Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 VW LT35 otočné sedačky: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

VW LT35 otočné sedačky

Poslední aktualizace před 5 let
P
Pavel803Nováček
Přidáno před 5 let
Ahoj, jsem tu nový, koupil jsem VW LT, který si chci přestavit. Sháním sedačku spolujezdce a otočné konzole. Nové jsem našel za více než 5000,- což se ni zdá hodně. Nevíte někdo o něčem levnějším? Děkuji za příp. nabídky a tipy. Pavel

Automatické sloučení 07.12.2018 23:41:
Dával jste někdo do LT či Sprintera otočné sedačky že sharanu? Jak složitá byla úprava a jak to vychází výškově?
Upravil Pavel803 dne 08.12.2018 00:41, před 5 let
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 5 let
Otočné sedačky ze Sharana facelift jsem dával do Sprintera, sednou na původní plechové podstavce prakticky bez úprav (stačí jen asi o 2mm propilovat díry na sedačkách).
Řidičovo sedačku jsem si asi o 3 cm zvýšil (mám dlouhý nohy), Pokud by byla výškově stavitelná, tak by to ani nebylo potřeba.
Doporučuji. Jsou pohodlné, za pár korun. A faceliftové i pěkné.
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
K těm sedačkám ze Sharana:

otáčí se směrem ven, což je trochu napikaču. Abys je otočil o víc, jak 360st, je třeba uříznout jeden doraz, apk je otočíš cca o 300st, což stačí. Oproti originálu drží vzadu jen na dvou šroubech, místo na čtyřech, což vhledem k tomu, že se k tomu poutáš, ve mne nebudí důvěru.

Jak psal kolega - i když jsou výškově nastavitelné, tak v nejvyšší pozici jsi asi na nejnižší pozici originál sedačky.

Já koupil originál otoče od FASP, řeším loketky, tak je asi vezmu z těch sedaček ze sharana a přidělám si je na origo sedačky.

Pak budu mít jednu sadu upravených (jdou otáčet o těch 300st) sedaček ze Sharana na prodej.
VW LT 35 maxi
P
Pavel803Nováček
Přidáno před 5 let
A když jsi koupil originál otoč, nevadí u řidiče ruční brzda? Díval jsem se, že i když je odbrzděno, tak je celá vyšší, než plechový podstavec pod sedačkou. Za kolik jsi sehnal tu otoč? Díky
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Pavel803 napsal:

A když jsi koupil originál otoč, nevadí u řidiče ruční brzda? Díval jsem se, že i když je odbrzděno, tak je celá vyšší, než plechový podstavec pod sedačkou. Za kolik jsi sehnal tu otoč? Díky



Sedačka asi bude vadit v obou případech. Vyrobil jsem si mezikus, kterým jsem si ruční brzdu dostal do úrovně toho podstavce. Nebo to můžeš odvrtat a posunout. Ale mě to přišlo jednodušší vyrobit z 16mm oceli redukci.

Jeden Fasp mě stál asi 4tis, druhý jsem kupoval později, tak 4700,-.

Automatické sloučení 13.12.2018 14:44:
Abych zase nehanil ty sharan sedačky - mají loketky a asi se v nich sedí líp. A taky pak máš více místa pod sedačkou, než když tam máš origo konzoli, ta ti zakryje vstup zezhora.
VW LT 35 maxi
Upravil Cibi dne 13.12.2018 15:44, před 5 let
P
Pavel803Nováček
Přidáno před 5 let
Tak, teď nevím do čeho se mám pustit, ze sharanu to vyjde asi určitě levněji, ale pokud ty říkáš, že jsi je tam měl a vracíš se k origo sedačkám, tak tam asi nechám originální a koupím konzole.

Automatické sloučení 13.12.2018 20:34:
Ještě mě napadlo, že kdybych tam nakonec dával ty ze Sharanu, tak bych mohl z jeklu udělat rámeček, kterým bych zvýšil bobek a vyřešil bych jak výšku, tak ruční brzdu, co vy na to?
Upravil Pavel803 dne 13.12.2018 21:34, před 5 let
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
Já šel do originálu i proto, abych neměl problém při přestavbové STK. Samozřejmě - mohl jsem tam dát origo sedačky bez otočí, kdybych měl ze Sharana, ale prostě už tak se stalo.

Ten adaptér na tu ruční brzdu jsem měl vypilovaný a provrtaný asi za 3h, stačilo myslím středy děr posunout o 12mm níže a použít místo 6ti hraných šroubů imbusy M8 a zmenšit jim hlavy.
VW LT 35 maxi
prcek123prcek123Člen
Přidáno před 5 let
Sharan otoč: tu zarážku bránící lepšímu otáčení potvrzuji, odstraněna.

Nevýhoda Sharan: s loketkama nevychází otočená sedačka do šířky - loketka koliduje s tapecákem dveří. (loketky sundavám za pár vteřin, 1 imbus)
Origo otoč je asi excentrická a posune ti tak sedačku blíže středu vozu.

Ale poměr pohodlí a užitné hodnoty k ceně je hodně dobrej :-)
Ještě tip: když seženeš z UK auta, může být levá zachovalejší (spolujezdec)
P
Pavel803Nováček
Přidáno před 5 let
Ještě se zeptám, jak jste to vyřešili s uchycením pásu. Na origo je pás uchycen přímo na sedačku.
Dan LT35Dan LT35Člen
Přidáno před 5 let
Ahoj, já mám na podstavcích sedaček úchyty pro pásy (r.v.2004) už předpřipravené. Vyztužené zevnitř. U řidiče mám dokonce závit, ale u spolujezdce ne, tam mám jen díru. Rozdíl může být tím, že podstavec sedačky spolujezdce mám ze Sprintera.
Tím pádem až se bude točit sedačka, pás se nemusí "namotávat" kolem ní. Řešil jsem to s Cibim, a ten říkal, že to ale nevadí, když je pás uchycený na sedačce.
VW LT 35 KRS Active Line
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
Já tam taky nějaký díry mám, ale prostě jen pás trochu popotáhnu a otočím sedačku. Protože ta je na to dimenzovaná, aby to mohlo být uchycené do ní. Kdežto u těch sedaček ze Sharana bych to radši kotvil do podstavce.
VW LT 35 maxi
Y
YonČlen
Přidáno před 5 let
Podsedáky u sedaček z Sharana jdou mezi sebou prohodit, kdyz by byl jeden prosoupanej :-). Myslim, ze by taky mohlo jit dat levou v pravo a naopak, pak by se otacely dovnitr a ne ven.
VW Sharan s postelí :-) -> T5 Multivan
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Yon napsal:

Podsedáky u sedaček z Sharana jdou mezi sebou prohodit, kdyz by byl jeden prosoupanej :-). Myslim, ze by taky mohlo jit dat levou v pravo a naopak, pak by se otacely dovnitr a ne ven.



Nejdou prohodit. Uchycení pásu bys měl na straně, kde ti je k ničemu. Přehodit to nejde, musel bys brutálně ten spodek rozřezat a převařit. Dohadoval jsem se o tom s někým na FB Nomadem.cz, ten prý uříznul zajišťovací kolík, který zpevňuje to uchycení zapínání pásu. bez něj se to při nárazu podle mě ohne (v lepší případě, v horším urve). Někdy mi připadá, že lidi nemyslí, proč tam ty věci jsou.


Nebo to tedy upřesním - mám sedačky předfaceliftový, právě mi leží na stole Jak je to u pofaceliftu, nevím. Ty tu mám taky, ale bez otoče, zkusím z nich vzít loketky na origo sedačky LT35.
VW LT 35 maxi
Upravil Cibi dne 17.12.2018 10:43, před 5 let
Y
YonČlen
Přidáno před 5 let
Jo, ten pas mi nedosel. Leda by byl LT35 uchyt v podlaze :-)
VW Sharan s postelí :-) -> T5 Multivan
CibiCibiČlen
Přidáno před 5 let
Jinak sadu otočných výškově nastavitelných sedaček ze Sharana budu mít na prodej, už upravené, aby sedly do LTčka nebo sprintera. Sehnal jsem si ještě jedny kvůli područkách a o víkendu je zkusím přidělat na moje opěráky, takže budu mít origo sedačky konečně s loketkama.
VW LT 35 maxi
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Pavel803, Cibi, prcek123, Dan LT35, Yon

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,584,796 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23107 sekund | Průměrně za: 0.23107 (0) sekund | Dotazy: 108 | Použitá paměť: 2.04MB/4MB