Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 tlaková zkouška plynu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

tlaková zkouška plynu

Poslední aktualizace před 2 roky
F
ferdasanČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím a měl bych dotaz- tlaková zkouška plynového zařízení se dělá 1x za dva roky.Jak je to s její platností,když je auto vyrobeno začátkem roku(vč.tlakovky) a auto přihlášené do provozu je až koncem roku.Prodlužuje se její platnost?Nebo se to počítá od doby přhlášení do provozu nebo od data tlakovky?
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 5 let
Myslím si, že nejdůležitější bude údaj v protokolu o revizi plynového zařízení a na nalepené známce.... Tam je přeci jednoznačně vyznačená platnost....
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Ví někdo , v jakém předpise, zákoně, vyhlášce je vymezena povinnost mít tlakovou zkoušku zařízení v karavanech a obytných autech v ČR ? a zdali vůbec v ČR něco takového existuje ?
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nemilany napsal:

Ví někdo , v jakém předpise, zákoně, vyhlášce je vymezena povinnost mít tlakovou zkoušku zařízení v karavanech a obytných autech v ČR ? a zdali vůbec v ČR něco takového existuje ?

Podle mého názoru neexistuje a už vůbec ne, nějaká známka.
Jedině, že by nějaká extra novota v předpisech.

RT ve výslužbě.
Karlos_BrnoKarlos_BrnoČlen
Přidáno před 5 let
Bohužel v CR je revize a zkouška povinná jen pro firmy. V zahraničí je povinná a je to běžná praxe.
Nicméně do luxuxsnějších kempů vás bez toho nepustí.
a jak bude problém zaplatíte škody ze svého.
Karel Ulman. Servis karavanů, obytných aut a vestaveb
https://www.faceb....karavanu/
fidofidoČlen
Přidáno před 5 let
Pokud já vím, tak stále platí vyhláška 85 z roku 1978 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1978-...i-20001013, kde se uvádí kdo musí revize mít a dělat. Obytek, ani přívěsů se to netýká a ani těch firemních. Ještě se mi nestalo, že by po mě někdo revizi vyžadoval. Největším nebezpečím pro plyn jste vy sami při výměně tlakové lahve. Pro vlasní klid poradím jednoduchou tlakovou zkoušku, kterou si můžete udělat sami (třeba před sezónou). Připojíte láhev s plynem do systému a celý systém odvzdušníte tak, že zapálíte jednotlivé spotřebiče (jen na chvilku) Pak vše vypnete, zavřete ventil lahve a druhý den zkusíte bez otevření ventilu lahve zapálit sporák. Měl by bliknout plamen, který hned zhasne a je i slyšet syknutí, pak je systém ok. Pokud se toto neobjeví, muže docházet k úniku, ale raději doporučím vše znovu opakovat než začnete něco řešit.
Fido&Fidorka
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Karlos_Brno napsal:

Bohužel v CR je revize a zkouška povinná jen pro firmy. V zahraničí je povinná a je to běžná praxe.
Nicméně do luxuxsnějších kempů vás bez toho nepustí.
a jak bude problém zaplatíte škody ze svého.

Nepusti do kempu? Muzes nejake kempy uvest?
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ještě se mi nestalo aby na mě někde požadovali revizi plynu nebo elektriky.A to celkem dost jezdíme německo,rakousko a maďarsko.Jestli je povinná to nevím,ale občas,když mě to napadne tak ji udělám pomocí manometru sám.
Hasky
F
ferdasanČlen
Přidáno před 5 let
Dík za názory,při nejhorším bude nutné udělat revizi předčasně,ale proč platit něco navíc.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 5 let
Pánové propanbutan neskutečně smrdí.
Sebemenší únik je ihned hodně cítit. Takže tlaková zkouška za mne zbytečná. Vyhozené peníze.
Zdraví
Corálek
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Nemilany napsal:

Ví někdo , v jakém předpise, zákoně, vyhlášce je vymezena povinnost mít tlakovou zkoušku zařízení v karavanech a obytných autech v ČR ? a zdali vůbec v ČR něco takového existuje ?

Ahoj, neexistuje povinnost zkoušky, známky. Pokud někdo lepí známku, je to jeho vizualizace. Pokud máš plynovou bombu. Pokud máš plnící láhev - i vyndavací, je vše z pohledu revizí jinak.

Nicméně já když jedu ke Karlovi Prokopovi tak si nechávám dělat tlakovou zkoušku, vím, že mi vše drží tlak a stojí to pár korun. Nalepí mi Karlovu samolepku na 3 roky.
Byl jsem v desítkách kempů v NL a DE a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by po mě chtěli revizi.

Hadice a regulátor mají uveden měsíc a rok výroby a Německu se po 10 letech mění (NL po 5 letech), u nás zas nevím o předpisu, který by to nařizoval, ale měním...
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let
Tlaková zkouška, sama o sobě, je legislativně málo (lepší jak nic).
Neplatí tu žádné 3 roky, ani nějaké Karlovy známky, atd. . V této problematice je tu spousta zmatků.

Kdyby někdo chtěl na karavan, nebo obytku, opravdovou revizi, tak je u nás jen jediná možnost. Požádat rev. technika plyn. zařízení s patřičným oprávněním. Ten provede, pokud se jedná už o provozované zařízení, tak zv. "Provozní revizi plyn. zařízení", jejíž součástí je i řádná tlaková zkouška a jiné zkoušky. (včetně "Protokolu o tlakové zkoušce" ) Potom vystaví dokument "Zpráva o revizi plyn. zařízení", včetně kulatého razítka. Tento dokument vozit u sebe.

Potom by tu ovšem byla těžká polemika, jak dlouho tato revize platí, jestli rok, nebo tři, nebo deset, chybí pro to podklady, ale pokud je zle, tak se všechno počítá. Tož tak.
Upravil simcha dne 07.12.2018 09:21, před 5 let
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

simcha napsal:

Tlaková zkouška, sama o sobě, je legislativně málo (lepší jak nic).
Neplatí tu žádné 3 roky, ani nějaké Karlovy známky, atd. . V této problematice je tu spousta zmatků.

Kdyby někdo chtěl na karavan, nebo obytku, opravdovou revizi, tak je u nás jen jediná možnost. Požádat rev. technika plyn. zařízení s patřičným oprávněním. Ten provede, pokud se jedná už o provozované zařízení, tak zv. "Provozní revizi plyn. zařízení", jejíž součástí je i řádná tlaková zkouška a jiné zkoušky. (včetně "Protokolu o tlakové zkoušce" ) Potom vystaví dokument "Zpráva o revizi plyn. zařízení", včetně kulatého razítka. Tento dokument vozit u sebe.

Potom by tu ovšem byla těžká polemika, jak dlouho tato revize platí, jestli rok, nebo tři, nebo deset, chybí pro to podklady, ale pokud je zle, tak se všechno počítá. Tož tak.


Ahoj, možná ještě - já to formuloval asi špatně - neexistuje povinnost na karavan, obytné auto... prostě na STK ani při silniční kontrole je plyn nezajímá, pokud nemáš vestavnou lahev nebo nádobu...
Ale myslím si - nějaký plynař se najde, kdo to potvrdí, vyvrátí?, že uvnitř máš prostě normální plynový spotřebič.


"ten, kdo provozuje zařízení odebírající plyn odběrným plynovým zařízením, které je připojeno k přepravní nebo distribuční soustavě nebo k těžebnímu plynovodu, která odebraný plyn pouze spotřebovává nebo přeúčtovává"
jestli to správně chápu, přepravní je bomba, pak provozní revize – vykonává se v pravidelných intervalech 1x za 3 roky revizním technikem...
Je to tak?
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

dukecz napsal:

Citovat

simcha napsal:

Tlaková zkouška, sama o sobě, je legislativně málo (lepší jak nic).
Neplatí tu žádné 3 roky, ani nějaké Karlovy známky, atd. . V této problematice je tu spousta zmatků.

Kdyby někdo chtěl na karavan, nebo obytku, opravdovou revizi, tak je u nás jen jediná možnost. Požádat rev. technika plyn. zařízení s patřičným oprávněním. Ten provede, pokud se jedná už o provozované zařízení, tak zv. "Provozní revizi plyn. zařízení", jejíž součástí je i řádná tlaková zkouška a jiné zkoušky. (včetně "Protokolu o tlakové zkoušce" ) Potom vystaví dokument "Zpráva o revizi plyn. zařízení", včetně kulatého razítka. Tento dokument vozit u sebe.

