Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 SEBEOBRANA: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

SEBEOBRANA

Poslední aktualizace před 8 let
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 9 let
Už je to pár let, takže se to mohlo změnit, ale měl jsem v Německu problém kvůli noži, tak jsem si nastudoval německý zákon o zbraních. Tenkrát tam kromě zde uvedeného byl i bočně otevírací nůž, pokud lze otevřít jednou rukou. Přišel jsem tenkrát o nůž kratší než 8,5cm jen proto, že měl na čepeli kolíček a šel tedy otevřít palcem ruky, která jej držela. Na druhou stranu tenkrát v zákoně stálo, že tyto zbraně lze převážet přes území Německa, pokud k tomu jednak existuje důvod a jednak jsou v uzamčené schránce znemožňující okamžité použití zbraně.
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
LerryLerryČlen
Přidáno před 9 let
Ahojky, čítam, čítama nejak som sa stratil :-)
Prosim - jaký nôž môžem mať v šuplíku v kuchynke /na chleba, velký 5-6 kilový melon, a pod./ ? ? Myslím normálny kuchynský. Ďakujem za odpoveď na priamu otazku :-)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Lerry napsal:

Ahojky, čítam, čítama nejak som sa stratil :-)
Prosim - jaký nôž môžem mať v šuplíku v kuchynke /na chleba, velký 5-6 kilový melon, a pod./ ? ? Myslím normálny kuchynský. Ďakujem za odpoveď na priamu otazku :-)


Delší nože než 12 cm můžeš v karavanu mít, ale musí být v zamčeném pouzdře (kufr, taška na zip se zámečkem atp.)
více se dovíš tady na té diskuzi:

http://rybolovnor...v-nemecku-
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Z ambasády

Tohle si vytisknete:

http://www.prag.d...ser_cz.pdf

Nová úprava dovozu nožů
Podle nově platného § 42 a č. 2 zákona o zbraních je od 01.04.2008 zakázán dovoz zavíracích nožů pro jednu ruku nebo nožů s pevnou čepelí delší než 12 cm.
Dle odst. 2 citovaného ustanovení zákaz neplatí, když je nůž transportován v uzavřeném pouzdře nebo když pro jeho dovoz existuje oprávněný zájem.
Oprávněný zájem existuje tehdy, když jsou předměty dováženy v souvislosti s výkonem povolání, s dodržováním tradic, se sportem nebo slouží všeobecně uznávanému účelu.
I nadále existuje zákaz dovozu
 nožů s čepelí kolmou k rukojeti, motýlků, gravitačních nožů,
 vyhazovacích nožů, s výjimkou těch, jejichž čepel vystřeluje
z rukojeti ze strany a
 není delší než 8,5 cm,
 ve svém středu vykazuje minimálně šířku 20 % své délky,  není oboustranně naostřená a
 má spojitý hřbet, který se směrem k ostří zužuje
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Van napsal:
nebo slouží všeobecně uznávanému účelu.


zkratka nuz na chleba je nuz na chleba i kdyz meri 20 cm a sekacek na maso je porad sekacek na maso, k cemuz take slouzi a tim padem je to vec ktera "slouží všeobecně uznávanému účelu".
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 9 let
Jezdím do Norska na ryby a nože vozíme uplně normálně. A jsou to docela velké kudly. Před pár roky nás kontrolovali poliši při návratu v přístavu Rostock. Zrovna tam probíhal nějakej sumit světových státníků.Nože jsme měli v kufrech a nikdo z polišů když je viděl neřekl ani popel. Holt takový nůž nesmíš mít za pasem nebo v odkládací desce.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Je otazka, co nuz na chleba? Sebrali by za nej nekoho?

Jinak reseni proste:

"nůž >8,5cm transportován v uzavřeném pouzdře"

Tedy ne volne v supliku, kastliku nebo za pasem...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Van napsal:

Je otazka, co nuz na chleba? Sebrali by za nej nekoho?

Jinak reseni proste:

"nůž >8,5cm transportován v uzavřeném pouzdře"

Tedy ne volne v supliku, kastliku nebo za pasem...


