Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Postele nad sebou: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Postele nad sebou

Poslední aktualizace před 5 let
P
Pavel803Nováček
Přidáno před 5 let
Ahoj v dodávce řeším spaní pro čtyři osoby, kdy postele chci mít napevno. Plánuji časté přejezdy, a nechci se trápit pořád s rozkládáním postelí. Postele mám v plánu udělat nad sebou. Jaké s tímto máte zkušenosti? Kolik místa je potřeba nad postelí, abych se zase netrápil v posteli s malou světlostí. Světlá výška v dodávce je 183 cm. Stačí nad postelí např. 60cm? Děkuji za rady a tipy. Pavel
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
to je hodně individuální ... co člověk to názor.
Minimum bývá dáno délkou od chodidla nad koleno plus pár centimetrů rezervy, abys mohl alespoň pohodlně pokčit nohy vleže směrem vzhůru, ale optimální světlá výška je zachována tehdy, kdy si může na posteli pokud možno sednout.
Pokud jsou horní postele pro děti, tak lze snížit nároky.
4.114683,118.628756
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Pavel803 napsal:

Ahoj v dodávce řeším spaní pro čtyři osoby, kdy postele chci mít napevno. Plánuji časté přejezdy, a nechci se trápit pořád s rozkládáním postelí. Postele mám v plánu udělat nad sebou. Jaké s tímto máte zkušenosti? Kolik místa je potřeba nad postelí, abych se zase netrápil v posteli s malou světlostí. Světlá výška v dodávce je 183 cm. Stačí nad postelí např. 60cm? Děkuji za rady a tipy. Pavel



Poslal jsem ti SZ
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
Stačí 60cm od matrace. Ale není to žádný komfort. Ideální je, když se můžeš posadit
VW LT 35 maxi
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 5 let
Koukni na tohle,tak jsem to udělal já.Kolik je místa nad palandou a pod ní nevím(můžu změřit).Ale já se neposadím,děti zatím jo.Je to jako spát v rakvi.V karavanu jsme několikrát spali i 4 dospělí a taky to jde.Chci to ještě vylepšit,aby se to horní lůžko dalo jakoby zvednou a aby pod ním šlo sedět.Jinak je ta palanda úžasná,při přejezdu na horní dávám všechny peřiny a jinak je všude místo.
https://www.carav...ost_196384
B
bob7373Člen
Přidáno před 5 let
Vyzkoušel jsem několik typů OA, s postelemi nad sebou, vypadalo to OK do chvíle než jsem začal zkoušet jít spát. Pocity byly podobné jako v ponorce když jsem si chtěl vyzkoušet jak v ponorce bydleli, no žádná olympiáda to nebyla, možná nouzovka na víkend OK, ale na cestování Evropou bych to já v mém věku nedal, ale ve dvaceti možná ano.
Dan LT35Dan LT35Člen
Přidáno před 5 let
Taky nad tím teď dumám- prostor na výšku mám o stejných rozměrech jako Pavel803 a chtěl bych splnit dvě priority: postel, kde se můžu posadit a zároveň, aby se mi pod postel vešla horská kola (bez předních kol). Tak různě měřím a zatím mi to vychází tak, že pro kolo potřebuju min.90cm a pak ten zbytek zbyde pro rošt, matraci a mě. Což je nějakých 80cm. Všecko +/-, samozřejmě. To není nic moc, že jo?
Není kde to ošálit. Ještě možná stáhnout přední vidli u kola při transportu, tím by se něco ušetřilo. Ale je třeba aspoň nějaký prostor navíc, aby se to tam taky dalo strčit.
VW LT 35 KRS Active Line
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Dan LT35 napsal:

Taky nad tím teď dumám- prostor na výšku mám o stejných rozměrech jako Pavel803 a chtěl bych splnit dvě priority: postel, kde se můžu posadit a zároveň, aby se mi pod postel vešla horská kola (bez předních kol). Tak různě měřím a zatím mi to vychází tak, že pro kolo potřebuju min.90cm a pak ten zbytek zbyde pro rošt, matraci a mě. Což je nějakých 80cm. Všecko +/-, samozřejmě. To není nic moc, že jo?
Není kde to ošálit. Ještě možná stáhnout přední vidli u kola při transportu, tím by se něco ušetřilo. Ale je třeba aspoň nějaký prostor navíc, aby se to tam taky dalo strčit.


Mám to stejně, jak píšeš. V posteli se posadím, ale měřím 175cm.
VW LT 35 maxi
P
PilotekČlen
Přidáno před 5 let
Chlapi a nevošli by dozadu tie (predpokladám 2ks) bicykle s demontovaným predným kolesom naležato? Volant pootočený a medzi bicykle cca 3cm molitan. Druhá možnosť je bicykle dozadu na nosič a prípadne krycia plachta na ne. Spánok (a posadenie sa na posteli) je podľa mňa vysoká priorita, s narastajúcim vekom ešte narastajúca.
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Co pořád řešíte ideální je nosič kol , pokud nemáš sklopné postele . Do vestavby se to jinak nevejde a stále demontovat něco na kole je unavne potom jen skládací kolo ale ty nejsou cestovní.
Žijeme jen jednou.
allfaallfaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Co pořád řešíte ideální je nosič kol , pokud nemáš sklopné postele . Do vestavby se to jinak nevejde a stále demontovat něco na kole je unavne potom jen skládací kolo ale ty nejsou cestovní.


Nemáš pravdu, mě se kola vejdou do vestavby pod postel nastojato po demontáži pouze předního kola.
Nemám to vyfocené v konečném stavu auta, jenom před vestavbou, ale postel mám v úrovni podélné výztuhy auta a kola jsou tam stejně jako na obrázku. Na šířku zabírají 40cm.
allfa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Co pořád řešíte ideální je nosič kol , pokud nemáš sklopné postele . Do vestavby se to jinak nevejde a stále demontovat něco na kole je unavne potom jen skládací kolo ale ty nejsou cestovní.



