Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak najít signál pro satelit?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak najít signál pro satelit?

Poslední aktualizace před 14 let
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Zajímalo by mě, jestli máte nějaký fígl nebo přístroj, pro usnadnění hledání signálu u manuálně laděného satelitu.
Nově používaný digitál je hrozný citlivka. Musí to být naprosto přesně (zlatý analog). V kombinaci s přijímačem, kterému trvá rozpoznání změny 2-3 sec., to pak chce pevné nervy.

Ladíte jen podle kompasu nebo používáte nějaký měřák?
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 14 let
mrkni tady nato: http://www.sateli...l?cPath=15

ale já obvykle na výjezu tv ani nezapnu (jedině když jede vnouček na poháádku)
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Díky. To bude přesně ono! S tímhle pomocníkem to bude naladěné než bys řekl: švec. :g :^
barumacibarumaciČlen
Přidáno před 14 let
Chce si s tím jen hrát,získat zkušenost a je to sranda.Stačí jenom kompas,někdy se to povede do1min.a někdy otrochu déle.barumáci.:_
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Místo toho profesionálního /ten mám já,poněvadž mne živí/, tak stačí krabička asi za 300 Kč /rafička + tón/. Do nedávna jsem ho také používal na nastavování,jedinou nevýhodu to má,že je třeba se kouknout zda jsi na dané družici.Časem se to ale naučíš a nebude ti to trvat déle než 2-3 minuty i ze zapojením a vypojením měřáku.Stačí najít ASTRA 19,2°E je nejsilnější=největší výchylka a posunout o kousíček v levo a je tam ASTRA 23.5°E. Nic víc.Kompas je jen pro orientaci kde je jih.Ten není potřeba,stačí kouknout kolem sebe na sousedy. :)
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 14 let
Bez měřáku signálu jsem byl taky v pasti a nešlo to, od včerejška mám toto http://www.kshop.eu/tv-sat-video/dopl...vyhledavac a nalazeno za chvíli, vřele doporučuji.
MilaMilaČlen
Přidáno před 14 let
Tyto přístroje máme ve všech vozech a umím naladit satelit dříve než automat. Je to výborný pomocník. Mají ho v každém OBI.
:_ doporučuji
M
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
nebo tento http://probit.eka...?p=z:92240
chce to trošku cviku, na ručičce nepoznáš na kterou družici míříš, třeba u nás je nejsilnější 19,2 Astra a pak misíš postupně hledat další na orbitu.
Ten digitální vyhledávač se zobrazením nalezené družice je super, ale aby ležel v poličce v obytáku drahý
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let
Ten satfinder z OBI není k zahození, ale tohle tomu ještě pomůže
Iphone:
http://www.youtub...r_embedded
Pokud není Iphone:
http://www.dishpo...
Upravil kikisak36 dne 08.09.2010 13:52, před 14 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 14 let
A proč tak složitě? Na přijímači si přepnu na kanál který chci sledovat a potom přepnu na měření signálu. Pak jen točím až najdu nejsilnější signál.A že jsem na správném satelitu poznám že slyším zvuk. Vše to trvá max.15 sec.
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let
Tyto pomůcky pro vyhledávání satelitů nejsou moc selektivní a pokud je vedle nějaký silný signál, tak to strhává a měření je nepřesné, až nemožné.
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let

Citovat

jarda77 napsal:
A proč tak složitě? Na přijímači si přepnu na kanál který chci sledovat a potom přepnu na měření signálu. Pak jen točím až najdu nejsilnější signál.A že jsem na správném satelitu poznám že slyším zvuk. Vše to trvá max.15 sec.

Dělám to doma samozřejmě také tak, ale v kempu někde na jihu u moře, pokud hledám satelit dírou v korunách stromů, jiná elevace, jiný azimut, jiný úhel LNB. V těchto případech jsou tyhle věcičky třeba.
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let
A jak prosím poznáš, který satelit jsi našel?
D
DostalČlen
Přidáno před 14 let
Já si podle kompasu orientačně najdu jih.Poté pootočím tyčí lehce na Východ.Pro příjem v ČR nastavím elevaci (sklon) paraboly na cca 32 st.U Shapegu je to cca 4,8 otáčky kličkou.Zapnu ručičkový a zvukový vyhledávač satelitů.Lehce pootáčím tyčí směrem na Západ a sleduji výchylku a tón vyhledávače.První nalezený satelit je Astra 19,druhý je Astra 23,5 .Na Astře 23,5 se vysílají české programy.V této pozici (dle reakcí - odezvy vyhledávače) doladím elevaci a max. signálu.V pozici max.síly a kvalitysignálu zafixuji Shapeg.Vyhledávač satelitů ponechávám trvale zapojený, pouze ztlumím hlasitost aby nepípal.Ztráta kvality signálu jeho trvalým zapojením a spotřeba energie je zanedbatelná.
V.Dostál
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

jarda77 napsal:
A proč tak složitě? Na přijímači si přepnu na kanál který chci sledovat a potom přepnu na měření signálu...


Takto jsem to dělal u původního přijímače (220V). Teď jsem dle zdejších rad vsadil na 12V provedení.
Nevýhodou je, že nezobrazuje sílu signálu u každého kanálu, jak tomu bylo. Toto zobrazení jsem zatím našel jen při ladění. Druhou nevýhodou je, že reaguje na signál s 3-4 vteř. zpožděním a to už jsem většinou někde jinde. :o

K Dostál - ten tvůj měřáček je asi výše uvedený ručičkový, je tak? Má nějaké externí napájení? On totiž ten lepší, co mě radí Zdeněk s Alenou, je podle jiných diskuzí sice velmi šikovný, ale velký žrout. Pracuje na 18V (dá se dokoupit origo baterie). Mimochodem: K aktualizaci frekvencí družic (aby to bylo stále chytré) je potřeba datový kabel = dalších cca 1200,-
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
POZOR ten měřák za ty 3-4 tisíce?? mě pěkně vypekl,poněvadž na 12V přijímače se nechytá,je nutno k němu dokoupit popisovaný zdroj /baterii/ bratru asi za 1900 Kč. 12V přijímače prostě nedají takový proud aby utáhly současně konvertor+měřák.Navíc přes něj neprochází signál,tak se musí vypojit. Nejednoduší pro karavanisty a nejlevnější je ten ručičkový,po pár výjezdech to bude brnkačka a nepotřebuje žádné externí napájení,signál přes něj prochází.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 09.09.2010 22:03, před 14 let
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let

Citovat

simcha napsal:
A jak prosím poznáš, který satelit jsi našel?

Pokud vím kam a jak to namířit pomocí zmiňovaných pomůcek, kanál mám nalazený, zobrazím si sílu signálu na telce a je to jedna dvě.
Upravil kikisak36 dne 13.09.2010 22:25, před 14 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

kikisak36 napsal:

Citovat

simcha napsal:
A jak prosím poznáš, který satelit jsi našel?

Pokud vím kam a jak to namířit pomocí zmiňovaných pomůcek, kanál mám nalazený, zobrazím si sílu signálu na telce a je to jedna dvě.


Jasně, to máš pravdu, já jen na co je potom ten vyhledávač signálu, kdy nevím co jsem naladil. Mám ho také a zjistil jsem, že je skoro na nic.
Jinak to dělám stejně.
Upravil simcha dne 14.09.2010 10:32, před 14 let
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let
Počkej, né tak úplně nanic. Mám stativ a dlouhý kábel, takže můžu s karavanem pod stromy a anténu mám dále, takže ne vždy na telku, i když ji vytočím ze dveří ven, dobře od té antény vidím. Doladím signál na max právě tím pípákem. Takže né že bych jen tím pípákem hledal přímo satelit.
Stane se, že na telku vůbec nevidím. Na dishpointer.com si najdu bod v terénu, kam mám zamířit a podle pípáku slyším, že něco mám. Pokud mám správný, zvuk jede. Pokud ne, hledá se dál. Taky ale vozím ještě kompas. Nejnověji Iphone, ten je po ruce pořád.
Upravil kikisak36 dne 14.09.2010 14:01, před 14 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Hledání Astry 23,5°E-tedy družice kde jsou české programy je velice snadné.Stačí najít měřičem maximální výchylku to je Astra 19,2°E,kterou chytají prakticky Němci na mini paraboly / je to většinou kolem jihu/,poněvadž je ze všech kolem jihu nejsilnější a pak mírně pootočit parabolou vlevo Pozor je to fakt kousíček jen 4,3° a je tam.Mezi nimi nic jiného není. Prostě s jednoduchým měřáčkem hračka.Horší je to s UPC Direct a Digi TV,ty jsou dnes úplně jinde na 1°W což je fakt větší problém,tam je to tak zvaný několika násobný pokus,ale i to se dá.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: simcha, kikisak36, Mirek a Jirinka, Tonik, Zdenek a Alena, barumaci, tomasbok, Mila, MRAZIRNA, jarda77, Dostal

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,037,996 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20928 sekund | Průměrně za: 0.20928 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB