Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Neplač - co vy na to je to pravda?: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Neplač - co vy na to je to pravda?

Poslední aktualizace před 5 let
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
https://www.email...ys/DPH.pdf

Je tady někdo z oboru FU - DPH
Žijeme jen jednou.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let
Sem nemáte přístup

Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky.
Abyste se na ni mohli podívat, poproste odesílatele,
ať vám pošle soubor e-mailem.



Tak tenhle text co se na tom odkazu zobrazuje vypadá pravdivě :D
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Myslím si že se to netýká běžných občanů . Ale jen firem i toto je špatně nastavené .

Z odkazu textu.
Ale to co jsem zjistil dále mi skutečně vyrazilo dech! Představte si, že v tom našem Českém
bordelu existuje zákon, který říká, že když si něco koupíte od někoho v době, kdy ho FÚ
eviduje, jako nespolehlivého plátce, tak VY ručíte za to, že on odvede to DPH, které jste mu
zaplatili

A to není všechno! Zjistil jsem, že tento obchodník je v evidenci nespolehlivých plátců už rok
a když jsem se zeptal, proč mu nezarazili činnost, tak mi bylo sděleno, že to je dlouhý proces.
No mě našli např. hned! Celou situaci okořenila okolnost, že paní na FÚ se nemohla podívat
do systému, protože ten už jí nějakou dobu nefunguj
Žijeme jen jednou.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Hermane,
ten zákon, že pokud budou firmy odebírat zboží od firem, které jsou v evidenci nespolehlivých plátců, tak ručí za odvedení daní tou nespolehlivou osobou platí už nějaký ten rok.
Pokud jsi to jako firma nevěděl, tak to jde bohužel na tvoje triko.
Já osobně s tím nesouhlasím, protože se stát tímhle snaží (kvůli vlastní neschopnosti) přenést svoje riziko (že nevybere daň) na někoho jiného, než je plátce daně. Ale nic to nemění na skutečnosti, že ten zákon už nějakou dobu platí a není to žádná novinka.
Mimochodem firmy které nechtějí mít problémy si svoje dodavatele pravidelně ověřují v evidenci (minimálné u nových dodavatelů). Je na to připravená i většina lepších účetních systémů, které to dokáží hlídat samy a kontrolují existenci konkrétní firmy (zadané v účetnictví) v rejstříku každý den nebo při zadávání faktury do účetnictví.
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Petře už jsem v obraze mi to dělá účetní ,něco podobné jsem už zažil - byla to firma v konkurzu a zatajili mi to . Doufám že to neplatí i na běžného občana jak je to popsáno ve článku , jedná se o tu dohledatelnost což je převážně u E shopu posláno na dobírku atd. pokud to chápu dobře.
Žijeme jen jednou.
dukeczdukeczČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Petře už jsem v obraze mi to dělá účetní ,něco podobné jsem už zažil - byla to firma v konkurzu a zatajili mi to . Doufám že to neplatí i na běžného občana jak je to popsáno ve článku , jedná se o tu dohledatelnost což je převážně u E shopu posláno na dobírku atd. pokud to chápu dobře.

týká se to plátců DPH, nikoliv poplatníků, lhostejno, zda jsi fyzická nebo právnická osoba
zjednodušeně - týká se to toho, kdo si odečítá DPH při nákupu.... když si ho odečteš a ten, kdo ho má zaplatit ho nezaplatí, tak ti ho FÚ neodečte...
platí to už mnoho let a většina účetních softwarů prověřuje spolehlivost automaticky....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Laky, Zdenek a Alena, PetrDubi, dukecz

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,238,481 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13031 sekund | Průměrně za: 0.13031 (0) sekund | Dotazy: 76 | Použitá paměť: 1.82MB/4MB