Já tu kontolu přežil (už jsem to kdysi psal, ale to si ještě nebyl členem).
Nic příjemného to nebylo, ale německá policie nechala i velké nože (vozím dva opravdu větší) tam kde byly - to jest v šuplíku a neřekla ani slovo.
Jen to prohledávání ostatních kastlíků po celém autě mi přišlo poněkud přehnané, nicméně pokud je to jejich práce, tak se musí alespoň přiznat, že ji dělali poctivě .... že je to celé poněkud zvrhlé si myslet ovšem nepřestávám :)
4.114683,118.628756
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 9 let
Naštěstí nám se do šuplíků celníci ještě nedostali protože máme Montyho(křîženec jezevčíka s kníráčem) který nějek vrozeně je nemá rád a ač ho manželka drží vždy celník jak sebevědomě leze do auta tak z auta vycouvá s děsem v obličeji a za ním náš Monty malého vzrůstu ale s velkým srdcem.Já pak stojím mimo obytku s uvázaný psem oba vykázaní se svého domova,já pokorně mlčím,Monty štěká a osádky aut (jezdíme na balkán tak většinou pašeráci) se chechtají a tím vlastně snižujeme autoriru celníkům a jsme vybaveni velice rychle.Je to kouzlo nechtěného ale dneska se směju i já. Kdyby zjistili že mám v autě mačetu na dřevo, tŕi pepřáky a vyhazovací obušek který nám přibalil syn ve strachu o rodiče máte v čechách o jednoho teroristu vìce. Mnnooo musím udělat v obytce pořádek podle předpisů.Petr
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 9 let
Tak vážení, zajímavé počtení a názory.
Myslím, že přehled a pravdu má bearmountaincz .
Ti co si zdráhají připustit potřebu razantní obrany, se ještě jistě nedostali do krajní nouze. Ne každý šmejd, který jde z prvu jenom krást, u toho v případě přistižení zůstane. Těch mrtvých či zraněných, mnohdy i neškodných důchodců, kteří měli tu smůlu, že přistihli zloděje při krádeži, bylo a ještě bude dost.
Tedy se bránit účinně má smysl a hned dvakrát. Za prvé se ubráním a za druhé si mnozí dají pozor, pokud zjistí že občas to některý zlodějský šmejd nepřežije.
Tedy pokud se rozhodnu bránit pistolí, tak jedině pravou a nabitou. Pokud vytáhnu plynovku, tak je velká pravděpodobnost, že šmejd vytáhne pravou.
Pokud jde o použití různých pepřáků, tak musí mít homologaci pro danou zemi, tak na to pozor !
Pokud vytáhnu beisbolovou pálku, je dobré mít i rukavice. Hraju a mám celou soupravu. Pálku jsem použil jako nouzi a nepřipravoval jsem se na to. V autě mohu použít i třeba trubku ke zvedáku, mám ji jako potřebné nářadí. Ale obušek se může někdy těžko zdůvodňovat, hlavně teleskopický. Může se brát jako zákeřná zbraň. Tedy legální pistole je primárně braná na legální obranu, tedy je to ta nejméně problémová obrana a legální. Samozřejmě v případě použití, musí trvat útok na mou osobu či na jinou osobu.
Například v kamionu zřejmě neobhájím beisbolovou pálku, ale montážní páku či trubku k heveru ano.
V domácnosti obhájím kuchyňský nůž, jako pomůcku na nouzovou obranu, samozřejmě pistoli, ale horší to může být s metrovým kabelem opatřeným s okem do ruky.
Ty kuchyňské nože v obytku, to je poněkud paradox. Vždyť se jedná o domácnost, sice na kolečkách a do kuchyně nutně nože patří, dokonce jsou nutné.
Neumím si představit kuchaře na lodi, který musí mít nože zamčené ve kufříku. Jedná se také o domácnost a kuchyň, tentokrát na vodě.
Mimo jiné, mám SA58, na osobní obranu. Tedy ho mohu u sebe nosit nabitý, ale skrytě.
Nedělejte se střenými zbraněmi zase takovou vědu. Vždy to je o člověku. Řidič který je pod vlivem alkoholu či drog, je podstatně větší nebezpečí !!! :v
A že jich kolem nás bohužel je víc než dost. A mrtvých a zraněných také. To u střelných zbraní tomu tak zdaleka není.:_
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 9 let
Ovšem ne takové Sa58 jak jej známe, ale s úpravou znemožňující střelbu dávkou. Jinak by to byla zbraň kategorie A. No a pak zas nechápu, proč tahat takový kus železa... :)
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 9 let
Samozřejmě že je v kategorii ,,B" , jde jen o to, že je na rámu maličký nálitek, který znemožní přeplutí páčky na dávky.
Jinak samozřejmě sebou netahám SA58 sebou. Nosím si ho střelby na střelnici. Mám ho v pouzdře od houslí s nápisem GALAPETR.
Na osobní obranu mám revolver 2 1/2 palce 5 raný na náboje 38 speciál. je maličký, lehký a spolehlivý a nemusí se natahovat, tedy vždy připraven k okamžitému použití.
Samozřejmě ani ten sebou běžně netahám. Ale jsou oprávněné okamžiky , kdy přeci jenom si ho vezmu.
Na vysvětlenou, jen jsem reagoval na založené a poměrně hodně rozvinuté téma tady.
Ale sebeobrana v dnešní době je opravdu aktuální a oprávněné téma. Nebo si slušný člověk, opravdu musí od šmejdů nechat všechno líbit ?:_

