvodu je cca 20cm....od zkušených jsem dostal radu udělat 2,5TD a požít převodovku s D. ta td je moc rychla.trošku jsem počital a vyšlo mi-při 3tis ot. motoru na 16tkach kolech s TD převodovkou-117km-h s D převodovkou-99km-h....vztahuje se na motory citroen a peugeot.dukato ma vlastní převodovku,tam to muže být odlišné..
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
MekkiMekkiČlen
Přidáno před 13 let
Rád bych prubnul 16" kola na D, myslím, že by se s tím dalo jezdit a otáčky by šly o trochu dolu.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Mekki napsal:
Rád bych prubnul 16" kola na D, myslím, že by se s tím dalo jezdit a otáčky by šly o trochu dolu.



to neveme...ja dal misto 185 14- 195 14 a je to znat.sice to o neco min toci ale je to tupejší. 16 je už moc,to budeš často na 4ce.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
G
Nováček
Přidáno před 13 let

Citovat

Mekki napsal:
Zbláznilo se mi auto!!!:o O víkendu jsem jel od Prahy na Tábor a hrozil jsem se kopce u Votic, kdo to neznáte, tak je to asi 3km dlouhý táhlý stoupák na Českou sibiř, říkal jsem si, veme to trojka nebo budu muset za dvě?? ... Něco osvitilo mojeho dědka a dal to za 4 a úplně v klidu, čuměl jsem jako blázen, a to nefoukal vítr do zad..... Zřejmě nebudu měnit 2,5D za TD.



Jen aby to nebylo takový to zlepšení těsně před smrtí.Než to v motoru zaklepe,tak těsně předtím většinou jede jak střelenej:|
MekkiMekkiČlen
Přidáno před 13 let
Tuhle pověru znám a taky mě to napadlo. V tom případě bych asi sehnal TD a celej ho zgenerálkoval, ty prachy bych do toho asi vrazil a zas bude na 20 let pokoj.!) Ale je pravdou, že když jsem to napodzim koupil, tak to nejelo vůbec a ani to nezahulilo černě, tak jsam si trochu pohrál s dávkou na čerpadle a teď si při plným výkonu lehce zakouří a zdá se, že se pořád rozjíždí.
G
Nováček
Přidáno před 13 let

Citovat

Mekki napsal:
Tuhle pověru znám a taky mě to napadlo. V tom případě bych asi sehnal TD a celej ho zgenerálkoval, ty prachy bych do toho asi vrazil a zas bude na 20 let pokoj.!) Ale je pravdou, že když jsem to napodzim koupil, tak to nejelo vůbec a ani to nezahulilo černě, tak jsam si trochu pohrál s dávkou na čerpadle a teď si při plným výkonu lehce zakouří a zdá se, že se pořád rozjíždí.


To ale není pověra.Když jsem kdysi jezdil jako mechanik na mistrovství ČR superbiků,tak každýmu,jakmile si začal libovat,že motorka jede jak z praku,se to za pár kol rozletělo.Má to i logickej podklad.Pokud je motor volnější,má menší vnitřní odpory a jede líp.A nejlíp těsně před rozpadem(bohužel).
MekkiMekkiČlen
Přidáno před 13 let
V pátek jedu na Moravu do sklípku, tak já ty větší vůle a menší odpory otestuju.:^
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let
Jen jako zajímavost-motor použity v Peugeot J5 a Citroen C25 se vyráběl ve třech verzích...2.5D- 50kw 2.5TD -70kw a do dodávek NIKDY nemontovaný 2,5 TD 88kw-ten byl použit v Citroenu CXII turbo2, ma navic chladic vzduchu...a patrně i jiné vstřikovací čerpadlo.ale ten chladič je nejduležitější..:)
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
P
PilotekČlen
Přidáno před 13 let
Znalci, prosim Vas o odpovede na nasledujuce otazky:

1) Je vstrekovacie cerpadlo Lucas v motoroch 2.5D 54kW a 2.5TD 70kW (U25/661 a U25/674 resp. CRD93L a CRD93LS) REPASOVATELNE? Robia to diesel servisy, su na to diely a stolica?

2) Da sa Lucas v tychto motoroch nahradit Bosch-om?
Ak ano, neviete niekto aky typ Lucasu sa da nahradit akym typom Bosch-u?

Dakujem.
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let
Repasovatelné je ale cena u Lukasu je vetšinou poměrně vysoká...Nahraditelné Boschem je,ale ne každým.Jsou dva průměry hřídelí.a musí se přidat na naftě,což Bosch umožnuje.A nebudou sedět rysky na vrchní části rozvodu,protože Bosch je jakoby o polovinu otočený...možná bude překážet domek korektoru nahoře na čerpadle-asi trošku pobouchat karoserii:_
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Upravil petr a jarka dne 29.05.2011 22:49, před 13 let
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 8 let
Jak to asi dopadlo na te STK. By me zajimal vysledek....

Automatické sloučení 03.04.2016 15:41:
jen takovej dotaz, nemate nekdo k mymu hranatymu Ducatu funkcni nevycvachtanou prevodovku na 2.5TD motor? Treba nekomu lezi nevyuzita v garazi a nevi co s ni :-) ...

Automatické sloučení 06.02.2018 11:46:

Citovat

floridan79 napsal:

Jak to asi dopadlo na te STK. By me zajimal vysledek....

Automatické sloučení 03.04.2016 15:41:
jen takovej dotaz, nemate nekdo k mymu hranatymu Ducatu funkcni nevycvachtanou prevodovku na 2.5TD motor? Treba nekomu lezi nevyuzita v garazi a nevi co s ni :-) ...


Stale plati ze shanim prevodovku pro 2,5TD na stary Ducato.
Jinak co se mezichadice tyce taky jsem dodelaval. Kolik kW to ma navic nevim, da se to nekde zmerit a kolik to stoji?
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 06.02.2018 11:46, před 6 let
milan59milan59Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj Floridane79
měl bych jednu převodovku mít zahrabanou v garáži, ale tam půjdu nejdřív na jaře. Jestli na to nějak nespěcháš, tak si mě poznamenej a až se oteplí, tak se ozvi. Nevím v jakém je stavu, ale měla by být v pořádku. Ahoj Milan
P
pdNováček
Přidáno před 5 let
Ahoj,
mám provedenou výměnu 2,5D za 2,5TD, akorát nemám připojené žhavení. Když je teplota pod nulou, startuju to na 3x-4x, takže jsem to dal do servisu připojit a tam netuší odkud přitáhnout přívod paliva. Neporadí prosím někdo? Díky. Pavel
pachtapachtaČlen
Přidáno před 5 let
Přes přepad do nádrže, vede se to ze vstřikovacího čerpadla nahoru ke žhavicí cívce a od ní zpátečkou do nádrže.
Hanka a Pavel
P
pdNováček
Přidáno před 5 let
@pachta: Moc děkuji
Pavel
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,046,176 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28966 sekund | Průměrně za: 0.28966 (0) sekund | Dotazy: 120 | Použitá paměť: 2.12MB/2MB