Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Revoluce v tažném zařízení?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Revoluce v tažném zařízení?

Poslední aktualizace před 5 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Fun
Smile
PabloGSPabloGSČlen
Přidáno před 5 let
Taky jsem na to koukal, je to zajímavé. Ale pokud je jedinou výhodou jen snadnější připojení, bude to velmi těžké, ne-li nemožné prosadit. Jak se zmiňuje v článku - hlavní problém je nekompatibilita. Já bych osobně auto s tímto tažným nechtěl z důvodu nemožnosti připojit jiné přívěsy. No a přívěs taky ne, tam bych se bál jeho následné neprodejnosti. To si víc umím představit, že se evolučně vyvinou do nějaké polo automatické podoby, klasická koule a čuba.
mbmbČlen
Přidáno před 5 let
Vsadím se, že už na to vymýšlejí redukce...:o
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Revoluce je v tom automatickém couvání jinak je to jen pro malé vozíky .Pro delší přívěsy je to zapojení bez koule nepoužitelné . možná s redukcí .
Žijeme jen jednou.
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 5 let
jako problém bych viděl výšku té "díry" (koule) od země. V normě je nějaké rozpětí do kterého se to musí vejít, ale aktuální výška se mění i dle zatížení tažného auta. Takže tenhle systém bude potřebovat aktivní regulaci výšky buď u vozíku nebo u auta, což není úplně levná záležitost.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 5 let
Ja mam osobne problem co dat na nove obytne auto co mam objednany.Orig. z vyroby ma nesmyslnou vahu samo o sobe a firma v Brne hook prestala na obytky tazne montovat, odesel jim clovek co to delal. V katalogu Berger jsem nasel tazna zarizeni, ale moc mne neni jasne, jak se to da na zaklade vozu objednat a kdo by to hlavne namontoval, aby se to dalo zapsat do otp. Neprisel jsem tedy na to jak, je to mozne z katalogu objednat a namontovat.Maji tam zajimavou vahu tazneho, ale cert vi jstli je k tomu potreba jeste dokoupit nejake redukce.Budu mit podvozek ALKO a v katalogu je to urcene pro ALKO . Tak snad se s tim prodejce nejak popere, chci mit vuz dodan vcetne doplnku, nechci si to moc resit po vlastni ose.Vozik na motorku a jiny kramy uz mam doma :)
B
BronČlen
Přidáno před 5 let
Zkus se podívat na:
http://www.eshop-...na-vozidla

Je to na ALKO podvozek, já jsem pořídil a jsem spokojený.
Bron
LANALANAČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Bron napsal:

Zkus se podívat na:
http://www.eshop-...na-vozidla

Je to na ALKO podvozek, já jsem pořídil a jsem spokojený.


Kromě výroby a montáží přídavného vzduchového pérování provádíme i montáže tažného zařízení.
Několik těchto tažných zařízení od firmy Hulička jsme namontovali. Z důvodů velké váhy a provedení, jsme přešli na montáže tažné zařízení od firmy SMV.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 5 let
Dekuji za zajimavy odkaz napsal jsem sz a vidim ze nejaka cesta se najde
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
zkus se zeptat ve Vyškově

http://www.obytny...nych-vozu/

nebo u někoho z půjčovny, kde jim to montují. Např caravanbrno.cz na Špitálce tuším na autech tažný má.

Já jsem si před dvěma lety nechával na vestavbu montovat v nějakým dvoře na Bratislavské
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 5 let
By na osobne zaujmalo ako sa stym zabaca also vytaca kolko krat mam karavan v 30°ulhe to by som znicil pokazde naraznik asi
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
J
JeepaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

Ja mam osobne problem co dat na nove obytne auto co mam objednany.Orig. z vyroby ma nesmyslnou vahu samo o sobe a firma v Brne hook prestala na obytky tazne montovat, odesel jim clovek co to delal. V katalogu Berger jsem nasel tazna zarizeni, ale moc mne neni jasne, jak se to da na zaklade vozu objednat a kdo by to hlavne namontoval, aby se to dalo zapsat do otp. Neprisel jsem tedy na to jak, je to mozne z katalogu objednat a namontovat.Maji tam zajimavou vahu tazneho, ale cert vi jstli je k tomu potreba jeste dokoupit nejake redukce.Budu mit podvozek ALKO a v katalogu je to urcene pro ALKO . Tak snad se s tim prodejce nejak popere, chci mit vuz dodan vcetne doplnku, nechci si to moc resit po vlastni ose.Vozik na motorku a jiny kramy uz mam doma :)


Pokud je potřeba vyřešit tažné zařízení na obytné auto, tak se můžete obrátit na firmu v Prostějově.
www.taznazarizeni...
P
PeterLČlen
Přidáno před 5 let
Som za inovacie, samozrejme ale.... to ako bolo na konci videa napisane "Pokial nevidte problem, nemozete najst riesenie..." podla mna presne charakterizuje tento vynalez... Preco? Nevidim problem v sucasnom systeme spajania OA s privesom, je maximalne univerzalny, v podstate co je univerzalnejsie nez gula, ze...? Tento novy system naozaj neriesi to co bolo spomenute aj vyssie - prives odparkovany na nerovnom podklade a tym padom vyskovy rozdiel, neviem si predstavit pripajanie privesu inak nez v jednej osi, teda nemozem s autom nacuvat z uhla, co hlavne u nas karavanistov pri kempovani je v podstate skoro nemozne.... Dalej som pochopil ze je tam zaroven aj pripojenie elektriky - co ak bude prives nakloneny nabok? Ako mi dosadne konektor ked bude voci prostikusu vytoceny?

Lezie mi na nervy ako z nas neustalou automatizaciou jednoduch veci robia uplne nesvojpravne tvory.... AKoze uz neodkazeme ani pripojit prives? Co bude nabuduce? Automaticke otvaranie dveri auta, aby sme nemuseli tahat za klucku?:(
Peter, Zuzka a deti
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj. V mém věku 75+ 9/12 roků není možné, abych se přetlačoval s karavanem při zapojování do soupravy. A moje přítelkyně 71+9/12 roků taky ne. Na pojezdy nemám peníze a ani by je můj karavan neuvezl, má přesně nejvyšší povolenou hmotnost, ale je tam zase všechno, jako na chatě, hlavně basa s nářadím. Tak jsem si vymyslel (vlastně obšlahl jsem jej) zapřahací přípravek (ale udělal jsem jej pořádně a betelně) a nacouvávám na karavan po přímce tvořenou třemi vyznačenými body, dva v autě - střed vnitř. zpětného zrcátka (převracecí páčka) a značka na zadním skle přesně uprostřed, a jeden na karavanu - tyčka nad kloubem, akorát to nemám automaticky, musím vylézt z auta a pouze kličkou kolečka spustit kloub na kouli. Couvací "asistent" za 380 Kč mne pípáním informuje, jak daleko jsem "čubou" od koule, ale že jsem nad koulí, tak to oznámí lehký drc vidličky přípravku do krčku pod koulí. Zbývá vnější osvětlení a lanko, ale jsem spokojen. Čáo, Pepa, recesista a mystifikátor
Upravil Doskocil dne 22.01.2019 14:42, před 5 let
misusmisusČlen
Přidáno před 5 let
Tady me napada jen jedno
,,proc to delat jednoduse kdyz to de i slozite"
Meli by to dotahnout a propojit s chytrym telefonem (samozrejme iphone i android) pres bluetooth nebo wifi at si maj ridiči s cim hrat a k tomu tisic aplikaci pro pripojeni privesu.
Pak uz to bude konecne dokonale debilni !

Rek bych ze lidi co si prives neumeji ani zaprahnout by s nim nemeli jezdit !
Upravil misus dne 24.01.2019 08:36, před 5 let
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 5 let
Ja to mam uz leta vymyslene s kamerou, protoze ji mam za sklem narizenou dozadu na trailer
s os. autem, tak mam na zadi ob, vozu vzduchovy valecek s pistem (dvoucestny) ktery me hejbe
s ramenem na kterem je zrcadlo, ktere kdyz najizdim na podvozek sklopim od palubni desky
to zrcatko mam narizene, ze vidim v kamere seshora na kouli a najedu s vozem presne, ze tazne
zarizeni podvozku je nad kouli, potom potrebuji jen stocit tu oj na kouli a je hotovo,potom zvednu
zase zrcatko a mam v monitoru podvozek s autem, protoze muj podvozek je jednoosy, tak v
pripade ze by me usla pneumatika, vidim to sofort v kamere, protoze se podvozek mirne nakloni.
Uz jsem takoveto zarizeni vyrobil z elektrickeho zpetneho vnejsiho zrcatka (pro znameho s ob.vozem)
kde jsem kameru namontoval na byvalou plochu pro zrcatko, je to celkem jednoduche namontovat,
protoze se pouzije zrcatko i ridici joystick, zrcatko ma uz zabudovane koncove vypinace, ze se musi
jen prodlouzit kabely dozadu a pak se muze hybat s kamerou na pr. smerem na naraznik pri couvani,
na drzak kol nebo pozorovat pri jizde provoz za autem, tak se da kamera vsestrane vyuzit, a protoze
je to zrcatko normalne venku na dverich u os. auta, je ta elektronika vodotesna. Jeste na konec :
Jeden znamy si u 7metroveho ob. vozu se sedaci soupravou vzadu pridelal kameru s el. zrcatkovou
technikou nad sedaci soupravu, protoze ma3 male deti a tak muze pri jizde kontrolvat, ze deti
sedi na miste a nelezou volne po sedaci souprave. To jako tip.
Discoverfun
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Fun, PabloGS, mb, Laky, Joe King, ramtlah1, Bron, LANA, maria, maregree, Jeepa, PeterL, Doskocil, misus, Discoverfun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,023,521 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.63894 sekund | Průměrně za: 0.63894 (0) sekund | Dotazy: 121 | Použitá paměť: 2.16MB/4MB