Automatické sloučení 29.04.2015 07:54:
Jenom pro zajímavost, před Kalašnikovem měl bývalý Sovětský Svaz ve výzbroji útočnou pušku zn. Simonov. To je opravdu krásně a poctivě vyrobená zbraň. Je vyrobená v roce 1951 a koupil jsem ji jako nepoužitou uloženku. Přikládám foto. Páskuje se s deseti náboji horem, ale je k ní možné koupit spodní zásobník na 40 nábojů.:^
Ještě dávám foto SA58 v pouzdře od houslí.
Jinak pro nezasvěcené. Pod označením samopal, se jedná o samočinou zbraň, na PISTOLOVÉ náboje.
Ty ostatní jsou útočné samočinné pušky, protože používají náboje puškové či redukované puškové náboje.
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
Upravil Kapitank1400 dne 29.04.2015 07:54, před 9 let
Kapitank1400 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 9 let
Simonov je nádhernej mazlík. Ale abychom se vrátili k tématu, palná zbraň neřeší zde popisovanou sebeobranu v zahraničí. Evropský zbrojní průkaz je bohužel stále nepoužitelná teorie...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Prave jsem to chtel napsat, ze palne zbrane do zahranici asi tezko. A "malicky nalitek" - ono tech uprav je na tech starych puskach vic (anebo mas nejaky prvni kousek?) a mnoho jich kvuli tomu take ne prilis dobre funguje viz hermex efekt ci jak se vsem tem symptomum prezdiva.

Mmmch. na obranu takovy strep snad jen kvuli cene (okolo 4000-5000) a parade, jiny ucel to zjevne nema, nebo ano? Kdyz to neumi/nesmi strilet davkou.

Copak nejaky uzivatel karavanu byl prepaden a zabit zlodejem? Kolik jich bylo v Evope za poslenich 10 let?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 9 let
Do zahraničí to samozřejmě nejde vozit.
Ani tady v drtivé většině nic s uvedeného nevozím. Především je starost, aby to někdo neukradl.
Ale jak jsem psal, jsou situace, kdy si něco z arzenálu vezmu k sobě.

Přeji vám všem krásné dny a hodně zážitků bez potkání nějakého blba.

Slávek
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 8 let
nd06.jxs.cz/504/375/95dfc3e52b_102205498_o2.jpg
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 8 let
V Dánsku nelze použít ani pepřový sprej, viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/3929...okuta.html
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

_P_H_ napsal:

V Dánsku nelze použít ani pepřový sprej, viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/3929...okuta.html

To je skutečně hodně smutný.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Ja mam ve skrini pripnuty Basebalovy obusek s USA v hliniku, a v aute schovany prak s 50 ocelovymi kulickami z loziska o prumeru 2 cm,uz jsem byl
i kontrolovany kdyz jeste byly hranice a kdyz jsem nemeckym celnikum rekl ze hraju Baseball, tak me nechali pokazde na pokoji. S tim prakem kdyz
nekoho napalim tak prijde s botama od snehu !

Honza/Discoverfun
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 8 let
V Německu je povolen pepřák jen na zvířata.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,041,019 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26434 sekund | Průměrně za: 0.26434 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB