Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Detektory, narkotizační plyn: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Detektory, narkotizační plyn

Poslední aktualizace před 4 roky
calycalyČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj Karle,
hluboce smekam, odvadis skvelou praci a dovedu si predstavit jak casove narocnou.
Ted uz asi meni nazor i ti co nas co jsme to zazili na vlastni kuzi meli za blazny a vypravece pohadek.
Jeste jednou dik a drzim palce.
Caly.
PepiPepiČlen
Přidáno před 13 let
Karle mooc dík,už jsem myslel,že to zapadlo jako mnoho dobrých věci,je nás jistě mnoho,kteří čekají na tyto, pro nás zásadní závěry.Ještě jednou dík,a pro ostatní nepolemizujme kde dát co ,ať to nesklouzne do sekce tlachání.Čekejme a potom diskutujme,pokud bude o čem.?:_
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 13 let
Taky jsem tohle vlákno četl se zaujetím a taky jsem myslel že už vyšumělo..o to víc jsem překvapenej ! Karle..takových skutečně zapálených lidí pro věc jako ty, to už aby člověk pohledal. Trpělivě budu čekat na story No. cvaj. Děkuju :^
GatomGatomNováček
Přidáno před 13 let
Přidám jednu zkušenost mého známého :

Určitě to znáte. Jedete do cíle a kolony Vás zdrží víc než jste čekali. Výsledek je ten, že už prostě musíte zastavit a protože není nikdo, kdo by Vás na postu řidiče vystřídal a je navíc noc, rozhodnete se v klidu si na pár hodin dáchnout. Co naplat - jste na odpočívadle u velké pumpy plné aut. Co by se tak mohlo stát ne? Jdete si lehnout a nastavíte budík na 7 ráno.

V 5 ráno Vás náhle vzbudí pískavý zvuk GAS alarmu. Říkáte si co se to děje? Vstanete a rozsvítíte. V ten okamžik zahlédnete stíny venku u vozu a vzápětí slyšíte pískání gum a rychlý odjezd nějakého auta. Vyjdete ven a tam je vše v klidu. Řeknete si že se asi zbláznil alarm, vypnete tu strašnou sirénu a když už jste všichni vzhůru, tak si řeknete že dáte kávu a vyrazíte.

Jeden pohled na podlahu Vás však uvede do rozpaků. Je tam cosi co vypadá jako sifonová bombička ale ve větším. Zvednete to a sám sebe se ptáte kde se to tady vzalo? Žádný zápach - nic. Prostě obyčejná bombička. Možná to přinesl syn ....

Po návratu z dovolené to mému známému nedalo a tuto bombičku vyhledal na netu. Jednalo se o uspávací plyn. Teprve pak si dal 1 a 1 dohromady a když se podíval na manuál GAS alarmu a tam se dočetl že detekuje i tyto látky celkem se mu ulevilo...

Od té doby už na pupách nespí. A já ho budu následovat :-)
Tom & Eva
BÜRSTNER ARGOS "A 747-2", Fiat 3,0D, 157 HP, Ducato Maxi, Základní hmotnost: 5 000 Kg, Délka 8,86 m., Výška 3,90 m.. P.S.: Nemám rád mýto !
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 13 let
A ta bombička se do auta dostala jak ? Navíc pokud tam reakce alarmu byla tak mi neříkej že by to na sobě nepocítili, pakliže teda nikterak nereagovali vyvětráním apod, samotné spuštění alarmu přeci neřeší následný účinek toho plynu.. Samozřejmě nikterak neodporuju tomu co jsi napsal, pakliže je to tak, tak to je síla. Jenom mi tam ten detail nějak chybí !)
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
BabikaBabikaČlen
Přidáno před 12 let
Přečetla jsem tohle vlákno a je mě jasné,že plyny jsou nebezpečné,ale nejí mě jasné co si mám koupit,jak dopadl test alarmů,poraďte.:x
Babika
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let

Citovat

Babika napsal:

Přečetla jsem tohle vlákno a je mě jasné,že plyny jsou nebezpečné,ale nejí mě jasné co si mám koupit,jak dopadl test alarmů,poraďte.:x


Babiko, to jsme jediní koho tahle problematika zajímá??? Jak jsem psal v souběžně běžícím tématu o detektorech plynu, tak můj kamarád byl vykraden na Sardinii během spánku. Na policii se dozvěděl, že není rozhodně prvním. Zloději injekční stříkačkou údajně kolem těsnění vpraví narkotizační plyn do auta a pak mají spoustu času najít vše cenné. Po tomto zážitku byl tak vyděšený, že od té doby jeho vestavba připomíná nedobytnou pevnost se spoustou petlic a trezorem na cennosti. Detektor plynu nepořídil. Netuší, stejně jako já, že něco takového existuje.

Můžete mi prosím pomoci s výběrem detektoru, který zachytí narkotizační plyn i propan butan.
Předpokládám (dle předchozích příspěvků), že nejlepší je pořídit 2 čidla
- jedno na propan-butan a narkotizační plyn někam k podlaze
- druhé na CO ke stropu.

Předem díky za tipy. :^
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Blackovi s Babikou: nejste jediní :).
Narkoťáky jsme rozklíčovali domnívám se velmi pečlivě. Osobně pod lékařským dohledem jsem jejich nástup účinky i odeznívání odzkoušel za posledních pár měsíců dvakrát. Vždy po konzultaci a pod dohledem anesteziologa na lékařském pracovišti. Nechal jsem se uspat látkou A i B. Béčko na začátku listopadu, Áčko v březnu. Oboje letos.

Takže zopakuju: látka je VŽDY v kapalné formě. Alarm by měl mít čidlo do cca 60cm od hlavy. dál už je šance že se nestihnete včas vzbudit.

Čidlo (např.Figaro 822) má polovodivou destičku ze dvou půlek: jedna je zahřívaná na cca 70-90°C a druhá má teplotu okolí. Když se tam dostanou cizí látky - polovodič začne bouřlivě reagovat a díky rozdílu spustí alarm. Čidla se kalibrují čistým metanem (nejmíň reaguje) a náše sliznice má teplotu 37°C což je půlka než má čidlo. Proto je jeho citlivost vyšší. Čidlo se při zapnutí nahřívá a kalibruje cca 5-10min. Většinou má alarm tři ledky - červená signalizace plynu, žlutá po zapnutí svítí po dobu kalibrace a zelená signalizuje nahřáté, zkalibrované a připravené čidlo.
Takže čidlo vyhoví jakékoli které je schopné nabrat PB nebo jiné plyny. Ne CO, tam je jiná konstrukce. Na PB dáme čidlo k zemi, na CO cca 50cm nad zem a narkoťák do ložnice poblíž hlavy. AMS má tu výhodu že umí připojit víc čidel na jednu sirénku. Není to nutné, ale praktické.
Praktické testy a detailní přednášku "s ochutnávkou" jsem dělal u nás při dni otevřených dveří. Narkoťáky tu mám a očichat je můžu dát kdykoli.
Všechny důrazně varuju před nocováním na francouzký dálnici u pump. Jeďte do lesíka, do vsi, kamkoli kde není koncentrace anaonymních vozidel jako na pumpě. I když vám bude řvát alarm, nikdo z okolí ani nezvedne hlavu aby se šel podívat.
PepiPepiČlen
Přidáno před 12 let
Karle,prosímtě pro ty pomalejší nemůžete sem dát konkrétni odkazy co koupit,potom namontovat podle vaších rad to nebude problém.Testy trvaly tak dlouho,že jsem myslel,že to už vyšumělo,tak jsem tam dal toto http://www.detekt...2-24v.html a nevím,jestli jsem zvolil správně.Děkuji:_
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj Pepi, tenhle detektor je velmi dobrý - zrovna v něm bydlí zmiňované Figaro 822.
Jen ten alarm dej poblíž hlavy, kde spíš. Jinak doporučuju, funguje. Byl to jeden z testovaných alarmů.

V podstatě všechny alarmy na PB budou fungovat. Otázka jakou mají citlivost ale pro naše užití vesměs dobrou. Narkoťák je poměrně "čitelný" plyn takže čidlo ho nabere jistě a rychle.
Ještě něco: ten plyn smrdí jako nový lino. Je to trochu podobný starýmu dobrýmu etéru. Pokud to v karavanu ucítíte, chyťte se za nos (abyste nedali další nádech) a vypadněte ven. Ihned. Žádný otvírání oken. Nestihnete to. Musíte vyvětrat plíce. Plyn z vás během několika málo minut vyprchá. Pokud to někdo nalije na polštář (např.) tak ho zabalte do igelitovýho pytle na odpadky abyste mohli odjet - druhý den na sluníčku spolehlivě a bezpečně vyprchá. Plyn je netoxický, nedá se předávkovat a jeho aplikace je až na výjimky bezpečná.
Aplikace: je to čirá kapalina s bodem varu od cca 18-43°C čili velmi ochotně se odpařuje v pokojové teplotě. Šíří se prostorem vzhůru a postupně klesá k zemi. Čidlo je třeba mít u hlavy, není jasné kudy to smažka zlodějská naleje. Zpravidla nastříkne stříkačkou přes okenní gumu spáčům k obličeji. Účinnost čidla je cca do 60cm od hlavy. Nabere minimální koncentraci a začne řvát. Nezapomeňte, že se ještě min 1x nadýchnete než vám dojde která bije. Po třetím (čtvrtém) nádechu naprosto nejste schopni akce. Pokud jste rozespalí stačí vám třeba i nádechy dva. Spánek je v tomto případě premedikace. Bohužel. Plyn vydýcháte po uspání do cca 10minut čili pokud nemáte hlavu v polštáři nasáklém kapalinou vzbudíte se za chvíli až několik hodin. Dokonale vyspalí, bez kocoviny a podobných příznaků.
Jako pravidelný lék na spaní to bohužel nelze použít protože to zabíjí mozkové buňky.

Ptejte se.
Přes zimu snad vysmolím článek Honzovi Bordovskýmu do CCC a pak to dáme s Funem na web.
Když bude nějaká sešlost, udělám v případě zájmu mini přednášku a vezmu narkoťáky s sebou na odzkoušení. Abyste si zapamatovali ten zápach. Je poměrně typický.
BabikaBabikaČlen
Přidáno před 12 let
Jojo,jenže tam kde mám hlavu nemám zásuvku,není nějaký třeba na baterie :o??
Babika
PepiPepiČlen
Přidáno před 12 let
Já tomu pořád nerozumím:xje něco odskoušeno?Psali jste,že dáte vědět jak to dopadlo.A nic.Já si asi poradím,ale je tady dost karavanistů,kteří na to čekají.Nevědí co je dobré koupit.Když popisuješ nějaké čidla dejte odkaz oco jde,víme co se na cestách děje,jak se to děje ale málo lidí ví co proti tomu udělat,co koupit atd.Vznikla tady debata a nemá žádný závěr.:x:_
BabikaBabikaČlen
Přidáno před 12 let
Ptám se nejen já na tento: Alarm plynu Thitronik GAS plug "all in one ,ale nemužu ho dat tam kde spim když tam nemam tu zasuvku :x
Babika
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Pepi dej mi měsíc a sesmolím kompletní článek. Pošlu ho Honzovi Bordovskýmu do CCC.
BabikaBabikaČlen
Přidáno před 12 let
Tak pokud me nikdo neuspi !) tak pockam na vysledky.Nebo radeji ne :x
Babika
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let
Měl jsem ty lahvičky zapůjčené na domu (na hraní) a tak jsem to prubnul.
Sebral jsem drahušce odličovací tampón, namočil, rychle zavřel lahvičku, to kdybych měl třeba upadnout a opatrně jsem si přiložil k nosu. Už po třetím čtvrtém natáhnutí jsem začínal pociťovat brnění a pak také malátnost. Slibovaný spánek se ale nedostavil. Tak jsem smočil znovu a více a tampónek jsem si flákl na frňák a nadechoval se fole pole. ... No a pak jsem na gauči probudil a nic. Jako by se nic nestalo, jen vedle mě ležel ten tampónek. Myslím, že mimózní doba mohla trvat tak něco kolem půl hodiny. Bohužel jsem se předtím nepodíval na hodiny.
Konzultoval jsem to s drahuš, tak jsem se dozvěděl, že jsem prdlej (no to je mi novina) a že co kdybych se neprobudil a tak. No nedalo mi to a domluvili jsme se, že při druhém pokusu bude přítomna a bude sledovat a zkoušet, jak moc jsem vytuhlej.
Stejný postup, čuchám čuchám, brním brním a když už jsem v takovém jako limbu, tak na mě drahuš "spíš?!" a já že ještě ne, a za chvíli zase "spíš?!" a já zase, že ne a když na mě po třetí "UŽ SPÍŠ?!?" tak jsem jí vynadal, že mě furt probírá a šli jsme spát pohádaní. :-)

Asi to bylo malé množství, ale to by znamenalo do auta nalejt alespoň půlku té zapůjčené láhve. Aby to zaplnilo bydlik.

A jako lino mi to moc nepřipadalo. Ale to bude asi tím, že jsem s novým linem nikdy do styku pořádně nepřišel.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 12 let
Nemám nic proti gas alarmům, je to rozhodně užitečná a potřebná věcička. Jen jsem trochu skeptický vůči těm pověstem o uspávačích. Ne že by nic takového, jako uspávací plyn neexistovalo, stejně jako např. tzv. ochromující plyny, obdoba nervově paralyzujících. Nikde jsem se ale zatím nesetkal s konkrétním člověkem - karavanistou nebo tirákem, který by řekl, že to on sám prokazatelně zažil nebo tomu byl prokazatelně přítomen. Všichni zatím jen ví, že to potkalo někoho jiného. Taky by mě překvapilo, kdyby se to po těch letech údajného používání v zahraničí neobjevilo i u nás, však naši zloději jsou učenliví a rádi využívají osvědčené a vyzkoušené způsoby. Dívám se na to asi takto. Aby měl pachatel jistotu, že uspal spolehlivě celou posádku, tak tam musí dostat tolik plynu, aby tím zamořil celý vnitřní prostor, tedy od řidičského prostoru až dozadu, včetně alkovny, od stropu až k podlaze nebo od podlahy až po strop (to podle toho, zda je plyn lehčí nebo těžší než vzduch). Koncentrace plynu v různých výškách by tak byla ale značně rozdílná, takže jedni by sotva usínali a druzí už by mohli být ve stavu téměř trvalého uspání. No a co zloději, ti tam potom jdou v plynových maskách? Protože jinak by si tam asi taky zdřímli. Tak trochu mi to připadá jako zaručené zprávy o černých sanitkách a podobné jiné. Pokud se mýlím, tak se omlouvám.
Zdraví
Luboš a Dáša
P
PepekČlen
Přidáno před 12 let
Taky mě napadlo co potom dělají ti zloději,vlítnou do auta v plynové masce nebo bez a začnou otvírat všechny okna....
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let
Moje sestřenice si s manželem a ještě jedním párem +dvě děti (ani jeden není caravanista) půjčili před měsícem auto z půjčovny s tím,že pojedou do Říma na poznávačku.
První před čím jsem je varoval,mimo jiné, byl tento případ vykradení.
A co myslíte....,zaklapli to u Benátek na benzínce a ráno byli vykradený a krásně vyspinkaný.
Mladej od sestřenice vstává pravidelně v 6 hod.(osobně vyzkoušeno) a prý ho budili v 9 hod až pak si toho všimli.
Ukradená všechna hotovost ,ostatní věci netknuté,peněženka ležela v kabelce na stolku 50cm od hlavy spícího, vylomený zámek u řidiče.
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
BabikaBabikaČlen
Přidáno před 12 let
Tak holt Ježíšek přinese ten alarm,pro klid,to by mě štvalo abych na výjezdu místo procházek po krajině chrněla,to můžu doma.Nějaký koupím,snad když to stojí dost peněz je to k něčemu.:_
Babika
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,205 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21002 sekund | Průměrně za: 0.21002 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.23MB/4MB