Potom by tu ovšem byla těžká polemika, jak dlouho tato revize platí, jestli rok, nebo tři, nebo deset, chybí pro to podklady, ale pokud je zle, tak se všechno počítá. Tož tak.


Ahoj, možná ještě - já to formuloval asi špatně - neexistuje povinnost na karavan, obytné auto... prostě na STK ani při silniční kontrole je plyn nezajímá, pokud nemáš vestavnou lahev nebo nádobu...
Ale myslím si - nějaký plynař se najde, kdo to potvrdí, vyvrátí?, že uvnitř máš prostě normální plynový spotřebič.


"ten, kdo provozuje zařízení odebírající plyn odběrným plynovým zařízením, které je připojeno k přepravní nebo distribuční soustavě nebo k těžebnímu plynovodu, která odebraný plyn pouze spotřebovává nebo přeúčtovává"
jestli to správně chápu, přepravní je bomba, pak provozní revize – vykonává se v pravidelných intervalech 1x za 3 roky revizním technikem...
Je to tak?

Tříletá perioda pro provádění revizí se dříve uplatňovala pro tak zv. "Průmyslové plynovody" , nyní pro plynovody provozované právnickými osobami, čili firmami, což karavanisté nejsou.

Pro karavany by měl jakž takž platit tento předpis:

https://eshop.nor....1998.html

a tam se o tříleté periodě nemluví. Jedině, že by nějaká novela, jeden neví :) ale nepředpokládám to.

Možná by mohly platit i nějaké obecnější předpisy o provádění revizí a kontrol plyn. zařízení. Hlavně pro ty kontroly by se asi něco našlo.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

simcha napsal:

Tlaková zkouška, sama o sobě, je legislativně málo (lepší jak nic).
Neplatí tu žádné 3 roky, ani nějaké Karlovy známky, atd. . V této problematice je tu spousta zmatků.

Kdyby někdo chtěl na karavan, nebo obytku, opravdovou revizi, tak je u nás jen jediná možnost. Požádat rev. technika plyn. zařízení s patřičným oprávněním. Ten provede, pokud se jedná už o provozované zařízení, tak zv. "Provozní revizi plyn. zařízení", jejíž součástí je i řádná tlaková zkouška a jiné zkoušky. (včetně "Protokolu o tlakové zkoušce" ) Potom vystaví dokument "Zpráva o revizi plyn. zařízení", včetně kulatého razítka. Tento dokument vozit u sebe.

Potom by tu ovšem byla těžká polemika, jak dlouho tato revize platí, jestli rok, nebo tři, nebo deset, chybí pro to podklady, ale pokud je zle, tak se všechno počítá. Tož tak.


Ahoj,
můj čerstvý poznatek ohledně plynu. Nechal jsem si dělat venkovní zásuvku na plyn ve Finasu Velemín a ještě nějaké blbosti ohledně plynu. Technik mě pravil, že při jakékoliv montáži nebo zásahu do rozvodu musí dělat tlakovou zkoušku. cena 500,- To ale není revize. Revizi mě udělali za cca 1800,- Tu jsem stejně chtěl. Nemusel jsem tedy platit 500,- tlakovou zkoušku. Revizní zpráva má čtyři strany včetně fotek spotřebičů, regulátoru a čísla karavanu. Kulaté razítko s číslem osvědčení technika. Platnost 3 roky. Vylepena jakási osvědčující známka.
Dle mého rozumu ať si plyn řeší každý podle svého svědomí. Já to prostě mám nastavené takto, protože se plynu celkem bojím. Jestli jsem podle někoho vyhodil peníze za blbost, tak ať, byli moje.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Miroslav6 napsal:

Citovat

simcha napsal:

Tlaková zkouška, sama o sobě, je legislativně málo (lepší jak nic).
Neplatí tu žádné 3 roky, ani nějaké Karlovy známky, atd. . V této problematice je tu spousta zmatků.

Kdyby někdo chtěl na karavan, nebo obytku, opravdovou revizi, tak je u nás jen jediná možnost. Požádat rev. technika plyn. zařízení s patřičným oprávněním. Ten provede, pokud se jedná už o provozované zařízení, tak zv. "Provozní revizi plyn. zařízení", jejíž součástí je i řádná tlaková zkouška a jiné zkoušky. (včetně "Protokolu o tlakové zkoušce" ) Potom vystaví dokument "Zpráva o revizi plyn. zařízení", včetně kulatého razítka. Tento dokument vozit u sebe.

Potom by tu ovšem byla těžká polemika, jak dlouho tato revize platí, jestli rok, nebo tři, nebo deset, chybí pro to podklady, ale pokud je zle, tak se všechno počítá. Tož tak.


Ahoj,
můj čerstvý poznatek ohledně plynu. Nechal jsem si dělat venkovní zásuvku na plyn ve Finasu Velemín a ještě nějaké blbosti ohledně plynu. Technik mě pravil, že při jakékoliv montáži nebo zásahu do rozvodu musí dělat tlakovou zkoušku. cena 500,- To ale není revize. Revizi mě udělali za cca 1800,- Tu jsem stejně chtěl. Nemusel jsem tedy platit 500,- tlakovou zkoušku. Revizní zpráva má čtyři strany včetně fotek spotřebičů, regulátoru a čísla karavanu. Kulaté razítko s číslem osvědčení technika. Platnost 3 roky. Vylepena jakási osvědčující známka.
Dle mého rozumu ať si plyn řeší každý podle svého svědomí. Já to prostě mám nastavené takto, protože se plynu celkem bojím. Jestli jsem podle někoho vyhodil peníze za blbost, tak ať, byli moje.

Ahoj,
Naprostý souhlas. Máš to provedeno tak, jak to má být a peníze za blbost jsi v žádném případě nevyhodil. Ono plyn je plyn a není od věci, nechat se na to nějakého odborníka mrknout.
Jinak ti největší odborníci jsou tady na fóru ;) a já když to čtu, tak už se k tomu nevyjadřuji, abych nebyl zase nazván moralistou.
Ještě pod okraj. U jakéhokoliv zásahu do plynu, by se ta provozní revize dělat měla, souhlas. Akorát s tou tříletou periodou si nejsem jistý, nikde jsem to nenašel, ale to neznamená, že to neexistuje. Už to také nějakou dobu profesně nedělám a doba se dnes rychle mění.
Měj se pěkně.
RobertRobertČlen
Přidáno před 5 let
Nevím, proč se v tom tak patláte. Jako úředníci, kteří nemají co dělat a tak vymýšlí další a další předpisy a povinnosti. V Evropě musí mít revize jen Němci a šmytec, nebo vás mrzí, že je na nás málo předpisů???
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
simchasimchaČlen
Přidáno před 5 let
Tak a je to jasné, jak jednoduché (y)
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let
Tak a je to vyřešeno. Němec s revizí přece hoří stejně rychle jako Čech bez revize. A ten papír je mu na nic. Jen si prostě vybral v kempu špatného souseda.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 5 let
Jenze ten Nemec to dostane zaplacene od pojistovny, a v nemecku nedostane ani plaketu u technicke kontroly vozu nabo privesu, kdyz nema platnou plynovou zkousku a u nas se nedela jen zkouska horeni, nybrz take tlakova zkouska plynove instalace (18 Bar /20 min) a jeste se vsechny spoje a kohouty ocuchavaji plynovou sondou, ktera hlasi pri sebemensi koncentraci plynu Alarm a mnozstvi % plynu ve vzduchu.Zkouska planove Instalace
stoji u technicke kontroly 29€ a u Handlire s obytnymi vozy a privesy 80€, kazdy Cizi vuz si muze u nas nechat udelat zkousku plynu, ktera plati 2 roky,
plaketa je oznacena rokem a mesicem a za tech 29 € ji provadeji vsechny stanice technicke kontroly vozu - TÜV,Dekra, GTÜ, ktere se nachazeji v kazdem meste i mensim.
Honza
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,020,313 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22106 sekund | Průměrně za: 0.22106 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB