Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 jak řešit elektriku v bydlíku: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

jak řešit elektriku v bydlíku

Poslední aktualizace před 14 let
K
katka288Člen
Přidáno před 14 let
nechci centrálu ale chci elektriku kdykoli poraďte kempy nejezdím díky
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Tvoje zadání by měl splňovat EFOY
kamenakkamenakČlen
Přidáno před 14 let
:xZapojit baterii bydlíku přes automatické rozsvěcování světel + 30A relé a tím pádem se zadní baterie dobíjí po nastartování . Mám to vyzkoušené a pokud všude jsou diodové světla není problém celý týden
svítit . Řešil jsem ten problém z hlediska toho ,že solární dobíjení pod stromem asi moc nedobíjí a kvůli tomu nebudu stát na slunci .
T
TomČlen
Přidáno před 14 let
Já používám, http://www.lit.cz...zovac.html + http://www.karava...225-ah.htm + diody, přes léto týden v pohodě.
Ahoj Tom
nugiseknugisekČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

katka288 napsal:
nechci centrálu ale chci elektriku kdykoli poraďte kempy nejezdím díky


aby Ti tady někdo mohl dobře poradit zkus doplnit minimálně následující :

- přívěs nebo obytné auto
- provoz v zimě (případně jak dlouho hodláš stát v zimě na jednom místě)
- charakter provozu ++> přejezdy s krátkými pobyty třeba 1-2 dny nebo třeba týdenní pobyt na jednom místě?
- předpokládané spotřebiče
Upravil nugisek dne 16.08.2010 14:02, před 14 let
CHKO OburkyCHKO OburkyNováček
Přidáno před 14 let
Rovněž používám už dva roky v obytné vestavbě tento oddělovač (http://www.lit.cz/electronic/oddelovac.html) a gelovou baterii 100 Ah - v létě při pravidelném ježdění jsem nemusel dobíjet celé 3 týdny cesty, v zimě mám vyzkoušené při plném provozu topení a popojíždění cca 20 km denně 4 dny bez nutnosti připojení k síti.
CHKO Obůrky
Jarda LefikJarda LefikNováček
Přidáno před 14 let
Také jsem řešil, jak udělat karavan "soběstačný". Je to hlavně finanční problém. Nejlevnější varianta je opravdu centrála. Solár a trakční baterie je pro delší zátěž možné použít, ale náklady jsou cca 100 000,- Kč. Trakční baterie stojí kolem 80 000,- a solár SET, kolem 20 000,- Kč. Trochu lepší centrála (čtyřtaktní) stojí kolem 8 000,- Kč. Hlučnost čtyř a dvou taktních je na stejné úrovní kolem 85 dB. Rozdíl je v celkové váze a objemu nádrže. Našel jsem centrály s dobou provozu na jednu nádrž (při 50% zatížení) kolem 6 až 8 hodin. Pokud se centrála posune od samotného karavanu na vzálenost 5 metrů, dá se hluk vydržet. Zatím volím tuto variantu. Jarda
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Jarda Lefik napsal:
Také jsem řešil, jak udělat karavan "soběstačný". Je to hlavně finanční problém. Nejlevnější varianta je opravdu centrála. Solár a trakční baterie je pro delší zátěž možné použít, ale náklady jsou cca 100 000,- Kč. Trakční baterie stojí kolem 80 000,- a solár SET, kolem 20 000,- Kč. Trochu lepší centrála (čtyřtaktní) stojí kolem 8 000,- Kč. Hlučnost čtyř a dvou taktních je na stejné úrovní kolem 85 dB. Rozdíl je v celkové váze a objemu nádrže. Našel jsem centrály s dobou provozu na jednu nádrž (při 50% zatížení) kolem 6 až 8 hodin. Pokud se centrála posune od samotného karavanu na vzálenost 5 metrů, dá se hluk vydržet. Zatím volím tuto variantu. Jarda


Trakční baterie rozhodně nestojí 80000.- :) mrkni třeba sem: http://www.nejlev...ts_id=6129
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
Uvededé částky mě uvádějí v údiv. Je fakt, že solár už byl na střeše, když jsem to koupil, ale předešlý karavan ho neměl a také to šlo. Elektrifikoval jsem ho tak, že jsem na vrakáči koupil startovací baterku 36Ah za 150Kč (zamýšleno na 1 sezonu, kroutí už třetí *) a směle vyrazil do Evropy. Na čerpadlo a trochu toho svícení to stačí. V zimě nejezdím, mikrovlnku, kávovar a PC nemám, ale v pohodě vydržím 2 měsíce v divočině. !)

*) Odborníci vědí, že startovačku nééé, že to je špatně. Protože já nejsem odborník a nevím to, tak to 3 roky úspěšně provozuji.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Upravil Robert dne 30.08.2010 17:01, před 14 let
harleyharleyČlen
Přidáno před 14 let
Taky jsem scháníval starší startovací baterie,ale jednou mě vypekla.Trefil jsem akční ceny ve Vartě a mám trakční 110Ah za 2600kč.Myslím že jsem koupil dobře.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: katka288, Tonik, kamenak, Tom, nugisek, CHKO Oburky, Jarda Lefik, Zdenek a Alena, Robert, harley

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,053,424 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22143 sekund | Průměrně za: 0.22143 (0) sekund | Dotazy: 99 | Použitá paměť: 2MB/2MB