!Prázdninová soutěž skončila!

Partner Caravan24

Partner Caravan24

Náhodné foto

Kalendář

<< Prosinec 2018 >>
Po Út St Čt Pa So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nejnovější galerie

TOPlist
Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 30

· Členové on-line: 2
martindo, Vendys

· Registrovaní členové: 12,069
· Nejnovější člen: Man On The Way

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

Kavek
17.12.2018 16:16
Nemáte někdo tip na nějakou malou slušnou el. centrálu ?

Terenak
10.12.2018 22:54
Dobrý den, neporadil by někdo s opravou na F.Ducato 2,5Td nemaže motor olej nahoru na vačku. Kde hledat příčinu a nebo co vyměnit. Díky

Schneegast
06.12.2018 22:19
Dobrý den, máme caravan hobby 560 deluxe 2000 a chtěla bych poprosit o radu jak složit stolek a narovnat matrace na ležení. Děkuji moc. lucie.snezna@sezna
m.cz

TrikeHonza
01.12.2018 10:44
Poděkování panu T.Kahounovi Tom-Car servis. Vyřízení veškerých formalit k přepsání celkové váhy obytného auta z 3850kg na 3500kg. Vřele doporučuji, příjemné jednání. Trike Honza Letohrad.

David250
28.11.2018 22:57
mate nekdo tip a zkusenost na parkovani pres noc, pobliz centra Prahy v dobe vanocnich trhu

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Caravan24 » TECHNIKA » Plyn/Voda
 Vytisknout diskuzi
Rucni prepinani lahvi
Ahoj , neresil jste nekdo rucni prepinani dvou pripojenych lahvi? Poradte nejaky prepinaci ventil. Nechci Duocontrol a podobne jde mi rucni prepinac.

Upravit
Chlapi_sobe napsal:

Ahoj , neresil jste nekdo rucni prepinani dvou pripojenych lahvi? Poradte nejaky prepinaci ventil. Nechci Duocontrol a podobne jde mi rucni prepinac.

Taky mě to zajímá,dělá se něco takového s crash senzorem?Nebo jen duocontrol a hadice s bezpečnostním ventilem.
Díky za jakékoliv info.

Upravit
Že jsem tak smělý, proč ne DuoControl CS?

Jinak tedy existuje i levnější varianta bez crash senzoru: https://www.frank...#v_310_784
www.karavanypro.cz - eshop.karavanypro.cz - PEČUJEME O KARAVANY A OBYTNÉ VOZY

http://www.karavanypro.cz Upravit
Spis jde o system s manualnim prepinanim a crash senzorem. Duocontrol je automaticke prepinani.

Upravit
existuje
https://www.campi...aci-ventil
Upravil/a stova dne 04.12.2018 19:35

Upravit 1
pavel1971 napsal:

Spis jde o system s manualnim prepinanim a crash senzorem. Duocontrol je automaticke prepinani.

Proč manuální a ne automatické přepínání? Čistě ze zvědavosti....
www.karavanypro.cz - eshop.karavanypro.cz - PEČUJEME O KARAVANY A OBYTNÉ VOZY

http://www.karavanypro.cz Upravit
Tomas Brabec napsal:

pavel1971 napsal:

Proč manuální a ne automatické přepínání? Čistě ze zvědavosti....

Klidně si vstanu a pudu přepnout lahve,až dojde plyn v jedné,ale budu mít jistotu,že je opravdu prázdná.Po rozhovorech s lidmi,kteří mají duocontrol,to prý funguje tak,že pokud tlak v jedné klesne pod nějakou úroveň,přepne se na čerpání z druhé lahve,ale v té první jim ještě zbývá a dojíždějí to jindy.Potom tedy ta automatika pro mě trochu ztrácí smysl a já línej zatím nejsem.Klidně bych jen crash senzor,co se dá připojit k originálnímu regulátoru.

Upravit 1
Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.

Upravit
parag napsal:

Existuje,jednu lahev zavřeš,přehodíš hadici a druhou otevřeš.Při duokontrol nemusíš v noci(to je réměř jako na potvoru vždy)vstávat.

Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.

Upravit
pavel1971 napsal:

parag napsal:

Takhle to mám teď,ale rád bych crash senzor a hadici s ventilem,abych neporušoval předpisy a jezdil v klidu s otevřenou lahví.

Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.

Upravit
pavel1971 napsal:

parag napsal:

Pavle,mám duokontrol už pár let a první láhev se vyprázdni vždy do dna.Používám čistý propan.Takže za mě zvítězilo pohodlí.

Upravit
parag napsal:

pavel1971 napsal:

parag napsal:

Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.

Upravit
pavel1971 napsal:

parag napsal:

pavel1971 napsal:

parag napsal:

Bylo mi řečeno,že právě v zimě se i s čistým propanem lahev bohužel nevyprázdní úplně,protože se přepíná při tlaku tuším 0,6Bar.

Píši jen moji zkušenost.Já jsem však ve svém věku už pohodlný a nechce se mi ve tři rano v -20 chodit přehazovat ventil z jedné lahve na druhou.Jinak každý podle svého gusta.

Upravit
Mám také duocontrol a nemám problém s vyprázdněním lavhve s propanem ani v zimě. Předpokládám, že k dřívějšímu přepnutí na druhou by mohlo dojít při větším odběru spotřebičů, např. když jede topení na max a v lahvi už je málo plynu.

Upravit
Souhlasím s Parag a Marcem. Také máme už několik let Duoocontrol, používáme čistý propan a lahev je po přepnutí vždy prázdná až "do dna".
Upravil/a Lubos a Dasa dne 04.12.2018 21:37
Zdraví
Luboš a Dáša

Upravit
Duocontrol jsem měl, fungovalo to, jak píšou ostatní, první láhev (propan) do dna. Asi po roku provozu začal ale stávkovat.
Řešil jsem dilema : opravit / koupit nový nebo vyřešit jinak.
Nakonec jsem se rozhodl k jinému řešení. (nemám v nadstavbě měření stavu plynu) a to mi nakonec nejvíce vadilo, že jsem u druhé láhve nevěděl, kolik je tam ještě plynu.
Nakonec jsem koupil ve srovnání ceny s duocontrolem regulátor s manometrem za pár stovek a nevadí mi, že musím jít láhev přepnout, ale mám přehled o tlaku, potažmo za ty roky provozu i odhad podle tlaku, kolik je tam ještě plynu.
Ano mohl jsem přidat manometr i k duocontrolu , ale upřímně: dávat za toto řešení znova 4-5 tis. se mi nechtělo.
V létě (i v jiném období) mám volně k dispozici druhou láhev ke grilu, kterou vytáhnu a postavím s grilem, kde se mi to jeví jako nejlepší místo na grilování.
Každé řešení má své výhody a nevýhody.

http://www.lmfoto.cz Upravit
Ahoj, mám duocontrol v druhém autě a vždy bez problémů vysaju láhev do dna. :-)
Láďa a Vendulka

Upravit
Dobre a existuje crash senzor, ktery jde pridat k normalnimu regulatoru, aby slo pouzivat plyn za jizdy, nebo to neresite?

Upravit
Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.
Chlapi_sobe přiloženo následujícíobrázky:
12_62.jpg 11_76.jpg

Upravit
Chlapi_sobe napsal:

Ahoj, dekuji vsem za nazory. Chvalu na Duocontrol jsem slyset nechtel, toho je tu nekolik vlaken vedle a nechci jej. Mam v soucasnem aute Monocontrol s crash senzorem od Goku a po pridani druhe lahve resim levne prepináni bez nutnosti sroubovat hadice. Gok vyrabi takovy prepinac co potrebuju (foto) ale je drahy a eshop do Cech neposíla. Hledam levnejsi variantu u nas. No asi nebude.

https://www.obeli...
napiš tam.
Nikde jinde jsem zatím neviděl více "blbostí" k plynu jako tam.
Upravil/a Nemilany dne 05.12.2018 10:17

http://www.lmfoto.cz Upravit 1
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.60 sekund
180,929,296 návštěv