Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rucni prepinani lahvi: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rucni prepinani lahvi

Poslední aktualizace před 5 let
C
Chlapi_sobeČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj , neresil jste nekdo rucni prepinani dvou pripojenych lahvi? Poradte nejaky prepinaci ventil. Nechci Duocontrol a podobne jde mi rucni prepinac.
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Chlapi_sobe napsal:

Ahoj , neresil jste nekdo rucni prepinani dvou pripojenych lahvi? Poradte nejaky prepinaci ventil. Nechci Duocontrol a podobne jde mi rucni prepinac.


Taky mě to zajímá,dělá se něco takového s crash senzorem?Nebo jen duocontrol a hadice s bezpečnostním ventilem.
Díky za jakékoliv info.
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 5 let
Že jsem tak smělý, proč ne DuoControl CS?

Jinak tedy existuje i levnější varianta bez crash senzoru: https://www.frank...#v_310_784
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let
Spis jde o system s manualnim prepinanim a crash senzorem. Duocontrol je automaticke prepinani.
S
stovaČlen
Přidáno před 5 let
Upravil stova dne 04.12.2018 19:35, před 5 let
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Spis jde o system s manualnim prepinanim a crash senzorem. Duocontrol je automaticke prepinani.


Proč manuální a ne automatické přepínání? Čistě ze zvědavosti....
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tomas Brabec napsal:

Citovat

pavel1971 napsal:

Spis jde o system s manualnim prepinanim a crash senzorem. Duocontrol je automaticke prepinani.


Proč manuální a ne automatické přepínání? Čistě ze zvědavosti....


Klidně si vstanu a pudu přepnout lahve,až dojde plyn v jedné,ale budu mít jistotu,že je opravdu prázdná.Po rozhovorech s lidmi,kteří mají duocontrol,to prý funguje tak,že pokud tlak v jedné klesne pod nějakou úroveň,přepne se na čerpání z druhé lahve,ale v té první jim ještě zbývá a dojíždějí to jindy.Potom tedy ta automatika pro mě trochu ztrácí smysl a já línej zatím nejsem.Klidně bych jen crash senzor,co se dá připojit k originálnímu regulátoru.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let
Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

parag napsal:

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.


Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Citovat

pavel1971 napsal:

Citovat

parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.


Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.


Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.


Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.


Píši jen moji zkušenost.Já jsem však ve svém věku už pohodlný a nechce se mi ve tři rano v -20 chodit přehazovat ventil z jedné lahve na druhou.Jinak každý podle svého gusta.
M
MarecČlen
Přidáno před 5 let
Mám také duocontrol a nemám problém s vyprázdněním lavhve s propanem ani v zimě. Předpokládám, že k dřívějšímu přepnutí na druhou by mohlo dojít při větším odběru spotřebičů, např. když jede topení na max a v lahvi už je málo plynu.
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 5 let
Souhlasím s Parag a Marcem. Také máme už několik let Duoocontrol, používáme čistý propan a lahev je po přepnutí vždy prázdná až "do dna".
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 04.12.2018 21:37, před 5 let
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Duocontrol jsem měl, fungovalo to, jak píšou ostatní, první láhev (propan) do dna. Asi po roku provozu začal ale stávkovat.
Řešil jsem dilema : opravit / koupit nový nebo vyřešit jinak.
Nakonec jsem se rozhodl k jinému řešení. (nemám v nadstavbě měření stavu plynu) a to mi nakonec nejvíce vadilo, že jsem u druhé láhve nevěděl, kolik je tam ještě plynu.
Nakonec jsem koupil ve srovnání ceny s duocontrolem regulátor s manometrem za pár stovek a nevadí mi, že musím jít láhev přepnout, ale mám přehled o tlaku, potažmo za ty roky provozu i odhad podle tlaku, kolik je tam ještě plynu.
Ano mohl jsem přidat manometr i k duocontrolu , ale upřímně: dávat za toto řešení znova 4-5 tis. se mi nechtělo.
V létě (i v jiném období) mám volně k dispozici druhou láhev ke grilu, kterou vytáhnu a postavím s grilem, kde se mi to jeví jako nejlepší místo na grilování.
Každé řešení má své výhody a nevýhody.
Lada a VendulkaLada a VendulkaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám duocontrol v druhém autě a vždy bez problémů vysaju láhev do dna. :-)
Láďa a Vendulka
pavel1971pavel1971Člen
Přidáno před 5 let
Dobre a existuje crash senzor, ktery jde pridat k normalnimu regulatoru, aby slo pouzivat plyn za jizdy, nebo to neresite?
C
Chlapi_sobeČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.
Chlapi_sobe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Chlapi_sobe napsal:

Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.

https://www.obelink.nl/
napiš tam.
Nikde jinde jsem zatím neviděl více "blbostí" k plynu jako tam.
Upravil hymer662 dne 05.12.2018 10:17, před 5 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,042,197 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18269 sekund | Průměrně za: 0.18269 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB