Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Balkán: povinná četba?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Balkán: povinná četba?

Poslední aktualizace před 4 roky
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
to Miroslav6:

pokusím se to trošku poskládat a poslat. Přinejhorším odpřáhneš a projedeš si cestu autem, abys zvážil průjezdnost.

S těmi kempy to upřesním. Jelikož jsme téměř pokaždé na jednu noc a stravujeme se po místních hospodách, stejně nic nevybalujeme. Nemá to tedy pro nás cenu ztrácet čas in a out čekováním. Do kempu jsme zajížděli nabrat a vylít vodu, v jednom případě na Korfu kvůli elektrice. Byly tam mračna komárů, potřebovali jsme mít zavřené auto a celou noc puštěnou klimu

Jinak hory byly luxusní podívaná v BiH, MNE, Albánii i Řecku. Z Durmitoru jsem nadšený. Mám sježděné Alpy i Dolomity na moto. Tohle bylo násobně hezčí a bez všudypřítomné komerce. Kolem Leskoviku v Al taky úžasné.

Z Bosny jsme měli trošičku smíšené pocity v okamžiku, kdy jsme vystoupali od Mostaru do kopců a jeli směr Foča. Cedule Republika Srpska, najednou zhoršení cesty.... trošku mne to rozhodilo. Ale bez problémů.

Nejhorší zážitek jsme měli ze Skopje. Ale vlastní blbostí. Nepochopil jsem večer debilní překlad z googletransky na Park4night, kde někdo psal, že po něm ráno chtěli peníze za umývání, i když mají svoji koupelnu ... Spali jsme na velkém placeném parkovišti v centru. Ráno mne probudily divné zvuky. Nějakej chlapík nám houbou a hadrem začal umývat celé auto. Vylezl jsem ven ať toho nechá a začal známý příběh: malé děti, nemají co jíst atd. Dal jsem mu ekvivalent cca 3E, co jsem měl drobné v místní měně. To ho rozčílilo, že chce ekvivalent cca 10E. Neměl jsem, domluvili jsme se, že při návštěvě centra vyberu a doplatím. Nebylo to příjemné, čekal jsem, co nás bude čekat po návratu. Jak nás uviděl, hned přiběhl kasírovat. Dal jsem mu těch cca 7E a on, že jsme si slíbili 10E, že už 3 dostal si nějak nepamatoval. To už jsem ho poslal k šípku. U pokladny na něj znova narazil, jak odevzdává prachy pokladnímu. Ten mu odsypal cca 1E. Potom jsem si přečetl zprávu na Park4night v originále. Přesně o tomto příběhu tam psali.

No a na závěr, je tam ještě levno a připadáme si alespoň někde v Evropě jako boháči. A vo tom to taky je....
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let
Na tyto samozvané služby je potřeba reagovat naprosto nekompromisním odmítnutím, popřípadě dotazem "imaš račun" poptat účtenku. Snese se na vás sprška nadávek, možná ještě jedna epizoda citového vydírání, ale nesmíte povolit! Zatím když jsem začal hystericky řvát na celé okolí, vždycky dali pokoj... Když to vypadá vyhroceně, stačí telefon a předstírat volání policie, z té mají strach, protože ti se s nima nemažou, nic z nich totiž nemají a kazí větší byznys.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Titav.Naprostý souhlas.Jak si je vychováme,tak je budeme mít.Neplatit co nechci.Jsou to ojedinělé případy v turistických oblastech.U Ohridu jsem na P přijel ráno v 7hod.Parkovišťák v 8 a chtěl po mě neskutečnou taxu za celou noc.Z jeho strany agresivní chování(20ti letý spratek). Bouchly ve mě saze a jak píše kolega.Začal jsem pobíhat po P a řvát ,že dostane ho.no.Mobil ,a volám poliše.V tom z poza buka vylezl starší šéf a začal mě uklidňovat .Dostal 1e za hodinu co jsem tam stál a bylo.Ale z té agresivity jsem byl dost zaskočen.Ale dohromady asi za rok co jsem pobyl v AL a okolí jediné negativní story.Dokonce u termalřeky za mě parkovné zaplatil albánec.Neměl jsem leki a euro nechtěl.Až později jsem zjistil že funguje neofic směnárna pod stanem u "koupaliště.Albánci jsem dával piva za pomoc a opět "agresivní" odmítnutí.Naštěstì mě to hned docvaklo.Dostal českou klíčenku na krk a nejsem dlužník.
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Titav.Naprostý souhlas.Jak si je vychováme,tak je budeme mít.Neplatit co nechci.Jsou to ojedinělé případy v turistických oblastech.U Ohridu jsem na P přijel ráno v 7hod.Parkovišťák v 8 a chtěl po mě neskutečnou taxu za celou noc.Z jeho strany agresivní chování(20ti letý spratek). Bouchly ve mě saze a jak píše kolega.Začal jsem pobíhat po P a řvát ,že dostane ho.no.Mobil ,a volám poliše.V tom z poza buka vylezl starší šéf a začal mě uklidňovat .Dostal 1e za hodinu co jsem tam stál a bylo.Ale z té agresivity jsem byl dost zaskočen.Ale dohromady asi za rok co jsem pobyl v AL a okolí jediné negativní story.Dokonce u termalřeky za mě parkovné zaplatil albánec.Neměl jsem leki a euro nechtěl.Až později jsem zjistil že funguje neofic směnárna pod stanem u "koupaliště.Albánci jsem dával piva za pomoc a opět "agresivní" odmítnutí.Naštěstì mě to hned docvaklo.Dostal českou klíčenku na krk a nejsem dlužník.


S pivem musíš v Albánii opatrně, někteří jsou muslimove a odměna v podobě alkoholu, který je jim zapovězen je uráží...
Upravil Fun dne 08.12.2018 14:00, před 5 let
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Jasně,věděl jsem ale neuvědomil jsem si to v té rychlosti se revanžovat a z toho překvapení, že za mě někdo cizì zaplatí.Jo a agresivní parkovišťák byl na makedonské straně Ohridu ,ať albáncům neukřivdím.
Upravil zemanekpetr dne 08.12.2018 13:50, před 5 let
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 5 let
My jsme měli taky zážitek při projíždění Skopje. Každých asi 50 m při zastavení na semaforu na červenou se na nás sesypali malí kluci s kýblem a hadry a začali nám umývat (patlat) přední i boční skla. Bylo to hodně nepříjemné, odehnat se nedali, ty jejich denáry jsme vůbec neměli a jiné drobné jsem nachystané neměla. Byli jsme rádi, když pokaždé blikla zelená a mohli jsme ujet. A protože byli všude, tak na další a další křižovatky jsme se snažili dojíždět pomalu, aby nám to vyšlo tak akorát "na zelenou"....
smileys.cz/smiles/smajlici-sorry/smileys-cz-5.gif
Ať je to jak je to, hlavně že to je....
bestpage.cz/smiles/veci140.gif
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
Na jeho straně bylo bohužel to, že jsme měli v úmyslu jít na prohlídku města a auto tam nechat. Už jsem si představoval, když mu nic nedám, jak budu hledat odpojený konektor od palivové pumpy, nebo mi cokoli jiného udělají s autem. Navíc se třemi malými dětmi a s mojí postavou není moc prostoru na hrdinství. A potom, když už jsem mu to slíbil abych se ho zbavil, mi přišlo nečestné to nesplnit.

S umývači jsem odkoukal, že zkušenější cestovatelé vyhodili co nejdál od auta hrst drobných, aby získali čas.

Daleko nepříjemnější to bylo na Srb/Hu hranici, kde jsme stáli cca 1,5hod v koloně mezi umývači oken a prodavači různých cetek. Tam jsem se cítil úplně bezmocně. Bylo jich tam tolik, že by převálcovali celou kolonu.

Taky jsem používal cestou plechovky plzničky jako univerzální platidlo. V Albánii jsem tu a tam za nadstandardní služby vnutil nějakou jejich bankovečku.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 5 let
Ano Mario.Ani já nejsem agresivuš a už vůbec né v zahraničí.Ale kdysi v jugo mě ráno na P stáhl falešný výběrčí a pak přišel ten pravý.Nešlo o moc peněz,druhému jsem nic nedal,ale od té doby jsem na parkovišťáky vysazený.Jen zdůrazňuji,že se jednalo o ojedinělý případ ,ať z toho vlákna nevznikne hysterikuš ,že Albánie,Makedonie nebo Srbsko je nebezpečné.A jak píše Mariio,Durmitor a Prokletie = TOP

Automatické sloučení 08.12.2018 19:30:
Doufám,že moc neplevelíme.
Upravil zemanekpetr dne 08.12.2018 20:30, před 5 let
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

maria napsal:

to Miroslav6:

pokusím se to trošku poskládat a poslat. Přinejhorším odpřáhneš a projedeš si cestu autem, abys zvážil průjezdnost.

S těmi kempy to upřesním. Jelikož jsme téměř pokaždé na jednu noc a stravujeme se po místních hospodách, stejně nic nevybalujeme. Nemá to tedy pro nás cenu ztrácet čas in a out čekováním. Do kempu jsme zajížděli nabrat a vylít vodu, v jednom případě na Korfu kvůli elektrice. Byly tam mračna komárů, potřebovali jsme mít zavřené auto a celou noc puštěnou klimu

Jinak hory byly luxusní podívaná v BiH, MNE, Albánii i Řecku. Z Durmitoru jsem nadšený. Mám sježděné Alpy i Dolomity na moto. Tohle bylo násobně hezčí a bez všudypřítomné komerce. Kolem Leskoviku v Al taky úžasné.

Z Bosny jsme měli trošičku smíšené pocity v okamžiku, kdy jsme vystoupali od Mostaru do kopců a jeli směr Foča. Cedule Republika Srpska, najednou zhoršení cesty.... trošku mne to rozhodilo. Ale bez problémů.

Nejhorší zážitek jsme měli ze Skopje. Ale vlastní blbostí. Nepochopil jsem večer debilní překlad z googletransky na Park4night, kde někdo psal, že po něm ráno chtěli peníze za umývání, i když mají svoji koupelnu ... Spali jsme na velkém placeném parkovišti v centru. Ráno mne probudily divné zvuky. Nějakej chlapík nám houbou a hadrem začal umývat celé auto. Vylezl jsem ven ať toho nechá a začal známý příběh: malé děti, nemají co jíst atd. Dal jsem mu ekvivalent cca 3E, co jsem měl drobné v místní měně. To ho rozčílilo, že chce ekvivalent cca 10E. Neměl jsem, domluvili jsme se, že při návštěvě centra vyberu a doplatím. Nebylo to příjemné, čekal jsem, co nás bude čekat po návratu. Jak nás uviděl, hned přiběhl kasírovat. Dal jsem mu těch cca 7E a on, že jsme si slíbili 10E, že už 3 dostal si nějak nepamatoval. To už jsem ho poslal k šípku. U pokladny na něj znova narazil, jak odevzdává prachy pokladnímu. Ten mu odsypal cca 1E. Potom jsem si přečetl zprávu na Park4night v originále. Přesně o tomto příběhu tam psali.

No a na závěr, je tam ještě levno a připadáme si alespoň někde v Evropě jako boháči. A vo tom to taky je....





Díky budu rád.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let
Pamet je obykle kratka.
Co se delo u nas v 90satkach a i na prelomu milenia? “balkan” v primem prenosu . A jak funguji gangy i nyni na D1?.
My se pomalu dostavame do zapadniho stylu, kde balkan jeste neni: zadna pretvarka par minut a vykradeno a nekoho zranit nebo zabit je uz normalni.
Silnejsi tema by bylo: Jak prezit jih Evropy a nebyt okraden...
Upravil hymer662 dne 09.12.2018 09:06, před 5 let
copycopyČlen
Přidáno před 5 let
Nemilany: nemaj veľké ilúzie
Rohlik2017Rohlik2017Nováček
Přidáno před 5 let
V r.2017 jsme byli na jihu Chorvatska, Černé Hoře a Bosně https://youtu.be/...
a vloni v Makedonii a na horách v Řecku https://youtu.be/...
Téměř výhradně na divoko. Nejvíc nám pomohly offline stažené mapy.cz. Jsme tradiční, tak všude s papírovou mapou, ale už jsem se přesvědčil, že mapy.cz jsou lepší.
*Z obou cest nejlepší Černá Hora= standardní země nezahlcená Čechy a úředníky ( jako v Chorvatsku).
*Makedonie je slušně řečeno méně standardní, vydíral mě policajt o 50EUR, že nemám dost velký hasičák..doporučuju ždímat čepici a chovat se poníženě ... dal jsem mu 20EUR a bylo to. Šrám ale zůstal.
* Bosna je krásná, ale taky trochu svá - tam jsme lidi skoro nepotkali.
* Srbsko mi několik cestovatelů doporučilo jedině projet po dálnici a neodbočovat z ní.
* Řecko je prostě EU
Do Albánie jsme nejeli.
Hodně zdaru.
T.
bazenovavodabazenovavodaČlen
Přidáno před 5 let
No chci vyrazit tento rok o prázdninách (42,40,11) , ale co tu čtu ohledně dotěrných umývačů atd. tak nevím.
Chci jet do Řecka a jen zeměmi projíždět.
Prosím o radu kde na této cestě přespat, jaké máte zkušenosti.

díky Martin
K
klapounNováček
Přidáno před 5 let
kdysi mě v Italii chytil klouček, že chce 2E za parking. Zasmál jsem se a řekl mu že je parkoviště neplacené.
Pokrčil rameny, ukázal vystřelovací kudlou na pneumatiku a hned mi bylo jasný, že je parkoviště hlídaný.
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
to je osud. Někdy se zkrátka člověk ocitne ve špatný okamžik na nesprávném místě a nemusí to být geografický Balkán. Stačí ten balkán kolem nás a v naší hlavě.

Nedávno pobodali nějakýho řidiče dodávky v Plzni ( tuším ), měl kliku, že to přežil. Jen proto, že si nějakej pitomec potřeboval vybít svoji frustraci. A co, přestaneme jezdit do Plzně?
_luky__luky_Člen
Přidáno před 5 let
Když jsem se ptal, je slušnost odpovědět, jak to dopadlo: Nakonec jsem vyměknul a kvůli synovi (15 měsíců) jsme procestovali jižní část Korsiky (severní jsme si projeli předloni) s tím, že Balkán necháme na příští rok. Tedy díky za tipy, využiji je o rok později. Nějaké průvodce už mi přinesl ježíšek, tak je co číst.

Pořád mě děsila ta vzdálenost a pak jsem se dozvěděl, že se dá jet trajektem Benátky > Řecko (společnost Grimaldi). Tedy na příští rok je jasný plán. Trajektem se nechat odvézt do Řecka a pak si to projet jen jedním směrem. Ušetří to dost kilometrů za volantem. Kolega z práce takto absolvoval výlet na Sicílii (z Livorna) a byl maximálně spokojenej.
VW T4 California Coach 1998
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 5 let
Z Benátek do Řecka jezdí taky Anek Lines. Do Igoumenitsy to trvá cca 24h, dá se chrápat bez poplatku na horní palubě na karimatce. Igoumenitsa je nějakých 20km od albánských hranic, ale jezdí i dál do Řecka.
https://www.anek.gr/en/
BarborinaBarborinaČlen
Přidáno před 4 roky
Dobrý den, zkusím oživit tuto diskuzi a snad to nebude autorovi vadit...
Něco k BiH...
https://handsome.....idnes.cz/
Jezdíme tam řadu let na moto (od r.2004) a letos poprvé autem i s dětmi. Žena mi z těch zážitků žije ještě doteď Grin. Takže na příští rok není co vymýšlet a jedem znovu. Jen bychom to chtěli rozšířit o Černou horu, Srbsko a Albánii.
Prosím tedy vás zkušenější, kteří znáte nějaké i špatně přístupné místo u vody (moře i horské jezera, řeky...) o tip. Může být i rodinný, nepřelidněný kemp se základním zázemím. Máme t4 s náhonem na všechny kola a určitě se nebojíme lehčímu off roadu. Vyjedeme opravdu hodně Like.
Díky za vaše praktické zkušenosti.
krizik1krizik1Člen
Přidáno před 4 roky
Ahoj, jestli jen opravdu lehký off-road tak přijeďte na tohle místo po žlutě značené silnici zleva , pokud si to chcete opravdu užít, přijeďte po bílé silnici zprava. Pokud chcete vědět víc, tak SZ, klidně si můžeme zavolat.
Qender Theth
Albánie
https://maps.app....zMGbB7Xxw5
Upravil krizik1 dne 25.12.2019 18:26, před 4 roky
BarborinaBarborinaČlen
Přidáno před 4 roky
Ahoj, moc děkujeme za příspěvek. Jižní cestu Skhodar - Teth samozřejmě známe.
Co jsme nejeli je Teth -Valbone a dále až do NP Prokletije...?

Nabídku přijímáme a posíláme SZ.

PS: Who else? WinkWink
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,879,160 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22780 sekund | Průměrně za: 0.2278 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB