Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solar - ověření funkčnosti: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solar - ověření funkčnosti

Poslední aktualizace před 14 let
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Přátelé, kamarádi
Na střeše máme solar, ale čím dál tím víc pochybuji o jeho funkčnosti. Auto prošlo kompletní opravou elektroinstalace v Caravan servisu, tak spoléhám ve správné zapojení.
Je možné, za slunečného dne, nějak jednouduše změřit jestli ho netahám zbytečně?
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
Určitě by jsi to měl vidět na regulátoru, který by v případě poruchy závadu zaznamenal, tedy spíše v případě nezapojení. Až budeš mít cestu přes Hradec tak se stav, máme nově dílnu před HK ve směru od Holic. Cinkni a navedu Tě. Zkontrolujem co teče ze soláru a co do baterek.

P.s. Jestli Ti to zapojoval v karavan servisu u Náchoda tak se zeptej uživatele "Mrazírna" jak ho zapojili nebo spíš nezapojili jemu! :-)
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
měření je prosté - ze soláru leze nějaký proud - 1-10A (dle velikosti) a napětí cca 19-23V.
z regulátoru už je to ořízlé - na cca 14,5V a proud o cca 10% menší. Nejjednodušší je zapojit voltmetr na baterku a při dobíjení solárem musí napětí na baterce stoupat.
Stoupá velmi zvolna (po setinách voltu) proto je potřeba mít voltík s dvěma desetinnými čísly (umí to každý voltík z OBI) a napětí pomalu stoupá: 13,25, 13,26, 13,27V a tak dál.
Je to jasný?
kdyby ne tak cinkni.
tel na mě je v sekci servisy nebo zajeď k Pecovi.
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Pánové děkuji.
Voltíka z OBI mám, tak to zkusím, ale nic víc!
Mimo téma: Nerad bych to zase vezl do Náchoda. :he Na jednu stranu udělali velký kus pěkné práce. Na druhou by za ty nemalé Kč nemělo být tolik kostlivců ve skříni.

Na vás oba jsem slyšel jen chválu.
(Kájo přiznám, že pokud bych to řešil, tak zajedu do sousední vesnice k Pecovi)
debureaudebureauNováček
Přidáno před 14 let
Já bych to řešil ampérmetrem hned za panel.
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

debureau napsal:
Já bych to řešil ampérmetrem hned za panel.


V podstatě to vyjde na stejno s tím co píše Karel Prokop. U toho co píše Karel ale nemusíš nic rozpojovat a ještě je tam kontrolován i regulátor.
TonikTonikČlen
Přidáno před 14 let
Simcho, Debureau pravděpodobně myslel ampérmetr "na stálo" (tak jsem to aspoň pochopil).
Ampérmetr bych měl, ale neumím ho zapojit. :c
Jinak dneska konečně chvilku svítilo, tak jsem vyjel z garáže a měřil.
Hodně pomalu to lezlo nahoru (přesně jak píše Karel). Selský rozum mě říká: čím víc Ah tím pomaleji (v našem případě 2x 100Ah)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Tonik, Peca, Karel Prokop, debureau, simcha

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,194,177 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17494 sekund | Průměrně za: 0.17494 (0) sekund | Dotazy: 81 | Použitá paměť: 1.85MB/4MB