Proč to řeším třeba já? Nás je 5, nosič na 5 kol není, takže ideálně 2-3 kola potřebuji nacpat do auta. Zvláště partnerky elektrokolo, který má hodnotu asi 2x vyšší než zbytek kol :-), to fakt nechci nechávat venku. Ale uznávám, že vyndavat přední kolo s kotoučema je pakárna, pak to srovnat je voser. Nemáte někdo tip, co tam (kromě kotouče) dát, aby to drželo a neservřely se písty k sobě?
VW LT 35 maxi
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Cibi napsal:

Citovat

Herman napsal:

Co pořád řešíte ideální je nosič kol , pokud nemáš sklopné postele . Do vestavby se to jinak nevejde a stále demontovat něco na kole je unavne potom jen skládací kolo ale ty nejsou cestovní.



Proč to řeším třeba já? Nás je 5, nosič na 5 kol není, takže ideálně 2-3 kola potřebuji nacpat do auta. Zvláště partnerky elektrokolo, který má hodnotu asi 2x vyšší než zbytek kol :-), to fakt nechci nechávat venku. Ale uznávám, že vyndavat přední kolo s kotoučema je pakárna, pak to srovnat je voser. Nemáte někdo tip, co tam (kromě kotouče) dát, aby to drželo a neservřely se písty k sobě?


Nevím jaké máš brzdy, ale jsou k tomu určené zarážky do brzd např: https://www.cycol...ano-p6021/

Jdou ale s trochou šikovnosti vyrobit i doma
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
Dík za tip, kvůli 10Kč to nebudu vyrábět :-).
VW LT 35 maxi
allfaallfaČlen
Přidáno před 5 let
Přední kolo je venku i zpět během minuty. Dělám to na dvou kolech a není to žádné zdržení. Samozřejmě nesmíš zabrzdit s vyndaným kolem bez zarážky. Já jí nepoužívám, zatím jsem neměl problém.
Je furt lepší mít kola uvnitř auta i za cenu menšího nepohodlí. Klidně bych vyndával i zadní kolo, ale to by byl opravdu opruz.
No 5 kol tam asi opravdu nedáš, ale aspoň ty dražší.
Já jsem si auto stavěl sám a postel jsem přizpůsobil kolům.
Už jsme ale mimo téma postele nad sebou.
Upravil allfa dne 20.12.2018 14:50, před 5 let
Willik68Willik68Člen
Přidáno před 5 let
lidi co závoděj a náhodou ztratí tu zarážku dávají nouzově mezi brzdové destičky desetikačku (nebo dvacku?, teď si nemohu vzpomenout, stačí vyzkoušet).
Dan LT35Dan LT35Člen
Přidáno před 5 let
Já to řeším ze stejného důvodu jako Cibi. V dnešní době mít venku na nosiči kola je jak ruská ruleta a může to být zamknuté jak chce. Pokaždé, když odcházím od auta, jímá mě hrůza, jestli všecko najdu tak, jak jsem to opustil. Bohužel, doba je taková.
Venku nechám herku, na které jezdím pro rohlíky, ale ne sjezďáka za desítky tisíc.
Ale zpátky k tématu: řešíme asi hlavně vestavbu, kde místa není na zbyt a s tím souvisí ta výška na spaní. Když se nad tím zamyslím, dojde mi, že postel je vlastně největší "obytná" plocha v dodávce a přijde mi velice rozumné mít možnost se na ní posadit. Ty spodní postele (nebo prostory pro kola, atd) už nepovažuju za tolik důležité, jako tu hlavní. Ty spodní budou maximálně pro děcka na nouzovku.
Pavel803: mrkni do fotogalerie https://www.facebook.com/pg/KPSAutomo...e_internal na facebooku KRS, už to taky dělali, ty patrové postele.
VW LT 35 KRS Active Line
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 5 let
Mno ....

.... klaustrofobie je jedna věc, kopulace další, ale nejdůležitější je si v pelechu sednout! Byť s trochu skloněnou hlavou. Jinak to opravdu není na dlouhé spaní ... (ani s paní!) :D
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
postele máme napříč, nad horní postelí pro děti máme cca 50cm, nad spodní cca 75cm. Mně to na sednutí stačí, jako herna pro děti ideální. Z horní postele je potřeba se skutálet, je tam trošku horší logistika v případě, že chce ten zadní vylézt dřív než přední. Měsíc jsme tam vydrželi bez problému.

Světlost kufru pod postelí cca 70cm. V kufru máme ližiny pro ukotvení držáku kol. Spodní postel byla na teleskopických nohách stavitelná po cca 2cm. Nikdy jsme to nepoužili, tak jsem nohy v rámci redukce váhy vymontoval. Konstrukce posteli jsou uchyceny na vodorovných nosnících karoserie. Ducato H3.
LumajrLumajrČlen
Přidáno před 5 let
Taky si myslím, že je třeba si pohodlně sednout, nehledě na to, že při příčném spaní ještě může být třeba přelézt spící manželku... Já to vyřešil podélným spaním a nad postelí máme cca 92 cm. Pod ní taky, aby se mi tam vešla kola/koloběžky (se sundaným předním) také v podélném směru auta. (délku kufru je cca 155 cm). Takto jich dám do kufru pod postelí klidně všech 5 a ještě mám místo aj na nafukovací loď a další blbiny.
Lumajr
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,077,312 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23779 sekund | Průměrně za: 0.23779 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB