Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kvalita propanu v kopozitních lahvích: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kvalita propanu v kopozitních lahvích

Poslední aktualizace před 13 let
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Jakou máte zkušenost???
Já hroznou nejdříve jsem si mysle, že mi topení nepracuje jak má ( zhasínalo viz jiné moje vlákno), bohužel jsem zjisti že kupuji znečištěný propan zřejmě butanem takže plyn v mrazech zamrzal (v bombách zůstávalo cca 5 až 6 kg plynu) vyměnil jsem dodavatele ale i u toho posledního (Hikro) mi plyn zamrzl v láhvi zůstalo už „jenom“cca 3 kg plynu.
Pokud se nepletu tak v propanu by mělo být maximum 5% butanu.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Jo a bomby jsem kupoval výměnným způsobem
bumlbumlČlen
Přidáno před 13 let
Tak to me nenapdlo....ale faktem je ze pozoruji jinou delku vydrze stejne lahve v zime.....ted jsem vybral tento vykend lahev uplne na nulu pze byla sakra lehka ale ta od hykra tak lehka po vypotrebovani nebyla....ale pouzivam klasickou kovovou lahev...
X
xgojnyČlen
Přidáno před 13 let
A oni někde vyměňují bomby přímo již naplněné čistým propanem. Já jsem si myslel, že jediná možnost je si přijet naplnit a nebo si dopředu zavolat a nechat si čistý propan naskladnit.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Hmmm já zas nevím kde plní přinesené KOPOZITKY čistým propanem aspoň teda v Práglu
bumlbumlČlen
Přidáno před 13 let
Mam nemeckou plechovou bombu...tu memni v Hykru....
Mam pak klasickou ceskou a tu menim v Bohnicich ale firmu si nepamatuji....
Kompozitni myslim naplni nekde v Celakovicich...ale da se to najit nekde tady ve vlaknech....
me by nikdy nenapadlo pokud je lahev oznacena stitkem Propan ze muze byt mixla s butanem a to vevetsi mire nez zanedbatelne:-(
midlummidlumČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

buml napsal:
Mam nemeckou plechovou bombu...tu memni v Hykru....
Mam pak klasickou ceskou a tu menim v Bohnicich ale firmu si nepamatuji....
Kompozitni myslim naplni nekde v Celakovicich...ale da se to najit nekde tady ve vlaknech....
me by nikdy nenapadlo pokud je lahev oznacena stitkem Propan ze muze byt mixla s butanem a to vevetsi mire nez zanedbatelne:-(

S úsměvem nám několik měsíců plnili propan-butan ve Flaga Hustopeče i přes několikrát vyřčené přání,že to chceme do karavanu a tedy čistý propan.Byl jsem u toho několikrát a vždy jsme čekali na naplnění.Přišly mrazy a hotovo.Až Děda Lebeda mě upozornil,že podle jejich webových stránek 5kg lahve plní pouze PB.Asi ze skromnosti nás takhle vodili za nos a jen inkasovali.Takže jsme o další zkušenost bohatší.:@
Upravil midlum dne 24.01.2011 14:10, před 13 let
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
Za cenu propanu (včetně paragonu vystaveného na propan) jsem koupil ve skutečnosti dvě 10 kg láhve propan-butanu v Hajanech u Brna. Řekl bych, že se jedná o běžný stav. Je třeba tyto prodejce vzájemnou spoluprací - výměnou informací eliminovat a naopak napsat o těch prověřených poctivých.
Petr a NataliPetr a NataliČlen
Přidáno před 13 let
Nevím v čem je problém.Já si jezdím měnit kompozitky do stejné stáčírny ,která dodává tyto lahve i do Hykra a již druhou zimu nemám žádný problém.Oni jsou však totiž i takový chytráci ,aby ušetřily 20,-Kč tak nechají tu kompozitku naplnit v létě kdekoliv na pumpě.Pak na zimu jedou do Hykra a chtěj čistý propan.Ty lavhve se střídaji mezi lidma a nevíš pokom se ti dostala lahev do ruky.Zas je plňej jen zaměstnanci co to ojebávaj jak se dá a už je problém na světě.
Petr!y a Natali!l + Anetka Pfft
M
MiroslavNováček
Přidáno před 13 let
A kdepak se tedy taková kompozitka dá poctivě naplnit abych ji nemusel měnit a měl jistou kvalitu? Třeba Praha a okolí??
Petr a NataliPetr a NataliČlen
Přidáno před 13 let
Vždyť se tu snažím vysvětlit.Okolo Prahy je to asi blbý.Ten dodavatel do Hykra plní do kompozitek zásadně jen propan.Jenže je spousta takových co v létě do těch kompozitek nechjí naládovat kde co a kdekoliv a potom se ty poctivý nemůžou divit ,že tam je trochu i té vodu po předchozím uživateli (jelikož lahve si v zásadě jen měníš).Zas to plní jen zaměstnanci co to flákají.Já jezdím plnit do Milevska a je to v pohodě tedy zatím.Když tam něco jednou zbylo tak jsem je zjebal a oni my ten rozdíl odečetli.Nejde skoro o nic bylo to asi 40,- Kč,ale nasere to jelikož s tím plynem na cestě počítáš.Jistotu nemáš vlastně nikde.
Petr!y a Natali!l + Anetka Pfft
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
A to má být omluva nezodpovědných zaměstnanců, které by jsme měli tolerovat, protože bordel je v této republice ve všem? Není podstatné, když zaplatím o 20, 50 kč více, podstatné je, jestli se vracím z dovolené, která stojí peníze (nafta, skipasy, pojištění) o několik dnů dříve, protože místo propanu jsem vezl propan-butan. To co v láhvích zbývá vůbec nemusí být voda (pokaždé mi v teple dohořel). Je to většinou butan. Spousta lidí má sporák na propan-butan a láhev mají venku. Když dojde (vypálí jen propan), vrací výměnou a hádejte co se stane v plnírně?!
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
No jenom to doplní přeci a tím pádem tam je zase větší procento butanu.
To říkám furt.
Jirka
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mmusil napsal:
Za cenu propanu (včetně paragonu vystaveného na propan) jsem koupil ve skutečnosti dvě 10 kg láhve propan-butanu v Hajanech u Brna. Řekl bych, že se jedná o běžný stav. Je třeba tyto prodejce vzájemnou spoluprací - výměnou informací eliminovat a naopak napsat o těch prověřených poctivých.



Muže to být třeba náhoda.Já bral v hajanech také,tedy již loni a dojel jsem ji v mrazech uplně celou. Co jsem dal nádrž tak mám od těchto starostí pokoj.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
G
GulliverNováček
Přidáno před 13 let

Citovat

mmusil napsal:
Za cenu propanu (včetně paragonu vystaveného na propan) jsem koupil ve skutečnosti dvě 10 kg láhve propan-butanu v Hajanech u Brna. Řekl bych, že se jedná o běžný stav. Je třeba tyto prodejce vzájemnou spoluprací - výměnou informací eliminovat a naopak napsat o těch prověřených poctivých.


Jako provozovatel plnírny v Hajanech se musím ohradit proti nařčení, že za cenu propanu prodáváme propan-butan. S propan-butanem a propanem obchodujeme ve velkých objemech a výměnu lahví přímo na plnírně běžně neděláme. Jsme rovněž karavanisté a výměnu propanu děláme pro kolegy spíš jako službu. Přivydělávat si záměnou propanu a propan-butanu na 2 kusech lahví nemáne zapotřebí. Jinak k otázce kompozitových lahví můžu sdělit jen to, že přes výhodu, že jsou výrazně lehčí, se po počáteční eufórii přestaly vyrábět. Jsou na tom ve srovnání s klasickými lahvemi nesrovnatelně hůř z hlediska bezpečnosti a životnosti. Na kvalitu plynu ale lahve nemají vliv žádný.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Vážený pane Guliver jako provozovatele plnírny se Vás chci zeptat jakým způsoben zajišťujete aby Vámi plněné flašky byli před plněním prázdné ( bez kondenzátů případě butanu???
Děkuji za odpověď.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Jo a ještě pane Guliver nemáte pravdu, že se Kopozitky nevyrábí viz http://kompozitpr...ducts.htmp
Podle informací z této společnosti jich nedávno dodávali x tisíc někam do severských krajin, tak prosím nedávejte nepodložené informace
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 13 let
Kompozitku nebrat !!!
H
homČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

jarda77 napsal:
Kompozitku nebrat !!!

PROČ
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj
nechávám si plnit lahve v Satalicích a zatím žádný problém
Jirka
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hom, buml, xgojny, midlum, mmusil, Petr a Natali, Miroslav, Jirkac, petr a jarka, Gulliver, jarda77, Dasa a Jirka, uknaj

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,039,250 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26727 sekund | Průměrně za: 0.26727 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB