Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hrozí zánik karavaningu?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hrozí zánik karavaningu?

Poslední aktualizace před 5 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Díky ekonomické konjunktuře stoupají prodeje obytných aut i karavanů již několik let po sobě. Jsme svědky rozmachu karavaningu. Mělo by nás to těšit. Vzniká poptávka po službách, která přinese nové příležitosti. Měla by na tom vydělat celá společnost .

Bohužel s tím jak počet karavanistů stoupá, stoupá i tlak na různé restrikce. Jsou to jen počáteční bolesti? Nepovede to k zániku volného cestování?

I jiné záliby se stali masovými a nevedlo to k jejich potlačování. Například cyklistika - staví se cyklostezky, cyklobary. Pěší turistika- sít stezek a další.

Začnou se konečně i u nás stavět místa na stání neboli stellplatzy?
;)
Fun
Smile
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Fune - i když jsem pesimista tak v TOMTO případě budu optimista jako ty , je jich zatím málo ale doufejme že jich bude přibývat . Vše se točí kolem financí a chuti chtít se někomu do toho pustit a investovat peníze a čas . STPL aby něco vydělal musí být v zajímavé lokalitě .
Žijeme jen jednou.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 5 let
V tomto jsem taky optimista, co je ale zcela zjevne, hur bude tem, kdo maji radi volne kempovani na divoko.Tam vidim do budoucna velky problem.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Já mám na mysli spíš nekomerční stelplatzy zřizované obcemi, které jsou zdarma nebo v ceně parkovacího poplatku.
Fun
Smile
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let
Srovnávat kolo a karavan je poněkud pošetilé, už s ohledem na rozměry...
S přibývajícím počtem karavanů bude tlak na služby i u nás, a zřejmě to povede i k zavádění STPL. Ale zároveň to dost rychle vede k omezování a zákazům. Ve finále je to vlastně regulace, protože nezbude než jezdit na určitá předem daná a k tomu účelu určená místa. To je docela proti poslání karavaningu, ale asi s tím moc neuděláme. Je to jako když se přeplněné Benátky snaží omezit turisty.
Já jsem moc rád, že ještě zažívám dobu, kdy auta smrdí a dělají kravál, kdy mohu ještě najít místa, kde jsem nadivoko sám a mohu si užívat pocit svobody a volnosti.
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Já mám na mysli spíš nekomerční stelplatzy zřizované obcemi, které jsou zdarma nebo v ceně parkovacího poplatku.

Stellplatzy zřizované municipalitami bohužel vymírají i na západě. Část jich padla na úkor kontejnerových příbytků pro uprchlíky, část byla zavřena, protože kapacitně nestačila. Nahrazeny byly vesměs komerčními projekty.
Bohužel, nevidím z pozice správy obce moc důvodů, proč budovat stellplatzy, které speciálně u nás vzbudí nevoli místních obyvatel. Snad jen v případě, kdy by bylo potřeba přihrát EU dotace spřátelené stavební firmě a rozhledna, cyklostezka i golfové hřiště .... už byly postaveny.
Šanci bych dal spíše soukromým stellplatzům, které však budou vždy budovány na komerčním základě.
prcek61prcek61Člen
Přidáno před 5 let
Bydlím u Mácháče a nedokážu si představit kde by tady u nás byly takováto vylévací a tankovací místa. V Doksech není místo a okolní vesnice v dosahu nemaj kanaldu ale na divoko zatím dobrý. Jo a teď se staví v doksech parkoviště "u komína" a ty stavební práce jako vybudovat lapol a odvod dešťovky no šílený prachy.
Stenly6Stenly6Nováček
Přidáno před 5 let
Ahoj Míro
Je to určitě moc dobré hodnocení momentální situace a určitě by jsme měli každý z nás pomoci
udržet standart Caravaningu.A myslím si,že by Pašinka měla jít příkladem,pokusím se o nějaký
krok.

Standa.
RobertRobertČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:
Začnou se konečně i u nás stavět místa na stání neboli stellplatzy?
;)

Tvůj optimismus je opravdu nezměrný. Karavanistů nikdy nebude tolik jako kamioňáků. Ti musí mít dle zákona povinné přestávky, že? Každým rokem jich přibývá, jsou všude, kam se podíváš. A kolik parkovišť pro ně stát vybudoval? Kolik jich třeba přibude na modernizované D1? A ty bys chtěl STLP. :(:o:D
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Robert:
To co píšeš zní logicky. Na druhou stranu si osobně myslím (třeba se mýlím), že města rozhodně žádné odstavné parkoviště pro kamiony dělat nebudou, protože na svém území kamiony nechtějí, takže jim nebudou stavět ještě parkoviště, na která by se stahovali - pokud je někdo bude stavět, tak jedině stát. Na STPL jim přijedou turisté, kteří zvýší turistickou návštěvnost a většinou utratí i nějaké peníze, takže města, která mají zájem o turistický ruch můžou být STPL nakloněná. Když se to správně nastaví finančně, tak si na svůj provoz může STPL i vydělat, takže to kromě pořízení nebude město státt další peníze. A ještě je tam jedna věc, že jim nebudou parkovat obytňáky po městě a zabírat místo na přeplněných parkovištích - většina lidí s obytkou nechá tu obytku raději na STPL (pokud není předražený) než by se prodírala přeplněným parkovištěm a riskovala, že jim ho tam někdo nabourá nebo je tam ostatní auta uzavřou tak, že neodjede..
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Robert:
To co píšeš zní logicky. Na druhou stranu si osobně myslím (třeba se mýlím), že města rozhodně žádné odstavné parkoviště pro kamiony dělat nebudou, protože na svém území kamiony nechtějí, takže jim nebudou stavět ještě parkoviště, na která by se stahovali - pokud je někdo bude stavět, tak jedině stát. Na STPL jim přijedou turisté, kteří zvýší turistickou návštěvnost a většinou utratí i nějaké peníze, takže města, která mají zájem o turistický ruch můžou být STPL nakloněná. Když se to správně nastaví finančně, tak si na svůj provoz může STPL i vydělat, takže to kromě pořízení nebude město státt další peníze. A ještě je tam jedna věc, že jim nebudou parkovat obytňáky po městě a zabírat místo na přeplněných parkovištích - většina lidí s obytkou nechá tu obytku raději na STPL (pokud není předražený) než by se prodírala přeplněným parkovištěm a riskovala, že jim ho tam někdo nabourá nebo je tam ostatní auta uzavřou tak, že neodjede..


Nějak jsem neviděl,že by některé město mělo zájem vybudovat něco pro pro autokaravany.Třeba se pletu,ale nynější politická garnitura už vůbec nic budovat nebude.Není zájem ani o turisty ani o fungující infrastrukturu pro ně.Zájem mají spíš o restrikce .
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
PPPmyto:
Já chápu co tím chceš říct, ale nevidím rozpor v tom, co jsem napsal: města, která mají zájem o turistický ruch můžou být STPL nakloněná.
Pokud město nemá o turisty zájem, tak je jasné, že nebude nic budovat ani pro karavanisty.
A pokud nemá zájem ani o vlastní obyvatele (někdy to tak vypadá), tak nebude vymýšlet nic ani pro turisty - to je asi každému jasné..

Co jsem koukal třeba v Německu nebo v Rakousku, tak nejvíc STPL bývá spíš v malých městech, vesničkách a podobně, takže v místech, kam se snaží turisty přitáhnout. Ve velkých městech toho také moc není.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
STLP
až tato zkratka bude součástí běžných znalostí lidí, může se vše odpíchnout ze dna. Je otázkou, zda v ČR je na dno alespoň vidět, natož se ho dotýkat.
Ani výrobci OA a karavanů nepovažují ČR za zajímavou zemi, natož tady otevírat pobočky.
Obce - cokoliv dále..: dnes lidé ve funkcích na obcích , politici slyší jen na projekty EU, dotace, příspěvky... a snaží se do voleb jen ukázat - co grandiózního jsem pro lidi udělal. STLP to ještě dlouho nebude.
STLP má smůlu jelikož je službou, která pro obec nic do kapsy nenasype, aby politici se mohli pochválit. A kdyby už se postavilo ? Jak ustát proto opozici investici xx stovek tisíc nebo nějaký milionek do STLP, když v obci nemají na investice rozumnější povahy... .
Věci bokem (na konci potřeb) se můžou dělat tehdy, kdy jsme všichni dostatečně bohatí a "vše" funguje.
Nakonec asi většina českých obytkařů a karavanistů stále řeší jak parkovat, spát a hlavně neplatit a to také děláme i v cizině.
Že bychom se ke STLP chovali v ČR jinak?
Příklad: v nejmenované obci na Moravě je vybudovaný STLP (obec), moderní, přípojky a hezká bouda. Cena na noc 300 + další poplatky. Jediná zábava vyžití v okolí je vzít kola o po okreskách někde dojet. A tím služby jsou u konce nejen v okolí ale i v obci, kde nic dále není kromě kostela a hřbitova...Kolik z vás bude chtít zařadit takový STLP do svého itineráře a za tyto peníze ? OA a karavan pořizujeme proto, že chceme někde dojet a něco vidět, zažít. V takových místech STLP mají smysl, ale tyto místa jsou již komerčně vykoupené a majitel bude investovat do jiné činnosti než provozování STLP.
Nemám sice žádné informace, ale i zde na foru jsou někteří provozovatelé STLP, je otázkou jak prosperují z daného STLP.
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let
Bohužel situace v ČR je úplně jiná, než ve vyspělých karavanových státech. Pokud se stanete šťastným vlastníkem obytka, rozhodně to neujde pozornosti sousedů a známých.
Většina z nich by si to sice nikdy nekoupila, ale stejně jste pro ně zdroj závisti...."lepšočlověk".
Tak že pokud budou u moci lidé podporovaní polovinou obyvatelstva, která rozhodně nemá zájem podporovat vašeho "buržoazního" koníčka, nečekejte nějaký významný rozvoj podmínek pro lepší karavaning v Česku mimo komerční subjekty.
Taková je realita....
P.S. podívejte se kolik lidí máte kolem sebe, a s kolika z nich můžete otevřeně sdílet svoje cestovatelské zážitky ;-)
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let
A ještě přidejme fakt, že ani stát v rámci nově projektovaných či opravovaných dálničních odpočívek žádnou infrastrukturu pro karavanisty nebuduje. Zatím jsem nikde nenarazil na výlevku WC kazety, místo pro vylévání šedé vody nebo nedejž bože elektrickou přípojku. Na pár pumpách je venkovní kohoutek s vodou, ten je tam však spíše kvůli řidičům kamiónů.
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Rudy napsal:

A ještě přidejme fakt, že ani stát v rámci nově projektovaných či opravovaných dálničních odpočívek žádnou infrastrukturu pro karavanisty nebuduje. Zatím jsem nikde nenarazil na výlevku WC kazety, místo pro vylévání šedé vody nebo nedejž bože elektrickou přípojku. Na pár pumpách je venkovní kohoutek s vodou, ten je tam však spíše kvůli řidičům kamiónů.

Přesně jak píšeš.
Bylo by zajímavé, na nějakém briefingu Ťoka nebo jiných zeptat se, zdali o tom i něco ví? nebo zda se orientují, že to je další potřeba v dopravní infrastruktuře.
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nemilany napsal:

Citovat

Rudy napsal:

A ještě přidejme fakt, že ani stát v rámci nově projektovaných či opravovaných dálničních odpočívek žádnou infrastrukturu pro karavanisty nebuduje. Zatím jsem nikde nenarazil na výlevku WC kazety, místo pro vylévání šedé vody nebo nedejž bože elektrickou přípojku. Na pár pumpách je venkovní kohoutek s vodou, ten je tam však spíše kvůli řidičům kamiónů.

Přesně jak píšeš.
Bylo by zajímavé, na nějakém briefingu Ťoka nebo jiných zeptat se, zdali o tom i něco ví? nebo zda se orientují, že to je další potřeba v dopravní infrastruktuře.


Ťok byl odejít potažmo povýšen ze Skansky protože už nevěděli jak se ho zbavit.Ten neví ani která je roční doba.

O městech nerozporuju.Souhlasím.
Pro většinu německých či francouzských městeček je karavaning přínosem.Starjí se tak o vlastní důchodce cestovatele.a je to fajn.I pohoda na STPL kdy Vám fancouz přinese koláč jako přivítání ve Francii a slušně pokecáte,byť francouzsky neumím ani ň.(vlastní zkušennost-slivovice vše vyřeší za Vás).abych řekl pravdu s čechem si tohle ani nedovolím,bál bych se reakce.

Dálnice a vybavení neexistují a ani nebudou existovat.Výmluvy na zelené atd jsou už směšné.Už by jste si mohli zvyknout.

a lepšolidi.......to už nechám bez komentáře to bylo všeříkající.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 5 let
A to se schyluje ještě k dalšímu problému.:(
https://www.novin...pruhu.html
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

RomanPatrol napsal:

A to se schyluje ještě k dalšímu problému.:(
https://www.novin...pruhu.html


V uších mi zní Smoljakův popis parlamentu...."debil, blbeček, debil, blbeček, akorát vzadu sedí dva blbečci vedle sebe"
P
PPPmytoČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

RomanPatrol napsal:

A to se schyluje ještě k dalšímu problému.:(
https://www.novin...pruhu.html


Co jezdit si po výletech maj ....makat v kolbence budou....pracující třída Vám to ukáže!!Jo hold komunisté ve vládě a to komplet to je výhra.:D

Samozřejmě to myslím jako ironii.....i když je to pravda.
Pohoda,klídek,sluníčko......cesta kamkoliv.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,219,013 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26391 sekund | Průměrně za: 0.26391 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB