Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Černá Hora: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Černá Hora

Poslední aktualizace před 5 let
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj chystáme se příští sezonu do Ulcinju, byl někdo ? Poradíte kemp, ceny a cestu? Děkuji.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
T
tomas86Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj, byl jsem loni v kempu safari beach, cena byla něco přes 50€ 4dny, dva lidi a karavan.Výbava byla průměr, vedle docela slušná restaurace. jako asi jediný mínus jsem vnímal opravdu velké množtví místních a Bosňáků, kteří parkovali okolo kempu a na pláž chodili přímo kempem, nicméně nic se nám neztratilo a problém nebyl. Co se týče cesty, tak po pobreží za mně velkej opruz, je to jedna velká kolona, do který se navíc míchaj davy lidí (ralativní klid byl pouze cca od 4 do 6, takže ani noční přejezd to moc nezachrání).
PS: pokud by tě z nejakého důvodu napadlo vzít to z Lepetane (od přívozu) do Kotoru při pobřeží, tak to radši nedělej, mně z toho zešedivěly nejmíň dva vousy.
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 7 let
Díky za info, cestu vůbec neznám, tak mě zajímá spíše zda jet přes Chorvatsko, nebo Maďasko a Bosnu, díky moc.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
S
sladeNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj taky se priti rok chystame do Cerne Hory tak jsem tady prostudoval vsechny informace o kempech a o ceste je tady na foru dost informaci na tvuj dotaz kudy jet tak jak jsem tady nekde objevil tak je jeste mozna cesta Madarskem a pres Srbsko a asi druha nejrychlejsi Chorvatskem bude cesta rychlejsi diky dalnici
slade
Upravil slade dne 08.10.2017 15:36, před 7 let
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let
Přes Chorvatsko to je rychlejší jen opticky. Jednak je tudy podstatně hustší provoz, potom tě zdrží fronty na hranicích a mýtnicích a dole musíš do MNE po magistrále, přes přechod Sutorina a to je v sezóně opruz (letos jsme ta zkysli skoro 2h). Potom trajektem přes Kotor, pokud to nechceš objíždět okolo. Nehledě na to, že je to díky HR mýtu, nejdražší cesta. Ale zase je to tam dole okolo vody kochačka, to je fakt.
Několikrát jsem to ale jel přes H a BiH na Makarskou, tam 2 dny pobýt a potom půldenní vyhlídkový přesun do MNE. To byla naprostá pohodovka.
Napřímo to jezdíme na 2 dny přes H a BiH, s nocí v (už v HR) kempu, asi 50km pod Moháčí. Trasa zhruba: Krakonošovo - H.Brod - (odtud už dálnice až na H/HR hranice) Blava- Budapest - Dakovo - Sl.Samac - Sarajevo atd.... Okolo Sarajeva už je od letoška otevřený dálniční obchvat, takže paráda.
Upravil PabloGS dne 08.10.2017 21:22, před 7 let
J
ju-elČlen
Přidáno před 7 let
Práve sa vraciame z MNE.Dole sme sli cez BIH cesta v pohode. Dobrné info o kempoch som čerpal z http://www.avtoka...
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Cestu v BiH ze Sarajeva na Podgoricu vloni rozšířili a i když zatím nepoložili asfalt, stojí za projetí. Na území MNE asfalt je a průjezd asi 100 tunýlky je zážitek. Přespal jsem minulý měsíc na Velké pláži pod Ulcinj, už tam není tak pusto, jako bývalo kdysi, chtěli mě skasírovat i mimo kemp a pokud člověku nevadí všude se válející plasty (to je ale na Balkáně normál), tak dost dobrý. V sezoně to ale může být jiné.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
Pokud mohu doplnit o letošní zkušenosti. Asi nejlepší a také nejkratší (Morava) je cesta na Maďarsko a pak např. na Barcs nebo na Moháč. Vyloženě záleží na každém.Maďarsko-nově zrekonstruovaná 86,částečně je zpoplatněná,ale dá se vynechat. Cesta prakticky po rovině,jak jinak po Maďarsku!! Potom podle zvoleného přechodu,sever Chorvatska a Bosnu.My letos zvolili cestu na Banja Luku a Jajce (prohlídka jezera a vodopádů,přespání v kempu) a dolů na Mostar a Metkovič do Chorvatska. Předešlé dovolené jsme jeli na Sarajevo a dolů na Mostar a stejně jako letos. Dá se i po té trase přes Foču,ale cesta trvá dlouho,poněvadž jak píše kolega není ještě hotová. Pak jsme jeli klasiku po magistrále na Dubrovník a Černou Horu. Nejhorší co se cestou potká je právě přechod mezi těmito dvěma státy,první celnice 2 hodiny,druhá přibližně také. Lepší by bylo použít jiný přechod,někde výše,třeba od Trebinje. Samozřejmě je lepší přes Boku využít trajektu,obytné auto 9 EU. Ušetří se asi 50 km nic moc cesty. Teď ke kempům-Veliká plaža asi 12 km písku.Byl jsem překvapen jak se to zde rozrůstá. Kempů je tam již docela hodně a tím pádem možnost výběru.Nejblíže Ulcinju je kemp Miami Beach,cena byla asi 17 EU/noc v sezóně. Využili jsme možnosti 8 dní-platí se 7 (jinak 19 EU/noc). Další následují Safari Beach (již podražili asi na 20E/noc) a Tropicana Beach. Další kemp je známý i za Jugoslavie Tomi a nově otevřený kemp Neptun,oba jsou dále od pláže. Další kemp je nevě otevřený a uveřejněný i v katalogu ADAS je kemp MCM,na poměry Balkánu fakt na úrovni,ceny vyšší,už si matně vzpomínám asi 24 EU/noc?? dalším kempem je kemp Copacabana. Je sice pěkný,nový ale k moři 1 km.Posledním kempem je známý FKK Ada Bojana.Cena je kolem 20EU/noc. Nepouští tam,jen po zaplacení a nebo když se jedete ubytovat do kempu.Střeží závorou securiťáci a nedají se ukecat i když jsme tam jeli oba dva s manželkou,tak chtěl zaplatit.Tam cesta končí v řece a na druhém břehu je již Albánie. Všechny kempy jsme tam s manželkou projeli a prohlídli,ač jsme byli v plné sezóně-červenec srpen místa bylo na výběr. Pak jsme se vraceli zpět domů přes Charvatsko až po Rijeku. Navštívili jsme např. kemp Burjavica-katastrofa,ale podle devastace to asi byl za Jugošky jeden s lepších kempů,teď investice žádná,jen buchat peníze. Jinak se tam dá najít i dobrých kempů dosti. Navštívili jsme i Žabljak,kempy za 10 EU není problém,je jich tam několik.Za projetí a návštěvu stojí i kaňony Tara a Morača,slavný most přes Taru a nebo klášter Morača a výjezd na vrchol MNE mauzoleum Petra II. Petroviće Njegoše. Kdo chce navštívit třeba Kotor,tak je možné přespání kousek od Tivatu skoro u trajektu,kemp Lovčen (10EU/noc). Nejhorší co jsme za celou dobu zažili bylo Chorvatsko,tak napěchované kempy od jihu až po sever jsem ještě nezažil. Naopak Černou Horu,popř. cestou i Bosnu a Hercegovinu vřele doporučuji,je tam na výběr jak písek tak kamínky a kempy zatím levné a poloprázdné. Sice některé by zasluhovali modernizaci,ale asi to Černohorce moc netrápí.Jinak národním sportem je troubení,ježdění tak nějak podle svého kdo se více tlačí a je drzejší tak jede,havárky jsme ani neviděli.Národním přibližovadlem jsou skútry nejrozmanitějších značek a velikostí,jezdí bez helem,třeba i tři,telefonují i při jízdě.Nectí parkování,projížděli jsme někde i na centimetry a jednosměrka je asi jen symbolická značka. Mne to nějak neudivovalo,ale kamarád tam byl ponejprv a říkal,že ho brní hlava a nechápal proč na něho stále někdo troubí. Prostě MNE je ještě pořád ten pravý Balkán.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 09.10.2017 15:49, před 7 let
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:
Lepší by bylo použít jiný přechod,někde výše,třeba od Trebinje.


Ahoj,
přechod Sitnica https://www.google.cz/maps/place/Gran...18.4461676 čekání tak asi 3 minuty, naše poslední zkušenost.
Kudy jet záleží na směru pohybu a cílech v Montenegru, osobně jsem v životě s přívěsem nikam nejel, takže si nedovolím doporučovat .... silnice ale parádní přes celou BiH ....
4.114683,118.628756
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:
Lepší by bylo použít jiný přechod,někde výše,třeba od Trebinje.

Letos jsme jeli zpět od Dolovi na Trebinje, zdržení sic asi 1/2 hodiny, ale mělo to důvod, probíhala tam stavba silnice + celnice a všechno bylo svedené do jednoho pruhu. Takže příští rok to bude už pohoda po nové široké cestě.
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji moc za vyčerpávající odpovědi, snad to zvládneme, naštěstí nejsme závislí na soc. zařízení kempu, stačí nám jen elektřina a voda. Tak se těšíme chtěli bychom vyrazit 20.7. 2018, já vím je to za dlouho, ale informace je potřeba nastřádat a rok uteče. kdyby někdo jel v tom termínu, rádi se přidáme, jak se říká ve dvou se to lépe táhne. Děkuji Všem.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Robert napsal:
Cestu v BiH ze Sarajeva na Podgoricu vloni rozšířili a i když zatím nepoložili asfalt, stojí za projetí.

Který úsek prosím myslíte? Od Foči na Hum? Jel jsem tam několikrát sólo, ale těch pár "offroadových" kiláků k přechodu z bosenské strany se mi s přívěsem jet nechtělo. Jinak v MNE směrem na Nikšič je ta cesta moc hezká i svižná, jen se musí dát první kilometry pod Durmitorem pozor na sem tam spadlý kámen na silnici, ale není to žádný drama.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PabloGS napsal:

Jinak v MNE směrem na Nikšič je ta cesta moc hezká i svižná, jen se musí dát první kilometry pod Durmitorem pozor na sem tam spadlý kámen na silnici, ale není to žádný drama.


Já Ti kolego nevím, offroad bych si klidně na těch pár km dal, že spadnu někde do rokle bych se opravdu nebál, ale z těch šutrů, z těch mám respekt vždycky .... na čtyřech kolech to ještě jde, ale na dvou anebo s šesti to může být někdy docela slalom :D ......dobře, že jsi je zdůraznil.
4.114683,118.628756
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PabloGS napsal:

Od Foči na Hum? ...těch pár "offroadových" kiláků k přechodu... se mi s přívěsem jet nechtělo.

Ano, jde o tento úsek. Není to žádné drama, to bylo kdysi, při šířce cesty 3m. :(
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 7 let
sipadan jj je to přesně ten přechod co jsem o něm psal,díky za upřesnění.

Jinak bych klidně pokud to někdo již jel,informaci o druhém směru,tedy od Sarajeva stejným směrem po té E762 (M18),ale na křižovatce ne na Hum,ale právě na Trebinje (M20) a uváděný přechod.Nejel jsem to,ale údajně je ta cesta mnohem lepším stavu. https://www.googl...488015,14z
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 10.10.2017 10:03, před 7 let
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 6 let
Pro ty co se chystají do Ulcinj, kemp Miami není špatný, ale wifi na nic a přes den slabší El. proud, i lednici jsme museli přepnout na plyn. Tak jsme přejeli asi tak o dvě stě metrů dál, kemp Saranda, cena za dvě osoby a karavan 16,40 euro, včetně rekreačního poplatku. Kemp je otevřený dva měsíce, takže nový. Posílám foto a rád zodpovím dotazů.
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
kucmais tak to je potěšující zpráva,je vidět,že se tam stále něco děje,tak další kemp. Poněvadž za měsíc jsme tam,tak uvítám nějaké info a kde tento kemp je? Na kterou stranu od Miami a nějaké foto uvítám.Cena je dobrá,jaké je vybavení,elektrika tam tedy nehoupe a Wifi je silnější ? Vidím,že těch kempů tam každým rokem přibývá. Jaká je poloha vůči moři,v Miami to bylo celkem bez větrů,je tak nějak zkovaný. Díky předem.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
kucmaiskucmaisČlen
Přidáno před 6 let
Od Miami směrem k safari, jeto od Miami cca 200m, mají tam poutač, El. taky blbne přes den 180v, ale lednice šlape, možná díky tomu že není obsazeno stojíme tu momentálně dva. Poloha vůči moři stejná, dřív tu byla jen pláž Saranda Beach teď dodělal kemp, fotky nevím jak vložit upnutí na ulož to a pošlu odkaz.

Automatické sloučení 26.07.2018 09:42:
Ahoj, jel někdo trasu do Černé Hory přes Čajnice - Pljevlja, jak to tam vypadá, přes Foču je s karavanem strašný. Diky za info.

Automatické sloučení 26.07.2018 09:56:
https://kucmais.r...randa_kemp
Kucmaisi + Abbey Aventura 315
Upravil kucmais dne 26.07.2018 09:56, před 6 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 6 let
Díky,vím kde to je,už jsem si to našel na Google map. Jinak letos jedeme přes SK,HU dálnice na HR a BiH,Sarajevo směr Foča po M18,ale jen po tu křižovatku s M20.Po ním přes BiH na Trebinje a přímo do MNE přes ten boční přechod po R429. Cesta solidní,není problém s přívěsem. Zatím je ta M18 od té křižovatky stále nedodělaná,tak ji vynecháváme.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
TivatTivatČlen
Přidáno před 6 let
Já jezdím do Černé Hory už 12 let, projel jsem snad všechny trasy. Vyrážíme 9.srpna a poslední roky používám trasu Plzeň-Praha-Brno-Bratislava-Budapešť-Bělehrad-Niš-Leskovac-Priština-Prizren-Kükes-pobřeží AL-Skadar-Ulcinj.
Plzeň-Leskovac (SRB) komplet po dálnici, pokud se to o D1 dá říci...
Z Leskovac-přes Lebane až na hranice Kosova slušná cesta, malý provoz. Používám malá hraniční přechod Mutivode, kde se moc nečeká. Na hlavním tahu přes Podujevo jsou fronty a silnice na srbské straně rozbitá (schválně)...
Pak z Prištiny až na hranice AL za Prizrenem po moderní dálnici, v AL přes Kükes se staví, a pak už přes celou Albánii skrz hory až téměř k pobřeží zase po nové dálnici. A pak najedu na hlavní silnici směr Skadar, minu ho přes most a jsem v MNE. Od hranic už je na Ulcinj část silnice nová a letos se dělá další úsek z Krute včetně tunelu.
Je to poměrně pohodlné, samozřejmě se na některých hranicích čeká déle, ale to je Balkán v sezóně.
Mínusem je potřeba zakoupit si při vstupu do Kosova povinné ručení na 15 dnů za 15Euro. Ale zase dálnice v Kosovu i Albánii je grátis, tak že se to vyplatí.
Jo a hraniční přechod HU-SRB Horgoš doporučuji hlavně o víkendu pro nával Turků objet přes Suboticu.
V Kosovu je naprosto bezpečno, jen bych tam netankoval, levná cena, bídná kvalita...
Doporučuji navštívit město Prizren, nás si naprosto získalo.
Toť mé poznatky a zkušenosti
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,947,955 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30480 sekund | Průměrně za: 0.3048 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB