Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Měření výšky hladiny vody: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Měření výšky hladiny vody

Poslední aktualizace před 5 let
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let
Ahoj,

rád bych si v autě dodělal měřáky výšky hladiny odpadní a pitné vody. A samozřejmě se v tom nevyznám :) Proto prosím o radu, našel jsem si tyto ukazatele https://www.aliexpress.com/item/52mm-...3c00vQEsbp mají je ve variantách 240-33ohm nebo 0-190ohm. Informace pro ně bych rád z klasického nerezováho plováku (napr. https://www.aliexpress.com/store/prod...203bKha3hm ).

Bude to fungovat na 12V? Popř. jakou variantu dle ohmů vybrat?

Moc díky

Dan
prokydaprokydaČlen
Přidáno před 5 let
Nechci tě zklamat, ale ten plovák je "normally open", tzn., že pouze sepne kontakt v okamžiku, kdy voda dosáhne nějaké úrovně. Takže s tím budíkem ti fungovat nebude, resp. by fungoval pouze tak, že by ti ukázal buď "full" nebo "empty", ale nic mezi tím.
Hobby Exclusive 495
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let
a to je presne to, ze se v tom nevyznam :)

Jak tedy vypada plovak, ktery mi bude ukazovat postupny ubytek?

diky diky
prokydaprokydaČlen
Přidáno před 5 let
třeba tento: https://www.aliexpress.com/item/S5-E5...16889.html

hledej googlem "0-190 ohm Water Liquid Level sensor" je jich na trhu spousta - budeš potřebovat vhodný typ s ohledem na rozměry nádrže

Automatické sloučení 08.11.2018 15:57:
Mimochodem, až to budeš zapojovat, tak tam nezapomeň dát spínač na napájecí kabel sondy i ukazatele, aby ti to ukazovalo stav nádrže pouze při stlačeném tlačítku. Pokud bys to zapojil "na tvrdo", tak ti to bude zbytečně sosat baterku ;)
Hobby Exclusive 495
Upravil prokyda dne 08.11.2018 15:57, před 5 let
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let
super, moc diky! :)
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let
A co třeba toto:
Geniálně jednoduché, naprosto přesné, levné, variabilní ke každému tvaru nádrže.
Už jsem jich namontoval dost a všechny bez sebemenšího problému.
Vícežilový kabel beru v GM elektro.
camperboy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let
to neni zly! :)

chapu to dobre, ze mas po desetinach otevreny kontakt a pracuje to jen s vodivosti kapaliny?
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
https://www.karav...rstve-vody

To je jeden z E-SHOPS , Jsou tady na hoře kde si vybereš - kljkni .
Žijeme jen jednou.
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

dan21 napsal:

to neni zly! :)

chapu to dobre, ze mas po desetinach otevreny kontakt a pracuje to jen s vodivosti kapaliny?


Přesně, takže vysoká nádrž, plochá nádrž, NO PROBLEM. Pouze rozdělíš na desetiny. Je to na tužkovou baterku, ale první co jsem montoval kamarádovi do auta už má dva roky a stále jede na původní baterku.
Víš jak to chodí, každý komponent určený pro karavany je automaticky minimálně 3xdražsí než obyč komponent. Vše je pouze o vyhledání náhrady nebo o čínských shopech. Místní skalní karavanisté to však nikdy nepochopí a stále se budou předhánět kdo má co dražšího. Protože pouze drahé je přeci kvalitní :D

Ještě dodatek. To poslední vlákno vždy zatěžuji nerezovou maticí. Aby to drželo pěkně u dna nádrže. Při kvalitní montáži je to přesné na decky!
Upravil camperboy dne 08.11.2018 17:47, před 5 let
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

https://www.karav...rstve-vody

To je jeden z E-SHOPS , Jsou tady na hoře kde si vybereš - kljkni .



Jenze k tomu je potreba jeste sonda a jsem razem na 3000kc za jedne kompletni ukazatel. A tomu jsem se chtel prave vyhnout :) ale diky

Automatické sloučení 08.11.2018 17:59:

Citovat

camperboy napsal:

Citovat

dan21 napsal:

to neni zly! :)

chapu to dobre, ze mas po desetinach otevreny kontakt a pracuje to jen s vodivosti kapaliny?


Přesně, takže vysoká nádrž, plochá nádrž, NO PROBLEM. Pouze rozdělíš na desetiny. Je to na tužkovou baterku, ale první co jsem montoval kamarádovi do auta už má dva roky a stále jede na původní baterku.
Víš jak to chodí, každý komponent určený pro karavany je automaticky minimálně 3xdražsí než obyč komponent. Vše je pouze o vyhledání náhrady nebo o čínských shopech. Místní skalní karavanisté to však nikdy nepochopí a stále se budou předhánět kdo má co dražšího. Protože pouze drahé je přeci kvalitní :D

Ještě dodatek. To poslední vlákno vždy zatěžuji nerezovou maticí. Aby to drželo pěkně u dna nádrže. Při kvalitní montáži je to přesné na decky!



Super. A jeste teoreticky...sla by indikace predelat na ten klasicky budik, ktery jsem posilal na zacatku v dotazu? Asi se ptam na strasnou hloupost, ale co kdyby :)))

Jinak...v tom s tebou souhlasim. Ikdyz je treba priznat, ze nektere "nahrazky" nefunguji stejne dobre jako veci k tomu primo urcene. Ale obecne mi taky vadi ono "je to na lod/karavan", takze cena x3
Upravil dan21 dne 08.11.2018 17:59, před 5 let
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 5 let
To fakt nevím :( Je mi jasné že to chceš mít stylové ve stylu Busíků, nicméně v tomto případě má asi každé vlákno svoji indikační diodu.
Posílám fotku jak to mám vestavěno v kuchyňském panelu na posledním autě, na fotce to sice moc nevynikne, ale fakt to vypadá OK, žádná estetická pohroma to není.
camperboy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 5 let
dan 21: Klasika, protože nikdo ze zdejších znalců není schopen odpovědět na jednoduchou votázku, musím já.
Měřicí sonda je trubka plná jazýčkových relátek. Po venku se posouvá kruhovej permanentní magnet a spíná ty relátka s odporovou kaskádou. Skok je po 21mm. To znamená že 21cm dlohá sonda má deset měřicích bodů. Měřák je voltík kterej bude "poskakovat" po desetinách.
Klidně to použij, jen použij měřák na 190 Ohmů. To je součet odporový kaskády. Kdybys tam dal jinej odpor - buď bude ukazovat málo, nebo nebude stačit rozsah.

Tož tak.
Fšem hezkej večír.
Meda BedaMeda BedaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

camperboy napsal:

A co třeba toto:
Geniálně jednoduché, naprosto přesné, levné, variabilní ke každému tvaru nádrže.
Už jsem jich namontoval dost a všechny bez sebemenšího problému.
Vícežilový kabel beru v GM elektro.


Mám tohle a je to super. Ocejchováno na nádrž po 10 litrech, má 110, tak je ještě 10 litrová rezerva. Jednoduché, přesné a to je to hlavní. Jako přívodní kabel je potřeba 11 žil. Použil jsem od staré tiskárny.
M
pe3ikpe3ikČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Meda Beda napsal:

Citovat

camperboy napsal:

A co třeba toto:
Geniálně jednoduché, naprosto přesné, levné, variabilní ke každému tvaru nádrže.
Už jsem jich namontoval dost a všechny bez sebemenšího problému.
Vícežilový kabel beru v GM elektro.


Mám tohle a je to super. Ocejchováno na nádrž po 10 litrech, má 110, tak je ještě 10 litrová rezerva. Jednoduché, přesné a to je to hlavní. Jako přívodní kabel je potřeba 11 žil. Použil jsem od staré tiskárny.
M




Tiež som to inštaloval a funguje spolahlivo , akurát som z toho vybral iba displej a zabudoval do steny.
Fotky mi sem ani za svet nejdú vložiť :o
Karin Já a Rudolf - Mis van Techno 2018
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 5 let
Ja jsem nasel toto maji ruzne variace.
https://www.ebay.de/itm/Caravan-LCD-S...1438.l2649

www.autobox.com.au/assets/full/300-007-300-013.jpg
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let
Tady to máš bez práce i se sondou: https://www.svetk...pitne-vody
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 5 let
Ja jsem vyvinul pred lety mereni stavu vody s leddiodami, a prouzkem umele hmoty ( makrolonu), kde jsou vzdy v rade 2 pozlacene kontakty,
vyndane ze starsiho stekru kabelu PC, takze se volne muze urcit, v jake velikosti se ubytek vody da merit (2L/5L/10L a.t.d.), ja to mam po 10L
u nadrze na 320L, Ty leddiody mam na panelu ve voze a propojene to mam taky vicepolovym kabelem od PC, kterych ja vsude dost v ruznych delkach,
jako material je potreba : prouzek umele hmoty, stifty ze stekru PC, kabel od PC v delce od panelu k viku nadrze vody Leddiody v poctu podle
urcene velikosti mereni, spodni 2 diody mam cervene (20L reserva) a ostatni mam zelene, dale se potrebuje pro diodu 1 odpor a maly Transistor,
to je vsechno, ten mateial vyjde na par korun, a muj vuz jsem stavel pred 30 lety a moje mereni vody funguje perfektne tech 30 let v nadrzi
na cerstvou i odpadni vodu, stifty ze stekru musi byt pozlacene aby nekorodovaly, a jsou napresovane na umelem pasku a zezadu kde je priletovany
kabel zalite epoxidem. Toto mereni se da udelat na jakoukoliv formu nadrze. Kdo by mel zajem si sam postavit toto lacine mereni vody, at me
napise sz s emailovou adresou a ja mu zaslu plan a popis.
Honza
dan21dan21Nováček
Přidáno před 5 let
ok, diky moc vsem :)
M
michal-bČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

prokyda napsal:

třeba tento: https://www.aliexpress.com/item/S5-E5...16889.html

hledej googlem "0-190 ohm Water Liquid Level sensor" je jich na trhu spousta - budeš potřebovat vhodný typ s ohledem na rozměry nádrže


To jsem mel, ve skutecnosti to neni "linearni merak", ale ma to 5-6 pozic (hodnot). Takze to funguje podobne jako vicezilovy merak.
Michal
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dan21, prokyda, camperboy, Laky, Karel Prokop, Meda Beda, pe3ik, Dudla, Zdenek a Alena, Discoverfun, michal-b

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,032,921 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.36276 sekund | Průměrně za: 0.36276 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB