Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lazensti zlodeji: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lazensti zlodeji

Poslední aktualizace před 5 let
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let
berte tyto radky jako varovani, osobni zkusenost z Bad Fuessing tento vikend. Ukradena hotovost z uzamcene skrinky...plati nejen pro tyto lazne, hotovost a cenosti skrinky neochrani patri do sejfu. prisli jsme jen o penize mobily hodinky doklady nechali lezet..
vsichni to vi, ale obcas je nutne pripomenout
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
A to Vám ukradli z malé skříňky na cennosti, nebo z té velké na šaty?
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Sapuki napsal:

A to Vám ukradli z malé skříňky na cennosti, nebo z té velké na šaty?


V Bad Fuessing malé schránky nemají..
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Asimetr napsal:

berte tyto radky jako varovani, osobni zkusenost z Bad Fuessing tento vikend. Ukradena hotovost z uzamcene skrinky...plati nejen pro tyto lazne, hotovost a cenosti skrinky neochrani patri do sejfu. prisli jsme jen o penize mobily hodinky doklady nechali lezet..
vsichni to vi, ale obcas je nutne pripomenout


A ve kterých to bylo?
Diky
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let
Pokud provozovatel lázní nemá zvláštní předpis na uložení cenností, respektive pokud jste osobní věci, mezi které kromě obuvi a oblečení zcela jistě patří i mobilní telefon, peněženka... uložili na místě k tomu určeném (šatní skřínka), je provozovatel za takto uložené věci odpovědný. Škodu by měla uhradit jeho pojišťovna.
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

Asimetr napsal:

berte tyto radky jako varovani, osobni zkusenost z Bad Fuessing tento vikend. Ukradena hotovost z uzamcene skrinky...plati nejen pro tyto lazne, hotovost a cenosti skrinky neochrani patri do sejfu. prisli jsme jen o penize mobily hodinky doklady nechali lezet..
vsichni to vi, ale obcas je nutne pripomenout


A ve kterých to bylo?
Diky


EUROPA THERME
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Rudy napsal:

Pokud provozovatel lázní nemá zvláštní předpis na uložení cenností, respektive pokud jste osobní věci, mezi které kromě obuvi a oblečení zcela jistě patří i mobilní telefon, peněženka... uložili na místě k tomu určeném (šatní skřínka), je provozovatel za takto uložené věci odpovědný. Škodu by měla uhradit jeho pojišťovna.


Přesto mají po celém areálu cedule, napsáno, že neručí...
Vyžádal jsem si protokol od policie a podle jejich záznamu, který mi dnes zaslali jsme nebyli jediní okradení ..
Důvod proč jsem napsal toto téma na forum byl ten, abych varoval ... a připomenul samozřejmě, že mám v obytce sejf .. ale byli jsme líní...
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Asimetr napsal:


Přesto mají po celém areálu cedule, napsáno, že neručí...
Vyžádal jsem si protokol od policie a podle jejich záznamu, který mi dnes zaslali jsme nebyli jediní okradení ..
Důvod proč jsem napsal toto téma na forum byl ten, abych varoval ... a připomenul samozřejmě, že mám v obytce sejf .. ale byli jsme líní...

Nejsem právník, a už vůbec ne odborník na německé právo. Přesto si myslím, že v odpovědnost za uložené věci na místě k tomu určeném nese provozovatel ze zákona a nemůže se jí zbavit jakýmkoli jednostranným prohlášením. U nás to platí určitě, jsem přesvědčen že v Německu taky. Máš li navíc protokol, a třeba i nákupní doklady zcizených věcí, škodu bych vyčíslil a napsal bych provozovateli dopis (e-mail) s výzvou k její úhradě.
Aby nevznikl chybný pocit. Cílem mého příspěvku není dělat chytrého ale spíše pomoci.
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 5 let
Rudy- šatní skřínky nejsou určeny na uložení cenností,od toho jsou trezory a většinou jsou hosté na toto upozorňováni cedulkami.Takže ti asi škodu nikdo nezaplatí.
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

clintkr napsal:

Rudy- šatní skřínky nejsou určeny na uložení cenností,od toho jsou trezory a většinou jsou hosté na toto upozorňováni cedulkami.Takže ti asi škodu nikdo nezaplatí.

Dovolím si nesouhlasit. Mobilní telefon, hodinky a peněženka s obvyklým obnosem peněz jsou věci, které návštěvník koupaliště má obvykle u sebe. Stejně jako obuv, oblečení . Pro uložení těchto osobních věcí jsou určeny šatní skřínky v převlékací zóně. Za cennosti by mohly být považovány šperky v hodnotě vyšší než obvyklé, větší obnos peněz...atd. Je v tom zkrátka rozdíl. V podstatě je však jedno, zda ti zloděj ukradne bundu v hodnotě 10 tisíc nebo telefon za stejnou částku. Nechceš snad tvrdit, že i boty a bundu musím uložit v trezoru. Lépe řečeno, provozovatel určil "šatní skřínky" pro ukládání osobních věcí. Pokud by určil místo jiné, a návštěvník by je nedodržel, bylo by to na debatu. Provozovatel by však musel prokázat, že kapacita trezorů je dostatečná pro uložení osobních věcí návštěvníků, neboť lze předpokládat, že mobil, hodinky, řetízek a peněženku má u sebe každý návštěvník. Takže bych neházel flintu do žita a určitě bych provozovatele k náhradě škody vyzval. Dle mých zkušeností nepůjde do soudního sporu a raději předá věc pojišťovně, která škodu zaplatí.
Upravil Rudy dne 10.12.2018 15:06, před 5 let
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

clintkr napsal:

Rudy- šatní skřínky nejsou určeny na uložení cenností,od toho jsou trezory a většinou jsou hosté na toto upozorňováni cedulkami.Takže ti asi škodu nikdo nezaplatí.


Navíc Asimetr píše, že tam malé skříňky na cennosti nemají.
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Rudy napsal:

Citovat

clintkr napsal:

Rudy- šatní skřínky nejsou určeny na uložení cenností,od toho jsou trezory a většinou jsou hosté na toto upozorňováni cedulkami.Takže ti asi škodu nikdo nezaplatí.

Dovolím si nesouhlasit. Mobilní telefon, hodinky a peněženka s obvyklým obnosem peněz jsou věci, které návštěvník koupaliště má obvykle u sebe. Stejně jako obuv, oblečení . Pro uložení těchto osobních věcí jsou určeny šatní skřínky v převlékací zóně. Za cennosti by mohly být považovány šperky v hodnotě vyšší než obvyklé, větší obnos peněz...atd. Je v tom zkrátka rozdíl. V podstatě je však jedno, zda ti zloděj ukradne bundu v hodnotě 10 tisíc nebo telefon za stejnou částku. Nechceš snad tvrdit, že i boty a bundu musím uložit v trezoru. Lépe řečeno, provozovatel určil "šatní skřínky" pro ukládání osobních věcí. Pokud by určil místo jiné, a návštěvník by je nedodržel, bylo by to na debatu. Provozovatel by však musel prokázat, že kapacita trezorů je dostatečná pro uložení osobních věcí návštěvníků, neboť lze předpokládat, že mobil, hodinky, řetízek a peněženku má u sebe každý návštěvník. Takže bych neházel flintu do žita a určitě bych provozovatele k náhradě škody vyzval. Dle mých zkušeností nepůjde do soudního sporu a raději předá věc pojišťovně, která škodu zaplatí.


Zlodeji berou pouze hotovost EURa a Kc nic víc.. , nic co by je mohlo později ztotožnit s poškozeným, .. hotovost se těžko prokazuje u pojistky, rozhodně při dotazu na provozovatele zda mají takovou pojistku , byla odpověd negativní, dle mého by taková pojistka byla hodně, hodně drahá ...
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Asimetr napsal:

Zlodeji berou pouze hotovost EURa a Kc nic víc.. , nic co by je mohlo později ztotožnit s poškozeným, .. hotovost se těžko prokazuje u pojistky, rozhodně při dotazu na provozovatele zda mají takovou pojistku , byla odpověd negativní, dle mého by taková pojistka byla hodně, hodně drahá ...

Konečně Ti rozumím. Mea culpa. V rychlosti jsem špatně přečetl úvodní příspěvek a myslel jsem, že jste přišli o peníze, mobily a hodinky.
Pro pár drobných bankovek se přít s provozovatelem nemá smysl, větší obnos jsi měl zabezpečit, takže bys neuspěl.
Dík tedy za varování a mým právním exkursem se dále nezabývej (y)
P.S. osobně se snažím na cestách nemít hotovost. Používám pouze Revolut kartu, jednu další debetní jako rezervu a pytlíky s mincemi. V peněžence mám obvykle částku v místní měně která stačí na večeři. V nouzi vyberu zdarma pomocí Revolut místní bankomat.
Upravil Rudy dne 10.12.2018 16:59, před 5 let
AsimetrAsimetrČlen
Přidáno před 5 let
U mě to bylo jen par eur, ale i tak se budu snažit jim to ryto narušit
Tomáš,Petra a občas i Lukáš(15) Auto LMC
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 5 let
Tak my jezdíme do Therme 1 a tam jsou malé boxy na cennosti, pak teprve velké skříňky na šaty. V Europa Therme jsme ještě nebyli, ale krade se asi všude.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Asimetr, Sapuki, parag, Rudy, clintkr, Vlasta1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,030,250 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17288 sekund | Průměrně za: 0.17288 (0) sekund | Dotazy: 117 | Použitá paměť: 2.11MB/4MB