Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Otočení přední dvojsedačky v Transitu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Otočení přední dvojsedačky v Transitu

Poslední aktualizace před 6 let
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 14 let
Našeho Transita využíváme jak pro podnikání tak pro kemping a plně nám vyhovuje. Ve předu je sedačka řidiče a dvojsedačka spolujezdce a právě o tu jde, neřešil někdo otáčení této dvojsedačky? Při kempování bychom to hodně ocenili. Dík za názory a rady.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj, myslím kolem osy ji určitě neotočíš, napadá mě možná jen systém nějakých ližin našroubovat do podlahy a na sedačku zespodu navařit protikusy, jednoduchý a levný systém je z VW T3, sedačku si nahoru dáš jakou chceš ale musíš ji celou vytáhnout a obráceně zase nasadit.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
looserlooserČlen
Přidáno před 14 let
Kamarad to v Peugeot Boxer mel,pod sedackou je trubkova konstrukce do ktere jen vyvrtal tusim o 3 diry vice a sedacku mel pridelanou pres srouby s kridlovymi matkami,takze na otoceni nepotreboval zadny vercajk.Komfortni to moc nebylo,ale kdyz nekde stal dele,tak se to hodilo.Tocna na to nejspis neexistuje...
harleyharleyČlen
Přidáno před 14 let
Myslím,že točna by vyrobit šla.Byl by ale problém s otočením kvůli místu.Mám T4 a taky jsem nad tím uvažoval.Chtěl jsem si udělat jakous takous vestavbu,protože když jedu jen s dětma bez mé drahé polovičky,tak mi příde líto nafty,kterou mi sežere přívěs.Takže by bylo asi nejlepší řešení to s těma křídlovejma matkama.Zkus si to přeměřit,ale myslím ,že otočit opravdu nepůjde.
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
.... chtěl jsem to u Ducata, ale vzdal jsem to ... sedačka je těžká jak pras... a navíc tam mám konektor předepínání bezp. pásů a na něj je lepší nesahat :-))

.... mě by stačilo, kdyby se dalo sklopit opěradlo, ale to zas nejde kvůlivá tomu prostřednímu 3-bodovému pásu :-(
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 14 let
U dodávek se to řeší téměř výhradně tak, že se dvojsedačka nahradí samostatným sedadlem a uprostřed se vytvoří průchod dozadu. Nevím jak Transity, ale třeba Transportery se dělají v obou variantách (dvojsedačka x samostatné sedadlo spolujezdce). Jen je pak potřeba upravit plechy po bývalé dvojsedačce, ale to není nic složitého. Otáčecí konzola pro samostatné sedadlo se dá v pohodě koupit nebo udělat a dá se použít i pro sedadlo řidiče.
LUBALUBAČlen
Přidáno před 14 let
Známý to řešil u transita náhradou za otočnou sedačku, kterou sehnal na vrakáči a nechal si ji od čalouníka nově potáhnout.
LefikLefikČlen
Přidáno před 14 let
U boxera ji jen sklápíme, ale asi by nebyl problém udělat opěrák vyndávací a zastamdací,... při kempování (vyndat a strcit pod auto)
Hanka !r Leoš !@ Fido :i
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

JardaMajka napsal:
Našeho Transita využíváme jak pro podnikání tak pro kemping a plně nám vyhovuje. Ve předu je sedačka řidiče a dvojsedačka spolujezdce a právě o tu jde, neřešil někdo otáčení této dvojsedačky? Při kempování bychom to hodně ocenili. Dík za názory a rady.


Reálný to není kvůli místu. Jedině vyndat, otočit, přešroubovat (tuši 5 šroubů)
Největší nevýhoda je, že takhle sedačka nejde sklápět, takže spolujezdec při dlouhých cestách dost trpí. Takže řešení je dokoupit jednosedačku (já třeba jednu origoš mám doma - ale bez podstavce) - sníží se ale počet míst, což může pro podnikání vadit.

Já mám dodělaný obě sedačky jak otočné (investice 5tisíc) a největší výhoda je v prostoru, který vznikne.
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 14 let
Díky všem za nápady a inspiraci. Dvojsedačky se zatím vzdát nechceme. Nejjednodušší mi připadá vzít ráčnu a sedačku při delším kempování odšroubovat - při promazaných šroubech to zabere tak 10min. i s otočením. Otočená sedačka dobře zapadne a je stabilní i bez přišroubování, stejně by to nešlo, díry nesedí.
Jarda
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
... nebo ji lze pak vyndat ven ... a ušetřit tak za kempové židličky :-)))
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 13 let
Po najetí cca 2000 km bylo rozhodnuto, na dvojsedačce se dlouho sedět nedá, už je místo ní namontovaný Anglický driver siting a na ebay máme objednané otočné konzole. Snad tu montáž zvládnu.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JardaMajka napsal:
Po najetí cca 2000 km bylo rozhodnuto, na dvojsedačce se dlouho sedět nedá, už je místo ní namontovaný Anglický driver siting a na ebay máme objednané otočné konzole. Snad tu montáž zvládnu.


Rozumné. Jen s konzolema bacha na vejšku posedu, my menší bychom to nedali :-)
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mr_antik napsal:

Citovat

JardaMajka napsal:
Po najetí cca 2000 km bylo rozhodnuto, na dvojsedačce se dlouho sedět nedá, už je místo ní namontovaný Anglický driver siting a na ebay máme objednané otočné konzole. Snad tu montáž zvládnu.


Rozumné. Jen s konzolema bacha na vejšku posedu, my menší bychom to nedali :-)


To "menší" myslíš doslovně, nebo v úvozovkách? Konzolí se sedačky trošku zvednou, nebo se mýlím?
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JardaMajka napsal:

Citovat

mr_antik napsal:

Citovat

JardaMajka napsal:
Po najetí cca 2000 km bylo rozhodnuto, na dvojsedačce se dlouho sedět nedá, už je místo ní namontovaný Anglický driver siting a na ebay máme objednané otočné konzole. Snad tu montáž zvládnu.


Rozumné. Jen s konzolema bacha na vejšku posedu, my menší bychom to nedali :-)


To "menší" myslíš doslovně, nebo v úvozovkách? Konzolí se sedačky trošku zvednou, nebo se mýlím?


jo zvednou, ale pro člověka normálního vzrůstu to bude asi v pohodě. My menší máme prostě problém pak došáhnout na pedály a nemít volant v břichu :-)
S
stepanČlen
Přidáno před 13 let
... tady je jedno řešení ... ale podle mě je to dost "prasárna" ... a o legálnosti tu není ani řeči ...

http://www.furgov...c=191274.0
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
To jobrá prasárna.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

stepan napsal:
... tady je jedno řešení ... ale podle mě je to dost "prasárna" ... a o legálnosti tu není ani řeči ...

http://www.furgov...c=191274.0


Nápad skvělej, provedení horší :-)) Ale nic to nemění na tom, že sedáky se nedaj sklápět... Nebo existuje nějaká dodávka s dvojsedákem, kde to jde?
S
stepanČlen
Přidáno před 13 let
... starší ducato bez airbagu spolujezdce má sklopný dvojsedák a u T4 a T5 to jde taky ... ostatní nevím..
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

stepan napsal:
... starší ducato bez airbagu spolujezdce má sklopný dvojsedák a u T4 a T5 to jde taky ... ostatní nevím..


Sklopný ve smyslu polohovatelný? Asi jsem se špatně vyjádřil. Prostě aby se dal poštelovat sklon :-)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: JardaMajka, Me2d, looser, harley, stepan, Jan Bordovsky, LUBA, Lefik, mr_antik, Jirkac, viera a vlado, MRAZIRNA, Willik68

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,661,272 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19306 sekund | Průměrně za: 0.19306 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB