Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 chadnička elekrolux: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

chadnička elekrolux

Poslední aktualizace před 13 let
P
PeterNováček
Přidáno před 13 let
Prosím vás o radu ohľadom chladničky. Na 220 V funguje normálne, problém je v chladení na plyn. Horák horí, ale zdá sa že slabo, pretože chladnička nechladí. Čo robiť?
Ďakujem, Peter
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 13 let
Trošičku pohledej, je tady toho moc na tohle téma, návodů mraky co dělat i svépomocí!o
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
V
Vladas60Člen
Přidáno před 13 let
Před cca měsícem jsem byl ve stejné situaci. Veškerá vlákna jsem pročetl a nakonec se rozhodl, že ucpanou trysku hořáku vyčistím sám. Ta je ale v hořáku tak dokonale utemovaná, že ji ven prostě nedostaneš. Mordoval jsem se s tím jedno odpoledne a výsledkem byl tak velký plamen, že jsem měl očouzenou i mřížku z venku auta. Nezbylo nic jiného než koupit hořák+trysku (což nebylo na kshopu problém) a vše funguje jak nové. Je otázka v jakém stavu máš hořák ty, ale ten můj byl po 12 letech provozu zralý výměny. Přeji hodně zdaru!
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Ako napísal Me2d je tu toho dosť o chladničkách. Nám pomohli 2 ks ventilátorov z počitača namontované tak aby odsávali vzduch od chladiaceho traktu. Stojíš rovno , alebo naklonený ...... atď....
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
VasuVasuČlen
Přidáno před 13 let
Tohle se mi stává několik krát ročně, starší trubky a venvnitř rez, která ucpe trysku. Na trysku ani nesahám, jen rozpojím trubku s plynem a vyfoukám tlakovým vzduchem. Na sezónu je klid !
Plamen musí mít výšku cca 6 centimetrů.
Vasu
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 13 let
Vasu jak jsi přišel na těch 6 centimetrů výšky plamene za lednicí???????? :o
VasuVasuČlen
Přidáno před 13 let
Stačí jen pozorně číst toto fórum a zjistíš, že tady píše jeden chlaďař ve výslužbě Josef Doskočil a ten za 40 let praxe toto vyzkoumal.
Jestliže mám problém, raději píši přímo jemu, ještě mně nikdy nezklamal a měl 100 % pravdu.
A ten plamínek, opravdu má výšku 6 cm, když má míň, málo chladí, když zvětšíš trysku a plamen bude větší, tak to máš topení !

Ahoj Vasu
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 13 let
Vasu zkus si vzít pravítko, a podívat se, co by to znamenalo mít plamínek vysoký 6 cm! To není plamínek u lednice, ale táborák! Pokud máš PLAMEN skutečně 6 cm, tak máš něco s regulátorem, nebo s tryskou - případně ji tam vůbec nemáš! Kdyby Ti shořela mřížka od lednice, tak se nediv ....
VasuVasuČlen
Přidáno před 13 let
Tak jsem schválně kvůli tobě, sundal mřížku na obytném autě pro hořák ledničky, nastartoval ledničku na plyn a dal regulátor na 3. stupeň. Plamen hoří do komínku, kde ohřívá medium.
Hádej jaká je výška plamenu ? 5,7 centimetru ! Omlouvám se za ty 3 milimetry.
Tohle nemám z vlastní hlavy, požádal jsem našeho chlaďaře Pepu Doskočila a ten mi to poradil, abych si to změřil, je to první kontrola lednice na plyn.
PS : auto mně ještě neshořelo a horní mřížku mám v naprostém pořádku.
Jestli máš problém s ledničkou, popros jej v emailu, rád vyhoví !

Ahoj Vasu
Upravil Vasu dne 12.11.2010 14:12, před 13 let
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 13 let
Já nemám žádný problém s lednicí! Jen bych asi chtěl stát v kempu co nejdál od Tvého karavanu - hned vedle nouzového východu!!
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let
A to jako proč? To co popisuje Vasu je naprosto v pořádku.
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vasu napsal:
Tohle se mi stává několik krát ročně, starší trubky a venvnitř rez, která ucpe trysku. Na trysku ani nesahám, jen rozpojím trubku s plynem a vyfoukám tlakovým vzduchem. Na sezónu je klid !
Plamen musí mít výšku cca 6 centimetrů.
Vasu


Vasu máš pravdu, na tu trysečku sáhnout jen v krajním připadě. Jen malá poznámečka k tomu profouknutí potrubí. To čistě teoreticky bys nemusel. Za prvé se Ti může právě podařit nejakou nečistotu dostat do té trysečky, protože provozně je proudění plynu v potrubí tak malé, že nic nestrhává. Za druhé, obecně vzhledem k bezpečnosti by měl v potrubí vždy zůstat plyn. Na takovém potrubí kde je plyn můžeš klidně i svařovat, nic se nestane. Pokud ho namícháš se vzduchem, což tomto případě nastane, vzniká už při pár % plynu třaskavá směs, která při prvním zapálení a náhodném prošlehnutí právě tou trysečkou by mohla bouchnout. Proto by se potrubí, pokud v něm není plyn, mělo napustit na př. dusíkem. Ber to čistě jako teoretickou poznámku. U tohoto malého potrubí by žádná velká destrukce nenastala i kdyby si to pšouchlo u většího bych od toho šel raději kousek dál. Jinak s tim co popisuješ v tomto vlákně naprosto souhlasím.
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
Také jeden příspěvek na téma plynový režim lednice. Měl jsem stejný problém, plamen hořel, lednice nechladila, občas spadla do poruchy. Mám jenom horní venkovní mřížku, vzduch do hořáku se nasává zevnítř pod lednicí, Vysadil jsem z venkovního otvoru horní díl komínku, do dolního dílu ptubky (komínek) jsem zastrčil hadici stlačeného vzduchu a opakovaně profoukl 10 bar. Vyvalila se oblaka prachu. Od té doby zatím OK.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vasu napsal:
Stačí jen pozorně číst toto fórum a zjistíš, že tady píše jeden chlaďař ve výslužbě Josef Doskočil a ten za 40 let praxe toto vyzkoumal.
Jestliže mám problém, raději píši přímo jemu, ještě mně nikdy nezklamal a měl 100 % pravdu.
A ten plamínek, opravdu má výšku 6 cm, když má míň, málo chladí, když zvětšíš trysku a plamen bude větší, tak to máš topení !

Ahoj Vasu


Ahoj, za 51 let praxe, ale berte to jako vtip, rád pomohu s dotazem v obecné rovině, přidané "vychytávky a usnadnění" má každá chladnička jiné, proto také každá jinak zlobí. Ale základní púrincipy zůstávají. Výška plamene bývá 25 - 35 mm, pozor (pohov), lze snadno aparaturu přehřát a ta pak přestane chladit (většinou ale ne nevratně). Čao,:r
Upravil Doskocil dne 13.11.2010 11:10, před 13 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Měl jsem plamen vysoký 4cm a chladila málo. Vyčistil jsem kohout, plamen se zvětšil na 5cm a teď je to ono. (Neměřil jsem to šuplerou, jen odhadl okem strojaře).
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
JurajTTJurajTTČlen
Přidáno před 13 let
Ja ešte pridám foto ako vypadá plameň bez trysky :o a s tryskou :^
www.sluny.sk/05102009099.jpg
-
www.sluny.sk/17102009101.jpg
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 13 let
Tak mi to nedalo, a musím i já napsat, že loni mi taky lednice z jakéhosi důvodu jednou sice hořela , ale nechladila. Otevřel jsem zezadu všechno okoukl, plamen byl asi 3 cm..... Nerozumím tomu, tak zase zadekloval.
Za dva dny jsem skusil restart, a od té doby běhá jako nová na každém výjezdu. Plamen stále tak 3 cm. Tak nevím, ale jsem rád. Ostatně teplé pivo je hnus. !)
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JurajTT napsal:
Ja ešte pridám foto ako vypadá plameň bez trysky :o a s tryskou :^
www.sluny.sk/05102009099.jpg
-
www.sluny.sk/17102009101.jpg


Tryska je v soustavě hořáku nutná. Nejenže kalibruje množství plynu (při konstantním tlaku regulátoru, tzv. cvrka), ale je důležitá při předmíchání topného plynu v Bunsenově hořáku (má tam být přehlasované "u", nevím, jak se píše na klávesnici, čte se to Bynzenův). Pokud k předníchání se vzduchem nedojde - nebo nedokonale- plamen je žlutý a čadí a také je neefektivní - málo topí.
Vzniklé saze pokrývají vnitřní povrch komínku a působí jako izolant přestupu tepla, až se nakonec komínek třeba sazemi i ucpe. Navenek se to jeví tak, že chladníčka málo chladí. Čao,:r
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
Takže nakonec ta hadice tlakového vzduchu zavedená do dolního dílu komínku a pořádné profouknutí nebyla tak zcestná myšlenka?
P
PeterNováček
Přidáno před 13 let
Ďakujem za rady, zistil som že plameň je naozaj malý, prefúknutie kompresorom nezaberá, takže by to asi chcelo vybrať trysku, neviem však ako. Dá sa to urobiť zvonku?
Dík, Peter
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Peter, Me2d, Vladas60, viera a vlado, Vasu, PetrN, simcha, mmusil, Doskocil, Robert, JurajTT, jmesser

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,992 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29852 sekund | Průměrně za: 0.29852 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.22MB/2MB