Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 palivový článek na výrobu elektřiny EFOY: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

palivový článek na výrobu elektřiny EFOY

Poslední aktualizace před 14 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 14 let
Na mou "ojetinu" jsem si představoval něco cca. do 10 000 i s reg.
V zimě jezdit nebudu a v létě občas někde na louce bez el. ale hlavně jen na víkendy.
Jinak převážně kempy s el.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
Jo jasně, ale bude tam rozdíl 1500. Máš čas - dobře to promysli a kdyžtak písni na můj mail.
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
H
HunyadyČlen
Přidáno před 14 let
Tak to je super, že to bude za 8500. Asi si to u Tebe objednám taky :D
Upravil Hunyady dne 16.09.2010 22:36, před 14 let
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
Tak jsem to nemyslel!!! Já myslel od těch 11.000. A nezlob mě!:D
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
Upravil Peca dne 16.09.2010 23:00, před 14 let
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
Tak jo Peco,příště jdi aspoň do sekce "Prodám".
Upravil tronic dne 16.09.2010 23:03, před 14 let
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
Já nemůžu prodat, já už je nemám Tronicu!!!! Mám totálně vyprodáno, poslední dva odjeli předevčírem. A ještě jedna věc, já už nic neprodávám ve smyslu přímého prodeje jedině s montáží. To znamená, že tady ani nic nenabízím a chci, aby jsi to pochopil i Ty. Prosztě i kdyby jsi chtěl toaleťák na záchod tak jedině když Ti ho tam namontuju! :D
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
Upravil Peca dne 16.09.2010 23:09, před 14 let
HrochHrochČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

simcha napsal:
Máš štěstí, že tu není Petge :D


Ahoj Simcho, Petge tu být nemůže, jelikož právě zařizuje odstavení Temelína a Dukovan, jelikož je plně zastoupí svým bydlíkem a soláry :) .

Tronic promine, ale za sebe bych to shrnul asi takto: V létě nepotřebuji ani soláry, ani Efoy, jelikož bydlík slouží jen jako noclehárna a jsme vždy po krásném dni tak zničeni, že po sprše padneme do postele a dál vnímáme až ráno. V zimě el. potřebuji, jelikož lanovky většinou zastavují mezi 16.30 až 17.hodinou a tudíž je večer spousta času na blbosti jako je TV, SAT, Notebook atd. V zimním období jsou mi soláry k ničemu a tak zbývá Efoy nebo centrála. Nejlepší by bylo, kdyby Efoy začli standardně montovat výrobci do všech bydlíků, čímž by se výrobci značně zvýšil odbyt, slevnila výroba a taktéž výsledná cena. Pamatuji si dobu, kdy o klimatizaci v autě se také hovořilo jako o snobárně pro horních 10.000 a dnes u nových aut téměř nenarazíš na kousek bez ní. Cena bylo před 10-ti lety taky výrazně vyšší.

V současné době SFC (výrobce EFOY) slaví 10 let výroby těchto palivových článků a dává na nově zakoupené výrobky záruku 5 let (časově omezená akce).

Tronicu, ber to s rezervou, myslím si, že vzhledem k počtu příspěvků tohoto vlákna, je to téma, které lidi zajímá a od doby kdy se to řešilo naposled si Efoy pořídila spousta lidí, takže mohou sdělit své zkušenosti.
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Mnoo, když tu není Petge, podráždím Tronica ještě já. :D
Po loňské vášnivé debatě soláry x EFOY x centrála jsem nakonec koupil centrálu. Moje zkušenost je, že to byla zcela zbytečná investice. Leží mi v garáži, zatím jsem ji nastaroval jen z důvodu toho, aby se promazala. Zjistil jsem, že i v zimě se dvěma baterkama vydržím celý prodloužený víkend. Pokud pojedu na týden, po třech dnech zajedu do kempu, udělám veškerý servis na autě i na sobě, dobiju baterie a můžu stát pod sjezdovkou další tři dny. Za ušetřené peníze si dám každ večer dobrou večeři v restauraci, takže nesvítím, nehraju hry a nečumím na TV. Tím zase ušetřím energii.
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let
Ale já myslím, že Tronic může být úplně v klidu, vždyť můžeme být rádi, že se tu slušně diskutuje. Je tady spousta nových přátel a ne všichni brouzdají v historii a pro ty to může být přínosné i když se to opakuje, no ne?
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 14 let
K příspěvku Rudyho....
nic než souhlas... u mě je průběh s centrálou stejný.... leží v garáži a to zcela na ho... Jen překáží, tak kdyby snad někdo chtěl Heronku 1200 W s elektronikou pro jemné přístroje, může jí mít . Prodám za 4000 kč, myslím že je ještě i v záruce.
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Lidičky centrál se nezbavujte, neboť hrozí kolaps energetické sítě při odjezdu solárů do Chorvatska.........
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Peca napsal:
Já se nehádám, ale Ty píšeš, že stačí trochu prachu a solár je KO. Podle mě KO znamená, že je konec - nedobíjí. Výkon se po ušpinění sníží to určitě ano!

Druhá věc je ta, že v létě máš ze soláru tolik energie, že ji nejseš schopen spotřebovat. Takže není nutné ten prach ani sundávat.

Já teda v létě elektriku potřebuji, lednička ( ano může běžet i na plyn ), televize, satelit ( automat ), receiver, a trochu na svícení. Samozřejmě v zimě je spotřeba vyšší - topení.

Právě to kdy provozuješ obytňák je rozhodující pro volbu zda se vůbec zabývat koupí EFOYE. Pokud provozuješ vozidlo převážně v létě tak proč ne solár?


JJ, špatně jsem to napsal. Na léto solár stačí to jo, KO není, jen to značně sníží účinnost. Šlo mi o to, že je spousta věcí, které solár ovlivní. Efoy je jistota, ale dost drahá.... Ta zima není jen o topení ale o tom, že dříve svítíš, že se víc kouká na TV, noťas a tak.
kummykummyNováček
Přidáno před 14 let
efoy mám v garáži, ve speciálni ,,bedničce" s izolací. Hluk, který vydává je tedy naprosto minimální
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Rudy napsal:
Mnoo, když tu není Petge, podráždím Tronica ještě já. :D
Po loňské vášnivé debatě soláry x EFOY x centrála jsem nakonec koupil centrálu. Moje zkušenost je, že to byla zcela zbytečná investice. Leží mi v garáži, zatím jsem ji nastaroval jen z důvodu toho, aby se promazala. Zjistil jsem, že i v zimě se dvěma baterkama vydržím celý prodloužený víkend. Pokud pojedu na týden, po třech dnech zajedu do kempu, udělám veškerý servis na autě i na sobě, dobiju baterie a můžu stát pod sjezdovkou další tři dny. Za ušetřené peníze si dám každ večer dobrou večeři v restauraci, takže nesvítím, nehraju hry a nečumím na TV. Tím zase ušetřím energii.


Vlastně se všemi souhlasím a nyní už i částečně s tím co napsal Hroch. Nejvíce se ztotožňuji s Rudym, jehož příspěvek mluví za vše a mám stejné zkušenosti z hodně podobným provedením.

Musím souhlasit i s Hrochem, protože vše co píše je pravda a zapomněl zmínit ještě jednu věc. EFOY bude mít největší efekt při dlouhodobém pobytu na horách tedy týden a více. Při klesání teplot kdy začne běžet topení na větší výkon ( což bývá zpravidla v době kdy je den nejkratší ) budu schopen dobíjet se soláry max. 8 hodin deně ( a možná i míň ) dosáhnu třetinového výkonu cca 2 A ( a to budu muset otevřít okno a panely očistit ) , ale topení mi bude brát 24 hodin denně minimálně 3,5 A. Bavím se o teplotách pod -12 C.

Takže bych to schrnul asi tak, kdo na to má a využije to ( delší pobyty na horách ) koupí EFOY. Kdo na to nemá ( zvětší kapacitu baterek ) koupí solár a pak bude řešit centrálu.

P.S. O víkendu jsem byl v Itálii a viděl spousty zajímavých věcí. Mimo jiné EFOY je v Itálii podstatně dražší a mají už i jeho náhradní verzi, ale i přes to se prodává méně než centrály. Nejprodávanější jsou centrály na plyn ( což mě překvapilo ), ale pynu teda v autě na zbyd nemám. Zabudovávají velmi elegantně centrály Honda pod auto nebo spíše půl pod auto a půl do auta do jakého si šuplíku.

Všem Vám děkuji za Vaše názory...
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

kummy napsal:
efoy mám v garáži, ve speciálni ,,bedničce" s izolací. Hluk, který vydává je tedy naprosto minimální



Můžeš prosím vyfotit a hodit sem tu instalaci do krabice, zajímalo by mě to.
LAIKA X710R
karavanypluskaravanyplusČlen
Přidáno před 14 let
Zdravím karavaňáci,
EFOY je zcela jistě perfektní věc.
Teď Vás možná trochu napnu (možná taky ne) připravujem nový produkt s výkonem 3000Watt/den (cca 150/hod) což je i o proti EFOY 2200 slušný výkon.
Funguje rovněž na spalování ale ne Methanolu ale HYDRO - NYTE (60% voda) myslím že je to dobrá alternativa.
Pokud půjde vše dobře do konce října bude u nás v nabídce.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
A už je to tady na vodu... :-) a cenička? alespoň předběžně +-:x
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let
Slunce, methanol, vodu? Tohle je mnohem, mnohem lepší...:he
http://www.youtub...r_embedded
LefikLefikČlen
Přidáno před 14 let
A kde seženu ty tabletky ve velikosti acilpirínu... co jedna dává nepřetržitě 200W po dobu asi 16ti let? Tož miniTemelín v bydlíku by se šiknul:)
Hanka !r Leoš !@ Fido :i
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

karavanyplus napsal:
Zdravím karavaňáci,
EFOY je zcela jistě perfektní věc.
Teď Vás možná trochu napnu (možná taky ne) připravujem nový produkt s výkonem 3000Watt/den (cca 150/hod) což je i o proti EFOY 2200 slušný výkon.
Funguje rovněž na spalování ale ne Methanolu ale HYDRO - NYTE (60% voda) myslím že je to dobrá alternativa.
Pokud půjde vše dobře do konce října bude u nás v nabídce.


To je asi to co jsem viděl v Itálii, ale ta cena byla vyšší než EFOY!
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,152,345 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24081 sekund | Průměrně za: 0.24081 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB