Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 SEBEOBRANA: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

SEBEOBRANA

Poslední aktualizace před 8 let
ipyipyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

jarda77 napsal:

[quote]JardaMajka napsal:
A jak je to s legislativou třeba v Německu? Nedávno jsem viděl v televizi případ jak německý Simír našel v českém autě nějakou takovouto věc, tuším boxera a byla to pokuta kolem 70 000,-. Taky bych sebou rád vozil nějakou plynovou pistoli, ale mám z toho obavy.[/qu

Tak kamarád taky vozil ve dveřích teleskop. obušek. Při cestě do Livigna si ho všimnul policajt na švícarkejch hranicích. Jednali s ním jako s čelním představitelem Al kaidy. V autě měl manželku, dvě malý děti, stejně ho zavřeli do cely asi na 5 hodin a vyšetřovali. Nakonec ho tedy pustili a ani pokuta nebyla vysoká "jen" 700,-Eur.
Tak já tedy vozím radši tohle:http://www.highlife.cz/esp-sprej-peprovy-anti-dog-18ml-v2264 , a Simírovi budu tvrdit že to na lidi není, ale že to je na zdivočelý psi v Portugalsku. :o


Ahoj. Z Nemecka mam nemilu prihodu ked ma chceli zavret za nedovolene ozbrojovanie kvoli Cinskemu noziku takej nepodarenej vyskakovacke.Bolo mi povedane ze v Nemecku kazdy nozik ktory dokazes otvorit jednou rukou je brany ako zbran.Stalo ma to 150 eur pokutu zapisy zhabanie noza bratie odtlackou a dve hodiny birokracie.Pritom som drzitel zbrojneho pasu na nosenie zbrane...V Nemecku urcite taketo veci neodporucam aspon ich treba skryt a nenechat ich vo dverach kde si to policajt hned vsimne.
Ivan..
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 11 let
presne tak, vozit peprak a tvdit ze je to na zle psi, kdyz me kontrovali, tak ho taky nasli, mam ho ve dverich aby byl poruce, takze se me ptal na co to mam, chvilku jsem premyslel a ten jeho kolega zacal stekat asi si myslel ze nerozumim, tak jsem ho v tom utvrdil a pak me rikal, ze pokud je to na lidi je to brano jako zbran, ale kdyz je to na zle psi, ze je to OK. Tot moje zkusenost.
SvanSvanČlen
Přidáno před 11 let
Ano - v Německu je pepřový spray povolený ale například ve Švýcarsku za něj dostanete pokutu (vím i o 1500,-franků tedy až 35 000,-czk) a soud...! Stejně tak jakýkoli nůž schopný otevření jednou rukou (vyhazovací, vyskakovací) případně větších rozměrů (dýka, mačeta...) je velký problém-okamžitě vám napaří nedovolený dovoz zbraní a jdete k soudu (vlastní zkušenost :-). Jakákoli navigace ve které jsou zaznamenány stacionární rychlostní radary (byť by se nacházela třeba v kufru auta) je zabavena, zničena a rovněž dostanete značně vysokou pokutu...V CZ jezdím stále s nějakou zbraní (mám je rád :-) ale do zahraničí (po zkušenostech) už vyndávám z auta i kuchyňské nože a nechávám tam jen ty zubaté na chleba a proklepávám všechny věci, jestli jsem někde nezapomněl 1 náboj - když narazíte na blbce je to pro ně stejné, jako když vezete samopal..Dokonce i vzduchovka, pokud na ní není vyraženo F v kroužku (frei) je brána jako nebezpečná zbraň (opět nepříjemná osobní zkušenost).
simchasimchaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Svan napsal:

Ano - v Německu je pepřový spray povolený ale například ve Švýcarsku za něj dostanete pokutu (vím i o 1500,-franků tedy až 35 000,-czk) a soud...! Stejně tak jakýkoli nůž schopný otevření jednou rukou (vyhazovací, vyskakovací) případně větších rozměrů (dýka, mačeta...) je velký problém-okamžitě vám napaří nedovolený dovoz zbraní a jdete k soudu (vlastní zkušenost :-). Jakákoli navigace ve které jsou zaznamenány stacionární rychlostní radary (byť by se nacházela třeba v kufru auta) je zabavena, zničena a rovněž dostanete značně vysokou pokutu...V CZ jezdím stále s nějakou zbraní (mám je rád :-) ale do zahraničí (po zkušenostech) už vyndávám z auta i kuchyňské nože a nechávám tam jen ty zubaté na chleba a proklepávám všechny věci, jestli jsem někde nezapomněl 1 náboj - když narazíte na blbce je to pro ně stejné, jako když vezete samopal..Dokonce i vzduchovka, pokud na ní není vyraženo F v kroužku (frei) je brána jako nebezpečná zbraň (opět nepříjemná osobní zkušenost).

http://www.uamk.c...=7&k=4
Zajimave, vsimni si odstavce Omezeny dovoz.
SvanSvanČlen
Přidáno před 11 let
Podíval jsem se na stránky ww.ezv.admin.ch/ - zdá se, že se opravdu předpisy trochu zmírnili (už je to pár let co jsem měl na CH hranicích několik problémů) nicméně spray (s výjimkou pepřového) je nadále zakázaný
stejně jako ty navigace a zbraně (lovecké a sportovní) jsou uvedeny v kolonce "nahlášení na hranici" a asi bych to ani nezkoušel - poté co u mě v autě našli před lety zapomenutý vyskakovací nůž mi po tučné pokutě a dvouhodinovém vyplňování protokolů nakonec přišel dopis z Bernu, že při jakémkoli dalším přohřešku na hranicích mi bude vstup na území Švýcarska a Liechtestejnska zakázán...Ještě minulý rok když mi při důkladné prohlídce auta našli alespoň prak tak se jim také nelíbil a tvrdili mi, že je to také zbraň (naštěstí mě nakonec pustili).Obávám se, že když na hranicích narazíte na aktivního blbce, je veškeré vysvětlování marné.
BukerBukerČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

bearmountaincz napsal:

Převoz zbraní v rámci EU řeší zákon 119/2002Sb., viz. Evropský zbrojní průkaz. Spolu se povolením vstupu na území jednotlivých států (požádáte na amasádě) není problém a nehrozí pokuty a problémy.
No a dále se tu vyskytuje klasická fáma - použití zbraně, "nesmí střelit útočníka, který nemá pistoli, ale jen nůž atd." To je pánové naprostý nesmysl, nic takového v zákoně není. Zákon hovoří o tzv. Nutné obraně a Krajní nouzi.
Nutná obrana je zjednodušeně boj o holý život (vlastní), krajní nouze boj o život a majetek cizí.

Nutná obrana musí být z logiky silnější nebo stejná jako útok (opak krajní nouze, kdy musí být způsobená škoda útočníkovi menší). Lze způsobit útočníkovi i větší škodu, než hrozila z jeho útoku, ale nesmí být mezi nimi hrubý nepoměr. Není nutno se omezit na pasivní odrážení útoků a ustupování - lze i aktivní obrana, ale nestává se tím z obránce útočník.

Jinými slovy, pokud na vás profesionální lupič vytáhne nůž, je předpoklad, že vás chtěl zabít. Pokud na vás vezme 120kg chlap bejsbolku a vy jste 50 kg sušinka, tak vás taky jednou ranou zabije. V obou případech jej můžete bez obav (zepředu) klidně rozstřílet na hadry.

Každopádně platí 2 základní pravidla:
1)pokud se rozhodnete použít zbraň, útočník nesmí mít šanci mluvit. Největší chyba je špatně se trefit a pak roky u soudu poslouchat jak on nechtěl..
2)je lepší chvíli sedět, než navždy ležet :-)







Plně s tebou souhlasím... !!!!
Když člověk cestuje s rodinkou s malejma dětičkama a příde agresor s nožem,nemyslím tím souseda v kempu co má vruce nůž a zástěru na vaření a jestli nemám koření:-) Myslím tím agresora,který vyhrožuje rodince likvidací pokud mu nedám blablabla... tahám zbraň,varovnej vystřel do vzduchu a miřím na trojúhelník,dám mu čas na rozmyšlenou-odejít... pokud udělá krok kemě má smůlu... pokud mě soud zavře za nepřiměřenou obranu,útěchou mi bude že moje rodinka bude v bezpečí... samozřejmě že bych volil nejraději to nejmenší a vyhnul se střetu,ale bohužel to opravdu někdy nejde...
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Tak když už v sobě najdete tolik odvahy zabít člověka, tak již na vojně nám vtloukali do hlavy "mrtvej svědek- dobrej svědek" a byť střílím a mám zbroják, nevím zda bych zabil, naštěstí se snažím předvídat a předcházet takovým situacím, ale člověk nikdy neví, že ?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
YettiYettiČlen
Přidáno před 9 let
Rozumný člověk se snaží těmto situacím vyhnout za každou cenu. Můžeš mít tisíckrát naučeno jak se chovat a co udělat, ale když se to pos.e a jednáš v afektu, ve strachu o děti, uděláš zoufalé kroky, který bys nikdy za "střízliva" neudělal. Co je lepší, mít možnost sáhnout pro zbraň a pak si to vyčítat, nebo nemít kam sáhnout a vyčítat si že nešlo jak zabránit .... to se nevymyslí, to si musí každý sám.

Spíš všem přeji, aby se do těch situací nedostali :_
Yetti
E
EsperoČlen
Přidáno před 9 let
No k tomu co jsem četl jsem četl (mám pistli ČZ 75, 9 mm Luger a pak meč, klasický rytířský, se zakaleným ostřím a nabroušený dlohý asi 1,5 metru - dá se stím useknout třeba ruka nebo i hlava) jedna rada, co mi dal jeden policajt - kriminalista. Když už se do takové dituce dostaneš, snaž se agresora zabít, potom totiž bude k dispozici jenom tvoje tvrzení a policajtům nezbude, pokud jiné stopy nebudou svědčit o nepravdivosti, než tu sebeobranu akceptovat.
L
lekiČlen
Přidáno před 9 let
Pirat z RuzynePirat z RuzyneČlen
Přidáno před 9 let
Zdar pánové, jsem bobkař, ale do zahraničí bych si zbraň nebral. V této souvislosti mi kamarád před cca čtyřmi lety vyprávěl příběh: Vzal manželku na výlet do Švýcar. Při běžné silniční kontrole si policista všiml slzného spreje a po detailní prohlídce vozu ještě teleskopického obušku. Protože je kamarád komunikativní typ, pustil se s policistou do diskuze. Na závěr policistu poučil, že Švýcarsko žije z nacistického zlata a že když si neváží návštěvníků, tak již nikdy nepřijede. Na policisty to prý udělalo dojem, dostal na výběr auto jako kauce, nebo kauce v řádu několika set CHF. Zaplatil kauci a následně dostal poštou informaci o přestupkovém řízení, kde byl vyrozuměn, že se kauce rovná pokutě. Pirát.

Automatické sloučení 18.02.2015 19:54:
Zdar pánové, jsem bobkař, ale do zahraničí bych si zbraň nebral. V této souvislosti mi kamarád před cca čtyřmi lety vyprávěl příběh: Vzal manželku na výlet do Švýcar. Při běžné silniční kontrole si policista všiml slzného spreje a po detailní prohlídce vozu ještě teleskopického obušku. Protože je kamarád komunikativní typ, pustil se s policistou do diskuze. Na závěr policistu poučil, že Švýcarsko žije z nacistického zlata a že když si neváží návštěvníků, tak již nikdy nepřijede. Na policisty to prý udělalo dojem, dostal na výběr auto jako kauce, nebo kauce v řádu několika set CHF. Zaplatil kauci a následně dostal poštou informaci o přestupkovém řízení, kde byl vyrozuměn, že se kauce rovná pokutě. Pirát.
Upravil Pirat z Ruzyne dne 18.02.2015 20:54, před 9 let
antantČlen
Přidáno před 9 let
my teda vozime strasne kramu co jdou pouzit k sebeobrane, od golfove hole,trekove hole po sekerku na zatloukani stanovych koliku,ale kdo utece vyhraje..nicmene dat si rok dochazku na http://www.krav-m...ademy.html neni urcite k zahozeni..
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

ant napsal:

my teda vozime strasne kramu co jdou pouzit k sebeobrane, od golfove hole,trekove hole po sekerku na zatloukani stanovych koliku,ale kdo utece vyhraje..nicmene dat si rok dochazku na http://www.krav-m...ademy.html neni urcite k zahozeni..


Krav Magu dělám asi rok - civilní verzi a nikdy jsem se necítil lépe a nebyl v lepší kondici než teď bezmála skoro v šedesáti.
Jarda
L
lada12Člen
Přidáno před 9 let
Jen tak pro zajímavost - každý Švýcar dostane po vojenské službě střelnou zbraň domů, aby v případě mobilizace měli vše po ruce.
D
DZIZIČlen
Přidáno před 9 let
Kluci, vy co rozumíte pistolkám - mám dotaz.
Roky vozím v obytce startovací pistoli - poplašňák, bere se to v cizině jako zbraň?
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
No to v každém případě.:_
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

DZIZI napsal:

Kluci, vy co rozumíte pistolkám - mám dotaz.
Roky vozím v obytce startovací pistoli - poplašňák, bere se to v cizině jako zbraň?


No to je tedy otázka... Zkus ho někdy vytáhnout v cizině na hranicích nebo na policajta. A uvidíš ten forr
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 9 let
Nikdo nebude řešit, zda je to plastová hračka, plynovka, nebo poplašňák, pokud k něčemu dojde tak je v cuku letu po tobě, ale zřejmě k tomu nedojde jestli jí nevytahuješ a neukazuješ a pak je zbytečné ji vozit...
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
hombredavidhombredavidČlen
Přidáno před 9 let
Do zahraničí sebou nic nevozím, spíše se snažím předcházet situacím kde by možnost napadení nebo vykradení byla. Prostě co nejvíce snížit procentuální riziko. V případě napadení nebo ohrožení se pokusit utéci. Pokud by to nešlo, tak řešit situaci indivuálně. Třeba i zaplatit prostě vyhnout se fyzickému kontaktu. Vlastní zdraví a je mi přednější něž cokoliv jiného. Když není vyhnutí tak se účině bránit, jde to i holýma rukama když člověk ví co s nimi. Jako zbraň může sloužit i kámen , klacek , svazek klíčů prostě cokoliv máte po ruce a nemusíte se na hranicích nikomu zpovídat. Klíče na silnějším řetízku je hrozná zbraň.
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
http://www.polici...mecku.aspx

Zákon o zbraních, který v Německu platí, striktně vymezuje zbraně, jejichž držení a nabývání je zakázáno. Mezi zakázané zbraně patří vystřelovací a úderové í nože, dále „motýlky“, úderové prstýnky tzv. „boxery“, ocelové teleskopické obušky, nunčaky a vrhací hvězdice. Z této skupiny zakázaných zbraní jsou vyňaty (a tedy povoleny) pouze nože s bočně výsuvnou čepelí, pokud její délka nepřesahuje 8,5 cm a nemá oboustranně nabroušené ostří.
Kdo poruší toto zákonné ustanovení, dopustí se trestného činu, za který pachateli hrozí peněžitá pokuta nebo trest odnětí svobody až na 5 let.
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,710,973 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22834 sekund | Průměrně za: 0.22834 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB