Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Tahání přívěsu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Tahání přívěsu

Poslední aktualizace před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Za 36 let ježdění jsem si prošel karavanama a OA samo doma,originál vestavbama,staršími a nyní novým kouskem karavanu.Můj názor a zkušenost je taková,jakou tu již někdo někde napsal.Plusové body má karavan na rozložení,vnitřní prostor a vlastně na vše co se týká pobytu a "bydlení".Mínusové body jsou cesta samotná,v tomto vede OA.Jako vše je to věc názoru a u nás vede pohodlí pobytu,tím pádem karavan.Protože jezdíme celoročně,tak musí mít nádrž na odpadní i čistou vodu,FV,dvě baterie a vše potřebné pro samostatnost.
Hasky
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let
Ahoj, udělal jsem vestavbu pro dva, samodomo. Najednou celá rodina chtěla začít kempovat. Jezdili za námi osobákama se stanem. Prodal jsem ji a koupil osobák a karavan. Dva roky to stačilo a potom přišli vnoučata. Zase jsme se nevešli. Prodal jsem osobák a koupil VW T5 a udělal vestavbu pro dva. Takže, Když jedeme sami , tak jedeme jenom tépětkou a když je nás víc tak bereme i karavan. Obojí je na sobě absolutně technicky nezávislé. Jsou to 4 spaní v karavanu a 2 v autě. V autě 6 jízda. Má to sice dohromady 13 metrů a 4,5 tuny, ale snad je to už poslední řešení.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
my jsme rozhodovali, jak vylepšit naše cestování se stanem, které se odvíjelo od spaní na divoko a kempech. Nakonec byla zvolena varianta karavan neb obytka je i jetá drahá a nehledě na náklady s údržbou. Jelikož máme Roomstra 12 TSI (navýšen v Kladně na 93 KW) byl zvolen polský karavan N 126 NTL - váha 750 kg. Čekali jsme 1 rok, než se nám ho podařilo sehnat (ročník 2006, máme ho již 3 roky) za dobré peníze. 2x jsme s ním byli v Polsku, kde jsme si ho vyzkoušeli na divoko i v kempu a vychytávali všechny mouchy. První věc stabilizátor se zamykáním - předtím se nám někdy v 100 km rychlosti rozkýval - teď běžně na předjíždění 120-130 km a ani se nehne. Druhá věc, všude máme led světla na tužkové baterie a dobíjecí v autě, takže z baterie v karavanu využíváme jen vodu v koupelně a kuchyni a ejhle baterka vydrží bez problému měsíc.
Letos jsme ho vyzkoušeli na okružní trase 5600 km po Balkáně (AL, GR, BG) a byli jsme nadšení. Jen jednou v kempu v AL, jinak všude na divoko. Karavan jsme vždy nechali na místě a dělali různé výlety po okolí. S karavanem se vzhledem k váze skvěle manipuluje, sám si ho zapojím a sám odpojím.
Příští rok se chystáme na 2 měsíce po Francii, Španělsku, Portugalsku a možná, když zbude čas tak i do Maroka (ale máme psa, tak jestli to vůbec půjde). Když někde zastavíme, tak se nám každý směje, jak s touhle kadibudkou dokážeme cestovat - pak ten úžas, když nakouknou dovnitř a zjistí, že postel je 1,90x2m, má to koupelnu s WC, lednici a topení. Cestovali jsme ve třech, ale jinak ve dvou se psem.
Ale je to otázka priorit a samozřejmě peněz. Doma je karavan hlavně přes zimu zaparkován na zahradě a dále jezdíme autem. Jelikož je laminátový, tak do něj hned tak nepoteče a doufáme, že vydrží ještě hodně dlouho. Jinak průměrná spotřeba byla 9 l a to jsme jeli pořádné hory (někdy ani nevím, že ho tahám). Ale je fakt, že někdy závidím obytńákům, že si jen přelezou a nemusí packovat. Takže výletům zdar všem co mají karavany nebo obytńáky.
T
tom74Člen
Přidáno před 5 let
To roomster: zaujala mě věta "Karavan jsme vždy nechali na místě a dělali různé výlety po okolí"
Kde jste nechali karavan ? V kempu? Nebo někde volně na parkovišti?
Dik
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
ahoj,
karavan jsme nechávali jak v kempu tak na divoko. Viz zde na fórum - články - cestopisy - Albánií, Řeckem do Bulharska - na konci článku je fotoalbum.
Zdeněk
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
začínali jsme s jednoduchým spaním v Jumperu viz avatar. Jízda až pro 8, jednoduché spaní po drobném přeskládání pro 2+4. Žádný zázrak, jen jako přestávka na cestě. Potom jsme přešli na půjčování přívěsu viz avatar. Souprava měla cca 13m. Se třemi malými dětmi najít v požadovaném okamžiku místo na přespání s takovou soupravou bylo peklo. Nemluvě o oblíbené činnosti čůrat a kakat hned teď, nevydržím. Přeskládávat 3 spící děti do studené postele, pokud možno za deště a větru v noci v Alpách, nezapomenutelné. Poslední kapkou bylo manévrování někde v Německu v kempu. Motali jsme se při výjezdu mezi auty a odrali jsme zadní roh karavanu o strom.

Šířka ani výška nehrála roli, krásně jsem si vymezoval cestu zrcátky auta. Spotřeba asi stejná jako nyní.

Teď jezdíme třetí sezónu v sestavě 2+3 vestavbou. Na místa, kde jsme se dostali taktak autem ( mmj viz Roomster ve Škorpilovcích ) bychom se s velkým karavanem nedostali. Kvůli čůrání v případě náhlé potřeby jen uberu rychlost. Do teplé postele si přelezou sami. A představa, že odstavím někde na divoko karavan a odjedu... To snad ani v Brně.

Pokud si mám rezervovat místo v kempu, můžu si rovnou zarezervovat chatku a nesmýkat se s přívěsem.

Ale samozřejmě je to o vkusu a prioritách, možnostech a penězích.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Roomster napsal:

ahoj,
karavan jsme nechávali jak v kempu tak na divoko. Viz zde na fórum - články - cestopisy - Albánií, Řeckem do Bulharska - na konci článku je fotoalbum.
Zdeněk

To bych teda nikdy neudělal.Nechat ho stát někde napospas zloduchům.To se taky cesta domu může změnit na pěknou solo jízdu jen s krytkou na tažným.
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 5 let
No a obytku za 1 mio nechat někde u lesa a jít na celej den na výlet bude taky naprd.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let
Je krásné,jak si každý z naší cestovatelské skupiny hájí to své.Přívěsáři nedají dopustit na přívěs,vestavbáři na vestavbu a my obytkáři na obytku.Ono to však souvisí s tím,co je pro daného jedince prioritou.Začínal jsem s přívěsem od roku 1978, saomovýroba.Super s dětmi v kempech(spíš tábořiště,s téměř žádným zázemim),potom s vestavbou Boxer, kterou jsem využíval vesměs pro paragliding a nyní 8let alkovna.Jsme penzisti a téměř kazdý rok jsme pravidelně půl roku mimo domov.Jezdime hodně mimo kempy a tak obytka je nutnost,neboť přivěsáře na divoko neradi vidi téměř všude(nevidim důvod,když dnes mají témě všichni odpadní nádře)je to asi tak zažité.Pro ná ještě výhoda OA je hlavně v zimě.Sledujeme počasi a když hlási pár dni hezky(cca4-6)dní,tak skočíme do auta hurá pod sjezdovku do Alp.Je ště je pořád pár míst,kde obytky trpí,přívěsy však ne.
Nejdůležitějši je ale to,že nás cestovatele to baví ať jezdíme s čímkoliv a při setkáni pokecáme,popijeme a těšime se na další výjezd.
Ahoj Jarda a v příštim roce mnoho krásných zážitků.
Omlouvám se zakladateli vlákna,ale moje reakce byla na předchozí přízpěvky.
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
to clintkr:

pravda, to mě nenapadlo, jestli je jednodušší zapřáhnout opuštěný přívěs, nebo ukrást celé auto včetně posádky.

A cena soupravy patrně bude stejná jako cena obytňáku. Pokud máme porovnávat takto. Nebo?

Ale jak jsem psal, dle každého gusta.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Jardo to je v pořádku, jsem vděčný za každý příspěvek. My ještě nejsme rozhodnutí, že vestavbu za přívěs vyměníme. Dneska jsme byli v Burimexu a nádhera, ale zas na druhou stranu mě mechanik varoval, že ten automat tahání přívěsu nepřežije... Takže stále váhám...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let
Jdi do toho, když nepřežije automat u auta, tak seženeš jiného tahouna. Aut je jako smetí a prachy Ti na to přinejhorším půjčí v každé bance. Nevzdávej se svých snů.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

maria napsal:

to clintkr:

pravda, to mě nenapadlo, jestli je jednodušší zapřáhnout opuštěný přívěs, nebo ukrást celé auto včetně posádky.

A cena soupravy patrně bude stejná jako cena obytňáku. Pokud máme porovnávat takto. Nebo?

Ale jak jsem psal, dle každého gusta.


Ahoj.Pokud budeme přemýšlet co se dá a nedá ukrást tak buď nikam nepojedeme a nebo budeme u té jisté věci sedět a hlídat ji.OA i karavan,pokud jdeš na výlet opouštíš a necháváš ho na pospas osudu.A cenu bych v tomto směru vůbec nezmiňoval.V této době se ceny souprav přibližují,mnohdy i převyšují cenu OA.Tak že jde pouze o to,jaké kdo má priority.

Automatické sloučení 05.12.2018 07:12:

Citovat

ScooterMarty napsal:

Jardo to je v pořádku, jsem vděčný za každý příspěvek. My ještě nejsme rozhodnutí, že vestavbu za přívěs vyměníme. Dneska jsme byli v Burimexu a nádhera, ale zas na druhou stranu mě mechanik varoval, že ten automat tahání přívěsu nepřežije... Takže stále váhám...


Zdravím.Mám sice manual,ale kolega již dlouhou dobu tahá automatem a ještě jsem od něj neslyšel něco negativního.
Hasky
Upravil hasky dne 05.12.2018 08:12, před 5 let
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, taky se přidám:-) řešili jsem tento problém 5 let. půjčoval jsem si obytná auta - různé druhy a pořád jsem čekal na ten správný kup. Ten přišel, ale nakonec přívěs. Hymer 1500 kg- v výborném stavu, mover ,baterie , předstan - poprvé postavený za 40 min potom cc a 20 min - takže žádná tragedie. Tahouna mám Fiat Scudo 165 k , na 2000 kg.Takže pohoda. nakonec jsem rád , že jsme to vyřešili takto. Máme 2 děti, tak i proto přívěs. Ale popravdě, kdybychom byli sami, tak jednoznačně vestavba nebo OA. Kvůli operativnosti, zimní výjezdy , kempování nadivoko - to je přece jen s autem mnohem jednodušší pohodlnější. Určitě doporučuji před výměnou někde půjčit a vyzkoušet - pak se rozhodnout. Rychlost mám 100 km /hod, takže v tom rozdíl není a jelikož jsem jezdil i kamionem, tak ani couvání nebo
jiné jízdní problémy nevidím . Velká výhoda je váha- v přívěsu mám normální vybavení a kola a vetší kusy mám v autě, tak přetížení moc nehrozí.
tak štastnou ruku při výběru. Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj všem,
u mě hrály hlavní roly peníze. Ojetý lepší obytńák kolem 800 000 Kč, abych do něj nemusel hned od začátku vrážet prachy a strachovat se, že mi někde kiksne (další náklady jako pojistka, pravidelná výměna oleje apod.). Zatímco karavan v perfektnim stavu mě vyšel na 85 000 a 8500 Kč stabilizátor a bude sloužit hodně dlouho bez dalších větších investic (pojistka směšná a TK také) a osobní auto potřebuji tak jako tak (to asi každý, ikdyž má obytňáka).
Jezdíme každý rok, dříve pod stan a také na divoko a nikdy se nám nic neztratilo, proč by mělo začít teď ?! Karavan mám uzamčen, takže by to dalo velkou práce zapojit na jiné auto (ne že by to nešlo). A v zimě jezdíme pouze autem, takže asi tak. Pro mně investice do obytńáku nepřichází do úvahy, protože na stará kolena bychom se museli zadlužit a to již jsme bytem. Je to dle finančních možností každého (nezdědil jsem žádné peníze, ani nevyhrál ve sportce, máme normální zaměstnání a celý život cestujem).
Ale přesně každý to máme nastavený jinak. Mám souseda, který by rád k moři s rodinou, ale plat malý a zadluženi v domácnosti, tak nám všem tiše závidí. A na druhou stranu.........................................;)
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Jo jo, chtěl bych se dohodnout a v lednu si na týden přívěs půjčit. Zajedeme do termálů a otestujeme. Zatím jsem si na to půjčení vyhlédl http://www.go-karavany.cz/hobby-excel...excellent/. To je velké a těžké dost, takže poznáme i jak se s tím jezdí a co na to Xantia...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Roomster napsal:

Ahoj všem,
u mě hrály hlavní roly peníze. Ojetý lepší obytńák kolem 800 000 Kč, abych do něj nemusel hned od začátku vrážet prachy a strachovat se, že mi někde kiksne (další náklady jako pojistka, pravidelná výměna oleje apod.). Zatímco karavan v perfektnim stavu mě vyšel na 85 000 a 8500 Kč stabilizátor a bude sloužit hodně dlouho bez dalších větších investic (pojistka směšná a TK také) a osobní auto potřebuji tak jako tak (to asi každý, ikdyž má obytňáka).
Jezdíme každý rok, dříve pod stan a také na divoko a nikdy se nám nic neztratilo, proč by mělo začít teď ?! Karavan mám uzamčen, takže by to dalo velkou práce zapojit na jiné auto (ne že by to nešlo). A v zimě jezdíme pouze autem, takže asi tak. Pro mně investice do obytńáku nepřichází do úvahy, protože na stará kolena bychom se museli zadlužit a to již jsme bytem. Je to dle finančních možností každého (nezdědil jsem žádné peníze, ani nevyhrál ve sportce, máme normální zaměstnání a celý život cestujem).
Ale přesně každý to máme nastavený jinak. Mám souseda, který by rád k moři s rodinou, ale plat malý a zadluženi v domácnosti, tak nám všem tiše závidí. A na druhou stranu.........................................;)


Souhlas - peníze na prvním místě:-) představa že mi venku stojí milion, když nemám čas vyrazit je děsná:o a o provozních nákladech nemluvě. Ale popravdě , nebýt ženy a dětí - širák to jistí:-)(y)
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
Upravil Petr Z dne 05.12.2018 19:28, před 5 let
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 5 let
Nevím, ale zrovna s tímto karavanem dostane Xanta dost na prdel. Jsem dle foto přesvědčený, že to je Hobby 460. A ten už je docela velký a naložený i těžký. Tohle je podle mě někde okolo roku 2005, takže jestli nemá dobrý podvozek, nebudete to žádná sranda, bude dost cukat s autem. Pokud se to naloží, je tam další baterka atd. váha jisto jistě pod 1300kg nebude, šířka je 230cm. Prostor tam je ale hezký, mám stejný, jen mladší. A celkovou váhu 1400kg. Jen doufám, že tam je mover, bez toho se tímto karavanem manipuluje dost blbě, pokud nestojí na rovině a asfaltu. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Honzo psaných tam je 1350 celková. Xa má povoleno 1500 a když něco koupíme bude to někde mezi 1100-1300. Tak to alespoň vyzkoušíme a zjistíme co jde a co už ne...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
chodacchodacČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám přívěs 1300 kg a tahám ho Mercedesem C kombi 200 CDI nafta 2009, 100 Kw 300 Nm automat. Tam je spotřeba cca 11 litrů, na kouli má 1800 kg. Pak ho taky tahám Mercedesem C sedan 200 kompresor 2004, 120 Kw, 220 Nm, benzín, na kouli 1500 kg a tam je potřeba motor točit, tzn vždy o jeden stupeň míň, než ten diesel. Spotřeba je o 2 litry větší cca 12-13 l. Automaty to má stejné, měničové. Výkon ti bude určitě stačit, je potřeba zjistit na foru Citroenu, jak se bude chovat ten jejich automat,ale počítám, že máš 4 rychlostní měničový a že by měl něco vydržet. Při normální jízdě není důvod, aby to nějak nefungovalo. Pozor je potřeba si dát při manévrování v kempech, třeba v chorvatsku, hned po nastartování je cca km do kopce na jedničku, max. dvojku. Ale právě měničový automat si s tímhle umí poradit, tak prostě proklouzne. Nesmí prokluzovat dlouho, ohřál by se olej a pak by byl problém. Obecně chápu tvé pohnutky. Karavan je cenově náklady někde jinde. Já si říkal, koupím karavan a až děti nebudou s námi jezdit, pořídím Sprintera a uděláme vestavbu. ale v 45 letech jsme si se ženou pořídili ještě na stará kolena mimčo, takže vestavba asi nikdy nebude :). letos jsme omladili karavan a těšíme se z každého výjezdu buď sami nebo s místní partou. A o tom to prostě je.
na všechny otázky světa najdeš odpovědi v textech Tří sester
Aleš 776751458, Hanka 777079243
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,851,111 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22343 sekund | Průměrně za: 0.22343 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.33MB/2MB