Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Jak dlouho vydrzi PB lahev: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Jak dlouho vydrzi PB lahev

Poslední aktualizace před 5 let
D
Dan a nikiNováček
Přidáno před 5 let
Pomohlo mi to vse moc diky za diskuzi. :) vzdy je lepsi se poradit s nekym kdo tomu rozumi. Ja to prave pouzivam jen na topeni proto mne to zajimalo kolik to vydrzi protoze 14 dni uz konecne aspon vim ze je nesmysl diky
B
BeryČlen
Přidáno před 5 let
Taky bych se připojil s dotazem, jaká je vlastně spotřeba Trumy na "volnoběh" ? Mám tuším Trumatic 3002, třicetiletej kousek ještě s ručním piezo zapalováním, spotřebu při max výkonu si najdu (s 2kg flaškou asi i snadno a rychle zjistím :-)), ale zajímalo by mě, kolik bere ten udržovací věčnej plamínek s malou tryskou ? I ten nějaký teplo vyprodukuje, ale nemám ponětí, třeba kolik nocí by bomba vydržela, kdyby topení jenom takhle trochu vlažilo (nemyslím teď, ale v letní sezoně :-), kdy mám dvoukilovku na 5+ dní vaření a chlazení.
Predom Prespol N126a (1976) a Beyerland Vitesse 4.00 CT (1987) za utahanou Octavkou 1,6 LPG ... samozřejmě ne současně :-)
Ondra, Kačula, Franísek, Mařenka a chlupatej hlídač Bobinka
RobertRobertČlen
Přidáno před 5 let
Truma 3002 má min. spotřebu 30g.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
P
PilotekČlen
Přidáno před 5 let
Bery, ja mám auto 1992 a starú svetlo-béžovú Trumu (zapaľovací automat je na dve tužkové batérie) a ten maličký zapaľovací plamienok nekúri vôbec. Pri uvoľnení stlačenia hlavného knoflíka (po zažehnutí štartovacieho plamienka) vždy naštartuje hlavný horák, ktorého výkon je stupňovito regulovaný termostatom podľa polohy toho knoflíka výkonu. Dokonca niekedy sa mi stane, že výkon hlavného horáka sa zníži natoľko (napr. keď mám už máličko plynu vo fľaši), že celá Truma takmer vychladne (z rozfuku ide takmer studený vzduch). Keď na knoflíku trošku pridám, hlavný horák citeľne zvýši výkon a teleso Trumy sa opäť rozohreje.
Peugeot J5 2.5D Knaus Traveller 570 1992 náš veterán :-)
D
Dan a nikiNováček
Přidáno před 5 let
Kamarad ma trumu s 3002 a ma problem s tim ze kdyz ho zapne tak se rozehreje jede asi 5 minut a pak vypne. Nejde zapnout dokud uplne nezchladne nevytopi mu to vubec vekend nema s tim nekdo zkusenost? Pokud jo co by se s tim dalo udelat diky
Z
zikyČlen
Přidáno před 5 let
Jestli to někomu pomůže, tak jsem udělal reálné měření spotřeby plynu na topení v karavanu Hobby 470 při venkovní teplotě +2°C až -5°C. Je tam truma S 3002. Přes den jsem měl dle teploměru umístěném na skříňce vedle dřezu teplotu 22°C s nastaveným přepínačem termostatu na č.4 a v noci jsem to stahoval na č.2, což bylo 18°C (bez rozfuku). Po celou dobu vlhkoměr ukazoval cca 40% vlhkosti a nikde se nic nerosilo. Problém nastal až po vypnutí topení při cestě domů. Začalo to v karavanu celé kondenzovat a voda byla všude. Průměrná spotřeba plynu za 61h provozu byla 0,136kg/h. Výrobce udává rozmezí spotřeby 30-280g/h. Musím ještě dodat, že nedělám žádné zimní úpravy, nic neutěsňuji a u země je cítit, jak fouká mřížkami k lednici.
Luboš, Míša, Nikolka 9 let a Ondra 7 let. Karavan Hobby za Fordem Kuga
rodinny_typrodinny_typČlen
Přidáno před 5 let
Moje Truma S3002P (r.99) bere na minimum něco pod těch 30g/h (odhaduju 0,2-0,3kW) - hoří malá část hlavního hořáku - a interiér karavanu mi takto vytopí o 2°C. Používám to prostřednictvím vlažného rozfuku jako doplněk k 300W el. radiátorku.
Metabolické teplo každé osoby přítomné v interiéru mi zvyšuje vnitřní teplotu o 1°C.

Je nás pět a tedy s Trumou na max. (3,6kW, spotřeba 340g/h) a radiátorkem bych měl udržet uvnitř 20°C až do -24°C okolní teploty.
L + Z + (D+A+H 2004-2009);
TEC 510TR Siena, Citroen C4GP 1,6HDi
-----------------------------------
Ze země nic nespadne.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Dan a niki, hugo 007, Fun, hymer662, Rudy, hasky, Ludek Liberec, parag, Bery, Robert, Pilotek, ziky, rodinny_typ

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,050,796 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27556 sekund | Průměrně za: 0.27556 (0) sekund | Dotazy: 81 | Použitá paměť: 1.88MB/4MB