Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Detektory, narkotizační plyn: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Detektory, narkotizační plyn

Poslední aktualizace před 4 roky
calycalyČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj vsichni,
snazim se timto tematem udelat pruzkum v siroke karavanisticke obci.
Uz nekoho prakticky zachranil pred uspanim nebo alespon byl ativovan nejaky detektor narkotizačních plynů.
Detektor zatim v aute nemam ale uz jsem si ho objednal.
Letos jsem ve Spanelsku v centru Zaragozy po nocnim navratu do bydliku zazil po cca 1 min.po nasednuti a otaceni se (v aute sem sedel v tu chviku sam) toceni hlavy a silne rozdvojene videni.
Po pusteni ventilatoru na plny pecky a soucasneho otevrevi prednich oken popsany stav behem cca 2 minut vymizel.Podotykam ze v aute nebyl citit ani naznak nejakeho zapachu.
Navic na chodniku tesne vedle bydliku byla pri navratu zaparkovana motorka.Po mem vzpamatovani se s toho (cca 5 min.) prisel motorkar podival se na nas do auta nasedl a odjel.
Jsem presvedcenej ze v tom aute bylo nejaky omamny svinstvo.
Diky za jakej koliv nazor k tomuto tematu.
Upravil Fun dne 07.08.2011 23:04, před 13 let
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj, tak já se hlásím jako první. Gasalarm máme, do auta nám zatím nikdo nic nenastříkal. Jinak se alarm spustil několikrát sám v noci. Asi jsme jedli moc fazolí. Naopak, když u čidla pustím plyn ze zapalovače, tak nic. Nevím na jaké plyny to funguje, ale onehdá jsem doma v zaparkovaném autě cítila trošku plyn, alarm jsem pustila a za chvíli fakt houkal. Z důvodu fazolí ho mám ale pořád vypnutý, pokud ale nespím někde na parkovišti. Toť má zkušenost.
čau jitka
dasuledasuleČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj, alarm máme taky. Zapnutý ho máme pořád, ale zatím houkal pouze když jsem se v jeho blízkosti stříkala spreyem proti komárům. Jinak zatím ne, zaplaťpánbu. Ale je to taková jedna z jistot pro klidnější spaní a pobyt v autě. Když jsme ho kupovali, říkal prodejce o karavanistech, které ve Francii vzbudil a odehnal zloděje.
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 14 let
My ho máme taky, už asi 2 roky. Máme odzkoušeno na propan a funguje. Jiné plyny jsme zatím tu čest neměli potkat a fazole nejíme. A jak píše Dasule, pro klidnější spaní dobrý. Už si ani nedovedeme představit, že bychom šli spát a nezapnuli ho. Já doporučuji.
Mirek
connyconnyČlen
Přidáno před 13 let
Detektor plynu mam take, ale LPG.. Ten je 100% naprosto jiny nez detektor narkotizacnich.. Mate nejaky odkaz kde koupit a kolik stoji? Detektor LPG me stal nejakych 20 USD z ebaye..
Americky obytnak. Zere to, nejede to, ale to neva.. Wink
PepiPepiČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, nikdy v žádném autě jsem žádný dekoder neměl a spal jsem bezvadně,po přečtení těchto příspěvků prosím o nějaké odkazy,kde to seženu,už nespím.dík:_
IVRIIVRIČlen
Přidáno před 13 let
Po zadání hledaných slov mi vyšlo toto:
Detektor plynu reagující na všechny běžné omamné (narkotizační) plyny na bázi etheru, butanu, ethanu, chloroformu a trichlorethylenu. Přítomnost takového plynu spustí okamžitě vizuální a zvukový alarm. Detektor reaguje již od nízké koncentrace plynu.
Cena : 1998 Kč s DPH
http://www.detekt...2-24v.html
VW Caddy, Hobby 400 SFe
Upravil IVRI dne 15.01.2011 15:01, před 13 let
Petr a NataliPetr a NataliČlen
Přidáno před 13 let
Mám ten gas alarm co je na všechno a mohu říct ,že funguje fakt na všechno.Osobně vyzkoušeno.Dokonce se sám každou noc samovolně spouštěl(vlastně né samovolně),dávali jsme to za vinu fazolím,alkoholu a kdoví čemu ještě a nakonec jsem zjistil ,že když jsem připojen na 220 V tak se pořád nabíjí baterka a ta zřejmě něco vylučuje na co ten alarm taky reaguje.Nic nebylo cítit a ten divoch ječel vždy jako pavián.Po odpojení ze sítě byl klid.Zdraví to zřejmě prospěšný určitě nebude.Až si budu kupovat další karavan určitě si pořídím zase,mohu jen doporučit funguje to bezvadně.Koupí se to běžně v každém karavanshopu,není to zadarmo ,ale vyplatí se to.Podle mne je takový alarm potřebnější než satelit nebo dokonce i než klima.
Petr!y a Natali!l + Anetka Pfft
Upravil Petr a Natali dne 15.01.2011 14:57, před 13 let
calycalyČlen
Přidáno před 13 let
Po zkusenosti ze Spanelska jsem okamzite poridil taky tenhle :o
http://www.detekt...2-24v.html
Po cca 20 nocich v bydliku zadnej falesnej poplach.:l
Kdyz naleju na hadr nitroredidlo ve vzdalenosti cca 0,5 metru tak rve jako blazen.!M
Tak ze jak se rika "Ver a vira tva te uzdravi".:_
connyconnyČlen
Přidáno před 13 let
njn, to jsem nasel take.. Ale precejen, to co tady stoji 2000, na ebay se poridi za 1000.. Ovsem nemuzu ho najit :)

LPG mam tento, zatim zadny falesny poplach... A zkouset poplach tim,ze nekde povolim ventil, radeji nebudu.. Na to se mam moc rad a uz mi jedno auto od plynu shorelo.. Vim presne jak hori 45 litru propanu :)))

http://cgi.ebay.c...ccessories

A dal bych tyto detektory povinne do kazdeho auta kde se spi a je tam LPG.. Precejen, zivot je jen jeden..
Americky obytnak. Zere to, nejede to, ale to neva.. Wink
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 13 let
Technicky by detektor měl mít (nemusí) dvě čidla - to u země očichává PB a to u stropu narkoťák.
PB teče po zemi a narkoťák je lehčí a stoupá ke stropu.
Obě čidla zpravidla bývají stejné konstrukce jen špičkové alarmy tam mají nějaký rozdí (nevím jaký) dle mě to není třeba, ale poziční umístění smysl rozhodně má (narkočidlo je správné dát ke stropu).
Gasalarmy s oběma čidly dělá Frankana. Montujeme jich poměrně dost. Jen kalibrace (po zapnutí) chvíli trvá (5-10min).
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

IVRI napsal:
Po zadání hledaných slov mi vyšlo toto:
Detektor plynu reagující na všechny běžné omamné (narkotizační) plyny na bázi etheru, butanu, ethanu, chloroformu a trichlorethylenu. Přítomnost takového plynu spustí okamžitě vizuální a zvukový alarm. Detektor reaguje již od nízké koncentrace plynu.
Cena : 1998 Kč s DPH
http://www.detekt...2-24v.html


zkoušel to někdo???
ether je ve startovacím spreji anebo na nějaké ředidlo, třeba aceton, toluen nebo obyčejný natural 95 a ostatní těkavé látky na bázi uhlovodíků
ale
nejpoužívanější narkotizační plyn je oxid dusný N2O zvaný rajský plyn, používaný k narkoze, o tomto tu nic psaného není
zkuste to někdo je tím natlakována šlehačka ve spreji a napiště.
A co oxid uhličitý nebo nebezpečnější oxid uhelnatý, když netolerantní kolega v noci nastartuje a Vám to natáhne topení do bydlíku??
Toho bych se také bál.

Také nákup něčeho zvažuju, ale nerad bych byl ukonejšen falešným pocitem bezpečí nebo zjistil že to stejně na nic není.
P.S. LPG nemám tak to řešit nemusím
Upravil Anonym dne 16.01.2011 18:16, před 13 let
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 13 let
Uvažuji o tom to. Je to klasický alarm a má i čidlo na plyn. http://www.nortro...ospekt.pdf
calycalyČlen
Přidáno před 13 let
Vsechny "nase" detektory (alarmy) plynu pouzivaji k detekci jedno z cidel fy.Figaro.
Podle toho na detekci jakyho plynu maji slouzit.
Z toho usuzuju ze absolutni citlivost bude u vsech zarizeni stejna.
Rozdil by mohl mozna byt v odfiltrovani falesnejch poplachu pokrocilejsi logikou vyhodnoceni (nemam to ale overeny).

Tady je link pro fandy co chteji cidla dukladneji pitvat.

http://www.figaro...slist.html
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 13 let
Pokud se jedná o detektory, čidla a okenní magnety s bezdrátovým systémem, jak dlouho cca vydrží jejich baterie ? A jsou stejně spolehlivé jako klasika s drátem ?
D
DostalČlen
Přidáno před 13 let
Anestetika pro celkovou anestezii můžeme laicky rozdělit na plynná a kapalná.Mezi plynná můžeme zařadit oxid dusný(rajský plyn).
Kapalná anestetika typu Halothan se dávají do nádobky v anesteziologickém přístroji a plyn proudící nad hladinou tekutiny strhává odpařovanou tekutinu a tuto směs dýchá pacient.
Z toho vyplývá, že pro" kriminální" použití je jednodušší použít plyn z nějaké tlakové nádobky.
Citlivost alarmu na narkotizační plyny je daná citlivostí čidla na velikost molekuly konkrétního plynu a jeho koncentraci.To znamená,že že čidlo by mělo být specifické pro daný druh plynu.
Jsem schopen zajistit praktickou zkoušku čidla na běžně dostupná anestetika. Zapůjčí někdo čidlo?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 13 let
Hi, Arzt, mein lieber Freund :_
Já ho objednám bude-li třeba.
Položím potřebný obolus na oltář vědy.
Pak s tou informací budeme dělat drahoty, nikomu ji neřekneme a budeme na ostatní páskovat.
Informaci prodáme každýmu kemperovi za litr (oni ho se skřípotem zubů -další Arbeit pro tebe-dají) a my budeme nechutně bohatnout.
Co ty na to?
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 13 let
Jedno čidlo budu mít příští týden. Karel dodá druhé a můžeme je porovnat.
Fun
Smile
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 13 let
Ještě něco. Valku, jestli není cítit tak to není ani Ether sulfuris ani Chloroform. Zbývá jen rajčák. Dokázal bys zjistit jaký jsou plnicí tlaky? Pokud jsou jako např u CO2, PB, vodík a podobná média tak není problém jej "přelít" do obyčejného spreje pomocí jednoduchého udělátka (jako plnění zapalovačů). Pak bychom se soustředili jestli umístit čidlo v místě spaní (alkovna) nebo nad dveře (cirkulace vzduchu, dostupnost ) a střed spaní obou ložnic. Krom toho alarm má tři vstupy čili narkočidla mohou být dvě (v obou ložnicích) a jedno PB u země.
Domnívám se, že nejsnáz zmrd napustí plyn dveřmi v kabině řidiče (odehne je šroubovákem) ostatní prvky jdou relativně obtížně (hlučně) přístupné. A že by s sebou tahal aku vrtačku a vrtal někde boudu se mi věřit nechce.
Takže z mojí pozice - pokud alarm tak do obou ložnic (jsou-li tam) a nebo dozadu do ložnice jeden a do kabiny řidiče druhé. Než to dojde dozadu stačí přední čidlo řvát. Samozřejmě je asi výhodou když jsou čidla v kabině vidět. Pak ta zkurvená smažka jde radši jinam. To neplatí pro mikrovlnná čidla ty mohou být i pod palubní deskou, ale to už není gasalarm.
Outlocitní mi prominou moje vulgarismy, ale tento druh existence si nezaslouží žádný soucit a u mě ho taky nikdy mít nebude.
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 13 let
Při čtení této diskuse mě napadlo se zeptat jestli sebou vozíte něco na sebeobranu, pepřáky, plynové pistole atd. Brokovnice jako v Americe by asi neprošla, že?
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,668,976 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25893 sekund | Průměrně za: 0.25893 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB