Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mažete stabilizátor?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mažete stabilizátor?

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Mažete stabilizátor?

    Ano [4/48]8 %
    Ne [44/48]92 %
Lukas Hanka a detiLukas Hanka a detiČlen
Přidáno před 13 let
Řešíl jsem vrzajcí stabilizátor asi půl roku, na konec to skončilo vyměnou kamenů.Jak mi je prodjece prodal ,poradil mi ať příšte dám na kouli celofán,že prý to pomůže!)Určitě bych ho asi nemazal.
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Lukas Hanka a deti napsal:
ať příšte dám na kouli celofán,že prý to pomůže!

Asi by to pomohlo, na vrzání. Ale......pokud je mezi koulí a obložením segmentů něco (je jedno jestli celofán, nebo vrstva maziva), účinně se zbavíš požadovaného tření. Takže sice udržíš výstelku nenamaštěnou, ale "stabilizovat" to nebude. :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
dovolím si oživit téma. Právě jsem se vrátil s prvního většího výjezdu s "novým" karavanem ujeto cca 1800km a zdá se mi že stabilizátor mi vrže čím dál více. Když jsem jej vezl v zimě z DE tak jsem téměř nic nepozoroval, pak pojížďky a nic, v květnu Sarvár a Rakousko a začalo povrzávat a teď už je to docela hukot. Pokud jedu po dálnici tak celkem OK, ale na okreskách je to vyživné. Trochu mě to znervoznuje. A např. na celnici nebo mítnici, když zastavím a rozjíždím se tak je to hodně slyšet i venku. Na dřívějším karavanu jsem měl ten stejný stabilizátor AKS1300 akorát šel lehčeji zaklapnout tak asi byly ty segmenty více odřené. Podle ukazatele opotřebení je to na spodní hraně. Tak nevím jestli by výměna těch segmentů pomohla nebo to bude ještě horší. Díky.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj. Čím víc vrže, tím víc stabilizuje. Já s tím problém nemám. Jestli s tím vrzáním má problém někdo jiný, třeba stojící na chodníku, tak ať si jej vyřeší sám, já to za něj řešit nebudu. Naopak, když stabilizátor nevrže, tak zastavím a dívám se, co jsem udělal špatně, znovu zvednu páčku, (AK 1300) řehtačkou vymezím dotyk segmentů na kouli a sklopením páčky sevřu brzdícími segmenty kouli. Kouli před sezonou vyhlazuji (podle potřeby) lakýrnickým papírem do vody č. 250, odmašťuji benzínem, (vždy), i kdž by to ani nebylo potřeba, mám velmi dobře držící a těsnící pryžovou krytku na kouli. Čáo, Pepa
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Díky. Mě to jen trochu překvapuje, protože dříve jsem se na to nezaměřoval, ale teď jsem po cestě potkal dost karavanistů např. když projíždí kempem a od nikoho jsem skřípot neslyšel. Tak asi všichni mažou nebo už to mají vydřené. Myslím si, že princip stabilizátoru je ve 100% vymezení vůle a jestli to dře o trochu více nebo méně nemá vzhledem k velikosti páky (délky karavanu) velký vliv - nebo se mýlím. Díky
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
Upravil JardaK2 dne 31.07.2018 11:27, před 6 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, jak už se projíždí kempem, nebo když potřebuju v kempu přejet přes nějakou (plýtkou) škarpu, tak, samozřejmě už není stabilizátor potřeba, naopak, vadí. i couvání je bez aktivovaného stabilizátoru snažší. Když jsem tahal od r. 1984 Kapra Škodovkou Stovkou (ne 100/hod, nejvyšší přev. stupeň 3), tak se mi podařilo soupravu pěkně rozkývat. Moje žena povídá - co děláš? To ne já, to samo! Tenkrát jsme si vyráběli stabilizátory nožové. Princip - na oji byl kolmo k ní příčník asi 400 mm, na konci ramen byly z brzdového obložení pro náklaďáky vyrobené dva špalky proti sobě se seřiditelnou silou sevření, mezi kterými se posouvaly dva "nože", z nerez plechu 3 - 4 mm, které byly na svislých čepech na tažném zařízení. A fungovalo to. Kdo tuto dobu neprožil, tak neuvěří, co všechno jsme museli umět my, kteří jsme neseděli každý den celé odpoledne a večer v hospodě. Tito lidé problém s rozkýváním karavanu řešit nikdy nemuseli.
Až se někomu podaří soupravu s namazaným stabilizátorem vazelínou pěkně rozkývat, tak pokud neskončí karavan roztřískaný skoro na sirky ve škarpě, tak už nikdy stabilizátor mazat nebude, naopak, bude jej odmašťovat, tak, jako já.
Čáo, Pepa
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Vazelínu tam určitě valit nechci, ale mám např. suchý teflonovový mazací sprej - udělá to suchý bílý povlak tak přemýšlím jestli to nezkusit. Jedna věc je vrzání, ale na straně druhé dochází určitě k odírání koule tažného a tím se ten účinek tření stejně bude časem snižovat. Bastlení stabilizátoru dříve chápu vždyť ty žehličky mívali takové vůle, že nebyl problém za jízdy vlek ztratit(odpojit). Dnes na starém vleku stará žehlička neprojde ani přes STK.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Jardo, odmontuj stabilizátor, dej běžnou žehličku, stabilizátor prodej, vrzání na 100% zmizí a tobě přibude 10000Kč
Fun
Smile
O
opavaciČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JardaK2 napsal:

Vazelínu tam určitě valit nechci, ale mám např. suchý teflonovový mazací sprej - udělá to suchý bílý povlak tak přemýšlím jestli to nezkusit. Jedna věc je vrzání, ale na straně druhé dochází určitě k odírání koule tažného a tím se ten účinek tření stejně bude časem snižovat. Bastlení stabilizátoru dříve chápu vždyť ty žehličky mívali takové vůle, že nebyl problém za jízdy vlek ztratit(odpojit). Dnes na starém vleku stará žehlička neprojde ani přes STK.


Stabilizátor je vlastně brzdič. Řekněte .... stříkl by jste si ten sprej na brzdové kotouče? Když mi stabilizátor vrže, tak jsem nadšený. Nevím, proč někdy vrže více, někdy méně či vůbec. V karavanu mám na občasné očištění sprej čistič brzd.
Elnagh Nobelart A900g
P
petrazlatkaNováček
Přidáno před 6 let
Zásadně nemažu!!! Naopak mám docela problém udržovat kouli ocelově čístou při občasném použití nákladní káry s obyčejnou žehličkou. Jak už tady někdo napsal, nikoho se zdravým rozumem nenapadne namazat brzdové kotouče, když mu pískají - vržou brzdy. V kempu na popojíždění a couvání stabilizátor vypínám. Namazáním koule a použití stabilizátoru zrušíte
jeho funkci !!!!! Na funkci to opravdu vliv má.:):)
P
PilotekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

IVRI napsal:
Apropó mažete někdo zástrčku a zásuvku? příp. čím.
Mně na první zásuvce zkorodovala kostra a teď po výměně za 13 kolík (7 velké+ 6 malé kolíky) bych byl nerad aby to opět zrezlo... :o
Nepomáhal kontox ani speciály na mazání a konzervaci kontaktů :(


Áno, 7/13 pólová zásuvka často zoxiduje - je nízko a za autom sa tá solanka len tak točí... Ja by som to kľudne celé, kde sa dá, naplnil bežnou priesvitnou-bielou vazelínou. Keď som raz kupoval nejaký snímač na motor - originál diel - jeho konektor bol úplne vyplnený priesvitnou vazelínou. A kamarát, ktorý opravuje všetko možné, má tiež takú skúsenosť, že autokonektory celkom naplniť vazelínou - a prežujú aj ťažké časy. Len potom pozor na umazanie sa.
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
tomasvtomasvČlen
Přidáno před 6 let
Tiež mi to vŕzgalo u nového prívesu. Pri ročnom servise vyservisovali spájacie zariadenie, Doplnili nejaké ďalšie mazivá na náprave. Servisoval som v Senci, celkom poctivo behali okolo prívesu, ale neviem čo robili, ... vždy prestalo a bolo tichúčko. Myslím, že sa to tam maže. To vŕzganie bolo nepríjemné.
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
Nič sa tam nemaže akurát ťažná trubka v puzdrach.Tak ako napísal pan Doskočil čím viac vrže tým lepšie stabilizuje.Kto má odnimatelnú guľu nech si skúsi vložiť samotnú do stabilizátora a oboma rukami s nov pohnúť, čím viac vynaloženej sily tým lepšie a potom sa nemusíš báť obehnúť na dialnici kamióny.
S pozdravom Lubo
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Díky OK dále zůstanu nasucho:-). Ještě jsem důkladně postudoval(přeložil) návod a tam píšou, že by vrzat nemělo, když ano tak je tam nějaká nečistota a doporučují kulu i segmenty očistit 100-120 smirkovým papírem. Tak na to ještě kouknu a popř. to tím smirkem lehce zkusím, tím asi není co pokazit na rozdíl od toho mazání.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
P
PeterLČlen
Přidáno před 6 let
Stabilizátor nemazať len čistiť... a tak ako guľu udržovať odmastenú a preleštenú jemným brúsnym papierom, môžete z času na čas zľahka prebrúsiť aj povrch kameňov stabilizátora a znova bude krásne vŕzgať. A presne ako bolo napísané - ak už niekto podobnú situáciu s rozkývaným prívesom zažil a vie oceniť rozdiel oproti klasickej žehličke, tak si to vŕzganie užíva a pôsobí to upokojujúco... ;)
Peter, Zuzka a deti
lubodanolubodanoČlen
Přidáno před 6 let
OK.Presné a výstižne.Nie sme piráti na cestách ale oprotiidúci kamión na uskej ceste vie narobiť svoje ;)
S pozdravom Lubo
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Dokonale odmasteni stabilizatoru je samozrejme
nezpochybnitelne. Vyborny pripravek na to je Berner odmastovac a cistic brzd.
Nekdy je treba zaprahnout vozik s obyc zehlickou a pak se s tim da perfektne vycistit koule .
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Jak to může dopadnou s namazaným stabilizátorem:
:o
[iframe]https://www.caravan24.cz/images/movies/38224999_455665148248269_803959199091708053_n.mp4[/iframe]
Fun
Smile
pachtapachtaČlen
Přidáno před 6 let
Ten stabilizátor by mu byl k ničemu měl blbě rozloženou váhu ve vleku a prázné auto všiměte si jak mu vlek nadzvedl celý zadek auta do vzduchu.
Hanka a Pavel
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 6 let
Vždycky obdivuji tu odvahu říci kategorické "já vím".:o
Fun
Smile
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,700,804 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26038 sekund | Průměrně za: 0.26038 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB