Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Mažete stabilizátor?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Mažete stabilizátor?

Poslední aktualizace před 6 let

Anketa: Mažete stabilizátor?

    Ano [4/48]8 %
    Ne [44/48]92 %
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 13 let
Je jasné, že stabilizátor se nemá mazat, protože ztratí efekt. To všichni víme.

Ale přesto mnoho lidí rezignuje a maže. Nemůžou snést jeho vrzání.
A jak jste na tom vy?
[iframe]https://www.caravan24.cz/images/movies/38224999_455665148248269_803959199091708053_n.mp4[/iframe]
Fun
Smile
Upravil Fun dne 06.08.2018 15:05, před 6 let
T
TomČlen
Přidáno před 13 let
Mažu.:)
Tom
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 13 let
A mažete brzdové destičky ?
furgonfurgonČlen
Přidáno před 13 let
ty taky občas pískají a vržou!)
Jarda a Zuzka
Fiat 2.3 Carado 448
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

PepaK napsal:
A mažete brzdové destičky ?




Jasně, že jsem dřív mazal. Nahrazovalo Ti to ABS. Při prudkém brždění se Ti nezablokovala kola !y
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 13 let

Citovat

PepaK napsal:
A mažete brzdové destičky ?


Ahoj, jen poznámka:

Toto vlákno nemá řešit, jestli je to správné nebo není. Je to jenom anketa.
Fun
Smile
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let
Nemažu
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

PepaK napsal:
A mažete brzdové destičky ?


Ahoj, jen poznámka:

Toto vlákno nemá řešit, jestli je to správné nebo není. Je to jenom anketa.


Jj já vím, jen mi připadá absurdní to mazat. Já bych stabilizátor nemazal, ale prodal a pořídíl bych si klasickou žehličku a ještě bych na tom vydělal.B)
T
TomČlen
Přidáno před 13 let
Taky jsem o tom přemýšlel, že bych ho prodal, ale až budu chtít karavan prodat, tak koupím za cca. 900 Kč nove třmeny a je funkční.
Tom
G
Nováček
Přidáno před 13 let
Nemažu,tada zatím,jsem nikdy nemazal,ale zažil jsem u jednoho karavanu když přijížděl takovej skřípot,že bych to asi nevydržel.
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 13 let
Říká se, kdo maže, ten jede. Nemažu, ale polívám vodou. Není namazáno, ale nevrže a je klid. :^
ChippChippČlen
Přidáno před 13 let
Nemažu a zatím nevrže.!M
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Spojení koule / čuba je typické kulové spojení, jako např. čep řízení. Rozdíl je 1/ v průměru (koule vzadu je cca 2krát větší, tím i pohyb bodu po kruhové dráze je 2krát delší), 2/ v zatížení (mnohonásobně větší) 3/ v četnosti pohybu (horizontální - při otočení volantu točí i čuba, vertikální - při každé nerovnosti na silnici, při níž se kloub řízení naopak ani nehne.

Z toho plyne, že tento kloub (závěs) je násobně víc namáhán. Přesto jede na sucho. Kdo z vás by si dovolil používat auto se suchým kloubem řízení?? Ty jsou nyní v samomazných pouzdrech (dříve jsme je mazali tlakovou maznicí - a to často). V návodu stabilizátoru mám předepsánu toleranci na kouli H12. Jak dlouho vydrží tato míra, když ji odírám nasucho???

Kouli zatím nemažu, ale uvažuji o tom. Že stabilizace stratí smysl? Stejně si myslím, že žádný nemá. Jistě se mezi vámi najdou tací, kteří mají opačný názor (všichni ti, co do stabilizace investovali). Najdou se i jedinci, kteří budou přísahat, že jim zrovna stabilizace "uklidnila" rozkymácený vlek (bůh ví, jak přišli k tomu poznání). Je to můj osobní názor. Třeba ještě nemám dost zkušeností. Tahám vleky teprve od r.1971.

A teď do mne. :D
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Upravil Robert dne 14.01.2011 00:09, před 13 let
zlatopramen1zlatopramen1Člen
Přidáno před 13 let
nemažu a až doslouží koupím nový
jinak tahám 6m dlouhý vlek i v práci na 2,5t a je to hodně znát že tam je obyčejná žehlička
Upravil zlatopramen1 dne 13.01.2011 19:34, před 13 let
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 13 let
Zdravím, ja kouli mažu, protože netáhnu jen karavan se stabilizátorem, ale i káru s klasika žehličkou. Mažu teflonem, nebo grafitem - nastříkám sprejem a zlehka utřu. Nikdy z toho mazadlo neteče nebo nedělá cucky.
Má stabilizátor omezenou životnost danou výrobcem? Možná to mazání pozbývá učel stabilizátoru, ale myslím - no nevím - Ja mám na stabilizátoru dané rozmezí mezi ryskama, kdy je stabilizátor funkční a kdy už ne.
Apropó mažete někdo zástrčku a zásuvku? příp. čím.
Mně na první zásuvce zkorodovala kostra a teď po výměně za 13 kolík (7 velké+ 6 malé kolíky) bych byl nerad aby to opět zrezlo... :o
Nepomáhal kontox ani speciály na mazání a konzervaci kontaktů :(
VW Caddy, Hobby 400 SFe
Upravil IVRI dne 13.01.2011 19:45, před 13 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Robert napsal:
Spojení koule / čuba je typické kulové spojení, jako např. čep řízení. Rozdíl je 1/ v průměru (koule vzadu je cca 2krát větší, tím i pohyb bodu po kruhové dráze je 2krát delší), 2/ v zatížení (mnohonásobně větší) 3/ v četnosti pohybu (horizontální - při otočení volantu točí i čuba, vertikální - při každé nerovnosti na silnici, při níž se kloub řízení naopak ani nehne.

Z toho plyne, že tento kloub (závěs) je násobně víc namáhán. Přesto jede na sucho. Kdo z vás by si dovolil používat auto se suchým kloubem řízení?? Ty jsou nyní v samomazných pouzdrech (dříve jsme je mazali tlakovou maznicí - a to často). V návodu stabilizátoru mám předepsánu toleranci na kouli H12. Jak dlouho vydrží tato míra, když ji odírám nasucho??

Kouli zatím nemažu, ale uvažuji o tom. Že stabilizace stratí smysl? Stejně si myslím, že žádný nemá. Jistě se mezi vámi najdou tací, kteří mají opačný názor (všichni ti, co do stabilizace investovali). Najdou se i jedinci, kteří budou přísahat, že jim zrovna stabilizace "uklidnila" rozkymácený vlek (bůh ví, jak přišli k tomu poznání). Je to můj osobní názor. Třeba ještě nemám dost zkušeností. Tahám vleky teprve od r.1971.

A teď do mne. :D



Bylo by dobré se zamyslet, že mezi kloubem řízení a připojovacím kloubem je rozdíl, ale menší, než mezi Dalmácií a decimálkou.:r
Upravil Doskocil dne 14.01.2011 10:06, před 13 let
PitrPitrČlen
Přidáno před 13 let
Já jsem namazal.
Nevím jestli jsem udělal dobře, v každém případě nevrže.
Co se týče rozkývání nezdá se mi ,že by bylo horší než před namazáním.
Karavan má,,,,
(měl by mít):x
1200 Kg. Tahoun provozní 2200 Kg.
Jestli váha auta přispívá ke klidu jízdy netroufnu říct. Předešlé auto mělo váhu 1400Kg a taky se
karavan ne kymácel, ale stabilizátor jsem nemazal.
Vím ,že to co jsem teď napsal je trochu úsměvné ,ale je to tak.!)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let
Zdá se, že síly proti pohybu na připojovacím kloubu se stabilizátorem stačí, i když se koule trochu přimázne, že nedojde k rozkývání soupravy. (pokud z toho nekape kolomaz až na cestu). Je to asi individuální pro každou soupravu. Pokud dojde k rozkývání i přesto, nejúčinejší obrana je okamžitě nohu z plynu už ve slabých náznacích, že souprava jede trošičku jinak, než jak je to cítit na volantu a v zádech. S karavanem jezdím od r. 1984 a několikrát jsem tomu musel čelit u soupravy se Škodou stovkou, pak jsem si sestrojil stabilizátor nožový, který bránil i podélnému kývání - v místě připojení nahoru a dolů. :r
lspiceralspiceraNováček
Přidáno před 13 let
Já zásadně nemažu. I použití WD 40 ve slabé vrstvě stabilizátor zničí, respektive jeho kameny. Já jezdím AL – KO AKS 1300 a super. Rozdíl z a bez je obrovský, doporučuji všem.:)
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let
Mi stabilizátor nevrže, není to tím, že vrže až jde kov na kov, tak, jak se kdysi dojíždělo brzdové obložení na Embéčkách? A poznám, jestli stabilizuje, nebo ne, mám za sebou 27 sezon s karavanem.:r
Upravil Doskocil dne 05.03.2011 01:42, před 13 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,647,816 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29138 sekund | Průměrně za: 0.29138 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB