Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Elgena KB 6: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Elgena KB 6

Poslední aktualizace před 14 let
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 14 let
Hezký den, nenajde se tu odborník s dobrým srdcem pro fundovanou radu ? V zimě jsem si vypustil z boileru Elgena KB 6 vodu, ovšem za měsíc strčil do karavanu proud kvůli dobití palubní baterky. Na boiler samo zapoměl - zůstal pod proudem, takže se mi v prázdném boileru přehřála spirála a praskla tavná tepelná pojistka, tu jsem vyměnil. Doma funguje boiler normálně. Bohužel v kempech vyhazuji k radosti mé i ostatních pojistky, je to asi tím, že doma nemám chránič. Zřejmě tam, kde je chránič se nepřipojim. Co jsem udělal špatně? Kde je zakopaný pes? Dříve jsem ani chrániče nevyhazoval! Je mi i divné, že když boiler pustím přes měřák spotřeby vykazuje pouze 400W odběr, přestože má být 660W spirála. Nemuže i spirála být k.o. - ačkoli hřeje? Mám nutkání pouze odpojit zelenožluté přikostření na držák topné spirály. Nezabije mě to pak?
Je možné, aby se mi pracovní nula k držáku dostávala přes kovové spojení mezi termostatem a jeho čidlem uloženým spolu s pojistkou ( isolovanouv ponožce- je v ní fáze) , a tím se spojovala s ochranou? Což by vadilo právě chrániči? Mě se to tak při měření zdá! :v

Nejsem machr na ele. ale spíš badatel ,průzkumník, laik, experimentátor , držgrešle a nemám prachy na zbyt. Najde se tu dobrá rada bez rizika smrti až si budu mýt pindika v umyvadle? :o, !k
Zatím dík každému.
PS : že se boiler před vypuštěním má odpojit od sítě píšou všude, jsem trubka, to vím, to nebude rada!:v
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
poptej místního elektrikáře, který dělá revize spotřebičů, bez jeho měřáku izolačního odporu to spolehlivě nevyřešíš. Já bych to skoro tipl na spálenou izolaci na nějakém vodiči.
M
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Spíš bych to svěřil někomu, kdo tomu rozumí.
žlutozelený ochranný vodič neodpojovat.
Aby si přišel na to co to vyhazuje , musíš navštívit někoho kdo má doma chránič. ( za radu že si ho máš koupit by si mě zabil a zkoušet to v kempu tak zabije někdo tebe )
postupně odpojovat díly na které máš podezření ( odpojit popř propojit ).
spíš bych to typoval na to, že se těleso přehřálo a lehce probíjí, na což reaguje ochrana
Upravil Anonym dne 30.08.2010 12:21, před 14 let
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 14 let
Jsem z toho fakt už hotovej!
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 14 let
Tak super... vše se asi v dobré obrací, nabídl se mi jeden náš společný kolega, - karavanista " Monty ", odborník i s měřáky....
Ačkoli jsme se nikdy předtím neviděli, neslyšeli - přijel, změřil, a pak se jen kecalo a kecalo....

No a čím to je? Opravdu napálená spirála... Tak teď už jen sehnat novou a meju si ruce každých 5 minut!
Jo ! A víte kolik si za to vzal? Nic! Tak až budete něco chtít zdarma , stačí se obrátit! :-) Moc mu tímto oba Jmesseři děkujem! :q
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
M
AnonymČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

jmesser napsal:
Tak super... vše se asi v dobré obrací, nabídl se mi jeden náš společný kolega, - karavanista " Monty ", odborník i s měřáky....
Ačkoli jsme se nikdy předtím neviděli, neslyšeli - přijel, změřil, a pak se jen kecalo a kecalo....

No a čím to je? Opravdu napálená spirála... Tak teď už jen sehnat novou a meju si ruce každých 5 minut!
Jo ! A víte kolik si za to vzal? Nic! Tak až budete něco chtít zdarma , stačí se obrátit! :-) Moc mu tímto oba Jmesseři děkujem! :q

a co jsem říkal???

Citovat

MRAZIRNA napsal:

spíš bych to typoval na to, že se těleso přehřálo a lehce probíjí, na což reaguje ochrana


mohl si Montymu ušetřit cestu.
Spíš si měl štěstí, kdyby ta spirála bouchla více a ty ses napojil v kempu na nějaký blbý přívod, mohl si být karavanista im memoriam

:q
Upravil Anonym dne 03.09.2010 16:08, před 14 let
jmesserjmesserČlen
Přidáno před 14 let
No jo, Mrazírno... ono po boji je každý generál.. Teorie je jedna věc, a ochota pomoct třeba i neznámému kolegovi druhá.... Radilo mi více lidí! Ale pomohl Monty... I tak všem i za rady děkuji!:r
Jirka 60 a Stáňa49, Octavia 2,0 TDi-LK kombi a Eifelland 350 HK
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: jmesser, Vita, MRAZIRNA

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,256,091 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18344 sekund | Průměrně za: 0.18344 (0) sekund | Dotazy: 80 | Použitá paměť: 1.86MB/4MB