Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Únik čpavku z lednice: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Únik čpavku z lednice

Poslední aktualizace před 7 let
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
Dobrý den,
řešili jste tu někdo únik čpavku z absorpční lednice? Při zapnutí lednice jak na plyn, tak elektro začne ze soustavy unikat čpavek. Je to opravitelné? Je čpavek do soustavy doplnitelný? Díky za jakékoli info, případně kontakt na servis. Karel
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj, nedávno jsem se na toto ptal kolegy co mi plní klimatizace,doplnitelná není,a chladivo nelze asi sehnat..ale asi by to nejak slo,mozna odsátím naplne z jine staré lednice...ale jen teoreticky...
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 14 let
Taky jsem se na to loni ptal kamaráda, co dělá lednice a klimatizace a říkal,že doplnit to nejde,že jak to jednou uteče, tak je konec.
Pak volal, že opravit se to dá, ale je to strašně nákladný a nevyplatí se to...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
Díky za příspěvky!!
Další dotaz tedy zní dá se za rozumný peníz sehnat nová?
Zatim jsem vygooglil ceny 12-20 tis. což je docela dost vzhledem k ceně karavanu.
Moc děkuju. Karel
karelHkarelHČlen
Přidáno před 14 let
Nojo jedna věc je lednici koupit, ale druhá jí do toho karavanu dostat. :|
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 14 let
mzna jeden pokus na opravu...pokud je jeste napln...?? a jde slusne vyndat...
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
Asi by fundovaně odpověděl kolega Doskočil, ale s dosavadními odpověďmi nesouhlasím. Na vlastní oči jsem u sebe doma sledoval, jak se chladící médium (né čpavek) do soustavy dodává. Chlaďař na to měl speciální vybavení a bombu s chladivem. Operace trvala 15min a zaplatil jsem 550Kč i s cestou (bylo to ovšem někdy v devadesátých letech). U tebe se pravděpodobně jedná o děravou trubku. Když se chladivo ohřeje a zvětší objem, protlačí se dírkou (prasklinou) ven.
Karavanové chladničky patří (jako vše pro nás) do kategorie luxusního zboží, proto ty ceny. Oprava u poctivého chlaďaře vyjde určitě ekonomicky výhodněji.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
Asi by fundovaně odpověděl kolega Doskočil, ale s dosavadními odpověďmi nesouhlasím. Na vlastní oči jsem u sebe doma sledoval, jak se chladící médium (né čpavek) do soustavy dodává. Chlaďař na to měl speciální vybavení a bombu s chladivem. Operace trvala 15min a zaplatil jsem 550Kč i s cestou (bylo to ovšem někdy v devadesátých letech). U tebe se pravděpodobně jedná o děravou trubku. Když se chladivo ohřeje a zvětší objem, protlačí se dírkou (prasklinou) ven.
Karavanové chladničky patří (jako vše pro nás) do kategorie luxusního zboží, proto ty ceny. Oprava u poctivého chlaďaře vyjde určitě ekonomicky výhodněji.


Roberete chladící medium ti dodají do lednice i dneska jen je rozdíl, že bez freonů,ale čpavek rozhodně ne...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
a nemá náhodou absorbční trochu jinou náplň než kompresorová ?
OldaROldaRNováček
Přidáno před 14 let

Citovat

carlospm napsal:
Díky za příspěvky!!
Další dotaz tedy zní dá se za rozumný peníz sehnat nová?
Zatim jsem vygooglil ceny 12-20 tis. což je docela dost vzhledem k ceně karavanu.
Moc děkuju. Karel


Zdravím, koukni na www.dalix.cz , koupíš i za 8000Kč. Dej pozor na tlak PB.
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
Dekuju všem za příspěvky.
Zkusím vyndat zjistit kde to fouká, nějak to opravit a otestovat to. Kdyžtak nová....myslím, že oknem by snad měla projít, ne? Jinak dva oslovení chlaďaři se k opravě vyjádřili s despektem :-(.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Lednička projde normálně dveřma. Měníme je docela často. Náplň se nevyměňuje. Mění se celý agregát.
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
Asi by fundovaně odpověděl kolega Doskočil, ale s dosavadními odpověďmi nesouhlasím. Na vlastní oči jsem u sebe doma sledoval, jak se chladící médium (né čpavek) do soustavy dodává. Chlaďař na to měl speciální vybavení a bombu s chladivem. Operace trvala 15min a zaplatil jsem 550Kč i s cestou (bylo to ovšem někdy v devadesátých letech). U tebe se pravděpodobně jedná o děravou trubku. Když se chladivo ohřeje a zvětší objem, protlačí se dírkou (prasklinou) ven.
Karavanové chladničky patří (jako vše pro nás) do kategorie luxusního zboží, proto ty ceny. Oprava u poctivého chlaďaře vyjde určitě ekonomicky výhodněji.
++++

Vážení přátelé, mnoho výhod absorbční aparatury (bezhlučný chod, možnost pohonu jakýmkoliv teplem - ale přesně definovaným množstvím, laciná výroba) je vykoupena tím, že ji v terénu nelze opravit. Důvod je ten, že náplň tvoří tři komponenty, a sice naprosto přesné množství vody, aby běžel okruh čpavkové vody, naprosto přesné množství čpavku, aby vzniknuvší čpavková voda měla přesnou hustotu a to celé se dorve vodíkem na 3,3 Mpa. Plnění se provádí ve výrobním závodě na specialní stolici.
Čpavek je cítit proto, že povolil nějaký svár na ocelové konstrukci aparatury. Řešením by bylo, jestli se jedná o Elektroluxku - spojit se se zastoupením Elektrolux v Praze a zeptat se zda by byla k mání náhradní aparatura na ten a ten typ chladničky.
Určitě by Vás nenatáhli tak, jako nějajký dodavatel karavanů. Dodávka by šla přes nějaký velkoobchod pro chlaďaře.
Každopádně to stojí za pokus. Přešroubovat aparaturu je hračka, drží na 4 - 6 šroubcích. Čao, Pepa Doskočil. :r
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
Děkuju za rady, hlavně s tím agregátem. Ale asi jsem kopyto a neumím vygooglit zastoupení elektroluxu pro ČR, jen servisy. Poradíte mi? Díky. K
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
...uz jsem to nasel(elektrolux/electrolux !) ), zítra zkusím telefonát.
C
carlospmNováček
Přidáno před 14 let
Tak bohuzel na zastoupeni to nedopadlo :( , takze nová lednice.......
tsmacktsmackČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, můžete mi někdo potvrdit jak smrdí únik čpavku z agregátu lednice?

Lednice zatím trochu chladí....... po cca 3 hodinách na mrazáku +3°C je z toho cítit jakoby zdechlina....
dík za odpověd
PronajemKaravanuJicinsko.cz
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Já teda nevím, ale když si manželka kdysi barvila hlavu, tedy jenom vlasy (prozatím) tak to byl štiplavej smrad, že jsem utíkal na zahradu. Podle mě to musí smrdět řádně.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
tsmacktsmackČlen
Přidáno před 7 let
Kdyby to někomu pomohlo:

Volal jsem do Elektroluxu a tam mě odkázali na LT servis http://www.ltserv... tam jsem se ptal agregát a objednat již nelze, ale když lednici přivezu mohou zkusit tam dostat nějaký z novějších agregátů.....
PronajemKaravanuJicinsko.cz
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

tsmack napsal:

Ahoj, můžete mi někdo potvrdit jak smrdí únik čpavku z agregátu lednice?

Lednice zatím trochu chladí....... po cca 3 hodinách na mrazáku +3°C je z toho cítit jakoby zdechlina....
dík za odpověd

Ahoj. V lékárně dostaneš koupit malou lahvičku čpavkové vody, je to hydroxyd amonný. Čpavek je absorbován - rozpuštěn ve vodě a po odšroubování vršku začne unikat čpavek a můžeš si přičichnout, ať víš,jak smrdí čpavek. V tomto vlákně píšu, že aparatura není opravitelná "na koleně" pro složitost náplně. kdosi tady popisuje, jak jednoduché je naplnit chladivo, ale popisuje do kompresorového chladicího okruhu!! Absorbční systém je úplně něco jiného. Ještě v době, kdy se vyráběly absorbční chladničky pro domácnost v Elektrosvitu v Nových Zámkoch, tak tam se vozily slušné (ne úplný šrot) apararury, kde netěsnost opravili a naplnili všechny tři funkční složky náplně v přesném množství. V dílně u mechanika, nebo v bytě to možné absolutně není u absobční aparatury, je na to speciální plnicí stolice v prvovýrobě. (opravoval jsem i domácí chladničky, třeba výměnu kompresoru vč. vyvakuování a naplnění v bytě u zákazníka). Snažil jsem už dříve se kontaktovat zastoupení Elekroluxu v ČR, bylo mi odpovězeno, že vzhledem k dlouhé životnosti absorbční aparatury se samostatné aparatury nedodávají, neboť po dlouhé době životnosti aparatury bývá také i skříň chladničky tak opotřebená, že to nemá význam. Jinými slovy - po výměně aparatury by chladnička chladila, ale starým křápem by zůstala, tj. pak by majitel sháněl těsnění dveří, pak panty dveří, atd. Čáo, Pepa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: carlospm, petr a jarka, jirkamds, karelH, Robert, Vita, OldaR, Karel Prokop, Doskocil, tsmack, TomTP, Garda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,370 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20912 sekund | Průměrně za: 0.20912 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB